Genshin Impact Hakkında 10 Karanlık/Üzücü Gerçek

Genshin Impact fanı mısın? İşte belki sizin bile bilmediğiniz 10 üzücü Genshin Impact bilgisini sizlere hazırladık! Geçelim Genshin Impact Hakkında üzücü olan şeylere!

1. Ten Hilichurls

Ten Hilichurls

Hu Tao'nun Ten Hilichurls şarkısı aslında karanlık bir Çin çocuk şarkısından esinlenmiştir. Şarkının orjinalinin adı On Tavşan'dır (Ten Rabbits), şarkıda sadece "tavşan" sözcüğü yerine "hilichurl" sözcüğü gelmiştir. Şarkının orijinal sözleri ise;
En büyük tavşan hastalanır,
İkinci tavşan izler,
Üçüncü tavşan ilaç alır,
Dördüncü tavşan yemek pişirir,
Beşinci tavşan ölür,
Altıncı tavşan onu taşır,
Yedinci tavşan çukur kazar,
Sekizinci tavşan gömer,
Dokuzuncu tavşan yerde oturup ağlar,
Onuncu tavşan ona neden ağladığını sorar,
Dokuzuncu tavşan der ki,
Beşinci tavşan geri dönemeyecek...
Bu şarkı çok derin bir anlama sahip. Anlamıysa; en büyük tavşan hasta ve ikinci tavşan onu sevdiğinden ona yardım etmek için cinayet de dahil her şeyi yapmaya hazırdır yani burada ikinci tavşan hastayı izleyen ve üçüncü tavşana ilaç almasını söyleyen "doktor" rolündedir. Üçüncü tavşan bir suikastçıdır ve ikincinin ilaçtan kastı bir tavşanı büyük tavşanı kurtarabilmek için kurban etmesidir. Üçüncü tavşan da kurban etmek için beşinci tavşanı öldürür. Peki neden beşinci tavşan? Bunun nedeni de ilişkiler. Beşinci tavşan ve dokuzuncu tavşan birbirinden hoşlanıyordur. Dokuzuncu tavşan dişidir ve üçüncü tavşan da dokuzuncu tavşandan hoşlandığından onları kıskanmıştır. Ve ayrıca altıncı tavşanın tek başına nasıl bir tabutu taşıdığına gelirsek de, tabutu aslında mezarı kazan ve gömme işini yapan yedinci ve sekizinci taşıdı. Taşıdıkları tabuttaysa altıncı tavşan vardı. Peki neden altıncıyı öldürdüler dersek de nedeni beşinci ve altıncı tavşanın yakın arkadaş olması. Beşinci öldürülünce altıncıyı da susturmak için öldürdüler. Onuncu tavşansa büyük tavşanın en güvendiği kişidir ve bu sayede onuncu tavşan da herkesin ilişkilerini gayet iyi biliyordur. Eğer büyük tavşan hasta olursa ne olur onu da biliyordu. Onuncu tavşan da dokuzuncu tavşanı seviyordu yani beşinci ve dokuzuncu tavşanı kıskanmıştı. Beşinci tavşan da tavşanlar arasında önemli biri olduğundan onunla başa çıkamadığından onuncu tavşan büyük tavşanın hasta olmasına izin verdi. Yani bütün bu olayların arkasındaki kişi aslında onuncu tavşandır. Onuncu tavşan büyük tavşanın hasta olmasını sağlayıp beşinci tavşanın öldürülmesini planladı.
Ve bu şarkıda da insanlar tavşan olarak tasvir edilmiştir.

2. Qiqi'nin geçmişi

Qiqi'nin geçmişi

Qiqi ölmeden önce bir sebze toplayıcısıydı. Bir gün sebze toplarken yolunu kaybedip Adeptilerin gerçekliğine düştü. Düşünce sağ bacağı sakatlandı ve hızla dinlenmek için bir mağaraya saklandı. Bacağını sararken bile ölümlülerin gerçekliğine ait olmayan sesleri duyabiliyordu. O düşüşten sonra ölümle yaşam arasında hapsolmuştu. Oraya düştüğü zaman Adeptiler ve şeytanlar arasında bir savaş vardı. Qiqi tam ölürken vision'ını aldı ve bu sayede adepti ve şeytanlar arasındaki çatışmayı durdurdu. Adepti Qiqi'nin ölmesini istemedi ve her biri kendi gücünün bir parçasını ona vererek hayata zombi olarak da olsa döndürmeyi başardılar. Qiqi hayata dönse de içindeki adepti gücünü kontrol edemeyip saldırgan bir şekilde dirilmişti. Durum böyle olunca da Mountain Shaper Qiqi'yi mühürleyip hapsetmek zorunda kaldı.

3. Eula

Eula

Eula bir Knights Of Favonius üyesi olmadan önce herkes tarafından da çok kötü bir muameleye maruz kalıyordu. Alışveriş yapmak istese kimse ona bir şey satmıyor, hatta Good Hunter'dan yemek bile alamıyordu. Yemek yiyebilmek için kendisi Mondstad'in duvarları dışında avlanarak karnını doyurabiliyordu.

4. Zhongli ve Guizhong

Zhongli ve Guizhong

Archon Savaşından önce, Zhongli'nin Guizhong diye çok değerli bir arkadaşı vardı. Guizhong kül tanrıçasıydı ve güçsüz olmasına rağmen zeki ve nazikti. Güçsüz olduğundan yaptığı anlaşma sayesinde Guili Assembly'i Zhongli ile birlikte yönetiyordu. Archon Savaşı sırasında Guizhong, Glaze Lily bitkilerinin üstünde hayatını kaybetti. Guili Assembly de savaşta hasar görerek şu anki Dihua Marsh'a dönüştü.

5. Venti Heykeli

Venti Heykeli

Mondstad'deki Venti heykelinin olduğu yerde "Celestia'ya açılan kapı" (the gateaway of celestia) yazıyordur ve Celestia'nın düşen ön kısmı da orayı gösteriyordur.

6. Fischl

Fischl

Fischl'ın sadece dört arkadaşı vardır; Oz, Traveler (gezgin), Bennett ve Paimon.

7. Lisa'nın laneti

Lisa'nın laneti

Mihoyo'yla yapılan bir röportaja göre Lisa geçmişte bir büyü kitabı yüzünden lanetlenmiştir ve bu lanet yüzünden de yaşamak için sadece birkaç yılı kalmıştır.

8. Rosaria'nın geçmişi

Rosaria'nın geçmişi

Rosaria doğduktan birkaç yıl sonra köyünü kan gölüne çeviren haydutlar tarafından kaçırılmıştır. Haydutlar sayesinde savaşmayı ve çalmayı öğrendi. Sadece bir çocuk olmasına rağmen o adamların hizmetçisi ve aletleri olarak kullanılıyordu.

Önerilen: Genshin Impact Hakkında 10 İlginç Bilgi

9. Xinyan

Xinyan

Xinyan ne zaman bir çocukla göz göze gelse çocuklar ondan korkup ağlar. Xinyan daha az korkutucu görünmek için ne kadar çabalasa da işe yaramamıştır. Bazı insanlar kız olmasına rağmen giyinme tarzı ve konuşma stilinin böyle olmasını garip buluyor.

10. Xiao'nun geçmişi

Xiao'nun geçmişi

Xiao'nun eski efendisi olan tanrı onu yaksha yaptıktan sonra zalimce şeyler yapmaya zorladı. Xiao istemese bile onun yüzünden bir sürü insan öldürmüştür. Bu durum Xiao'nun canını yaksa da bir kurtuluşu yoktu. Ayrıca efendisi onı beslemediği için Xiao kar yiyerek karnını doyuruyordu ("When it snows..." voiceline'ı buradan geliyor). Sonunda Archon Savaşı sırasında Morax, yaksha'nın efendisiyle ölümcül bir karşılaşmaya girdi ve kazandı. Kazanınca da yaksha'ya Xiao adını verdi.


Okumaya Devam Et!

Genshin Impact Benzeri 10 Anime Önerisi!