Superman'a Yeni Güç Transferleri

DC evreninin en güçlü karakterlerinden biri olan Superman aynı zamanda büyük bir dünyayı ikonudur. Hepimiz dünyaca tanındığı kadar ilk çıktığı zamanlar bu kadar güçlü olmadığını da biliyoruz. teknolojinin ilerlemesiyle birlikte karakterimiz 3 yeni süper güç elde etti. Evet bu 3 süper güç nelermiş beraber görelim.

Superman'a Yeni Güç Transferleri

Karakterimiz ilk çıktığı yıllarda sadece zıplayabiliyordu. Yani uçma yeteneği yoktu Hatta şu repliği hatırlayabilirsiniz. "Tek sıçrayışta yüksek gökdelenlerin tepesine çıkabilir" ama teknolojinin ilerleyip uçakların yaygınlaşmaya başlamasıyla bir sorun ortaya çıktı. Superman her zaman teknolojinin ötesinde olmalıydı ve bu nedenden uçmaya başladı. Bu son derece mantıklı bir karardı Çünkü bir kötü Uçağa binip gider ve Süpermen bakar kalırsa  süper kahraman olmanın hiçbir anlamı kalmaz.

Önerilen: Beyninizi Yakacak 12 Psikolojik Anime Önerisi!

Tabii teknoloji ilerlemeye devam etti ve kahramanımız da yeni Güçler kazanmaya devam etti. X-ray görüşü, süper duyu vs... Bugün teknoloji Neyi gerektiriyorsa Superman de onun üstünde bir yeteneğe kavuştu.
Şimdi yine teknolojinin ilerlemesiyle birlikte karakterimiz 3 yeni süper güç elde etti. Şimdi Bunları sırasıyla tanıyalım.

1. 4D görme yeteneği.

Dünya ilerledi ve 3D gibi teknolojileri erişte yakında 4D ve benzeri teknolojileri belli edecek. Süpermen herkesten erken davranıp 4D bir görüşe kavuştu. Sonsuz Burhan serisi ile birlikte 4 boyutlu bir evrene giden Süpermen orayı algılayabilmek için 4 boyutlu görme yeteneğini kullanmaya başladı ve böylece resmi olarak 4 boyutlu göre yeteneğini eklemiş oldu.

2. Bioalan kalkanı

Süpermen bu yeteneği Allstar Superman çizgi roman ve animasyonlarında kullanarak kavuşmuştur. Güneş'in yörüngesinde araştırma yapan bir furup bilim insanını kullanarmak için güneşe uçan Superman orada ki gemiyi kendi biyo kalkanının içine alarak kurtarmıştır.

Ne yazık ki güneşe yakın uçması sebebi ile güneş zehirlenmesi yaşamış ve ölmüştür. 9lmeden önve son bir kez dünyayı kurtardığını da ilave edelim.

Önerilen: Rebuild of Evangelion İnceleme ve Eleştiri

3. Üstün Lazer

Normal lazer yeteneğinin yanına eklenen bu güve kavuşalı çok bir zaman olmadı. Çok zor bir durumda kullanılan bu yetenek şu şekilde çalışıyor. Önce normal lazer olarak başlıyor. Daha sonra büyüyerek önce yüzünden sonra tüm vücudundan dışarı saçılıyor. Bu durum şöyle açıklanıyor. Superman ın hücreleri güneşi depolayan piller gibi çalışıyor. Normalde bütün güçleri buna bağlı, lazer dahil. Üstün lqzer yeteneği tüm birikmiş enerjiyi tek seferde kullanmayı jedefliyor.

Bu gücün kullanımın bir yan etkisi var. Güç kullanıldıktan sonra, Superman ın bedeninde güneş enerjisi kalmadığından 24 saat kadar güçlerinden mahrum kalıyor. Hücreleri yeterli enerjiyi depoladığında da güçleri yavaş yavaş geri geliyor.


OKUMAYA DEVAM ET

Hangi Death Note Karakterisin? Kişilik Testi!