İntikam Tahtı Bölüm 5-Turnuva Başlıyor

Kölelikten İmparatorluğa yükselen adamın hikayesi

İntikam Tahtı Bölüm 5-Turnuva Başlıyor

Bu belirtiler tek bir şeyin alameti idi. Gücün. Kral salonundakilerin birçoğu yere yığılmış, bir kısmı ayakta güçlükle dururken bir kısmı da şaşkınlık ve halsizlik içinde onlara bakıyordu. Şüphesiz krallıkta ki en güçlü kimseler olmuşlardı. Kral neye uğradığını şaşırır. Bir anda onlara verdiği sözler aklına gelir ve pişman olur. Her ne kadar en güçlü olduysalar da kurallara bağlı kalmalılardı. Ülke elemelerinde 4 kişi vardi 2 si bizim ekip diğer 2 si ise kralın bas muhafızları idi. Muhafızlar onlara kibirle bakıyordu. Nihayet maça çıktılar Niya ve Librevil tek yumrukta onların canlarını aldı. Öldürmek kıtalar arası mücadelelere kadar meşru iken kıtalar arası mücadelelerde yasaktı. Çünkü bu kayıp tüm dünyanın kaybı idi. Ülke elemelerinden galip çıkan ikilimiz ülkenin en güçlü savaşçısı olarak onurlandırıldı ve terfi edildi. Sırada kıta elemeleri vardı. Elemeler 10gun sonra Kelemen İmparatorluğu başkentinde olacaktı.

Kelemen imparatorunun planları işliyordu Kelementus birliğini bu oyunlara sokup Niya ve Librevil'i yok edecekti. Bu onun avantajınaydı çünkü kıta müsabakaları grup olarak yapılıyordu. 5 gün daha antrenman yapan ikiliye kral bir ulak ile yanlarına gelmelerini emreder. Armanın sırrını çözen kralın ekibi bu armanın Kelemen İmparatorunun özel işareti olduğunu buldukları ve suikastçı'nın onları niçin öldürmeye geldiğini anlatır. Olayların tüm içeriğini anlayan Librevil kendini tutamaz. Oldukça sinirli ve öfkeli bir hale bürünmüştür. Öfkesinin hiddetinden kral sarayının duvarları çatlamış kubbesi ise paramparça olmuştur. Kral ise şaşkın. Niya Librevil'i sakinleştirmeye çalışırken Librevil intikam planları kurar.

Hiddetinin sönmesi 5 gün sürmüş ve turnuva vakti gelmiştir. Savaşlar 6 kişiye kadar kişiden oluşup tek kişi olarak da girilebiliyordu. İlk savaş Arizona ile Almus arasında olacaktı lakin Kelementus değil başka savaşçılar ile. Ekip Kelemen İmparatorluğu adına sahneye çıkacaktı. Kıtasal savaşçıların farkını anlayan Niya ve Librevil yine de onları kendilerine rakip görmüyordu. Rakipleri ise onlara kibir ile bakıyor ve onları ezikliyordu. Çünkü onlar eski birer köleydiler. Ancak beklentileri boşa çıkarıp tek yumrukta canlarından oldular. Hatta Librevil'in vurduklarının birinin vücudunun üst kısmı tamamen yok olmuştu. Librevil kendini zor tutmaktaydı.

Sıradaki savaş ise Taklamakan ve Almus arasında idi. Sonuç pekte farklı olmadı gene tek yumrukta canları alındı. Sıradaki savaş Sahra ve Almus arasında yasanılacaktı ki Sahra İmparatorluğu herkesi şaşırtarak gizli silahı olan yaşlı bilgeyi alana sokar. Bilge oldukça güçlüdür. Niya ve Librevil bunun öncekiler gibi olmayacağını anladılar. Bilgenin gücü vücudundan dışarı sızıyor sızdıkça da kolezyumdakilere ürperti ve korku salıyordu. Bilge tam 261 yaşında ve 150sene durmadan yetişim yapmış o yüzden ismini kimse bilmiyordu. Bilge ağır ağır sahaya inerken Niya ve Librevil de kendini gelecek olana hazırlar. Sonunda maç başlar herkes oldukça heyecanlıdır