A Wil Eternal - Novel Tanıtımı

Fazlasıyla Sakar, Masum Ana Karakterli Bir Novel mi Arıyorsunuz. Aradınız Şeyi Size Getirdim.

A Wil Eternal - Novel Tanıtımı

İşteeee son zamanlardaki favori novelim A Will Eternal. Okurken bol bol güldürecek, eğlendirecek bir novel.


A Will Eternal'in yazarı Er-Gen çoğunuzun bildiği Türkçe çevirileri bulunan Xian-Ni ve I Shall Seal The Heavens'in de yazarıdır. A Will Eternal 7 kitap, 1315 bölümden oluşmaktadır. Türkçe çevirisinde ise baktığım bir sitede 1020 de olduğunu gördüm yani tamamlanan seriler arasına girmesine kısa bir süre kaldı.

Benim bukadar övdüğüm serinin konusuna gelirsek :)


Ana Karakterimiz Bai Xiaochun haylaz, hareketli, biraz sakar bir çocuktur. Anne ve babasını henüz küçük yaşta kaybeden ana karakterimizin en büyük korkusu ölmektir. Anne ve babası öldükten sonra ona bir tütsü kalmıştır. Anlatılana göre Bai klanının bir atası bir ölümsüze yaralıyken yardımcı olmuş ve o ölümsüz gelecekte bu tütsünün yakılma durumunda oraya geleceğini ve Bai klanından bir çocuğu öğrencisi olarak kabul edeceğini söyleyerek ayrılmış. Bai Xiaochun bir gün tütsüyü yanına alarak ölümsüzlük yoluna adım atmaya kararlı bir şekilde köyünden ayrılır ve eğlenceli, savaşlı, bir hikâye başlar.

TLTEUn

A Will Eternal'ı okurken bazı bölümlerde gülmekten yataktan düştüm, bazı bölümlerde meraktan çatladım. Normalde savaşları dövüşleri seven birisiyimdir ancak bu seride neredeyse ilk 100 bölümde ana karakterimiz hiç kimseyle savaşmıyor hatta savaşlardan kaçıyor. Savaşlardan kaçarken sinirim çok bozulmuştu ama okumaya devam ettim. Gerçek bir yetişim noveli okumak istiyorsanız size A Will Eternal'ı öneremem çünkü bence gerçek gelişim novelleri intikamdan ve sınırsız güç arzusuyla olur. Ancak bu novelde ana karakterimizin tek istediği şey 'küçük yaşamını' uzatarak sonsuza kadar yaşamak. Duyguları çok saf olan ana karakterimiz aynı zamanda zekidir. Zekâsı en çok hoşuma giden yönüdür herhalde. Korkaklığı ne kadar sinirimi bozarsa bozsun zekâsı tüm düşüncelerimi nötrleştiriyor.

Ayrıca bu serinin bir mangası da vardır ancak ingilizce çevirisinde en fazla 10 bölüm gördüm ve Türkçe çevirisi henüz başlamamıştır. İngilizce çevirisinde gördüğüm kadarıyla pekte hızlı ilerlememekte mangası. Tahminimce 40-50 bölüm olduğu zaman Türk fansubları da çevirmeye başlar. En azından öle umuyorum :D Bildiğim kadarıyla https://mangadiyari.com/ sayfasında bu seriyi editlemek isteyen bir stajyer editör var ancak henüz az bölüm yayınlandığı için çevrileceğini pek sanmıyorum.

 Okuduğunu İçin Teşşekkürler <3