Wonder Woman'ın Babası Teorileri

Konu Wonder Woman olunca bir şekilde bu teorilerin ardı arkası kesilmiyor. Her seride hikaye bira güncelleniyor ama konu aynı kalıyor. Ama yinede bizzat DC tarafından ortaya atılmış 3 teori var. Nasıl mı? Film, Animasyon ve çizgi romanlardaki Başlangıç hikayelerinden. Bu konuyla ilgili en popüler ilk 3 hikayeye bakalım bakalım.

Wonder Woman'ın Babası Teorileri

Önerilen: Aho Girl (Salak Kız) – Anime İncelemesi

1. Kilden bir bebekten doğru.

  İlk ve en çok bilinen hikayesi budur. Wonder Woman'ın kil bir bebeğin can bulmuş hali olduğu söylenir. Kraliçe Hypolita bir bebek sahibi olmayı arzulamak tadır. Çünkü daha önceki hayatında da(Bu hikayede Amazonlar daha önceki hayatlarında öldürülmüş kadınların yeniden doğmuş halleridir.) bir bebek sahibi olmayı arzu olamamıştı. Bir gün kilden bir bebek yaptı. Tanrılar ona bir can bahçede ne kadar dua etmeye devam etti. Ve tuhafına kulak veren Zeus ona bir kız çocuğu bahşetti.
Çocuk zamanla büyüyüp Wonder Woman oldu inanılmaz güçleriyle dünyaya ve insanlığa yardım etti
İlk hikaye babasının olmadığını söylese de bence dolaylı olarak babası Zeus dur.

2. Babası Hades

  İkinci versiyonda ise bu sefer babası büyük olasılıkla Hades'tir. Tabi bu bir teoriden fazlası. Nasıl mı? İki kanıtı var.

Önerilen: Kadın Ana Karakterin Güçlü Olduğu 12 Webtoon/Manga Önerisi!

A-) Justice League:Unlimited

Ünlü animasyon dizi serisinin bir bölümünde cehennem Faust tarafından işgal edilir ve Kötülük ve Azap Tanrısı Hades de tutsak edilir. Bu sorunu çözmesi için Wonder Woman görevlendirilir. Bu macerada Hades Wonder Woman'a  babasının kendisi olduğunu ifade etmiş ve "Seni Annenle birlikte yaptık" ifadesini kullanmıştır. Tabi adam kötü olduğundan dolayı yalan söyleyebiliyor olabilir. Ama yinede Wonder Woman 'ın babası Hades dir.

B-) Wonder Woman 2009

Wonder Woman 'ın ilk ve tek animasyon filmi olan bu hikayede Hypolita Hades'den bir çocuk yapmıştır. Çocuğun getirdiği kaos yüzünden Zeus'un emri ile oğlunu öldürüp eşinide titsak etmiştir. Bunun üzerine Zeus Hypolita nın yaptığı kil bebeğe can vererek onu mükafatlandırmıştır.  Dolaylı olarak babası yine Zeus olsa da Hypolitanın yalan söylediği ve WW'nın babasının da aynı ölü erkek kardeşi gibi Hades olduğunu sanıyorum.   A kanıtında %50 Hades, %50 Zeus. B kanıtında %50 Hades, %50 Zeus.   Yani sonuç 50-50 ama ikisinden biri.

Önerilen: Magic Emperor Benzeri 9 Webtoon/Manga Önerisi!

3-) Babası Zeus

  New 52 ile birlikte Wonder Woman birden Zeus'un kızı oldu çıktı. Hatta bu teorinin üstüne Wonder Woman filmi yapıldı. Filimde de bu teori doğrulandı. WW:Reborn da ikisinde zamanın farklı bersiyonlarının gerçek olduğu söylenmekte. Yani ikiside obaylanmakta. Yani DC hem evet hem hayır diyor ama yinede babası Zeus'dur.   Yani bu baba mevzusu kesin olarak aydınlatılmadı. Ama muhtemelen babası bir tanrı. İster Zeus ister Hades olsun. Çünkü Zeus açısından düşünürsek kil bir bebeğe can verdi diye süper güçlerde vermek zorunda değil. Ama genetik olarak aktarıldığını düşünmek mantıklı.

Ben oyumu Hades'e veriyorum. Çünkü;

1-) Zeus iyi bir karakter ve karısını aldarmak ve ya zina işlemek istememiş olabilir.

2-) Hades kötü bir karakter ve sırf kötülük olsun diye bile Hypolita'yı kandırmış olabilir.

3-) Wonder Woman'ın savaş düşkünlüğü böyle açıklanabilir.

4-) Hades'in evi Tartarus' açılan kapı Amazon adasında dır. Yani kaçak aşk için mükemmel fırsat var.

5-) Hypolita WW'ın babasının Zeus olduğilunu söyleyebilir hatta inanabilir ama kılık değiştirmiş Hades olabilir. Belki Hypolita sonradan anladı ve gerçeği değiştirdi, belki Zeus bu utancı gizledi ve kardeşinin pisliğini temizledi, belki... Belki ...

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Kadınlarla dolu bir adada ki tek çocuk hakkında (Üstelik bu çocuk Kraliçenin çocuğu) az bile dedi kodu var. ????


OKUMAYA DEVAM ET

Kimi no Na wa Bilgi Testi! (Orta-Zor)