Röportaj: Her Yerde Gördük - Yurl.Net

Lordumuz Arganout'un sahipliğini yaptığı Yurl.Net ile keyifli bir röportaj yaptık!

Röportaj: Her Yerde Gördük - Yurl.Net

Giriş


Anime-Manga Çevirme işine gönül verdiğimiz ekipleri tanıttığımız "Röportaj" serisine bir istisna ile devam ediyoruz. Anime sekötürünün her tarafının biraz içinde biraz dışında olan tuhaf site Yurl.Net'i tanıtmaya karar verdik. Sitenin kurucusu Argonaut ile ropörtaj yaptık.

Not: Bu şahısı Yeppuu da dahil olmak üzere pek çok yerde aynı nick ile görebilirsiniz.


Röportaj


  • Yurl ne demek ve amacı nedir?

Yurl kelime anlamı itibari ile "Evet" demektir. Demokratik oylamalarda "Evet" cevabı yerine kullanılır. Site en başından beri merak edilen şeylere Soru-Cevap sitilinde içerikler ile cevap vermeyi amaçlamıştır. Zamanla merak ettiğimiz bilgi, haber ve diğer içerikler ile genişlettik ama hâlâ bir yandan Soru-Cevap makaleleri girmeye devam ediyoruz.

  • Neden bu kadar çok anime içeriğiniz var?

Web sitesi kurulmadan önce bile pek çok anime, çizgi roman ve film bilgisine sahiptik ve çoğunu yazıya dökmüştük. Site kurulunca bunları da paylaşma ihtiyacı duyduk. Anime içeriklerini özellikle karakter tanıtımlarını sadece Türkçesi olmadığı için yaptık. 

  • Arka planda işleriniz nasıl yürüyor?

Genellikle ekibimiz herkese açıktır. Tek politikamız var o da "İyi Niyetlilik" buna uyan herkese kapımız açıktır. Bir şeyler paylaşmak isteyen herkese yardımcı oluyoruz. Metin editleme ya da SEO eğitimi gibi şeyleri kendi içimizde çözüyoruz.

  • Yurl ne zamandır var?

Sitenin varlığı 2021 ama alan adının kaydı 2003'e kadar dayanıyor. İçerik anlamında ise 2017 den bu yana süre gelmiş depo ve diğer site bileşenlerini içeriyor Kısacası pek çok şeyler yaşayarak bu güne geldi.

  • Okuyucularınıza tavsiyeleriniz neler?

Yazınsal yayın yapan diğer her yer gibi bol bol bir şeyler okumalarını tavsiye ediyoruz. Bizimle ilgili olan kısımda ise bol bol yorum yapmalarını rica ediyoruz. Böylece içerik anlamda yoğunlaşacağımız kısmı daha iyi belirleyebiliriz.

  • Bonus: Size nasıl ulaşabilirler?

Gizli bir örgüt değiliz sonuçta bir yorum yapsalar ya da iletişim formunu doldursalar dönüş sağlarız. Pek çok kişiye bu yolla yardımcı da olduk. Her zaman eli açık gönlü bol bir yer olmaya devam edeceğiz.


Oldukça keyifli bir röportajdı, gelecek röportajlarda görüşmek üzere; hoşçakalın!