Kızıl Kardeşler Laneti Bölüm 3- Kırmızı Gözler

Esrarengiz kız kardeşlerin lanetleri ile etrafındakilere yaşattığı korkunç olaylar.

Kızıl Kardeşler Laneti Bölüm 3- Kırmızı Gözler

Bölüm 3: Kırmızı Gözler

Ceyla Hanım her gece kontrol eder ve yatağında olmayan öğrencilere ceza verir. Herkes ondan korktuğu için asla onun sözünden çıkmazlar. Ceyla Hanım çocukları kontrol ettikten sonra ışıkları kapatıp çıkmıştır. Herkes uyuduktan bir zaman sonra, Almina yataktan sessizce kalkıp yatakhaneden çıkar ve ses yapmadan tuvalete gider. Geri döndüğünde ise bir şey fark eder iki kişinin yatağı boştur. Almina boş yatakların kimlerin olduklarını düşünürken aklına iki kardeş gelir. Onları biraz arar ama nerede olduklarını bulamaz. En sonunda camdan dışarıya bakar ve bir karartı görür. İyice baktığında ise ağacın yanında bir şey belirmiştir. Kırmızı parlak bir göz! Bu gözler ise ağacın yanında dikilen iki kişinin gözleri olduğu belliydi. İyice korkmaya başlar ve hemen yatağının içine girer. Yorganı kafasına kadar da çeker. 3 dakika öyle durduktan sonra yavaşça yorganı indirir ve etrafa bakmıştır iki kardeşin yatağına tam bakarken aslında ikisinin de yatağında olduğunu görür. Tüm bunların rüya olduğunu düşünen Almina bir daha camın olduğu yere gidip bir daha bakar ama hiçbir şey göremez. Almina içten içe korkmaya başlar...

  • Almina: Bu bir şaka olmalı! böyle bir şeyin olması imkansız, eminim yatakta olmadıklarına!

Almina gördüklerinden sonra çok korkmaya başlar. hemen Ceyla Hanım'ın odasına gider. Kapıyı 1 kere tıklatan Almina, içerden gelen gel sesiyle içeriye girer...

  • Ceyla Hanım: Gel!

  • Ceyla Hanım: senin yatakta olman gerekmiyor muydu?

  • Almina: Özür dilerim Ceyla Hanım, tuvalete kalkmıştım ve geri döndüğümde yeni gelen iki kardeş yataklarında değildiler, etrafa baktığımda ise yoklardı ve sonrasında camdan baktığımda dışarda ağacın dibinde dikilmişlerdi ve buraya bakıyorlardı! Karanlık olduğu için anlamamıştım ama onların kırmızı gözleri vardı. Ben korkumdan yatağın içine girmiştim. Yorganı kafamdan indirdiğimde ise yerlerindeydi ikisi de.

  • Ceyla Hanım: Öyle şey olur mu Almina! Kimse bu saate dışarıya çıkılmayacağını gayet iyi bilir. Hem kendin söylüyorsun yataklarındalar, hayal görmüşsündür. Arada olur böyle şeyler. Korkma. Şimdi yatakhaneye gidip yatıyorsun, tamam mı?

  • Almina: Rahatsız ettiğim için özür dilerim hocam, şimdi gidip yatıyorum.

Almina hocanın dediklerine ne kadar hak payı verse de hala bunun bir hayal olamayacağının düşüncesinde olarak kapıyı kapatıp hocanın yanından ayrılır. Yatakhaneye girdiğinde sonunda hocaya hak vererek kendi kendine söylenir.

  • Almina: Hocanın dediği doğru olabilir, hayal görmüş olabilirim. Hem öyle bir şey olsa 3 dakika da buraya gelemezler zaten.

Ve sonrasında yatağına girip, korkusu tam olarak dinmese bile uyumaya başlar. Sabah herkes erken kalkıp yüzünü yıkar. Almina gece olanları düşünsede aklına Ceyla Hanım'ın dedikleri gelir ve kendini sakinleştirir. Herkes üstlerini değiştirip kahvaltı yapmaya iner, sonra yediklerini kaldırıp bulaşıkların içine koyarlar. Ceyla Hanım'ın sesini duyulunca acele edip derse girerler. Ders başlar herkes derse odaklanmış dinlerken, Almina arada iki kardeşi gizlice kesmeye başlar. Geldikleri günden beri tuhaf davranan iki kardeşe içi hiç de ısınmamıştır. Teneffüs olur, Almina arkadaşlarına gece olan olayı anlatmıştır. Arkadaşları şaşırsa da ona böyle bir şeyin imkansız olduğunu söylerler.