Skandallar Nedeniyle Gruplarından Ayrılan 4 K-Pop İdolü

K-pop da skandallar yüzünden ayrılan kadınları ve olayları sizin için listeleyip anlattık. Oldukça ilgi çekici olaylar...

Skandallar Nedeniyle Gruplarından Ayrılan 4 K-Pop İdolü

Skandallar, özellikle bir grubun parçasıysa, bir K-Pop idolü için oldukça zararlı olabilir. Skandallar nedeniyle kendi gruplarından ayrılmak zorunda kalan çok sayıda erkek K-Pop idolü vardı. O kadar yaygın olmasa da, aynı zamanda bu tür sorunlarla karşılaşan birkaç kadın K-Pop idolü vardı. İşte skandallar nedeniyle gruplarından ayrılan birkaç kadın K-Pop idolünün bir listesi.


1. Jimin (AOA'nın eski üyesi)

LUjR7f

Jimin kısa bir süre önce aoa'da birlikte geçirdikleri süre boyunca Mina'yı zorbalığa uğrattığı ve işkence ettiği ortaya çıktığında gazete manşetlerine girdi.

WAsSQI

Jimin bu suçlamalardan herhangi birini reddetmeye çalışırken, Mina sosyal medya hesabında neler yaşadığını detaylandıran birkaç mesaj paylaştı. Mina ayrıca Fnc Entertainment'ı Jimin'in eylemini yıllarca görmezden geldiği için eleştirdi. Bu skandal pratik olarak Jimin'i hem AOA'YI hem de eğlence endüstrisini terk etmeye zorladı.


2. Dahee (GLAM'ın eski üyesi)

tQfZlt

2014 yılında, GLAM'IN Dahee ve model Lee Ji Yeon'un aktör Lee Byung Hun'a şantaj yaptığı ortaya çıktı. Dahee ve Lee Ji Yeon, bazı cinsel şakalar yaptığı bir videoyu yayınlamaması karşılığında Lee Byung Hun'dan büyük miktarda para istedi.

264qZy

Hem Dahee hem de Lee Ji Yeon kısa bir süre sonra şantaj girişiminden suçlu bulundu ve her ikisi de hapis cezasına çarptırıldı. Bu sadece Dahee'nin GLAM'DAN atılmasına değil, tüm grubun yakında dağılmasına neden oldu


3. HyunA (Triple H'nin eski üyesi)

dtthUE

Cube Entertainment'da geçirdiği süre boyunca, HyunA bir zamanlar Triple H adlı bir grubun parçasıydı. Grup HyunA, Dawn ve Hui'den (PENTAGON) oluşuyordu.

xDvzHA

Ancak, Dawn ve Hyuna'nın bir ilişki içinde olduğu söylentileri yayılmaya başladı. Cube Entertainment Başlangıçta bu iddiaları reddederken, HyunA ve Dawn kısa bir süre sonra ortaya çıktı ve bir ilişki içinde olduklarını açıkladı.
Cube Entertainment kısa süre içinde “güven kaybı” nedeniyle her iki sözleşmesini de feshetmeye karar verdi . Triple H etkili bir şekilde dağıldı ve Hui, Cube Entertainment'da kalan tek üye oldu.


4. Hwayoung (T-ara'nın eski üyesi)

ZTCLPb

Hwayoung, T-ara'da geçirdiği süre boyunca diğer üyeleri tarafından zorbalığa uğradığı söylentileri olan K-Pop'taki en büyük skandallardan birine karışmıştı. Birçok netizens kısa bir süre sonra Hwayoung'un diğer üyeleri tarafından zorbalığa uğradığına dair “kanıt” toplamaya başladı.

ZdGFbD

T-ara'nın diğer üyeleri iddiaları açıklamaya çalışırken, birçok netizens zaten onları eleştirdi ve iddiaların doğru olduğu sonucuna vardı. T-ara'nın imajı bu skandaldan sonra aşağı indi ve Hwayoung, bu skandalın başlamasından kısa bir süre sonra t-ara'dan istifa etti.
Yıllar geçtikçe, birçoğu ortaya çıktı ve bu iddiaların yanlış olduğunu ve Hwayoung'un gruptaki gerçek kabadayı olduğunu ortaya koydu.


Bonus: Som Hein

6sUba5

Som Hein asla K-Pop grubunun bir parçası olmasa da, Survival Show Idol School'un bir parçasıydı. Anoreksiya yüzünden programın yarısını bıraktı.
Bununla birlikte, birçoğu Idol Okulundan ayrılmasının gerçek sebebinin bir kabadayı olduğu iddialarından kaynaklandığına inanıyor. Kurbanı bile ortaya çıktı ve Som Hein'in ona neden olduğu tüm acıların kanıtlarını ortaya çıkardı.