İntikam Tahtı Bölüm 12- Çonay

Kölelikten İmparatorluğa yükselen adamın hikayesi.

İntikam Tahtı Bölüm 12- Çonay

Kelemonia'nın en ücra köşesine varan Librevil, bir gecekondunun içine girer. İçeride genç bir adam, yatalak yaşlı bir anne ve küçük kız kardeşler vardır. Librevil'i gördüklerinde onu tanıyamazlar ve genç adam Librevil'e düşmanca bakar. Librevil bunu beğenir. Genç adamın büyük zorluklar yaşadığı her halinden belliydi. Tam da Librevil'in istediği profile uyuyordu bu genç adam. Birkaç söz söyledikten sonra kendisinin İmparator Librevil olduğunu anlatmış ve Librevil ismini duyan genç adam ve ailesi şaşkınlığa uğrar ne yapacağını bilemez, eli ayağına dolaşır ve Librevil'in ayağına kapanarak genç adam özürlerini sunar. Librevil ona fikirlerini anlatır çünkü, elinde bulundurduğu güç ona insanların içini ve kişiliğini sezme gücü sağlamıştı. Genç adam içinde bir savaşçı yatırıyordu yalnızca onu dürtükleyecek birisi ve teknikler gerekliydi, bunların fazlası Librevil'de bulunmaktaydı. Librevil genç adama ismini sorar, ismi Çonay'dır.

Librevil Çonay'ın kardeşlerini saraya yerleştirmiş ve saray adabı ile eğitim almalarını sağlamış, annesini ise en iyi bakıcılara emanet ederek Çonay ile birlikte avluya çıktılar. Librevil Çonay'a İmparator Türk'ün yetişim ve dövüş sanatlarının girişini öğretmeye başlamıştı. Önceden de bahsedildiği gibi bu sanatı öğrenmesi oldukça kolaydı çünkü direkt öğretmeye dayalıydı. Ancak farklı olarak bu sanata Librevil kendinden bir şey eklemişti. Bu onun için hem güvence, hem de gönül rahatlığıydı. Çonay'ın vücuduna bir teknik yerleştirmişti. Eğer ki Çonay ihanete bulaşacak olursa teknik Çonay'ı ızdıraplar ve acılar içinde ağır ağır tüketecek ve öldürecekti. Bu öyle bir acıydı ki yavaş yavaş artmasına rağmen en baştan direkt beni öldürün kurtarın bu acıdan demenize sebep olacak tür bir acı. Tabii Çonay'ın bundan haberi yoktu. Çonay şaşkınlıklar içinde böyle kolay ve aşırı güçlü bir tekniğin varlığına inanamıyordu. Librevil ona izlemesi gereken yolu anlattı ve kendisi de yetişim yapmak için inzivaya çekildi.

Çonay bu sırada Librevil'e kendisini kanıtlamak için çok az bir uykuyla tüm gün boyunca çalışıyordu. Arada bir de kardeşleri ona yiyecek bir şeyler getiriyordu, bu onun motivasyonunu arttırmasına çok yardımcı oluyordu. Bir aylık inziva sürecinden sonra Librevil nihayet yedinci diyara ulaşmıştı, kendini yeni doğmuş bir bebek gibi hissediyordu. Aklı Çonay'da idi ne kadar geliştiğini merak ediyordu. Doğruca Çonay'ın yanına gitti. Oldukça memnundu çünkü ondan beklediği yalnızca iki aşamaya geçebilmesiydi ancak Çonay, ikinci aşamanın ortalarına doğru ilerlemeyi başarmıştı. Onun başını okşadı ve tebrik etti. Çonay zorlu antrenmanlarının karşılığını almıştı bile, hayatını ve hayallerini adadığı adamdan taktir almak. Daha iyisi olamazdı. Librevil Çonay'a onun gibi başka tanıdıklarının olup olmadığını sordu. Çonay'ın eski bir arkadaş grubu vardı bu grup aşağı yukarı on beş yirmi kişiydi. Fakirlik ve güçsüzlük içinde böyle büyük bir topluluk olmaz iseniz etrafınıza, ' Gelin bizi ezin ' demek anlamına geliyordu adeta. Hepsinin güvenilir kişiler olduğunu söyleyen Çonay onlara kefil olur ve Librevil bu durum ile hedefine bir tık daha yaklaşmaya başladı.