Ranker Who Lives A Second Time Benzeri 17 Webtoon/Manga Önerisi!

Ranker Who Lives A Second benzeri manga/manhua/webtoon/manhwa önerisi arıyor gibisiniz. Bu yazımızda sizlere Ranker Who Lives A Second gibi veya ona benzer 9 manhua/webtoon/manhwa'yı kısaca tanıtıp önereceğiz!

1. Solo Leveling

Solo Leveling

Solo Leveling,  en popüler Manhwa'lardan biri olarak kabul edilebilir. Solo Leveling'de Sung Jin-Woo ilk önce zayıf E dereceli bir avcı olarak bize gösterildi. Annesinin hastane masraflarını ödemek için düşük seviyeli bir avcı olarak çalışıyordu.

Sonra şansı ve ana karakter olması nedeniyle bir  zindan baskını sırasında sıralama sistemi denen bir şey kazandı. Sonra her şey değişti, kendini Sıfırdan Kahraman'a yükseltti ve S Seviye bir Avcı oldu. Diğerlerinden farkı ise kendisini sürekli olarak sistem sayesinde geliştirebilmesiydi...

2. SSS-Class Suicide Hunter

SSS-Class Suicide Hunter

Gizemli, RPG zindan benzeri olan Kule'de Ana karakterimiz, tüm ünlü avcıları ölümüne kıskanarak sıradan bir hayat yaşamaktadır. Bir gün, bu kıskançlığının sınırları aşması sonucu kule onu ödüllendirir, biri tarafından öldürülürse onu öldüren kişinin yeteneklerinden birini kopyalayabildiği efsanevi bir yetenek ona verilir. Dahayla olayın şokundayken Kule'nin 1 numaralı avcısı Alev İmparatoru tarafından öldürülür! Bu ölüm onun becerisini aktifleştirir ve Alev İmparatoru'nun en güçlü yeteneğini kopyalar. Öldükten sonra zamanda geriye yolculuk etme yeteneği. Alev İmparatoru da bu şekilde en güçlü olmuştur zaten ama artık bu güç ana karakterimizde! Ana karakterimizin kulenin zirvesine doğru olan yolculuğuna siz de katılın!

3. Dungeon Reset

Dungeon Reset

Zindana düşen garibanlardan biri olan ana karakterimiz ilk bölümü arkadaşlarıyla beraber geçmeyi başarır. Bölüm geçildiği için bölüm katını temizlemek için komutu verilen sıfırlama işlemi sırasında buga girerek bu işlemden etkilenmeyen Dawoon, bugunun getirdiği özelliklerle zindanın altını üstüne getirmeye başlar!

Önerilen: The Beginning After The End Benzeri 9 Webtoon/Manga Önerisi!

4. The Live

The Live

Yarım yıl önce, ana karakterimiz Yun-jae Kim karısını ve kızını bir trafik kazasında kaybetti ve o günden beri her güne umutsuzluk içinde uyanıyor. Bir akşam günlüğünde yazanlar tamamen silinir ve ardında uğursuz bir mesaj bırakır: "Onları tekrar görebilirsin". 'Kutsal Kase', 'Arka Tarafın Dünyası Oyunu'nu yenenlere verilir ve onu kullanırsanız, kaybettiğiniz ailenize yeniden kavuşabileceğini ona söylenir... Bu acımasız dünyada sadece en güçlüler hayatta kalır, geleceği bilen tek kişi Yun-jae olur. Çünkü günlüğü ona gelecekte olabilecekler konusunda önceden haber verir.

5. Leveling Up With the Gods

Leveling Up With the Gods

Herkesten daha güçlü olarak en güçlülerden biri haline geldi. Tanrılar bile onun yoldaşıydı ama sonunda kaybettiler. Bir yoldaşının fedakârlığıyla kaderi henüz sona ermemişti. Geçmişe dönerek eşsiz yeteneğiyle tekrar Kule'ye tırmanmaya çalışır. Kuleyi yok etmekle tehdit eden antik eski kötülüklerle savaşmak için.

6. Tower of God

Tower of God

Size öncelikle hikayeden bahsedeceğim. Bir kule hayal edin akla mantığa sığmayacak kadar büyük bir kule. Kuleye tırmandığınızda hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ama hayallerinize giden yolda ölmeye hazır mısınız? Türlü türlü komplolar bir gün belki âşık olduğunuz kadın tarafından, kardeşiniz tarafından veya en güvendiğiniz ve en çok değer verdiğiniz kişiler tarafından öldürülebilirsiniz. Size ihanet edecekleri aklınız ucunuzdan bile geçmeyebilir. Kuleye tırmanmak için sizi bir araç olarak kullanıyor olabilirler. Anlayacağınız birine güvenmek çok zordur.

Kule iç ve dış olarak iki'ye ayrılır. Bu yerlerde birçok canlı türü mevcuttur. İnsan ırkı dışında birçok tür mevcuttur. Timsahlar, yarı hayvan yarı insanlar ve buna benzer olarak birçok sıra dışı canlı vardır. Eğer Kule sizi seçerse kuleye giriş yaparsınız ve olaylar başlar. Kule tarafından seçilen kişilere kurallı denir. Kurallıları denetleyen kişilere seviyeci denir. Seviyeciler kuleyi tırmanmış ve bitirmiş kişilerdir. Bir de kuralsızlar vardır. Bunlar kule tarafından seçilmemiş kişilerdir. Ana karakter'imizde bir kuralsızdır.

Kuledeki testler bir ölüm kalım savaşı gibidir. Seviyeciler kurallıları elemek için teste tabii tutarlar. Takımlarda her bir kişinin belirli pozisyonları vardır. Beş temel pozisyon vardır. Bu pozisyonlar şu şekildedir; Oltacı, Mızrakçı, Fenerciler, İzci ve son olarak Shinsu kontrolcüleridir.

Shinsu'yu kontrol etmek için kat yöneticileri ile anlaşma yapmalıdırlar. Oltacılar ana savaşçılardır. Mızrakçılar destek sınıfı savaşçılardır. Fenerciler'in görevi ise keşif'tir. İzciler düşmanın izini sürerler. Shinsu'da düşmanla savaşmaya yarayan bir pozisyondur. Shinsunun birçok özelliği vardır ama buna sihir diyemeyiz.

Shinsu kulede hayatta kalabilmek için gerekledir. Ama Shinsu'yu kontrol etmek kolay değildir. Bazı kişilerin söylediğine göre Shinsu sayesinde gücü ve ölümsüzlüğü kontrol edebilirsin. Belki Tanrı'nın gücünü bile elde edebilirsiniz. Ana karakterimiz Yirmi Beşinci Baam'da bir Shinsu kontrolcüsüdür. Rehber gibi farklı pozisyonlarda vardır ama bu pozisyonlar çok nadirdir.

Her bir testten sorumlu seviyeciler vardır. Testi katın seviyecisi olan kişi düzenler ve kontrol eder. Testlerin zorluğu seviyeciye kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kulede testleri geçemeyip veya kuleyi tırmanmaktan vazgeçip orada yaşamaya başlayan kişiler vardır. Zamanla oralarda belirli bir kitle oluşur. Bazı katlarda mağaza bile bulmak mümkündür.

Kule Zahard ve On aile tarafından yönetilmektedir. Katlarda çeşitli gruplar oluşmuştur. Bazı gruplar Zahard ve On aile üyelerini yok etmeye çalışır. Bunlara örnek olarak Fug diyebiliriz. İnsanların Zahardı yok etmek isimlerinin sebebi kuleyi daha iyi bir yer haline getirmek. Buna en büyük engel Zahardın kendisidir. Kulede güçlüler güçsüzlere zulüm etmektedir ve bazı kurallılar Zahard yüzünden ailesini kaybetmiştir. Kulenin biricik kralı Zahard'dır.

7. Omniscient Reader

Omniscient Reader

O zamanlar Dokja'nın hiçbir fikri yoktu. En sevdiği web romanı 'Kıyametten Kurtulmanın Üç Yolu''nun gerçek hayatla birleşeceğini ve dünyanın sonunun nasıl olacağını bilen tek kişi olacağını bilmiyordu. Ayrıca, bu romandan gerçeğe dönüşen bu filmin ana kahramanına dönüşeceğine dair de hiçbir fikri yoktu. Onun avantajı romanı sonun kadar okuyan tek kişi olmasıydı. Hikâyemizde Dokja, hikâyenin gidişatını değiştirmek ve insanlığı sonsuza kadar kurtarmak için bir yolculuğa çıkacak. Tabii ki romanı okuduğu için hikâyede neler olacağını kendisi çok iyi biliyordu...

Önerilen: Magic Emperor Benzeri 9 Webtoon/Manga Önerisi!

8. Worn and Torn Newbie

Worn and Torn Newbie

Ana karakterimiz artık hayatının son demlerinde olan bir oyunun son demlerinde oynayan 35 yaşındaki bir oyuncudur. Böylelerine ise halk arasında Durgun Su olarak seslenilirmiş. Tefecilerden ve ordan burdan topladığı parayla bir kılıcın seviyesini art arda yükselterek borcunu kapatacak hale hatta onu zengin edecek kadar para kazanabileceği bir hale getirmiştir ama o aç gözlülüğüne yenik düşüp bir yükseltme daha yapmıştır ama silah elinde patlamıştır. Bu olayın ardından 15 yıl geriye yani oyunun ilk zamanlarına dönüp tüm bilgi birikimiyle oyunun kralı olma yolunda ilerleyecektir.

9. The Tutorial Is Too Hard

The Tutorial Is Too Hard

Normal sıkıcı bir günde, ana karakterimizi bir eğitime davet eden bir mesaj belirir. Lee Ho Jae ve onun bu cehennem eğitiminden kaçışı hakkında bir hikâye. Ama sadece seçilebilecek olan en zor zorluğu seçti: Cehennem ZORLUK DERECESİ!

10. The Gamer

The Gamer

The Gamer, Sung Sang-Young tarafından yazılmış ve Sang-Ah tarafından çizilmiştir. Hikaye, Dungeons and Dragons ve bir çizgi roman serisi gibi olan rpglere dayanıyor. Ana karakterimiz Han Jihan, gerçek dünyada bir video oyunu karakteri haline geldiğini fark ettiğinde, hayatı tepetaklak olur.

İlk başta en iyi arkadaşı Shin Seon-II'eden başka hiç kimse bunu fark etmese de, bir video oyunundaki karakterlere benzer level atlama yeteneğini kazanır. Hikaye aynı zamanda diğer yetenek kullanıcılarını ve onların aralarındaki savaşları ve tabii ki kahramanların yenmesi gereken gizli ve kötü organizasyonlarda tabii ki var seride.

11. Tomb Raider King

Tomb Raider King

Bu manhwa, level kasma sistemi gibidir. Mc, daha güçlü olmasına yardımcı olan 'Solo'ya benzer bir sisteme sahiptir. 

Tanrı'nın Mezarları tüm dünyada görünmeye başladı. Bu mezarların içindeki kalıntılar nedeniyle, birçoğu bu efsanevi gücü kendileri için kullanabildi, diğerleri ise bu kullanıcılar karşısında köleleştirildi.

Ancak, bu kalıntıları soymak amacıyla bir Tomb Raider ortaya çıkar. Tomb Raider Kralı. "Allah kahretsin! Bu piç burayı da çoktan yağmaladı mı ?! " Sahip olduğun şey bana ait. Sahip olduğum şey kesinlikle bana ait. Bu, tüm mezarları ve kalıntıları kendisi için almak için elinden geleni yapacak olan yeniden canlanan bir Tomb Raider'ın hikayesi!

Manhwa'yı okumak istiyorsanız kesinlikle bir göz atın. Hikaye, onun güçlenmesine yardımcı olan bir sisteme sahiptir.

Önerilen: Legend of the Northern Blade Benzeri 8 Webtoon/Manga Önerisi!

12. I'm Destined to Greatness

I'm Destined to Greatness

Denediğiniz her işi başardığınızda, bir oyunda olduğu gibi başka yerlerde zor modu aramaktan başka seçeneğiniz yoktur. Kimsenin ilgilenmediği antik kuntin işleri bile titizlikle başarıya ulaştırmalısınız! Herkesin ''Adi ordan bunu kimse yapamaz.'' dediği görevleri bile yapmayı başarabilen ana karakterimiz oyunu bitirebilecek mi?

13. Memorize

Memorize

10 yıl önce gizemli meleksi varlıklar tarafından oyun benzeri bir evrene çağrılan Soohyun, sonunda dünyanın zirvesine ulaştı. Ama ne pahasına? Oyunu bitiren kişi olarak ayrıcalığını kullanan Soohyun, 10 yıl geriye gitmek ve trajedilerle dolu geçmişini düzeltmek için ödülünün gücünü kullanıyor.

14. The Beginning After the End

The Beginning After the End

Kral Grey, savaş ve taarruz güçlerinin yönettiği bir dünyada yaşayan en güçlü kimse idi. Güç, zenginlik, nüfus; ne ararsanız hepsi ondaydı. Tüm bu efsanevi şeylere rağmen Kral Grey zirvenin soğuk yalnızlığını iliklerine kadar hissetmekteydi. Gençlik yıllarındaki hevesleri, istekleri, arzular... Hepsi solup gitmişti.

Bir gün gene tahtında otururken kendini biraz halsiz ve yorgun hissetmeye başlar ve yavaşça yatağına sokularak şu düşüncelere dalar:

''Zehirlendim mi? Yoksa suikaste mi uğradım? Sonuçta Kraldım. Ölmemi isteyen çok kimse vardı.'' 

Ardından yolun sonundaki ışığı görüp ölür ve ne görseniz beğenirsiniz? Adam yenidoğan bir bebeğin vücuduna reenkarne olur! Her ne kadar önceki hayatında yaşlı bir kral olsa da bu bebek vücudunda kendini kontrol edemez. Yeri gelir sıçar yeri gelir osurur fakat bu dünyada onun bilmediği bir şey vardır, BÜYÜ ve başlar büyü çalışmaya! Bu dünya onun gibisini daha önce hiç görmemişti!

15. The Archmage Returns After 4000 Years

The Archmage Returns After 4000 Years

Westrod Akademisinin en vasat öğrencisi ve de Blake Hanesinin utancı olan Frey Blake'nin aslında çöp bir vücudu vardır. O da bunların olmasını istemez fakat daha fazla dayanamayıp intihar eder. Tam o sırada başka bir ruh onun vücuduna girer!

Muhterem Büyücü Kralı Lucas Traumen, Yüz Karası Frey Blake’in vücuduna giriş yapan Büyü Kralı intikamını köküne kadar almak için bu vücudu geliştirip yolculuğuna başlar!

Önerilen: God Of Martial Arts benzeri Manga önerileri

16. Nano Machine

Nano Machine

Onuru bile kalmamış bir şeytani tarikatta kalan yetim Cheon Yeo-Woon'un vücudunun içine nano makineler yerleştirmek için gelen bir zaman yolcusu hikâyemizi başlatır. Nano makinelerin kurulumu bittikten sonra ve aktifleştirildiğinde Cheon Yeo-Woon'un hayatı 180 derece değişir! Cheon Yeo-Woon'un şeytani tarikatı gerisinde bırakıp dünyanın en güçlüsü olmak için başladığı yolculuğu sizleri bekliyor!

17. Gangnam Dokkaebi

Gangnam Dokkaebi

İnsanlarla beslenen canavarlar olan Dokkaebiler'in serbest bir şekilde insanları avlamasına izin verilmiştir fakat özel bir kan grubu bulunan 44 kişi bu kahrolası canavarlara karşı savaşma yetisine sahip! Bu hayatta kalma mücadelesini kaçırmayın!

18. Webtoon/Manga Önerileri Tam Liste

 1. Solo Leveling
 2. SSS-Class Suicide Hunter
 3. Dungeon Reset
 4. The Live
 5. Leveling Up With the Gods
 6. Tower of God
 7. Omniscient Reader
 8. Worn and Torn Newbie
 9. The Tutorial Is Too Hard
 10. The Gamer
 11. Tomb Raider King
 12. I'm Destined to Greatness
 13. Memorize
 14. The Beginning After the End
 15. The Archmage Returns After 4000 years
 16. Nano Machine
 17. Gangnam Dokkaebi

OKUMAYA DEVAM ET

Tales of Demons and Gods benzeri Manga önerileri