Berserk Mangası Kentarou Miura'nın Yardımcısı Kouji Mori'nin Denetiminde Devam Edecek

Bersek devam edecek mi sorusu soranlar için; Berserk Mangası Kentarou Miura'nın Yardımcısı Kouji Mori'nin Denetiminde Devam Edecek!

Berserk Mangası Kentarou Miura'nın Yardımcısı Kouji Mori'nin Denetiminde Devam Edecek

Berserk'e Devam edilecek

Berserk, ortaçağ tarzı bir dünyada geçen muhteşem bir macera ve savaş animesidir. Macera, Savaş, Seinen ve Şeytanlar türünde yer alan psikolojki ve gerilim türünde bir anime olan anime izleyicilerinin kalbine taht kurmuş durumda.

Kentarou Miura mangasını ilk çıkardığı günden beri izleyicileri tarafından severek takip edild. 24 bölümlük bir anime 12 bölümlük bir güncelleme ve bunlarla da yetinmeyip 3 filimlik bir özet aldı ama doyamadı. Hayranları her birini ayrı ayrı sevdi.

Berserk hayranlarından birisi olarka söyleyebilirim ki Berserk'i izledikten sonra bir süre hiçbir şeyi beğenmez oluyorsunuz. Karakter gelişimi, hikayesi ve tasarımı ile göz dolduruyor. Özellikle animelerde ki uzun "arkadaşlığın gücü" konuşmalarından sıkılan kitleler için ana karakter Guts tam bir idoldür.

Kentarou Miura ölümsüz eseri BERSERK'i yarattıktan ve yarısına kadar getirdikten sonra ne yazık ki çok genç bir yaşta hayata gözlerini yumdu. Ölümsz eseri de onsuz öksüz kaldı ortalama 500 gündür yayınlanmayan eserine yardımcıları ve studyonun desteği ile devam edilme kararı alındı.

Hayranları her ne kadar üzüntüyle karşılasa da ve aynısı gibi olmayacağını düşünse de dedikodulara göre Kentarou Miura ölmeden önce yardımcılarına ve arkadaşlarna hikayenin devamını ve sonunu anlatmış. Bu yüzden şimdilik sorun olmayacak gibi görünüyor.

Berserk Hikayesi

Guts, hayat kadını olan annesinin hamileyken ağaca asılarak öldürülmesi üzerine doğmuş; kendisini kurtaran savaşçılar tarafından bakılıp büyütülmüştür. Küçüklüğünden beri boyundan büyük kılıçlar kullanan ve beraber olduğu grupla savaştan savaşa sürüklenen Guts'ın yolu, günün birinde "Şahin Takımı" adlı oldukça yetenekli bir savaşçı grubuyla kesişir.

Grubun lideri Griffith, Guts'ın dövüş kabiliyetini beğenmiştir ve kazananın isteğinin kabul edileceği bir düelloda galip gelerek, Guts'ı grubuna dahil eder. Birçok savaşta ünlerini artıran grup, Griffith'in sinsi planları ile Şövalye ilan edilirler. Ancak Grifitth, bundan çok daha fazlasını istemektedir ve Şahinler için yıkım kaçınılmaz olur. Yaşanan gizemli olaylar Guts'ın hayatını sonuna dek etkileyecek; onu sürekli karanlık güçlerle mücadele eden bir kader savaşçısı haline getirecektir.

Berserk Hikayesinin Son Durumu

Berserk hikayesinde sona bölümlere doğru Guts ebedi düşmanı ve en iyi arkadaşına bayağı yaklaşmış ama sürekli elinden kaçırmıştır. Düşmanı ve arkadaşı olan Griffith de içten içe değişirken. Ortaya korkunç gerçekler çıkmıştır. Kanlı ay gecesinde Caska'nın hamile olduğu ve çocuğun kendini dışarı attığı anlaşılmıştır. Ay Işığı Çocuğu dedikleri bu çocuk Griffith ve Guts'un ortak noktası olabilir. Ayrıca anlaşılan Griffith ve çocuk aynı bedeni paylaşacak. Yani Guts, düşmanını ve çocğunu aynı bedende görecek.

Kaynaklar: