Kızıl Kardeşler Laneti Bölüm 4- Tuhaf (YARIM BIRAKILDI)

Esrarengiz kız kardeşlerin lanetleri ile etrafındakilere yaşattığı korkunç olaylar.

Kızıl Kardeşler Laneti Bölüm 4- Tuhaf (YARIM BIRAKILDI)

Bölüm 4: Tuhaf

Almina arkadaşlarının dediklerini düşünür. Kendini bu düşünceyle yiyip bitirmektense olayı kapatır, arkadaşları ile başka şeylerden konuşmaya devam eder.

İki kardeş koridorda yürürken Ceyla Hanım ile karşılaşırlar. Geceleri anormal olan iki kardeş, sabahları ise normal davranışlar sergilerler. Ceyla Hanım'ı gören iki kardeş duraksarlar. Ceyla Hanım kardeşlerin yanına yaklaşır. (Kız kardeşlerimizin birinin adı Hexia, diğerinin adı Lina'dır.)

 • Ceyla Hanım: kızlar nasılsınız?

 • Hexia: İyiyiz Ceyla Hanım .

Kızlardan biri konuşunca Ceyla Hanım şaşırsada mutlu da olmuştur. Diğer kardeşi de Ceyla Hanım'a dönerek:

 • Lina: Siz nasılsınız Ceyla Hanım?

 • Ceyla Hanım: Ben de iyiyim kızlar sesinizi duydum daha iyi oldum açıkçası.

Kızlar gülümseyince ve Ceyla Hanım kızların iyi olduğunu anladıktan sonra yoluna devam eder. İki kardeş de sınıfa doğru ilerlemeye başlar, sınıfa girdiklerinde teneffüs olduğu için birkaç kişi hariç herkes bahçededir. İki kardeş Sıralarına geçip otururlar, defterine sürekli bir sembol çizerler ve yazı yazarlar. Sonrasında ise onu okumaya başlarlar, sınıftaki kızlar bunların bu değişik hareketlerine anlam veremezler. Sonrasında teneffüs bitmiştir, herkes sınıfa teker teker dolmaya başladı. Sınıfın içine girince yerlerine otururlar. Ceyla Hanım'ı beklerken bir yandan da herkesin gözü iki kardeş dönüktü, arada bir aralarında konuşuyorlardı.

 • Maria: Sence niye böyle davranıyorlar?

 • Selira: Bir fikrim yok, ama çok tuhaflar!

 • Maria: Kesinlikle.  

Herkes aralarında konuşurken hoca sınıfa girer ve herkes ayağa kalkar. Hoca oturun deyince herkes oturur. Ders başlayınca hoca herkese iki kardeşi tanıtmaya başladı. Kimsenin iki kardeş hakkında bildiği pek bir şey yoktu o yüzden merakla hocayı dinliyorlardı. Kız kardeşlerden birinin adı Lina öbürü ise Hexia'dır. Ceyla Hanım herkese onlarla iyi anlaşmalarını söylemiştir. Kızlar kafalarını bir aşağı bir yukarı oynatarak bunu onaylarlar. Ceyla Hanım derse başlamıştır. Herkes defter ve kalem çıkartıp sırasının üstüne koymuşlar ve dersi dinlemeye başlarlar. Teneffüs çanı çalar, herkes sesi duyunca kitapları sıranın altına koyar ve sonrasında yemekhaneye iner. Herkes bu saate yemek yiyeceği için mutlu olurlar, herkes sıraya geçip yemeklerini almaya başladı ve sonrasında masaya geçip yemeye başladılar. İki kardeşte yemeklerini alıp her zamanki yerlerine geçip yemeye başladılar. Yemekler genelde çorba ve pilavdır, arada patates salatası da yapılıyor,

Herkes yemeklerini yedikten sonra bulaşıklarını kaldırıp bulaşıkların içine koydular, sonrasında ellerini yıkadılar(toplu el yıkama seansı). İki kardeş doğruca yatakhaneye geçip üstlerini değiştirirler. Diğer kızlar içeriye girince onlarla karşı karşıya geldiler. Birkaç kız onların yanına gidip şöyle der.

 • Selira: Neden hiç konuşmuyorsunuz?

 • Maria: Eğer bizden çekiniyorsanız, çekinmeyin.

 • Lina: çekinmiyoruz ki nerden çıktı?

 • Maria: Öyleyse niye hiç sohbet etmiyorsunuz, ya da bizle vakit geçirmiyorsunuz?

 • Hexia: Biz böyle daha rahatız.

 • Selira: peki o zaman siz bilirsiniz.

Kızlar bir sorun olmadığını anlayınca yatmak için hazırlanırlar. Herkes yataklarına girince Ceyla Hanım ışıkları kapatıp, herkese iyi geceler diler. O sırada herkes de Ceyla Hanım'a iyi geceler dedikten sonra, kızlar gözünü kapatıp uyumaya başlar...