Birbirinden Harika 111 Tane Webtoon / Manga Önerisi!

Webtoon/Manga stokların tükendi ve okuyacak yeni seriler mi arıyorsun? İşte tam da senin için tamı tamına 111 adet webtoon/manga tavsiyesi hazırladım. İçlerinden okumadıkların olduğuna eminim. Geçelim webtoon/manga önerileri listemize.

1. Re: Monster

Re: Monster

Listemizin ilk önerisi Re:Monster. Tomokui Kanata maalesef öldü ve en zayıf ırk olan goblin olarak Rou adıyla yeniden reenkarne edildi. Ancak, insanken ki yani önceki hayatının anılarına sahip. Rou, yedikçe güç ve diğer yetenekler kazanmasına izin veren başka bir yeteneğe daha sahiptir. Siz Manga Okurken Rou  ise bu hayatı dolu dolu yaşayacağına dair kendine bir söz verdi. En güçlünün hayatta kaldığı bu alternatif dünyada olaylar da tahmin edeceğiniz gibi oldukça büyük :D

2. Yong Heng Zhi Zun

Yong Heng Zhi Zun

Li Fu Chen, "Yeteneğini" aniden kaybeden Li ailesinin bir Dövüş Sanatları dahisi idi. Bundan sonra Li Fu Chen bir çöplük hayatı yaşamaya başlıyor. Bir zamanlar onu kıskanan ve ondan aşağı olanlar tarafından dövüldü ve çokca zorbalığa uğradı. Ama yine de nüfuzlu bir aileden güçlü ve güzel bir kadınla nişanlıydı.

Ama nişanlısı Li Fu Chen'e pislik diyerek hakaret etti ve nişanı bozdu. Nişan iptal edildi ve bu utanç ailesinin adına yapıştı. Hayatı karanlığa gömüldü. Ama gökyüzünde bir umut ışığı onu bekliyordu. Li Fu Chen Yeteneğini dünyanın zirvesine ulaştıracak olan Altın Tılsım'ı elde etti!

3. Panlong

Panlong
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Küçük bir kasabada büyüyen Linley, Baruch ailesinin soyundan geliyor. Ailesi bir zamanlar Ejderha Kanı Savaşçıları'nın güçlü bir klanıydı, ancak şimdi ise yıkılmanın eşiğinde. Linley çok hırslı ve ailesinin kayıp ihtişamını geri kazanmaya kararlı birisi. Yolculuğu bir gün kazara, oyulmuş bir yüzük keşfettiğinde başlar. Daha sonra, iki güçlü dövüşçünün savaşı arasında Linley yaralanır ve daha önce aldığı yüzüğün muazzam gücünü keşfeder. Bu yüzüğün yardımıyla ailesinin mahvolmuş onurunu yeniden kazanabilecek mi?

Önerilen: Ana Karakterin Sisteme Sahip Olduğu 18 Webtoon Manga (Manhwa) Önerisi!

4. Tales Of Demons And Gods

Tales Of Demons And Gods
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Savaş dünyasının zirvesinde duran, geçmiş hayatının en güçlü İblis Ruhu kullanıcısı olan Nie Li, Bilge İmparator ile savaşı sırasında hayatını kaybetti ve ruhu 13 yaşındaki haline geri dönerek yeniden doğdu. Henüz 13 yaşındayken, sınıfının en zayıfı, yalnızca Kırmızı ruh âleminde en düşük yetenekte olmasına rağmen, önceki yaşamından edindiği engin bilgi birikiminin yardımıyla herkesten daha hızlı yükseldi ve güçlendi tabii bunu yaparken de herkesçe dikkat odağı oldu ve kendisiyle birlikte geçmişte koruyamadığı arkadaşlarını da güçlendirerek bir ekip kurmakla işe başladı!

Gelecekte canavar tarafından saldırıya uğrayacak ve yıkılacak olan Glory yani şuan yaşadığı şehri korumaya çalışacak, aynı zamanda canavar saldırısında ölen sevgilisini, arkadaşlarını ve ailesini de bu sefer korumaya çalışacaktı. Ve geçmiş hayatında sorumluluklarını bırakıp şehre ihanet eden Kutsal Aile'yi ise yok etmek onun ilk öncelikleri arasında olacaktır.

Önerilen: Tales of Demons and Gods benzeri Manga önerileri

5. Lady Baby

Lady Baby

Konumuz; Calliope ailesinin bütün fertlerinin ölümünü görmüş, haksızlığın dibini yaşamış ve savaş sırasında da kendi hayatını kaybetmiş masum bir Leydi'dir. Öldükten sonra tanrı ona ikinci bir şans verir ve Calliope artık eski Caillope değildir...

6. God Of Martial Arts

God Of Martial Arts
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Bu dünyada saygı, dövüş sanatlarındaki gücün ile eşdeğerdir. Zayıf dövüş sanatçılarının, kayaları kırabilecek on binlerce poundluk(4.5 ton civarı) gücü vardır. Güçlü olanlar nehirleri kesebilir ve dağları bölebilir. Her şeyi bilen ve evrende seyahat edebilen dövüş kralları bile var bu seride. Dövüş sanatı kaderinize olduğu kadar yaşamınıza ve ölümünüze de karar verir.

Güçlüler dünyaya tepeden bakarken zayıflar ise aşağılanır. Bu, güçlülerin zorbalık yaptığı bir dünya. İnsanların statüleri, dövüş sanatlarındaki seviyelerine göre belirlenir. Herkes, "En Güçlü" ünvanı için savaşır. Sadece güçlü olanların hayatta kalma hakkı vardır. Aynı klandan veya gruptan olsanız bile, zayıfsanız, o zaman 'ÇÖP' olursunuz ve merhamet gösterilmeden atılır veya harcanırsınız(ölürsünüz)

7. The Scholars Reincarnation

The Scholars Reincarnation
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Kendisinin "katil" olduğunu iddia eden bir dövüş sanatçısı, bir savaşta intihar saldırısına uğradı ve yerel bir lordun ilk çocuğu olarak yeniden doğdu. Yeni bir başlangıç, sıcak bir aile ve koruyacak küçük bir kız kardeşe sahip olmak - yeni hayatında daha iyi bir insan olmaya karar verir ama dünya tüm kötülüğüyle üstlerine gelecektir.

8. I Belong to House Castiello

I Belong to House Castiello

Bu seride aşırı gıcık olduğum bir şey var biliyor musunuz? Ben Estelle ile şu Lucas'a benzeyen üvey abisiyle shiplemiştim ama iyi aile terbiyesi almış güzel mangakamız Estelle'i şu korumaya ayarlamaya çalışıyor.. Neyse daha fazla sinirimizi bozmadan konuya gelelim; "Pembe göz" aslında bir imparatorun gayrimeşru kızıdır. "Pembe Göz"'ün annesi onu imparatora sadece 20.000 altına satar ve artık "Pembe Göz" Estelle olur.

Önerilen: Kesinlikle Okunması Gereken 20 Yaoi Webtoon Manga Önerisi!

9. Marchen: The Embodiment of Tales

Marchen: The Embodiment of Tales

Märchen, bir dövüş sanatları ustasının Ki'sini ona aşılayarak ölümün eşiğinden kurtardığı genç bir adamdır. Ancak, Märchen savaşmakla ilgilenmediğinde ve barışçıl bir hayat yaşamayı hedeflediğinde işler değişiyor. Onun "Efendisi" daha sonra sadece masalları okuyarak ve onlarda kullanılan teknikleri özümseyerek güçlenme yeteneğinin ona uygun olduğuna karar verir ve ona bunları öğretir. Farklı dövüş sanatları ve tekniklerini içinde barındıran her tür kitapla dolu geniş bir kütüphaneyi ona tanıtır. Märchen bir kitap alır ve okumaya başlar.

10. Rebirth of Urban Immortal Cultivator

Rebirth of Urban Immortal Cultivator

Hikaye, Evrendeki en güçlü olan Chen Fan'ın etrafında dönüyor. Ancak önceki hayatında yapmayı başaramadığı işleri düzeltmek ve sevdiği kişiyi korumak için önceki hayatına geri döndü. Ölümsüz Bir Kültivatör olarak hayatından edindiği bilgilerle kendisini eski gücüne yetiştirebilir ve önceki gücüne hızla ulaşabilir.

MC'nin kendisiyle uğraşan herkesi öldürdüğü Manga / Manhwa'yı arıyorsanız tam size göre. Ayrıca, herkes onu küçümsediğinde ve onlara kimin patron olduğunu gösterdiğinde iyi hissettiriyor.

11. Survive as the Hero's Wife

Survive as the Hero's Wife

Konu; Canaria okuduğu bir novelin içinde hayat bulan biridir aslında ve hikâyede Canaria yaptığı şeylerin sonucunda idam edilecektir. Ama her şeyi önceden bilen Canaria, ölmemek için bildiği her şeyi zamanında ve yerinde kullanmalıdır...

12. Battle Through The Heavens

Battle Through The Heavens
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Büyünün olmadığı bir dünyada yani dövüş sanatlarının olduğu bir dünyada. Güçlülerin kuralları koyduğu ve zayıfların ise bunlara itaat etmesi gereken bir dünya. Çekici hazineler ve güzelliklerle dolu, ancak aynı zamanda öngörülemeyen tehlikelerle dolu bir dünya.

Üç yıl önce, on yıllardır insanların başkalarında göremediği dahi yetenekler sergileyen Xiao Yan, aniden her şeyini kaybetti. Güçleri, itibarı ve annesine verdiği söz. Hangi büyücülük onun tüm güçlerini kaybetmesine neden oldu? Ve nişanlısı neden aniden ortaya çıktı? O sırada mezar ziyaretinde mezarın başında bir yüzük bulur ve o yüzük onun hayatını kökten değiştirecektir!

Önerilen: Heavenly Jewel Change Benzeri 10 Novel Önerisi!

13. Doulou Dalu (duldul)

Doulou Dalu (duldul)

Tang Tarikatı, en ünlü dövüş sanatları mezhebidir. Tang San, hayallerini gerçekleştirmek için tarikatın en gizli tekniklerini çalarak affedilemez bir suç işlemiştir. Tutkusuna ulaşıldığında ise mirasını tarikata aktarır ve kendisini korkunç "Cehennemin Zirvesi"nden aşağıya atarak intihar eder.

Ancak bunun kendisini sihir, dövüş sanatları veya düşmanları olmayan başka bir dünyaya götüreceğini asla hayal edemezdi. Savaşın sadece mistik ruhlarla yaşandığı bir yere.

Douro kıtası!

Tang San bu bilinmeyen ortamda nasıl hayatta kalacak? Bu şekilde yeni bir efsane başlar.

14. Daughter Of The Emperor

Daughter Of The Emperor

Daughter of The Emperor, romantik-komedi tarzı bir isekaidir, çünkü ana karakterimiz tüm anılarıyla bebek olarak tekrar reenkarne olan 27 yaşındaki bir kadındır. Bir novele dayanan hikaye, genç Ariadna Lereg Ilestri pre Agrigent'i, soğukkanlı bir baba olan İmparator ile olan ilişkilerini bizlere anlatıyor.

15. Metropolitan System

Metropolitan System

Jiang Bai, büyük miktarda para kazandıktan sonra yüksek riskli bir kumarhaneden kaçmaya çalışırken bir kamyon kazasında öldü, ancak ölmek yerine ruhu Dünya'ya benzeyen paralel bir dünyaya taşındı.

Orada, ona bu yeni dünyada güçlü bir HATA yeteneği veren deli tanrı ile tanıştı. Jiang Bai şimdi, orijinalinden çok daha zayıf ve daha az etkili olan alternatif dünyasında sıkışıp kaldı. Yeni hile yetenekleriyle bu yeni paralel dünyada eski dünyasına bir geri dönüş yapabilir mi?

Hem manhwa'nın hem ana karaktere yardımcı olan bir sisteme sahip olması hem de hem solo gibi level atlama sistemi olması hem de metropolitan sistemde hem MC'nin başlangıçta zayıf olması hem de yavaş yavaş güçlenmesi ve en güçlü hale gelmesi, solo leveling'e benziyor.

16. Apotheosis

Apotheosis
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Apotheosis - Bir Tanrılaşma serüveni! Luo Zheng, zengin bir ailenin en büyük oğlu olarak dünyaya gelen mütevazı bir köleydi. Ailesinin çöküşü ve kız kardeşinin muazzam bir güç tarafından kaçırılması sonucu, o artık başkalarının ayaklarıyla çiğnediği bir çöptü. Ancak cennet hiçbir zaman tüm kapıları yüzünüze kapatmaz.

Babasının bıraktığı eski püskü bir kitap saklı bir ilahi tekniği onu okuyan okuyucuya muazzam bir güç verir! Ama bu gücün arkasında ne var? Bu kadere karşı yapılan bir savaştır!

Önerilen: Apotheosis benzeri Manga & Manhua önerileri

17. The Reason Why Raeliana Ended Up At The Duke's Mansion

The Reason Why Raeliana Ended Up At The Duke's Mansion

Raeliana, nişanlısı tarafından zehirlenen fakir bir karakter gibisinden başlıyor hikaye. Tabii yakışıklı şovalye de eksik olur mu :D

18. A Returner’s Magic Should Be Special

A Returner’s Magic Should Be Special

"Artık geri döndüğüme göre, sevdiklerimin tekrar ölmesine izin vermeyeceğim!" Gölge Labirenti - insanlığın tarihte karşı karşıya kaldığı en feci olay. Desir Arman,  insanlığın hayatta kalan altı kişisinden biridir.

Altı kişi labirentin son seviyesini temizlemeye çalışır, ancak sonunda başarısız olur ve dünya sona erer. Ancak - Desir ölümüyle karşılaşacağını düşündüğünde, ondan önce ortaya çıkan dünya… on üç yıl önce mi ?! Desir, ülkenin en iyi sihir akademisi Havrion'a kaydolduğu zamana geri döner.


Değerli arkadaşlarıyla yeniden bir araya geldi ve dünyayı ve sevdiklerini kurtarmak için geçmişi değiştirmeye hazır ...! Gölge Dünya'nın ortaya çıkmasına üç yıl kaldı! Geçmişi değiştirin ve insanlığı kurtarmak için güçlü yoldaşlar toplayın!

Bu manhwa, hiç şüphesiz solo gibi seviye atlamalı. En çok tavsiye edilen manhwa'lardan biridir.

19. The Great Ruler

The Great Ruler

Birçok klanın yaşadığı ve bir grup lordun toplandığı bir yer. Göksel Egemenler, Perde arkasından birer birer belirirler ve hepsi, bu sınırsız dünyada bir hükümdar olma yolunda ilerlerken diğerlerinin arzulayacağı bir efsaneyi bizlere gösterecekler

Alev İmparatorunun kontrol ettiği Sonsuz Ateş Bölgesi'nde, göklerde binlerce ateş parlıyor. Dövüş Alemi'nde, Dövüş Atası'nın gücü cenneti ve yeri korkutmakta!

20. God Bless You

God Bless You

Godbless You, MilaeJu tarafından yazılmış ve çizilmiştir. Karma dövüş sanatlarını bilen kızlardan hoşlanır mısınız? O zaman bu tam size göre bir manhwa. Dünyanın en güçlü kadını ve Karma Dövüş Sanatları Şampiyonu lakaplı Shin Eu Hye bir gün uykusundan uyandığında tüm kaslarının gittiğini ve güzel, taş gibi bir hatuna dönüştüğünü görünce hem kafası karışmış hem de sevinmiştir.

Çünkü önceki hayatı boyunca hiçbir erkek onunla çıkmak istememişti, çünkü güçlüydü, bir erkek arkadaş bulamadı - ama şimdi taş gibi görünüyor. Artık hem bir erkek arkadaş arayacak hem de neden reenkarne olduğunun nedenini aramaya başlayacaktır.

Önerilen: 4 Sürükleyici Webtoon Önerisi

21. D.I.C.E

D.I.C.E

Hikaye, utanamadığı ya da utanmak istemediği bir kız da dahil olmak üzere neredeyse her şeyle sorunları olan şanssız bir çocuk olan Dongtae'yi anlatıyor. Görünüşü, notları ve hatta zorbalığa uğraması... Hayatından nefret ediyor.

Ancak Dicer olan Taebin okula transfer olduğunda her şey değişir. Gizemli, yanardöner bir zar elde edince hayatı biraz daha ilginç hale gelir. Zar, SİZİN hakkındaki her şeyi değiştirebilecek olan sihirli bir küp! Dongtae için zar her şeyi değiştirir. Bir düşünün, neyi değiştirirdiniz?

22. The Live

The Live

Yarım yıl önce, ana karakterimiz Yun-jae Kim karısını ve kızını bir trafik kazasında kaybetti ve o günden beri her güne umutsuzluk içinde uyanıyor. Bir akşam günlüğünde yazanlar tamamen silinir ve ardında uğursuz bir mesaj bırakır: "Onları tekrar görebilirsin". 'Kutsal Kase', 'Arka Tarafın Dünyası Oyunu'nu yenenlere verilir ve onu kullanırsanız, kaybettiğiniz ailenize yeniden kavuşabileceğini ona söylenir... Bu acımasız dünyada sadece en güçlüler hayatta kalır, geleceği bilen tek kişi Yun-jae olur. Çünkü günlüğü ona gelecekte olabilecekler konusunda önceden haber verir.

23. Beware of the Villainess!

Beware of the Villainess!

Ana Karakter: Melissa Podebrat 

Melissa bizim bildiğimiz bütün önyargıları yıkan nihai karakterden birisi. Amacı ne intikam ne de pişmalıklar.... O bu cahil erkekler ve toplum önyargılarından nefret eden bir Mükemmellik. Serinin konusu isekai.... Melissa Podebrat karakteri novelde bir kötü karakter olarak canlandırılmaktadır tabii bizim kızımız bu karakterde uyunana kadar... Dört adet kendini bilmiş erkeğin, noveldeki ana kadın başrole çektirdiği eziyetleri -klişe romantiği (!)- bir dur diyen Melissa ve onunla birlikte olan tatlı Nine'n maceralarını okumayan kalmasın.

24. Leveling Up With the Gods

Leveling Up With the Gods
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Herkesten daha güçlü olarak en güçlülerden biri haline geldi. Tanrılar bile onun yoldaşıydı ama sonunda kaybettiler. Bir yoldaşının fedakârlığıyla kaderi henüz sona ermemişti. Geçmişe dönerek eşsiz yeteneğiyle tekrar Kule'ye tırmanmaya çalışır. Kuleyi yok etmekle tehdit eden antik eski kötülüklerle savaşmak için.

Önerilen: 5 Harika İsekai Webtoon Önerisi

25. FFF Class Trashero

FFF Class Trashero
CrawL okumanı şiddetle tavsiye ediyor...

Kahraman Kang Han Soo, fantezi dünyasında çağrıldıktan 10 yıl sonra iblis kralı öldürdü. Şimdi dünyaya geri gönderilme zamanı. Bu nedir? Fantezi dünyaları tanrısı, elinde karnesiyle birlikte görünür.

İblis kralı öldürmesini engelleyen tüm engelleri ortadan kaldırdığı için kişilik puanı F olarak ortaya çıktı. Bunu izleyen sonuç ise, başlangıca dönüp yeniden başlaması gerektiğidir. Kang Han Soo bu sonsuz döngüyü bitirebilir mi? İlerliyen bölümlerde sizleri zevkin doruğuna ulaştıran bir manga kendileri şiddetle öneriyorum okumanızı.

26. I’ve Become the Villainous Empress of a Novel

I’ve Become the Villainous Empress of a Novel

Ana Karakter: Yulia

Yulia karakteri o kadar muhteşem ki... Serinin konusu şu şekilde: Yoğun bir içki gecesinden sonra, kendimi üç gün içinde ihanetten idam edilecek olan kötü İmparatoriçe Yulia olarak bir romanın içinde buldum.

27. Versatile Mage

Versatile Mage

Uyandı ve dünya değişti. Ona tanıdık olan lisesi şimdi sihir öğretiyor ve öğrencileri olabilecekleri en büyük sihirbazlar olmaya teşvik ediyor. Şehir sınırlarının ötesinde, dolaşan büyülü hayvanlar da insanları avlıyor

Gelişmiş bir bilim dünyası, gelişmiş sihire sahip bir dünyaya dönüştü. Yine de değişmeyen şey, ona küçümseyerek bakan aynı öğretmenler, ona hor gören öğrenciler, toplumun en alt basamağında mücadele eden aynı baba ve aynı sakat masum üvey kız kardeşti.


Ancak Mo Fan, herkesin yalnızca bir ana elementi kullanabildiğini, ancak kendisinin de tüm sihir elementlerini kullanabildiğini keşfetti!

28. Worn and Torn Newbie

Worn and Torn Newbie

Ana karakterimiz artık hayatının son demlerinde olan bir oyunun son demlerinde oynayan 35 yaşındaki bir oyuncudur. Böylelerine ise halk arasında Durgun Su olarak seslenilirmiş. Tefecilerden ve ordan burdan topladığı parayla bir kılıcın seviyesini art arda yükselterek borcunu kapatacak hale hatta onu zengin edecek kadar para kazanabileceği bir hale getirmiştir ama o aç gözlülüğüne yenik düşüp bir yükseltme daha yapmıştır ama silah elinde patlamıştır. Bu olayın ardından 15 yıl geriye yani oyunun ilk zamanlarına dönüp tüm bilgi birikimiyle oyunun kralı olma yolunda ilerleyecektir.

Önerilen: The Beginning After The End Benzeri 9 Webtoon/Manga Önerisi!

29. Cultivation Chat Group

Cultivation Chat Group

Bir gün Song Shuhang, chuuni hastalığından muzdarip birçok yaşlıyla bir sohbet grubuna aniden eklendi. Gruptaki insanlar birbirlerine "Taocu Kardeş" diyecekler ve her türden unvana sahip olacaklardı: Saray Ustası, Mağara Efendisi, Gerçek Hükümdar, Ölümsüz Üstat, vb.


Ve grubun kurucusunun evden kaçan evcil hayvanına bile "canavar köpek" deniyordu. Bütün gün hap arıtma, antik kalıntıları keşfetme hakkında konuşurlar veya teknikler konusundaki deneyimlerini paylaşırlar.
Ancak, MC bir süre grup içinde gizlendikten sonra, her şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfetti ...

30. The Young Lady is A Royal Chef

The Young Lady is A Royal Chef

Ana Karakter: Senianna

Bu seride ana karakterimiz bir şef! Önceki hayatında yemek yapmakla ilgilenen ana karakterimiz gözlerini açtığında imparatorluğun baş şefini çıkartan büyük bir ailenin göz ardı edilmiş torunu olarak bulur kendini.... Şimdi onun yapması bu rekabette en üste çıkmaktır! Çok tatlı bir çizimi ve konu işleyişi var.

31. Peerless Genius System

Peerless Genius System

Xiao Luo, beklenmedik bir şekilde güçlü bir sistem kazanan sıradan bir genç adamdır. Beceri ve bilgi edinmek için onlarca yıllık sıkı çalışmaya ihtiyacınız var ama bu benim için çok kolay! Puanları parmağımın ucuna getirmek için sadece kullanmam gerekiyor. Xiao Luo'ya ve onun eşsiz dahi sistemiyle bakalım.

32. The Gamer

The Gamer

The Gamer, Sung Sang-Young tarafından yazılmış ve Sang-Ah tarafından çizilmiştir. Hikaye, Dungeons and Dragons ve bir çizgi roman serisi gibi olan rpglere dayanıyor. Ana karakterimiz Han Jihan, gerçek dünyada bir video oyunu karakteri haline geldiğini fark ettiğinde, hayatı tepetaklak olur.

İlk başta en iyi arkadaşı Shin Seon-II'eden başka hiç kimse bunu fark etmese de, bir video oyunundaki karakterlere benzer level atlama yeteneğini kazanır. Hikaye aynı zamanda diğer yetenek kullanıcılarını ve onların aralarındaki savaşları ve tabii ki kahramanların yenmesi gereken gizli ve kötü organizasyonlarda tabii ki var seride.

Önerilen: 5 Harika Yaoi Webtoon Önerisi

33. When the Villainess Loves

When the Villainess Loves

Ana Karakter: Libertia

Bu serinin ana karakterini "güçlü ana karakter" olarak adlandırabilir miyiz bilmiyorum ama ana karakterimizin farklı bir güçlü mizacı olduğunu söyleyebilirim. Prenses Libertia, ana karakterin okuduğu romandaki kötü karakterdi ve sonu ölümle bitti. Bu çok doğal değil mi... ama o da ne ana çift dışındaki herkes ölüyor mu? Prenses Libertia'nın vücudunda yeniden hayat bulan ana karakterimiz yan rolleri hayatta tutmaya kararlı...!

34. Omniscient Reader

Omniscient Reader

O zamanlar Dokja'nın hiçbir fikri yoktu. En sevdiği web romanı 'Kıyametten Kurtulmanın Üç Yolu''nun gerçek hayatla birleşeceğini ve dünyanın sonunun nasıl olacağını bilen tek kişi olacağını bilmiyordu. Ayrıca, bu romandan gerçeğe dönüşen bu filmin ana kahramanına dönüşeceğine dair de hiçbir fikri yoktu. Onun avantajı romanı sonun kadar okuyan tek kişi olmasıydı. Hikâyemizde Dokja, hikâyenin gidişatını değiştirmek ve insanlığı sonsuza kadar kurtarmak için bir yolculuğa çıkacak. Tabii ki romanı okuduğu için hikâyede neler olacağını kendisi çok iyi biliyordu...

35. Rich Player

Rich Player

İddialı davranmak onun hobisidir! Nihai zengin oyuncu olarak, en abartılı ekipman ve zırha sahip olarak! Oyun dünyasında parayla çözülemeyecek hiçbir şey yoktur! Tüm bu zenginliğiyle oyunun gerçek hayatın önüne geçtiği bir dönemde ortalığı kasıp kavuran bir MC var hikayemizde!

36. The Lady and the Beast

The Lady and the Beast

Ana Karakter: Martina Astina 

Bu karakter gücün, güzelliği, asaletin ve zekanın vücut bulmuş hali desek yeridir. "Efsanevi figür, Martina‘nın ölümünden yüzyıl sonra, imparatorluğun annesi, Martina Astina; bir asilzade olarak yeniden doğar. Geçmiş yaşam ve diğer huzurlu rutinleri, bir noktada, canavar olan Theodore Astina‘ya satılır. O gece herkesin ölme beklentisinin aksine o, canavar Theodore‘u evcilleştirmeye başlar ve onun evcil hayvanı olarak görür. "

Önerilen: 14 Harika İsekai Manhwa Webtoon Önerisi!

37. Forty Milleniums of Cultivation

Forty Milleniums of Cultivation

Fantastik bir evreni ele alan bir hikaye çok sayıda dövüş sanatı, büyü ve bunun gibi bir ortamda ve günümüzden 40.000 yıl ileriki zamanda. Savaşlar, endüstriyel devrimler, sosyal ayaklanmaların ortasındaki bir zamanda geçiyor.

Gizli mezhepler, sadece kung fu okulları olmaktan çıkıp, büyükbabalar ve büyüklerin, günümüz şirketlerinin CEO'ları ve Yönetim Kurulu Başkanları ile eşdeğer hale gelmesiyle, şirket benzeri varlıklar haline geldi. Dövüş sanatları tüm dünya ile iç içe geçmiştir.

Mesela, mutfak okulları; öğrencilerine yemeklerini büyülü ateşle pişirme yöntemlerini ve lezzeti bir yemek yapmak için gizli teknikler öğretir.
Muggle'lar ve büyücüler için sihirli bir internet ağı bile kuruyorlar mangada.

Tabi bu kadar sıradan değil ama genel bakış bu şekilde.

38. Memorize

Memorize
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

10 yıl önce gizemli meleksi varlıklar tarafından oyun benzeri bir evrene çağrılan Soohyun, sonunda dünyanın zirvesine ulaştı. Ama ne pahasına? Oyunu bitiren kişi olarak ayrıcalığını kullanan Soohyun, 10 yıl geriye gitmek ve trajedilerle dolu geçmişini düzeltmek için ödülünün gücünü kullanıyor.

39. The Princess’ Jewelry Box

The Princess’ Jewelry Box

Ana Karakter: Prenses Ariana 

Kızımızın hayali imparatoriçe olmak, peki neden? Çünkü imparatoriçe olarak iki eş edinebilir. Yakışıklı erkek hayranı olan kahramanımız....Yakışıklı ve güçlü erkekleri etrafında toplamaya kararlı.

40. The Beginning After the End

The Beginning After the End
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Kral Grey, savaş ve taarruz güçlerinin yönettiği bir dünyada yaşayan en güçlü kimse idi. Güç, zenginlik, nüfus; ne ararsanız hepsi ondaydı. Tüm bu efsanevi şeylere rağmen Kral Grey zirvenin soğuk yalnızlığını iliklerine kadar hissetmekteydi. Gençlik yıllarındaki hevesleri, istekleri, arzular... Hepsi solup gitmişti.

Bir gün gene tahtında otururken kendini biraz halsiz ve yorgun hissetmeye başlar ve yavaşça yatağına sokularak şu düşüncelere dalar:

''Zehirlendim mi? Yoksa suikaste mi uğradım? Sonuçta Kraldım. Ölmemi isteyen çok kimse vardı.'' 

Ardından yolun sonundaki ışığı görüp ölür ve ne görseniz beğenirsiniz? Adam yenidoğan bir bebeğin vücuduna reenkarne olur! Her ne kadar önceki hayatında yaşlı bir kral olsa da bu bebek vücudunda kendini kontrol edemez. Yeri gelir sıçar yeri gelir osurur fakat bu dünyada onun bilmediği bir şey vardır, BÜYÜ ve başlar büyü çalışmaya! Bu dünya onun gibisini daha önce hiç görmemişti!

Önerilen: The Beginning After The End Benzeri 9 Webtoon/Manga Önerisi!

41. Rise of the Demon King

Rise of the Demon King

Ana karakterimiz Xiao Lang çevresi tarafından çöp olarak bilinmekteydi. Uzaktak baktıklarında onun kim olduğunu ve arkasının ne kadar sağlam olduğunu farketmeleri zordu tabii. Karakterimiz güçlendikçe ve sırları ortaya çıktıkça başı ağrımaya başlıyor! Onu öldürmek isteyenler ve tabii ki de onunla dost veya müttefik olmak isteyenler eteğinden ayrılmıyor!

Xiao Lang'ın felsefesi ise şuydu,  “Uçmam için gökler beni engellerse o zaman o gökleri yıkacağım!”

42. Youngest Princess

Youngest Princess

Ana Karakter: Prenses

Büyü Krallığını yöneten Baş Büyücü, bir gün imparatorluğun en genç Prensesi olarak yeniden doğdu. “Sadece oyuncaklarımla oynayacağım ve bebek gibi davranacağım… Ama siz beni biraz fazla sevmiyor musunuz?”. Onu bugün de yalnız bırakmadılar ve genç Prenses bugün de çok yoruldu.

43. Stellar Transformations

Stellar Transformations

Çok öte bir galakside, doğuştan dövüş teknikleri açısından sakat olan bir çocuk vardı. Babasının onayını kazanmak için kararlı, zor ve acı verici olan dış teknikleri seçti. Yani klasik dövüş sanatlarını. Yıllar karakterimiz büyüdü ve hayatını değiştiren ‘Meteorik Gözyaşı’ isimli gizemli bir meteorik kristal taşı buldu.

Taş ana karakterimizin bedeniyle birleştikçe bedeninde inanılmaz değişiklikler oldu. Bu olaydan sonra onun için her şey değişmeye başlar, babası bile umursamadığı çöp oğlunun inanılmaz yeteneklerinin farkına varır.

44. Nano Machine

Nano Machine
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Onuru bile kalmamış bir şeytani tarikatta kalan yetim Cheon Yeo-Woon'un vücudunun içine nano makineler yerleştirmek için gelen bir zaman yolcusu hikâyemizi başlatır. Nano makinelerin kurulumu bittikten sonra ve aktifleştirildiğinde Cheon Yeo-Woon'un hayatı 180 derece değişir! Cheon Yeo-Woon'un şeytani tarikatı gerisinde bırakıp dünyanın en güçlüsü olmak için başladığı yolculuğu sizleri bekliyor!

Önerilen: Martial Peak Benzeri 10 Manga/Manhua Önerisi!

45. I Became the Ugly Lady

I Became the Ugly Lady

Ana Karakter: Sylvia Atlante 

"Her şeyden önce çirkin, asil bir bayanın bedenine reenkarne oldum.

Onu küçümseyenlerin dikkatini çekmek uğruna Sylvia Atlante, tüm alay ve saygısızlığın ortasında kendisini “çirkin leydin” olarak tanıttı.... Ama ben o değilim" Seri ana karakterin ağzından bu şekilde anlatılabileceği gibi Sylvia bildiği anılar sayesinde güç basamaklarından birer birer çıkıyor onun güzel mizahı ile çevrelenmiş hikaye ise su gibi akıyor.

46. Gangnam Dokkaebi

Gangnam Dokkaebi

İnsanlarla beslenen canavarlar olan Dokkaebiler'in serbest bir şekilde insanları avlamasına izin verilmiştir fakat özel bir kan grubu bulunan 44 kişi bu kahrolası canavarlara karşı savaşma yetisine sahip! Bu hayatta kalma mücadelesini kaçırmayın!

47. Peerless Battle Spirit

Peerless Battle Spirit

Canglan Kıtası'nda bir kaide vardır: Sadece dövüş ruhunu uyandıranlar yetişim yolunda yürüyebilir ve dövüş ruhunun seviyesi ise ruh uyandığı an belirlenir. Ana karakterimiz Qin Nan, küçüklüğünde oldukça başarılı ve güçlüydü. Ona, dünyayı sarsabilecek bir potansiyele sahip birisi olarak bakılıyordu ama ruh uyandırma töreninde en düşük rütbe ve seviye dövüş ruhu uyandırabildi.

Onu yücelten herkes onu bir çöp olarak görmeye başladı lakin bu böyle kalmaz. Gökler ona sürekli gelişebilen, rütbesini ve seviyesini arttırabilen üstün bir dövüş ruhu ile ödüllendirdi!!

48. The Monstrous Duke's Adopted Daughter

The Monstrous Duke's Adopted Daughter

Speràdo ailesinin bir sırrı var: gölge büyüsü. Ama birisinin onu en son kullanmasının üzerinden 100 yıl geçti. Marquis Speràdo, Leslie'yi sevdiği kız kardeşi Ellie için feda etmeye çalışırken, bunun onun yerine karanlığın gücünü uyandırdığını pek de farkedemiyor. Leslie, ailesinin açgözlülüğünden ve istismarından kaçmak için Canavar Dük ile bir anlaşma yapmak için yola çıkar: Leslie, ebeveynlerinin zalimce kontrolünden kurtulacak mı yoksa onların kötü istismarlarına boyun eğecek mi?

Önerilen: Kadın Ana Karakterin Güçlü Olduğu 12 Webtoon/Manga Önerisi!

49. The Peerlerss Sword God

The Peerlerss Sword God

Dövüş sanatçılarının saygıdeğer olarak görüldüğü Gök Kıtası'na merhaba deyin! Bu kıtada güçlü kimseler dünyayı yerle bir edip bir kaos ortamına çevirebilir! Çin’deki genç bir dövüş sanatları öğrencisi olan Lin Chen, bir şekilde bu dünyaya getirildi ve Yu Nan Bölgesindeki Cennet Tarikatı'nın öğrencisi oldu.

Lin Chen’in bu esrarengiz dünyada nasıl bebek adımlarıyla zirveye çıktığını, 9 göğe nasıl ulaştığını, on binlerce felaketi nasıl düzelttiğini ve nihayet ‘Eşsiz bir Kılıç Tanrısı’ nasıl olduğunu görelim!

50. Chronicles of Heavenly Demon

Chronicles of Heavenly Demon

Mızrak Tarikatı'nın varisi, Hyuk Woon Seong, Şeytani teknik kullandığı suçuyla infaz edildi. Ortodoks Mezhepleri tarafından vahşice öldürüldü. Woon Seong’u tam öleceği an, ustası, ona yeni bir yaşam verdi. 900 numaralı yeni bir yaşam, Şeytani birliğin öğrencisi! çift hayat, yalnızca bir amaç! Ortodoks Mezhepleri ve Şeytani Tarikat’tan öç almak! Kaderini kabullenip, kininin peşinde. Woon Seong dövüş teknikleri öğrenip, öçüne yavaşça yaklaşıyor… Şeytani Tarikat'ın lideri sahip ol ve Ortodoks Mezheplerini yok et! 900 Numaralı'nın öçü'nün hikayesi !!!!

51. Princess in the Rough

Princess in the Rough

Terk edilmiş bir sarayda parlayan, mücevherli gözleri ve minik bir ejderhası olan bir kız bulundu ... ve bu kızın, imparatorun uzun zamandır unutulmuş kızı olduğuna şüphe yok. Vahşi ve özgür olarak büyürken, ne kadar özel olduğunun farkında bile değil, özellikle de gözleri başkalarının göremediği şeyleri gördüğü için. İmparator ve diğer üç çocuğu onu yanına alıp ona yaklaşmaya çalışırken, o; onlara güvenmeyi öğrenecek mi? Ve ailelerinin bu yeni üyesi imparatorluğa servet mi yoksa yıkım mı getirecek?

52. Rooftop Sword Master

Rooftop Sword Master

Num’Gwang Ortaokulu’ndaki aynı sınıftan 8 arkadaştan ölesiye dayak yiyen ve hastaneye düştükten sonra Se’young 9 ay sonra gözlerini tekrar açar ve babası, oğlu için hak hukuk ararken bok yolunda öldüğünü öğrenir. Bu olaydan sonra asıl suçlular cezalarını alır ama Se’young bu dünyanın çivisinin çıktığına ve gerçek adeletin adam gibi olmadığını düşünmekten kendini alamaz ve kendisini bu lanet ve saçma dünyadan uzaklaştırır.

Uzun vakitler geçer lakin o evinden kafasını bile çıkartmaz. Lakin bir zaman garip bir ses duyar ve kapıdan dışarı bakar ve ne görsün? Evin Çatısına saplanmış şekilde bir kılıç ve kılıcın üstünde ise “Savaş Kılıcı” kelimeleri yazan büyük ve uzun bir kuluç görür.

53. Solo Leveling

Solo Leveling
CrawL okumanı şiddetle tavsiye ediyor...

Solo Leveling,  en popüler Manhwa'lardan biri olarak kabul edilebilir. Solo Leveling'de Sung Jin-Woo ilk önce zayıf E dereceli bir avcı olarak bize gösterildi. Annesinin hastane masraflarını ödemek için düşük seviyeli bir avcı olarak çalışıyordu.

Sonra şansı ve ana karakter olması nedeniyle bir  zindan baskını sırasında sıralama sistemi denen bir şey kazandı. Sonra her şey değişti, kendini Sıfırdan Kahraman'a yükseltti ve S Seviye bir Avcı oldu. Diğerlerinden farkı ise kendisini sürekli olarak sistem sayesinde geliştirebilmesiydi...

Önerilen: Solo Leveling benzeri Manga önerileri

54. Oshi no Ko

Oshi no Ko

Eğlence sektöründe yalan söylemek hem en güçlü silahınız hem de olağanüstü derecede keyifli bir şeydir. Jinekolog ve devasa bir B-Komachi stan olan Goro, en yeni hastasının B-Komachi üyesi Ai-chan olduğu ortaya çıktığında hayatının alt üst olduğunu fark eder!  16 yaşındaki Ai umutsuzca doğum yapmak istiyor. Goro, gizlilik koruması altında genç idolün doğum öncesi bakımına yardım ediyor ... sadece doğum yapacağı gece saldırıya uğrayarak öldürülmesi için. Yeni doğan ikizlerinden biri olarak reenkarne olan Goro (şimdi Aquamarine Hoshino) en sevdiği idolün kollarında günde 24 saat geçiriyor! Ama hayatı yalanlarla dolu aptal bir genç idol, iyi bir anne olabilir mi? 

55. The Hunter

The Hunter

Chen BeiMing Göksel İttifak’ın genç ve yetenekli bir avcısıydı Taa ki hizmet ettiği 5 Lord tarafından tehlikeli görünüp ihanetle öldürülene kadar. Hatıralarını unutmaz ve geçmiş zamanda tekrar hayata döner ve  de ihanetin yanlarına kalmayacağına dair yeminler eder kendi kendine. Bir kez daha en güçlü olmak için hikayesine yeniden başlar!

56. The Abandoned Empress

The Abandoned Empress

Aristia, Casino İmparatorluğunun tacının meşru varisi olmasına rağmen, İmparator ona sırtını döner ve onun hayatına son vermeye karar verir.

Ancak, öldükten sonra, bu olay meydana gelmeden 7 yıl öncesine geri döner. Şimdi Aristia, imparatorun onu neden öldürdüğünü ve onun yerine geçen kadının amacının ne olduğunu ve kim olduğunu araştırmaya başlar.

57. The Undefeatable Swordsman

The Undefeatable Swordsman
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Güçsüz ve hastalıkla müzdarip bir genç olan Sung Woo-mun, gittikçe kötüleşmektedir. Kendi ailesi bile ona burun eğerken, Köy ahalisi tarafından da “köyün aptalı” denmekteydi. Sung Woo-mun 20 yaşına kainatın yenilmez ve rakipsiz dövüş tekniklerine sahip olacak ve herkesler buna şaşırıp kalacaktır! 

58. Almighty Master

Almighty Master

Dövüş Sanatları dünyasına doğup giren genç kahramanımıza bir göz atalım. Yapamayacağı hiçbir şey yok! Müzik, satranç, tıp ve hatta mutfak sanatları olsun. En güçlüyken en zayıf gibi davranmak. Kadınlar siz, bir yetimin nasıl yükseldiğine bakın. Sayısız davayı çözecek ve şehrin efendisi olacak bir yetim!

59. Who Made Me a Princess

Who Made Me a Princess

Sevimli prensesler... Novelin ismi nekadar masum değil mi? Amaa içindekiler o kadar da masum değil ve ben Athanasia, bu novelin içindeki görkemli Obelian İmparatorluğunun imparatoru, Claude de Alger Obelian'in kızı Athanasia oldum.

Normal hayatta bir garsonken şu anda bir prensesim ama keşke olmasaydım çünkü bu prensesi hiç kimse sevmiyor hatta kitabın dediğine göre 18'imde başka bir prensesi zehirleme suçundan idam ediliyorum "kendi babam" tarafından. Ama ben o novelin içindeki cılız, sessiz, herşeye susan athanasia değilim ve öldürülmeye hiç niyetim yok...

Önerilen: The Twin Siblings New Life Benzeri 9 Webtoon/Manga Önerisi!

60. Mercenary Enrollment

Mercenary Enrollment
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Ailesiyle birlikte bir uçak kazası atlatan Yu Ijin, tamamen yabancı ve yabani bir ortamda hayatta kalma mücadelesine başlar. Zorlu ve acımasız 10 senelik paralı askerlik yapmasından sonra memleketine, kendisini öldü bilen dedesi ve kız kardeşine döner. Biraz asasyel ve ikili ilişkilerde pek de iyi olmayan Ijin; memleketindeki yeni hayatına alışmaya çalışır fakat kız kardeşine musallat olan okul kabadayıları onun bu isteğini zorlaştıracak gibi görünüyor.

61. Greatest Boss System

Greatest Boss System

O da kim? Niçin ona Boss diyorlar? Belki de bu gezegenin yöneticisi olabilir. Su Sin reenkarnesinden sonra, Önceki yaşamında öğrendiği bütün tekniklerini kaybetti. Lakin bu oyun paneli gibisinden bir sistem bu güçlerini belki de daha iyisini ona verebilir.

62. Medical Return

Medical Return

İtibarı olmayan bir cerrah olan Kim Jihyun'a 2. bir hayat bahşedilir ve ortaokul zamanına geri dönüş yapar. Ancak bu seferki hedefi normal bir cerrah değil paraları kıran bir dermatolog olmak!

63. Leveling Up, by Only Eating!

Leveling Up, by Only Eating!

Kahramanımız, koca dünyada sadece 2 kişide bulunan “Bulimia”ya sahiptir. Günlük yemek saatlerini ne kadar ayarlamaya ve düzenlemeye çalışsa da pek de başarılı olamaz ve ölümle burun buruna gelir. Daha sonra kilo almadan bir öğütücü gibi yemek yiyebileceği bir oyun olan ‘Athenae’ya giriş yapmasını söyleyen bir doktorla karşılaşır. Bu onun ölmeden yiyebildiği kadar yemek yiyebildiği bir hikaye!

64. Reverse Villain

Reverse Villain
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Geçmişte ruhu tekrar beden kazanan ve Murim’i ele geçirmeye çalışan Jung-woo, amacına ulaşmak için sürekli denemeye devam eder. Onunla birlikte bir ruh-beden döngüsü içerisinde kalan Shin-Ryong yüzünden Murim’i ele geçirmez. Sonunda,tüm girişimleri başarısız olur ve gelecek zamanda ruhu beden kazanır. Gelecek dünyaya tekrar gelmek Jung-woo’nun isteğini ve hayallerini değişime uğratır. Güçlü bir düşmanla karşılaşmak ister, ama bütün düşmanlar için çok güçlüdür. Bu, tüm hayatı boyunca süren kalıcı olan bir neden sonucun ve tekdüze olan bir amaçtan nasıl sıyrıldığının hikayesidir.

Önerilen: Magic Emperor Benzeri 9 Webtoon/Manga Önerisi!

65. Accomplishments of the Duke’s Daughter

Accomplishments of the Duke’s Daughter

Ana karakterimiz olan Iris'e bir kamyonet çarpar ve ölmez onun yerine daha 2 saat öncesinde oynadığı oyunun içine girer. Anlam veremez ama kendiside tam bir bağımlı ve otome düşkünü birisi olarak gayretlenir. Ama bir sorun var o ana karakter değil!

66. The Max Level Hero has Returned!

The Max Level Hero has Returned!
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Bir düşmanın okuyla vurulup öldürülen güçsüz ve genç Prens Davey O'Rowane komaya girer. Ruhu, büyüklerin en büyüğünün, şerefli Kahramanlar Salonu'nun toplandığı bir yere gider. Davey, oradaki tüm kahramanların yani evrenin görüp görebileceği en güçlü kimselerin dayanılmaz bir eğitimini alırken bin yıl geçer. Şimdiki zaman çizelgesine ve krallığına geri döndüğünde, tamamen iyileşmiş ve artık dünyadaki en güçlü kimsedir.

67. The Descent of the Demonic Master

The Descent of the Demonic Master

Gang Jin ho, bir kazada ailesini ve bacaklarını kaybeder ve buna dayanamayıp intahar eder ve reenkarne edilir. Reenkarne olduğu dünyada Şeytan İmparatoru olarak en güçlü olduğunda ise en çok güvendiği kişilerce ihanete uğradıktan sonra ölür ve tekrar kendi dünyasına reenkarne olur.

Sonunda üçüncü kez reenkarne olduktan sonra, tek arzusu normal bir hayat yaşamaktır. Ancak, uzun bir isekai serüveni sonucu normal bir hayatı düzgünce yaşayamayacağının da farkındadır. Modern ve sırada bir insan olarak yaşamak için çabalamaya çalışır lakin başı gene de beladan kurtulmayacaktır.

68. Light and Shadow

Light and Shadow

Duke Eli ile evlenmeye beklediği asil kız yerine kendisine oranın hizmetlisini gönderiyorlar. Kızı bir şekilde kabul ediyor. Ama kız büyük bir sır saklıyor. Bu sır onu öldürttürecek mi yoksa yaşatacak mı?

69. High School Life of an Exorcist

High School Life of an Exorcist
Çinli Taoist papaz He Xun, Ruhunu Japon olan Bir Liseli gencin Bedeninde tekrar birleştirdi. Şimdi Tanaka Mamoru Olan He Xun, Şeytanları Uzak tutmak İçin Yetiştirme Güçlerini Kullanmaktadır.
Karşılaştığı Kişilerin Arasında Miyazawa Momoko Olarak da Bilinen Şeytan bir Tilki, Onun tarafından Küçük Düşüren Bir Yenilgiye alıyor. Ona Bunun bedelini Ödetmekte Kararlı Olan Miyazawa, Liseli bir kıza Dönüşüyor Ve Onu Baştan Çıkarmak amacı ile Tanaka İle aynı Derslere Katılmaya Başlıyor.
Önerilen: My Cold and Beautiful Wife Benzeri 5 Novel Önerisi

70. BASTARD

BASTARD

Hayatı boyunca annesini tanımamış olan Jin'in annesi hakkında hatırlamış olduğu tek şeyin onu çatıdan itmiş olmasıdır. Neyse ki Jin çok da büyük yaralar almamış tabii bir gözünüzün olmaması sizin için problem değilse, Jin'in sol gözü çıktıktan sonra hayatına Cam Gözüyle devam etmeye çalışır ve de takıntılı, hasta bir kafa yapısına sahip olan Babasıyla. Babasının sözünden çıkamayan renksiz bir hayatı olan Jin'in hayatına birden aşk ,sevgi ve ilgi girince bakalım neler olacak.

71. The Reason Why Raeliana Ended up at the Duke's Mansion

The Reason Why Raeliana Ended up at the Duke's Mansion

Raeliana aniden uyandığından kendini bir romanın içinde oluğunu fark ediyor hem de zehirlenerek ölmüş olan bir yan karakter olarak Yeniden ölmek istemiyor ondan romanın ana erkek karakterine gidip nişanlısıymış rolü yapmasını istiyor. Aralarında ki güzel aşk böyle başlıyor.

72. It's Mine

It's Mine

Yohan Do tam anlamıyla bir Stalker. Hoşlandığı kız için her şeyi yapabilecek kapasiteye sahip. Dajeong'u tanımadan önce bir okul hayatına bile sahip olmayan Yohan, Dajeong için Okula geri döndü peki bu neleri değiştirecek beraber okuyalım öğrenelim...

73. Leviathan

Leviathan

Denizin yükselmeye başladığı bir tarihte, kıtalar suyun dibini boylamıştır. Artık kara parçasının bulunmadığı dünyada Bota ve ailesi nacizane bir teknede yaşıyordur. Hayatta kalmak için su altında kalmış harabelerden erzak toplayarak yaşam mücadelesi verirler. Yaşamlarını sürdürmeye çalıştırdıkları bu vahşi dünyada bir gün Kana adında biri ile karşılaşırlar ve hikâyemiz başlar.

74. Adelaide

Adelaide

Adelaide hayatında biraz heyecan istiyor ve reenkarnasyonundan 7 yıl sonra bile istediği bu heyecanı yaşayamadı. Boyutsal bir yolcunun geleceğini duyduktan sonra, hayatını düzene sokmak için bir plan hazırlıyor. Boyutsal yolcunun sahte nişanlısı olacak ve bu sayede onu sadece parası için isteyen bir kadın tarafından rahatsız edilmekten kurtulacak. Ancak, yolcunun nişanlısı olmak yalandan olsa da oldukça zor olacaktır.

Önerilen: Her Fujoshinin Okuması Gereken 21 Yaoi Webtoon Önerisi!

75. Save Me

Save Me

Düşünün daha yeni doğmuş ikizlersiniz ve komşunuz deli bir kadın. Bir gün kapınızı çalıp ailenizi katlediyor ve yetiştirme yurduna gönderiliyor başka bir aileye ikizinizden ayrı veriliyorsunuz. Peki ikiziniz nerede? Yıllar sonra öğreniyorsunuz ki bir ikiziniz var ve hayatta. İşte bu Cha Namsoo'nun umutsuz, vasat hayatına birazcık renk katan şeydi. Onun okuluna nakil olup ikizinin çekmiş olduğu zorluklara, zorbalığa göğüs gerecek ama kullandığı yöntemler onları durdurmak için yeterli olacak mı?

76. Life and Death: The Awakening

Life and Death: The Awakening

Zayıf bir görüntüye sahip olan Hwasan, ön bölümlerde savaşan biri gibi durmuyordu. Bunun yerine, olağan dışı karakteri sebebiyle memurluk imtihanını iki kez geçme başarısı gösteren, çeşitli krallarla ve yetkililerle olan yakın ilişkileri sebebiyle de saygı gören biridir. Ancak, kendisi HwaSan görüşünün tek lideridir. Genellikle odasında kitap okur, bazen de bahçe ile uğraşır veya küçük antrenmanlar yapar. Bir gece, HwaSan görüşü için bir savaşa girerek herkesi hayrete düşürüp en ön saflarda bulunur.

Bu olayda, HwaSanın bulunduğu dağlık bölge alaşağı olur. Bir grup sahtekar usta bütün öğrencileri ve hatta gençleri infaz eder. Buna karşılık Hwasan, onları yok etmek için ve HwaSan görüşünün müritlerini koruma altına almak için muhteşem savaş yetenekleri ortaya koyar. Hwasan, saldırının asıl beyni ve sebebinin ne olduğunu öğrenmek için yıllarca saklı tuttuğu kimliğini tüm dünyaya açıkladıktan sonra, üst düzey rütbeli yetkililer ve büyük güçler savaşa girmeye başlar ve Hwasan tarikatının önünde diz çökerler.

77. They Say I Was Born a King's Daughter

They Say I Was Born a King's Daughter

Bir cinayet kurbanı olan kahramanımız, geçmiş hayatının tüm anılarıyla acımasız bir kralın kızı olarak yeniden doğar ama bu dünya kadın düşmanlığı oldukça hat safadadır.

Yeniden doğduğu dünya, dünya barışına ve bilime sahip olsa da, erkekler hala domuzsa ne anlamı var? Bu manhwa romantik bir komedi isteyenler içindir.

78. Sweet Home

Sweet Home

En derin arzunuz ya sizin en büyük zayıflığınızsa. Bu hikâye tam da bunu anlatıyor, eğer önerdiğimiz Bastard webtoonunu okuyup sevdiyseniz bunu da seveceksiniz. Hyun Cha, Annesini, Babasını ve Kız kardeşini araba kazasında kaybettikten sonra bir stüdyo daireye taşınır ve her şeyi ayın 25'inde intihar edecek şekilde ayarlar ama dünyada bir farklılık var. Herkes zihninin içinden gelen seslerden ve sürekli olan burun kanamasından şikayetçi. Aynı semptomları gösteren Hyun Cha bunlara pek aldırış etmez ta ki komşusu da aynı şeyleri yaşayıp bir Canavar olana kadar. Bilim İnsanları neler olduğunu anlayamıyor ve de çözemiyor, Devletin elinden bir şey gelmiyor peki bu durumda Hyun Cha ne yapabilir ki. Ya korkup kaçacak ya da savaşacak...

79. Dr. Frost

Dr. Frost

Ana karakterimiz Nam-Bong Baek ( Dr. Frost ) genç görünmesine rağmen, otuzlu yaşlarının ortasında olan beyaz,gri saçlı kırmızı, beyaz gözlü, dahi, sakin bir psikologtur.

on derece zekidir,bu sayede henüz çok gençken bir profesör oldu. Ancak çocukken frontal lobunda(Frontal lob: Bilinçli düşünme; zarar görmesi durumunda ruh hali, hissiyat değişikliği olabilir.) bir yaralanma nedeniyle sempati duymakta güçlük çekmektedir. Gündüzleri bir üniverstede çalışmakta, geceleriyse bir barda barmen olarak çalışmaktadır.

Baek Nam-Bong daha sonra danışma merkezinde(üniverstede) öğretim asistanı Yoon Sung-A ( Jung Eun-Chae ) ile çalışmaya başlar . Yoon Sung-A, danışmanlığa ihtiyaç duyan müşteriler konusunda heveslidir. Yardım için oraya giden sorunları çözmek için birlikte çalışırlar.

Serinin çizimleri birazcık kolay ve sade olmasına rağmen ben pekte umursamamıştım çünkü konusu oldukça ilgi çekiciydi benim için. Ana karakterin duygusuz olması kesinlikle benim için mükemmel bir şeydi. Yıllardır aradığım özelliklerin hepsini Baek Nam-Bong'da buldum. Ayrıca okurken baya hep Death Parade animesinde ki Decim'i anımsatması benim için çok duygulandırıcıydı. Seri boyunca sadece bir kaç öğrencinin davasını çözmekle kalmıyor ayrıca geçmişte yaşanan olaylarıda anlatıyor ki geçmişte yaşadıkları da oldukça ilgi çekiciydi bence. Büyük bir zevkle okudum, bağladığım, kopamadığım serilerden birisidir. 

Önerilen: Dr. Frost ayrıntılı tanıtım

80. As You Wish, Prince

As You Wish, Prince

Ana karakter kızımız bir yazardır.Yazdığı kitaptaki kötü karakter olan prens onu kaçırıp kendi dünyasına götürür. Ondan kendinsini kral yapmasını ister. Kız denese de yapamaz. Ama bir olay sonucu yazdıklarının kendi üstünde istediğini yapabiliyor. Prensimizde onu kral yapma koşuluyla eve götüreceğine söz verir.

81. Sun Ken Rock

Sun Ken Rock

Mangada bol bol dövüş var. Tecavüz gibi iğrenç şeyler de bulunuyor. Ama Kitano Ken bütün bu pislikleri bitirmek için özel bir topluluk kuruyor ve bütün Kore'yi ele geçirmeye çalışıyor.

Hikayemizde birçok karakter ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Kitano Ken'in yanında bir sürü ekip üyesi tek tek anlatılırken ana hikaye devam ettiriliyor. Aslında bu mangadaki en iyi güçlenme normal olarak Kitano Ken'e ait. Uzun süre çalışıyor ve vücudunu uzun uğraşlar sonucu geliştiriyor. Bir sözü vardır hala hatırlıyorum: "Bu dünyada gerçekten sahip olduğum tek şey ; her gün şekillendirdiğim bedenim." Belkide bu cümle sayesinde mangayı okuyan bir sürü kişi vücudunu eğitti.

Kitano Ken aslında Japonya'dan Kore'ye sevdiği kızı bulmak için gelmiştir. Ama işsizdir yapabileceği hiçbir şey yoktur. Sadece kavga etmeyi bilir. Dövüştüğünde kimseye kaybetmemiştir. Fakir bir hayat yaşar.

Aslında çok iyi kalpli bir karakteri vardır. Mutlu ve sakin bir hayat ister. Ama bazı sebepler onu bunu yapmaya itmiştir. Tanıştığı insanlar sayesinde Ken grubunu kurar ve Kore'yi alıp pisliklerden temizlemeye uğraşır.

82. Oyasumi Punpun

Oyasumi Punpun

Punpun Punyama'nın çocukluğundan başlayıp gençlik dönemlerinin başlarına kadar kendisinin, ailesinin, arkadaşlarının hayatlarına odaklanıyor. Pupun'nun anne ve babası ayrılma kararı alır ve Punpun annesiyle yaşama başlar. Punpun hem aile içindeki olaylardan, hem sosyal hayatındaki olaylardan etkilenerek büyümeye başlar. Punpun'nun hikâyesi ilkokuldan başlayarak 20li yaşların başına kadar devam eder. Çevresindeki insanlarında hikâyeleri aynı hızda ilerler.  

Punpun her ne kadar normal bir insan olsa da kuş olarak resmedilmiştir. Okurken 'Annarasumanara' gibi hayatını sorgulatan, depresyona sokan, iştahınızı kaçıran bol dramalı bir mangadır. İlk bölümlerinde 'Bu ne Lan Böle Çizim mi Olur' demiş olmama rağmen merakımdan dolayı okumaya devam ettim. Çocukluk döneminde en saf duygularıyla bir kıza âşık olan Punpun büyüdükçe de peşini bırakmamakta kararlıdır. Ergenlik dönemine gelene kadar normal bir şekilde okumuş olmama rağmen ergenlik döneminde bazı gelişmeler üzerine fazlasıyla midemi bulandırmıştı. Ama yine de okumaya bir şekilde devam ettim. Büyürken annesiyle sorunlar yaşayan Punpun gerçek bir yetişkin olmak için yemin eder.

Punpun büyüdükçe intihara meyilli davranış daha da artmaya devam ediyor.

83. Nagatoro

Nagatoro

Bir lisede kouhai ve ''Senpai'' arasında geçen karmaşık ve zorbalıkla geçen bir hayat!

Ana karakterimizi okul boyunca sürekli alt sınıfı olan Nagatoro her gün senpai ye zorbalık yapmaktadır  ancak senpai buna karşı gelememektedir fakat bunu kendisi de bilmemektedir. Senpai yetenekli bir öğrencidir fakat cılız ve içe kapalı bir yapıya sahiptir bundan ötürü pek bir arkadaş çevresine sahip değildir. Senpai okulda tek aktivitesi olarak sadece üye olduğu resim kulübünde okulda günlerini geçirmektedir.

Senpai gün geçtikçe Nagatoro ile daha fazla vakit geçirdiğini farketmektedir ve neden Nagatoro'nun zorbalıklarına katlandığının cevabını bulmuştur çünkü ona ''aşıktır'' . Günler geçtikçe daha fazla yakınlaşmaktadırlar, Nagatoro'yu farklı şekiller ile hayal edip deftere dökmeye başlamıştır senpai.

Bunlar ile birlikte Senpai ile Nagatoro'nun arası daha da yakınlaşmaktadır Nagatoro'nun zorbalığı tabii ki azalmamaktadır, bu saatten sonra Nagatoro'nun zorbalıklarını görmezden gelmeye başlamakta ve büyük bir aşkın içine kapılmaktadır.

Önerilen: Ijiranaide, Nagatoro-san Benzeri 8 Anime Önerisi!

84. The Remarried Empress

The Remarried Empress

Kral aniden bir yerden bir kadın getiriyor adı traşata (biz öyle diyoruz) . Bunun sonucu kraliçemiz Navier hem üzülüp hem de sinirleniyor. Üzüntüsü arkadaşı Queen’le gidermeye çalışıyor. Yan bir kralıktan olan prens Heinrey kraliçemize aşıktır. Kraliçenin üzülmesini görmeye dayanamıyıp ona evlenme teklifi ediyor. Kraliçemiz bu teklifi kabul edip kralla boşanır. Hikaye böyle başlıyor…

85. The God Of High School

The God Of High School

Dövüş sanatları ve bilim kurgunun birleşimi bu tarz konuları seviyorsanız kesinlikle bakmanızı öneririm.
Ana karakterimiz Jin Mo-Ri bir dövüş sanat sanatçısıdır. Yaptığı müsabakalarda hiç mağlubiyet almamıştır. Ustası ve dedesi Jin Tae-Jin tarafından eğitim görmektedir. The God Of High School adında bir dövüş müsabakası düzenlenir. Turnuvayı kazanan kişinin bir dileği gerçek olacaktır. Bir gün Jin Mo-Ri'nin yanına bir adam gelir ve tebrikler The God Of High School'a katılmaya hak kazandınız der.

Jin Mo-Ri bu güne kadar kimseye yenilmediği için 'En Güçlü Benim' diyerek daveti umursamaz adam arkadan yaklaşarak Jin Mo-Ri'nin yanından bir yumruk atar ve ağaçlar büyük bir hasar alır. Jin Mo-Ri şaşırır eğer bana bir kere bile vurabilirsen teklifini kabul edeceğim der ve ikili bir müsabaka yaparlar. Jin Mo-Ri müsabakayı hızlı bir şekilde kaybetmiştir. Yenildiği için The God Of High School'a katılacaktır. Bu davet yalnızca Jin Mo-Ri'ye gelmez dünyanın çeşitli yerlerine de davet gönderilmiştir. Açıkçası dünyanın her bir köşesine gönderilmiştir.

İki tür güç kullanıcısı bulunur. Tanrılar'dan güç ödünç alanlar insanüstü yeteneklere sahip olurlar ve kendi gücünü kullananlar diğerlerinden daha üstün olma kapasitesine sahiptir. Jin Mo-Ri ustası Jin Tae-Jin'in öğrettiği dövüş sanatları ve kendi gücü ile yol almaktadır. Kendi gücünden başka bir güce güven duymaz ve istemez. Böyle bir güç Tanrıların gücünden dahamı üstündür?

Acaba bu turnuvanın yapılmasının arkasında başka sebepler mi vardır? Jin Mo-Ri'nin gücünün sınırı nedir? Daha fazla ayrıntıya girersem size spoiler vermiş olurum. Okuma hevesinizi kırmak istemem.

86. Shen Yin Wang Zuo

Shen Yin Wang Zuo

İblisler yükselirken, insanlık yok olmak üzereydi. Altı tapınak yükseldi ve insanlığı büyük kıyametten kurtardı. Genç bir çocuk, annesini kurtarmak için şövalye olarak tapınağa katılır. Tapınaklar ve iblisler dünyasında bu harika yolculuğunda, en güçlü şövalye olmak ve tahtı miras almak için yükselebilecek mi?

87. Doctor Elise: The Royal Lady With the Lamb

Doctor Elise: The Royal Lady With the Lamb

Bu seri ilk başta beni hiç sarmamıştı ama sonradan nedense çok beğendim. Konu; Elise ilk hayatını zengin bir evin şımarık Leydi'si olarak geçirip idam edilerek ölmüştür. İkinci hayatını normal dünyamızda usta bir cerrah olarak yaşar çünkü yaptığı bütün hataları ancak bu şekilde kapatabileceğini düşünür. Ancak bir uçak kazasında ölür. Ve yaptığı şeyler yeterli değildir ve üçüncü hayatını yaşamaya başlar, hem de ilk hayatının ortasından.. Eski Elise olmak istemeyen Elise, ortaçağda modern bir cerrah olarak yaşamaya başlar...

Önerilen: Doctor Elise Benzeri 10 Webtoon/Manga Önerisi!

88. Wu Dong Qian Kun

Wu Dong Qian Kun

Lin Dong adlı ana karakterin babasının bir karşılaşmada Lin Longtian tarafından mağlup edilip sakatlanması ile başlangıç yapılıyor. Ve bundan sonra ailesinin uzun yıllar acı çekmesi, Lin Dong'un bunu görüp güçlenmeye çalışması hikayemizin başlardaki ana konusu. İlerledikçe konu sürekli olarak değişiyor ama ana nokta her yetişim serisinde olduğu gibi evrenin en güçlü varlığı olmak.

89. Star Martial God Technique

Star Martial God Technique

Bu dünyada, Tanrı Kulesi'ne tırmanmak için on iki yol vardır ve destanlarda bu on iki yolun hepsi efsanevi ölümsüzlük yoluna çıkar. Ancak, Tanrı Kulesi'ndeki bu yollar bayağı bir uzundur ve uçsuz bucaksızdır.

Antik çağlarda bir zamanlar onlarca belki yüzlerce dövüş sanatı türü ve yeteneği vardı ancak dünya saçma sapan ve garip değişikliklere uğradı ve bunun sonucunda sadece üçü kaldı: Alev, Ejderha ve Yıldız Dövüş Sanatları. Geriye kalan Alev, Ejderha ve Yıldız Dövüş Sanatları'nın uzmanları nesiller boyunca ölümsüz olmanın peşinde koşmuşlardır.

Ana karakterimiz de Yıldız Dövüş Sanatları uygulayıcısı olarak ömür boyu süren yolculuğunda En Yüce Tanrı olmayı planlıyor.

90. Empress Of Another World

Empress Of Another World

İsekailer genellikle lise öğrencilerinin başka bir dünyaya bir şekilde gitmesiyle başlar ve bu olay Empress of Another World'da bu şekilde. Sabina kendi dünyasında bir kaza sonocu öldükten sonra, imparatorun cariyesi olarak başka bir dünyada hayata gözlerini açar

Ancak, cariyesi olduğu imparator öldürüldüğünde taht yolu ona kalır ve tahtı ele geçirip imparatoriçe olması için tahta göz diken diğerlerini ezip geçmeli!

91. Tomb Raider King

Tomb Raider King

Bu manhwa, level kasma sistemi gibidir. Mc, daha güçlü olmasına yardımcı olan 'Solo'ya benzer bir sisteme sahiptir. 

Tanrı'nın Mezarları tüm dünyada görünmeye başladı. Bu mezarların içindeki kalıntılar nedeniyle, birçoğu bu efsanevi gücü kendileri için kullanabildi, diğerleri ise bu kullanıcılar karşısında köleleştirildi.

Ancak, bu kalıntıları soymak amacıyla bir Tomb Raider ortaya çıkar. Tomb Raider Kralı. "Allah kahretsin! Bu piç burayı da çoktan yağmaladı mı ?! " Sahip olduğun şey bana ait. Sahip olduğum şey kesinlikle bana ait. Bu, tüm mezarları ve kalıntıları kendisi için almak için elinden geleni yapacak olan yeniden canlanan bir Tomb Raider'ın hikayesi!

Manhwa'yı okumak istiyorsanız kesinlikle bir göz atın. Hikaye, onun güçlenmesine yardımcı olan bir sisteme sahiptir.

92. SSS-Class Suicide Hunter

SSS-Class Suicide Hunter
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Gizemli, RPG zindan benzeri olan Kule'de Ana karakterimiz, tüm ünlü avcıları ölümüne kıskanarak sıradan bir hayat yaşamaktadır. Bir gün, bu kıskançlığının sınırları aşması sonucu kule onu ödüllendirir, biri tarafından öldürülürse onu öldüren kişinin yeteneklerinden birini kopyalayabildiği efsanevi bir yetenek ona verilir. Dahayla olayın şokundayken Kule'nin 1 numaralı avcısı Alev İmparatoru tarafından öldürülür! Bu ölüm onun becerisini aktifleştirir ve Alev İmparatoru'nun en güçlü yeteneğini kopyalar. Öldükten sonra zamanda geriye yolculuk etme yeteneği. Alev İmparatoru da bu şekilde en güçlü olmuştur zaten ama artık bu güç ana karakterimizde! Ana karakterimizin kulenin zirvesine doğru olan yolculuğuna siz de katılın!

Önerilen: Legend of the Northern Blade Benzeri 8 Webtoon/Manga Önerisi!

93. I Met The Male Lead In Prison

I Met The Male Lead In Prison

Ay Sihyun tarafından yazılan  I Met The Male Lead In Prison. Aynı adı taşıyan novelini tanıtmak için bir tanıtım olarak kaleme alındı. Hiç erotik bir oyunun kadın kahramanı olarak başka bir dünyada reenkarne olmak istediniz mi? İşte bu isteğinizi ilk elden deneyimlemek için bir şans.

Ana karakter, 19+ bir oyununda kötü adamın küçük kız kardeşi olarak rezil bir hapishanede uyandığında, bir sonraki sahnenin başka bir karakter olan Doran von Hel ile erotik bir sahne olduğunu fark eder. Ayrıca onu bir canavara dönüştüren bir lanetten muzdaripdir. Ama onun her hareketi oyunun hikayesini tamamen değiştireceği için ana karakterimizi neler bekliyor?

94. Dungeon Reset

Dungeon Reset

Zindana düşen garibanlardan biri olan ana karakterimiz ilk bölümü arkadaşlarıyla beraber geçmeyi başarır. Bölüm geçildiği için bölüm katını temizlemek için komutu verilen sıfırlama işlemi sırasında buga girerek bu işlemden etkilenmeyen Dawoon, bugunun getirdiği özelliklerle zindanın altını üstüne getirmeye başlar!

95. The Ranker Who Lives Second Life

The Ranker Who Lives Second Life
CrawL okumanı şiddetle tavsiye ediyor...

Yeon-woo'nun beş yıl önce ortadan kaybolan ikiz bir erkek kardeşi vardı. Bir gün kardeşinin bıraktığı cep saati eline geçti. İçinde, "Bunu duyduğunuzda, sanırım çoktan ölmüş olacağım ..." kaydedilmiş gizli bir günlük buldu.

Dikilitaş, Güneş Tanrısı Kulesi, birkaç evren ve boyutun kesiştiği bir dünya. Bu dünyada kardeşi kuleye çıkarken ihanete kurban gitmişti. Gerçeği öğrendikten sonra Yeon-woo, kardeşinin günlüğüyle birlikte kuleye tırmanmaya karar verdi.

"Şu andan itibaren, ben Jeong-woo Cha'yım."

Önerilen: Ranker Who Lives A Second Time Benzeri 17 Webtoon/Manga Önerisi!

96. The Villainess is a Marionette

The Villainess is a Marionette

Ana Karakter: Cayena Hill 

Bu seride yan karakterlere bile hayran kalsam da... İlk sırayı aslında Hill kardeşler paylaşıyor. Cayena ilk hayatında aptal bir kötü kadın karakter olarak küçük kardeşi tarafından bir "kukla" gibi kullanılarak bir kenara atıldı şimdi ise geçmişe geri döndü? Hem noveli okuyan bir kadın olarak. İlk başta çok klasik bir hikâye gibi dursa da olay örgüsü ve çizimleri mükemmel.  

97. Tower of God

Tower of God
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Size öncelikle hikayeden bahsedeceğim. Bir kule hayal edin akla mantığa sığmayacak kadar büyük bir kule. Kuleye tırmandığınızda hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ama hayallerinize giden yolda ölmeye hazır mısınız? Türlü türlü komplolar bir gün belki âşık olduğunuz kadın tarafından, kardeşiniz tarafından veya en güvendiğiniz ve en çok değer verdiğiniz kişiler tarafından öldürülebilirsiniz. Size ihanet edecekleri aklınız ucunuzdan bile geçmeyebilir. Kuleye tırmanmak için sizi bir araç olarak kullanıyor olabilirler. Anlayacağınız birine güvenmek çok zordur.

Kule iç ve dış olarak iki'ye ayrılır. Bu yerlerde birçok canlı türü mevcuttur. İnsan ırkı dışında birçok tür mevcuttur. Timsahlar, yarı hayvan yarı insanlar ve buna benzer olarak birçok sıra dışı canlı vardır. Eğer Kule sizi seçerse kuleye giriş yaparsınız ve olaylar başlar. Kule tarafından seçilen kişilere kurallı denir. Kurallıları denetleyen kişilere seviyeci denir. Seviyeciler kuleyi tırmanmış ve bitirmiş kişilerdir. Bir de kuralsızlar vardır. Bunlar kule tarafından seçilmemiş kişilerdir. Ana karakter'imizde bir kuralsızdır.

Kuledeki testler bir ölüm kalım savaşı gibidir. Seviyeciler kurallıları elemek için teste tabii tutarlar. Takımlarda her bir kişinin belirli pozisyonları vardır. Beş temel pozisyon vardır. Bu pozisyonlar şu şekildedir; Oltacı, Mızrakçı, Fenerciler, İzci ve son olarak Shinsu kontrolcüleridir.

Shinsu'yu kontrol etmek için kat yöneticileri ile anlaşma yapmalıdırlar. Oltacılar ana savaşçılardır. Mızrakçılar destek sınıfı savaşçılardır. Fenerciler'in görevi ise keşif'tir. İzciler düşmanın izini sürerler. Shinsu'da düşmanla savaşmaya yarayan bir pozisyondur. Shinsunun birçok özelliği vardır ama buna sihir diyemeyiz.

Shinsu kulede hayatta kalabilmek için gerekledir. Ama Shinsu'yu kontrol etmek kolay değildir. Bazı kişilerin söylediğine göre Shinsu sayesinde gücü ve ölümsüzlüğü kontrol edebilirsin. Belki Tanrı'nın gücünü bile elde edebilirsiniz. Ana karakterimiz Yirmi Beşinci Baam'da bir Shinsu kontrolcüsüdür. Rehber gibi farklı pozisyonlarda vardır ama bu pozisyonlar çok nadirdir.

Her bir testten sorumlu seviyeciler vardır. Testi katın seviyecisi olan kişi düzenler ve kontrol eder. Testlerin zorluğu seviyeciye kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kulede testleri geçemeyip veya kuleyi tırmanmaktan vazgeçip orada yaşamaya başlayan kişiler vardır. Zamanla oralarda belirli bir kitle oluşur. Bazı katlarda mağaza bile bulmak mümkündür.

Kule Zahard ve On aile tarafından yönetilmektedir. Katlarda çeşitli gruplar oluşmuştur. Bazı gruplar Zahard ve On aile üyelerini yok etmeye çalışır. Bunlara örnek olarak Fug diyebiliriz. İnsanların Zahardı yok etmek isimlerinin sebebi kuleyi daha iyi bir yer haline getirmek. Buna en büyük engel Zahardın kendisidir. Kulede güçlüler güçsüzlere zulüm etmektedir ve bazı kurallılar Zahard yüzünden ailesini kaybetmiştir. Kulenin biricik kralı Zahard'dır.

98. The Tutorial Is Too Hard

The Tutorial Is Too Hard

Normal sıkıcı bir günde, ana karakterimizi bir eğitime davet eden bir mesaj belirir. Lee Ho Jae ve onun bu cehennem eğitiminden kaçışı hakkında bir hikâye. Ama sadece seçilebilecek olan en zor zorluğu seçti: Cehennem ZORLUK DERECESİ!

99. The Lady’s Law of Survival

The Lady’s Law of Survival

Ana Karakter: Eveline Rodlyn 

Hikâyeyi okuduğunuzda ne ara güncele geldiğinizi fark edemeyeceksiniz! Çizimleri ile de çok güzel bir anime. Konusunu ise ana karakterimiz kendi ağzından anlatıyor : "Toplam dört reenkarnasyon, hepsinde de 25. doğum günümden önce öldüm. Ancak, listedeki yaşam sürem bundan çok daha uzundu ve ölülerden sorumlu olan Yeoram, tüm bunların nedenini bilmediğini söyledi. Hayatım mavi bir ekrandan mı ibaret?  Her neyse, sonunda akıllıca bir fikir buldum – beşinci hayatım için biriyle yer değiştirmek! Para, güç ve diğer her şeye sahip genç bir kadın olarak sevgiyle sağlıklı ve uzun bir hayat yaşayacağım! Ama… …gözlerimi açtıktan sonra, Yeraltı’nın piç kralı tarafından kandırıldığımı anladım. "

100. Strongest Anti META

Strongest Anti META

Farklı yollar seçmeye gelince en iyisiyim. Sadece bir elimi döndürerek, daha seyrek gidilen yolu seçeceğim. Sadece kendimi rakipsiz ve rakipsiz bulmak için geniş ve geniş bir alanı araştırıyorum. Öyleyse şimdi soruyorum, benim muhteşemliğimle başka kim yarışabilir?

Ben yalnız bir kurtum.

Yol uzun ve dolambaçlı ama sert davranabildiğim sürece kendimi yalnız hissetmeyeceğim!

Yaşam ve ölüm beni sıkıyor ve uygun gördüğüm her şeyi yapıyorum.

"Genç adam, ben sert davranmaya başladığımda çok eskiden, hala külotunu nasıl giyeceğini öğreniyordun!" Xu Que böylece sert davranma yolunu seçmeye karar verdi. Allah kahretsin her gün sert davranmaya karar verdi. Sert davranmıyorsa, o sırada da sert davranmanın en iyi yolunu bulmaya çalışıyordu!

Önerilen: En İyi 21 Manga!

101. I'm Destined to Greatness

I'm Destined to Greatness

Denediğiniz her işi başardığınızda, bir oyunda olduğu gibi başka yerlerde zor modu aramaktan başka seçeneğiniz yoktur. Kimsenin ilgilenmediği antik kuntin işleri bile titizlikle başarıya ulaştırmalısınız! Herkesin ''Adi ordan bunu kimse yapamaz.'' dediği görevleri bile yapmayı başarabilen ana karakterimiz oyunu bitirebilecek mi?

102. The Villainess Reverses the Hourglass

The Villainess Reverses the Hourglass

Ana Karakter: Aria 

Seriyi okuduktan sonra Aria'nın zekâsına hayran kalmayan olabilir mi? İlk hayatında fahişe annesinin kontla evlenmesi ile lükse kendini kaptıran Aria, kontun kızı tarafından oyuna getirilerek idam edildi, Ve gözlerini açtığında geçmişe geri dönmüştü... Elindeki kum saati ile zamana hükmedebilen Aria... İntikamını çok güzel alacak, eminim.

103. Martial God's Space

Martial God's Space

Hikayemizin konusu şöyle: Ana karakterimiz başka bir dünyaya tekrar reenkarne oldu hem de güçlü bir ailenin evlatlık oğlu olarak! Lakin her şeyin bir bedeli olduğu gibi bunun da bir bedeli vardı. Reenkarne olduğu bedenin eski sahibi yalan yanlış saçma sapan eğitimler yapmış ve yetişimi gerçekten boktan diyebiliriz :D

Ama ona acıyan gökler onun için özel büyülü bir alan yarattı. Bu alan anlatmama gerek bile yok en basitinden zaman burada dışarıya göre olduça yavaş akıyor ve kısa zamanda uzun vadeliymiş gibi yetişim yapabiliyor!

104. The Archmage Returns After 4000 Years

The Archmage Returns After 4000 Years
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Westrod Akademisinin en vasat öğrencisi ve de Blake Hanesinin utancı olan Frey Blake'nin aslında çöp bir vücudu vardır. O da bunların olmasını istemez fakat daha fazla dayanamayıp intihar eder. Tam o sırada başka bir ruh onun vücuduna girer!

Muhterem Büyücü Kralı Lucas Traumen, Yüz Karası Frey Blake’in vücuduna giriş yapan Büyü Kralı intikamını köküne kadar almak için bu vücudu geliştirip yolculuğuna başlar!

105. I Became the Hero’s Mom

I Became the Hero’s Mom

Ana Karakter: Aisha

Ana karakterimiz çok sıkı bir fan girl! Okuduğu persona novel'in ana karakteri Abel'in büyük hayranı olan ana karakterimiz yazarın imza gününe giderken ölür ve gözlerini açtığında kendini persona dünyasında bulur ama o bir yan karakter dahi değildir. Şimdi Aisha daha çocuk olan ana karakterin büyümesini gözleriyle izleyecektir ama o da ne Abel'in babası Aisha'yı fark mı etti? Ve her şeyi yanlış anlayıp Aisha'nın ona âşık olduğunu sanıyor...

Önerilen: Anime ve Mangalarda Sıkça Kullanılan Kategoriler Ve Anlamları

106. I'm An Overlord

I'm An Overlord

Küçükken türlü hakaret ve sövüşlere maruz kalan ana karakterimiz, efsane bir dövüş yeteneği elde ederek, lordun tahtını  ele geçirmek ve şeytan kralı bile ezip geçmek için tüm engellemeleri tek tek kırar ve de dövüş sanatları camiasında zirveye çıkarak dünyanın ve cennetin düzenini yerle bir eder!

107. Gosu

Gosu

Dövüş sanatları yolunda rakipsiz bir hükümdar olan bir zat, dört hizmetkarının arkasından gizlice çevirdiği suikast olayından hayatını zor bela kurtarabildi. Senelerce ustasının tekniklerini yetiştiren ana karakterimiz, dövüş sanatlarının zirvesine oynamakta kararlıdır. Lakin henüz yolculuğuna başlayamadan ustasına suikast düzenlendiğini duyar ve hikayemiz başlar.

108. The Beloved Little Princess

The Beloved Little Princess

Prenses Enisha'nın doğumu, Hyperion İmparatorluğu'nun hükümdarlığının başlangıcına işaret eder. İnanılmaz derecede sevimli yüzü ve bitmek bilmeyen sadık hizmetkarları ile bebek prenses için hayat oldukça güzeldir. İki psikopat katil erkek kardeşi ve savaşa aç bir babasının imparatorluğu mahvetmekten vazgeçmesi gerekirken her şey tozpembe değil. Enisha'nın, kendisini öldürmeye çalışan sürekli suikastçileri de var.

109. The Portal of Wonderland

The Portal of Wonderland

Göklerden düşen bir mucize! Cennet titriyor! Şeytanlar kaçıyor! Dong Zhou diyarından bir çocuk ana karakterimiz. Ölümüne yeminli onun kardeşi olan pembe bir kafatası ve güç için savaşan kararlı bir yetişimcinin hikayesi. Evreni sarsan ve 3 alemide karıştıran bir kişinin hikayesi bu!

Önerilen: Ana Karakterin Güçlü Olup Gücünü Sakladığı 30 Anime Önerisi!

110. Supreme Demon

Supreme Demon
CrawL okumanı tavsiye ediyor...

Ana karakterimiz Yao Yue yıllarca eden kardeşi tarafından eziyet gördü ve yetişimi sakat bıraktı ve onu onun da dediği gibi “Çöpü Temizlemek“ için Umutsuz Şeytan Cehennemi'nden aşağı attı. Yere yapıştığında eli kırmızı bir sıvıya değer. Kırmızı sıvı aktifleşerek bir Şeytan Mücevherine dönüşür.

Mücevher ona şöyle seslenir: “ Oh be. Birisinin gelipte beni uyandırmasını bekliyordum! Lakin beni almaya gelen bu vücut çok zayıf. Hayır! Bu vücut da onlar gibi kan hatlarına sahip… Haha! Cennet bana yardım etti!! Tüm hayatımı yetişim için harcadım ve bu beden bunu kaldırabilecek kapasitede. Vücudun sahibi olan oğlan, bugün sana bir şans vereceğim. Şimdiden itibaren inşallah bu topraklardaki barışı koruyabilirsin.“

Aynı ses “Uyan minik oğlan“ deyince Yao Yue kendine gelir ve bilinen tarihin tüm gerçeklerini ve öğrendiği tüm şeylerin sallamasyon olduğunu anlar.

Yao Yue ayaklandığında sakat yetişiminin iyileştiğini fark eder ve ona yıllardır zorbalık ve eziyet edenleri alt üst edeceğine ve yetişim dünyasının zirvesine çıkacağına ve artık birdaha kimsenin sözünün üstüne söz söylemesine müsaade etmeyeceğine yemin eder!

111. Master's Secret Baby

Master's Secret Baby

Kendi kız kardeşi tarafından para için ilaç verilen Xiaomo, yatağında muhteşem ama oturaklı bir adamla uyandığında neler olduğunu bilmiyordu. Koştu ve koştu ama yakında uluslarının prensi olduğunu keşfedecek mi ?! Daha da kötüsü, bir kız çocuğuna hamile… ikisi sonsuza dek mutlu yaşayabilir mi?


OKUMAYA DEVAM ET

Naruto Benzeri 40 Anime Önerisi!