En İyi 40 İsekai Anime Önerisi!

Hey sen, başka bir dünyada geçen isekai anime tutkunu! Senin için özel hazırladığım tam tamına 40 tane isekai dünyasında geçen anime önerilerine bakmaya ne dersin? İşte sizler için başka bir dünyada geçen isekai anime önerileri.

1. Tensei Shitara Slime Datta Ken

Tensei Shitara Slime Datta Ken

Tensei shitara Slime Datta Ken, Türkçe olarak “Bir Balçık Olarak Yeniden Doğduğum Zaman” Bir balçığın ana karakter olduğu buna rağmen komik olan eğlenceli bir yapımıdır. Aynı isimli Japon Manga’sından uyarlama bir anime dizisidir. 24+1 bölümden oluşmaktadır.

Satou Mikami isimli 37 yaşında genç ve bekar bir adam hakkındadır. Okul ve iş hayatı oldukça düzgün ve sorunsuz geçmesine rağmen yalnız bir adamdır. İşten arkadaşlarıyla buluştuğu bir gün bıçaklanıp öldürülür. Ölümünün ardından Rekreasyon geçirip başka bir dünyada doğar. Bu dünyaya da bir balçık olarak gelir.

Mağara gibi bir yerde bir süre dolaştıktan sonra bir ses duyar. Gözleri olmadığından kim olduğunu bilemez ama ikisi de çok yalnızdır. Bir süre sonra Seste ki kişi kendisinin Veldora olduğunu ve görmeyi öğretebileceğini söyler.Karşılığında sadece kendisini görünce korkmamasını söyler çünkü o bir ejderhadır. Ejderha ile tanışıp onu kurtarmak için sindirdikten sonra dışarı çıkar bir goblin köyü ile karşılaşıp onları kurtarır. Oranın efendisi olur, Güçlerini kullanarak çok daha fazla kişiyi emri altına alır.

2. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Bir trafik kazası geçirdikten sonra Kazuma Satou'nun hayal kırıklığı yaratan kısacık hayatının sona ermesi gerekiyordu, ama uyandığında karşısında güzel bir kız gördü, Aqua!. Aqua bir tanrıça olduğunu söyler ve onu başka bir dünyaya göndereceğini söyler ve de yanında istediği herhangi bir şeyi de götürebileceğini. Kazuma, yanında götürmek için tanrıça Aqua'yı seçer ve Aqua ne kadar şaşırsa da kurallar böyledir, Kazuma ile birlikte dünyaya inerler. Bir iblis kral tarafından yönetilen macera dolu bir fantezi dünyasıdır burası. 

3. Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Sıradan bir lise öğrencisi olan Natsuki Subaru, marketten eve dönerken kendini başka bir dünyaya taşınmış olarak bulur. Solu sağı bile bilmediği bu yeni  dünyada kaybolmuş ve kafası karışmış olduğundan, karşılaştığı tek kişi gümüş saçlı güzel bir kızdı. Onu kendi umutsuzluğundan kurtardığı için ona bir şekilde karşılığını vermeye kararlı olan Subaru, kızın aradığı şeyi bulmasına yardım etmeyi kabul eder... Valla anime biraz garip ama güzel :D

Önerilen: En iyi 20 Harem Anime Önerisi!

4. Bakemono no Ko

Bakemono no Ko

Shibuya sokaklarında yaşayan ve bir yetim olan Kyuuta, fantastik bir canavarlar dünyasına girdiğinde, kendisi için mükemmel çırağı arayan huysuz, zorlu bir savaşçı canavar olan Kumatetsu onu yanına alır. Sürekli çekişmelerine rağmen, Kyuuta ve Kumatetsu birlikte eğitime başlarlar ve vasi baba ve oğul olarak yavaş yavaş bir bağ kurarlar. Ancak derin bir karanlık, insan ve canavar dünyalarını kaosa sürüklemekle tehdit edecektir ve bu tehlike ikili arasındaki güçlü bağın ne kadar güçlü olduğunu sınayacak.

5. Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen

Hevesli bir kitap kurdu ve üniversite öğrencisi olan Motosu Urano, bir kazada ölür. Bu, sonunda her zaman hayal ettiği gibi bir kütüphaneci olarak çalışabileceği haberinden hemen sonra olur hemde! Bilincini geri kazandığında, fakir bir askerin kızı Myne olarak yeniden doğmuştur. Sert bir sınıf sistemine sahip olan Ehrenfest kasabasındaydı. Ama kitapları olduğu sürece başka hiçbir şeye ihtiyacı yoktu. Ancak kitaplar kıttı ve sadece soylulara aitti. Ama bu onu durdurmuyor, bu yüzden bir karar veriyor... "Eğer hiç kitap yoksa, ben sadece biraz yaratacağım."

6. Tate no Yuusha no Nariagari

Tate no Yuusha no Nariagari

Bu eskilerin hikâyeleri, felaket dalgasından sonra toprağı dalgadan koruyan kılıcı, mızrağı, yayı ve kalkanı kullanan diğer dünya dışı kahramanları anlatıyor. Dünyanın kaderi dengede iken, Melromarc krallığı bu efsanevi kahramanları çağırıyor; Günümüz Japonya'sında bazı gençler çağrıya cevap verir ve isteksiz kahramanlar bu fantastik evrene taşınır. Melromarc'a itilen ve "Kalkan Kahramanı" unvanı verilen otaku Naofumi Iwatani, saldırganlık kabiliyeti ve açık deneyimsizliği nedeniyle en zayıf olarak belirlenir. Kahramanlar yolculuklarına başlamanın bir parçası olduğunda sadece istekli bir kişi vardır güzel prenses Malty Melromarc. Ancak yakında kendisine ihanet eder, bütün parasını çalar ve onu kendisine tecavüz etmek ile suçlar. Suçu bir prenses tarafından iddia edildiği için Naofumi sorgusuz sualsiz bir suçlu olarak belirlenir ve toplumdan mahrum bırakılır. Kalbi dolduran nefretle yalnız başına yola koyulur ve kendisini haksızlığa uğrayanlara karşı intikam yemin eder.

7. Youjo Senki

Youjo Senki

Ana karakterimizin adı Tanya Degurechaff'dir. Ana karakterimiz kariyerine çok önem vermektedir. Tanrıya inanmamaktadır. Bir gün Tanrı ile kavga eder ve lanetlenir. İmparatorluk adında bir yer vardır. Savaşın olduğu bir dünyaya sıkışıp kalmıştır. Silahını ateşleyebilmek için Tanrıyı anması gerekmektedir.  Bu dünyada acımasız olmak zorundadır. Karakterimiz savaşın olduğu bir dünyada nasıl hayatta kalacaktır?  

8. Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu

34 yaşındaki başarısız bir genç, yoldan geçerken bir otobüsün altında kalınca yalnızca ölmekle kalmaz aksine yeni bir dünyaya reenkarne olarak bir bebeğin vücuduna girer. Bebek Rudy, her zaman istediği hayatı yaşamak için her fırsatı değerlendirecektir. Yeni arkadaşlarla, yeni edindiği bazı büyülü yeteneklerle ve her zaman hayalini kurduğu şeyleri yapma cesaretiyle, destansı bir maceraya atılıyor. Hem de eski dünyasındaki tüm bilgileri hâlâ hatırlıyorken!

Önerilen: Pek bilinmeyen 11 Harika Anime Önerisi!

9. Overlord

Overlord

Daha adını veya kim olduğunu bilmediğimiz bir kahramanın başından geçenleri anlatıyor. Gelecekte online sanal gerçeklik oyunları çok popüler olmuştur. Genç bir adam hayatını iş ve oyun arasına sıkıştırmıştır. O çok sevdiği oyun ise Yggdrasil ‘dir. Oyun yıllarca popüler olsa da sonunda çaptan düşmeye başar.

Yggdrasil ‘de çok güçlü bir oyuncu olan kahramanımız burada Momonga ‘dır. 100. seviye bir büyücüdür. Arkadaşları ile birlikte yıllarca uğraşıp Nazaric Mezarlığı adında bir kale ve onlarca sanal NPC oluşturmuştur. Zamanla herkes oyunu terk etmeye başar ve oyun sahipleri de oyun sunucularını durdurma kararı alır. Kahramanımız son gününü son anına kadar oyunda geçirmeye karar verir.

Saat 00:00 olduktan sonra bile oyun kapanmaz. Karakterler konuşmaya başlar. Kontrol paneli kayıp olur. Momonga artık bu alemin canlı bir parçası olmuştur. Tamamen yeni bir dünyada NPC‘leri ile birlikte bu dünyayı anlamaya çalışır. Bir iki farklı karakter kılığında bu dünyayı ele geçirmeye ve varsa diğer oyuncuları bulmaya karar verir.

Bu dünyada bilinen tüm büyücülerden ve varlıklardan güçlü olan Momonga her adımında şaşırtıcı bir sürpriz ile karşılaşır.

Not: Albedo isimli NPC‘nin orijinal hikayesinde son anda bir değişiklik yapar. Oyunda ki karakterlerin canlanmasıyla Albedo (değişikliğin sonucunda) Momonga‘ya sırılsıklam aşık olur!

10. No Game no Life

No Game no Life

Bir şehir efsanesine göre oyunlarda olağanüstü yetenekli olanlara özel bir oyun davetiyesi gönderileceğini ve mücadelenin kazananlarının başka bir dünyaya götürüleceğini anlatır. Hem kardeş hem de kötü şöhretli oyuncular olan iki hikikomori NEET olan Sora ve Shiro, bu daveti aldıklarında, kolaylıkla mücadeleyi yenerler ve efsanelerin anlattığı gibi, çatışmaların, insanların yaşamlarının ve hatta ülke sınırlarının yarışmalar ve oyunlar tarafından belirlendiği başka bir dünyaya taşınırlar. Her zaman bir meydan okumaya hazır olan ikili, diğer ırklara kıyasla düşük seviyedeki insanlığın itibarını geri kazanmak veya bir sonraki kral olacak kişiyi etkilemeye yardımcı olmak olsun, önlerine çıkan engellerin çabucak pat pat içlerinden geçerler.

11. Log Horizon

Log Horizon

Elder Tale isimli bir oyun vardır. Oyuncular gözlerini oyunun içinde açar. Buraya nasıl geldiklerini veya nasıl çıkış yapabileceklerini kimse bilmemektedir. Oyunda bir kargaşa vardır. Buraya geldikleri için mutlu olan ve korkan insanlar vardır. Oldukları yerde bir düzen yoktur. İnsanları veya npc'leri öldüren kişiler vardır. Npc'lerinde kendi duygu ve düşünceleri vardır. Ana karakterimiz Shiroe nasıl bir düzen getirecektir? Bu dünyada sıkışıp kalmalarının ardındaki gizemi çözebilecek midir? Bu dünyada ölürseniz gerçekten ölmüyorsunuz yalnızca şehirdeki başlangıç noktasına geri dönüyorsunuz!

12. Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

20XX Ağustos'ta, Tokyo'nun Ginza semtinde aniden bir kapı belirir ve canavarların, ortaçağ şövalyelerinin ve diğer fantastik varlıkların başka bir dünyadan gelip Tokyo'yu alt üst ettiği bir portalı serbest bırakır. Japon Savunma Kuvvetleri bu canavarlara karşı harekete geçer ve onları "Kapıya" geri iter. Üçüncü Keşif Ekibi, subayı (ve otaku) olan Youji Itami tarafından yönetilen "Özel Bölge"ye gönderilir. Yolculuklarında, birçok tehlikenin yanı sıra bir ejderhanın saldırısından kurtulan ve gruba tehlikeli yeni dünyada rehberlik eden güzel bir elf kızı da katılır. 

13. Drifters

Drifters

Toyohisa Shimazu, Tokugawa alayı ile girdiği savaşın ardından kendini aniden savaş alanının kanlı çayırlarından uzakta garip bir koridorda bulan sert bir samuraydır. Daha herhangi bir soru soramadan şoka uğrayan savaşçı, kendini duvardaki bir kapıdan içeri çekilirken bulur ve aniden nazik elflerin yaşadığı yabancı bir yere iner. Orada, kendisiyle aynı kaderi paylaşan iki kötü şöhretli savaşçı Oda Nobunaga ve Nasu no Yoichi ile tanışır. Ancak, acımasız Kara Kral her şeyi yok etmeyi amaçladığından bu yeni dünyada her şey yolunda değildir. Şimdi, tarihin en vahşi savaşçıları arasında şiddetli bir savaşla birlikte, bu Japon Samuray üçlüsü, karanlığın tehdit ettiği bir ülkede tek umut ışığı olabilir mi? Görecez.

Önerilen: 16 Reverse Harem Anime Önerisi!

14. Otome Game no Hametsu Flag Shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei Shiteshimatta...

Otome Game no Hametsu Flag Shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei Shiteshimatta...

Bir otome oyununun kötü karakteri olarak yeniden doğan Katarina, okul yılının sonunda onu bekleyen ve önceden de bildiği Kötü Sonlardan kaçınmak için elinden gelen her şeyi yapar. Artık oyunun hikayesini sürgün edilmeden veya öldürülmeden başarıyla bitirdi! Sadece bu değil, bu süreçte yakın bir arkadaş grubu da edindi. En büyük tehlike geride kaldığına göre, Katarina bu dünyadaki ilk okul festivaline katılmak ve oradaki tüm lezzetli yiyecekleri tatmak için heyecanlıdır... Tam da sonunda rahatlayabileceğini düşünürken kaçırılır! Bu, yeni bir aşk hikayesinin ve potansiyel olarak başka bir Felaket Kötü Sonun kurgusu mu?! 

15. Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu

Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu

Makoto Misumi, cesur bir savaşçı olarak isekai bir dünyaya çağrılan sıradan bir liselidir. Ne yazık ki, dünyanın tanrıçası onu küçümseyerek, "Yüzün çirkin" dedi, unvanını elinden aldı ve onu vahşi doğanın en uç noktalarına sürgün etti. Vahşi doğada dolaşırken, Makoto; ejderhalar, örümcekler, orklar, cüceler ve diğer her türlü insan olmayan türle karşılaştı. Tüm bu zorluklar sayesinde Makoto, büyüde ve fiziksel güçte bir pro olmuştur! Böyle çeşitli mücadelelerle uğraşırken bu dünyada hayatta kalır.

16. Kumo desu ga, Nanika?

Kumo desu ga, Nanika?

Ben bir kahramanım. Sıradan bir liseli kızdım ama aniden bir hayal dünyasında örümcek canavarı olarak yeniden doğdum. Sadece bu da değil, korkunç canavarlarla dolu bir zindanda uyandım. Yanımda ise yalnızca insani bilgim ve ezici pozitifliğim var başka bir şeyim yok! Hayatta kalabilmek için ve çok daha güçlü canavarları yenmek için örümcek ağları ve tuzaklar kullanmak zorundayım... 

17. Kyo Kara Maoh!

Kyo Kara Maoh!

Bir arkadaşını zorbalardan kurtarmaya çalışan Shibuya Yuuri, kafasını en beklenmedik yerde, tuvalette bulur. Bu tuvalet bir geçit gibidir ve Yuuri istemeden içine çekilir ve de onu başka bir yere taşır! Uçan iskeletler ve sihirle dolu bu fantastik dünyada, Mazoku adlı bir grup tarafından, krallığın bir sonraki Maou hükümdarı olacağı konusunda bilgilendirilir! Önünde üzücü ve utanç verici durumlar varken kahramanımız, gururunu bir kenara bırakıp sıradan insanlara karşı bir savaşa öncülük edebilecek mi?

Önerilen: Fazla Bilinmeyen 5 Anime Önerisi!

18. Kakuriyo no Yadomeshi

Kakuriyo no Yadomeshi

Büyükbabasını kaybettikten sonra, ayakashi olarak bilinen ruhları görebilen bir kız olan Aoi'ye aniden bir ogre yaklaşır. Büyükbabasının borcunu ödemesini talep ederek büyük bir istekte bulunur: Kendisiyle evlenmesini! Bu saçma teklifi reddeden Aoi, ayakashi'nin ailesinin borcunu geri ödemek için Tenshinya'da aşçı olarak çalışmaya karar verir.

19. Xie Wang Zhui Qi

Xie Wang Zhui Qi

21. yüzyılın ünlü suikastçısı olan karakterimiz, aslında Su Malikanesi'nin en yararsız, hiçbir işe yaramaz Dördüncü Hanımı olmak için başa geçti. Jin İmparatorluğu'nun imparatorluk majesteleri He, rakipsiz yeteneklere sahip, duygusuz, zorba, şeytani bir diktatördü. Herkes onun aptal ve hiçbir işe yaramaz olduğunu biliyordu ve istediği gibi ona zorbalık etti. Ama bir tek o zorba tiran ona sahip çıkmaya karar verdi ve ikili arasında bir hikaye başladı!

20. Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki

Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki

Kazuya Souma, Aniden bir fantezi dünyasına çağrılan ve prensesle nişanlanan bir gençtir. Ancak onun kahramanlığa bakış açısı savaşlar ve güç değil. Ülkenin reformlarla kalkınmasıdır. Böyle böyle ülkenin sorunlarını çözmekle uğraşırken tahta geçer ve yanına güvenebileceği ve ülkenin isteklerini karşılayabilecek bir ekip toplama işine girişir.

Önerilen: Beyninizi Yakacak 12 Psikolojik Anime Önerisi!

21. Juuni Kokuki

Juuni Kokuki

Yohko sıradan bir kimse değildir. Hayatı boyunca, özellikle Japonya'da pek çok kişinin sahip olmadığı parlak kırmızı saç rengiyle, dışlanmış birisi olarak görüldü. Keiki adında gizemli bir adam gelip onun kendi imparatoriçesi olduğunu iddia edince Yohko için işler hobb değişti! Yohko ve iki arkadaşı daha sonra bir girdap tarafından çekilir ve sonra iblisler ve sihir dünyasında terk edilir.

22. Mondai-Ji-tachi ga Isekai Kara Kuru Sou desu yo?

 Mondai-Ji-tachi ga Isekai Kara Kuru Sou desu yo?

İnsanların gruplaşıp benzer şekilde düşünenlerin klanlar halinde bir araya geldiği, paralel gerçeklerin kesiştiği ve hikayelerin gerçeğinin hayat bulduğu Küçük Bahçe'ye hoş geldiniz! Bu dünyanın ustaları, tanrılar, ruhlar, canavarlardır ve olağanüstü yetenekli insanlar tarafından olağanüstü ödüllerin kazanılıp kaybedilebileceği Hediye Oyunlarına ev sahipliği yapar. Yok olmakta olan bir klan Oyunlarda kendi adını bile kaybetmiştir ve kaybettikleri itibarlarını geri kazanmak için yeni ve yetenekli kimseleri arayıp durmaktadırlar. Bir oyun hakemi olan Black Rabbit, bu klanın eski statüsüne geri dönmesine yardımcı olmak için benzersiz yeteneklere sahip üç kişiyi Izayoi Sakamaki, Asuka Kudou ve You Kasukabe'yi bu dünyaya getirdi. Bu kendi hallerinde mi takılacak yoksa bu yok olmakta olan klana yardımcı olacaklar mı?

23. Hai to Gensou no Grimgar

Hai to Gensou no Grimgar

Haruhiro uyandığında, karanlıkta, nereden geldiklerini veya oraya nasıl geldiklerini hatırlamayan insanlarla bir aradadır. Karanlık dağılırken önlerinde "Grimgar" adında fantastik bir yeni dünya belirir ve maceraları başlar - ama önce loncalarını, sınıflarını ve özel yeteneklerini seçmeleri gerekir.

24. Zero no Tsukaima

Zero no Tsukaima

Sihrin gerçek olduğu bir dünyada, genç bir kız olan Louise sınıfının en kötüsüdür. Tristein Akademisi'ndeki sınıf arkadaşları tarafından "Sıfır" olarak adlandırılan (sihirdeki sıfır başarı oranı nedeniyle), Louise (bütün birinci sınıf öğrencileriyle birlikte) bir insan çağırmakla suçlandı; ve sevimli, büyülü bir yaratık yerine, tanıdık, kendi dünyasından aniden ışınlanan normal bir Japon çocuk olan Saito Hiraga çağırıldı! İkilinin garip ilişkisi nerelere doğru gidecek? Louise onu dünyasına geri gönderebilecek mi hepsi animemizde saklı.

25. Hoshi wo Ou Kodomo

Hoshi wo Ou Kodomo

Asuna, kristal bir radyodan garip bir şarkı işitir ve bu güzel şarkıları daha çok dinlemeye başlar. Daha sonrasında ise efsanevi canavarların dolaştığı ve cesur savaşçıların hayatları için savaştığı gizemli bir dünyaya taşınır. Agartha, nefes kesici güzellikte ve düşünülemez tehlikelerle dolu bir ülkedir - ölülerin bile hayata döndürülebileceğine inanılan bir yer.  Bu garip dünyaya alışabilecek mi?

Önerilen: Sevgililer Gününde İzlenebilecek 10 Romantik Anime Önerisi!

26. Seijo no Maryoku wa Bannou desu

Seijo no Maryoku wa Bannou desu

20 yaşında bir ofis çalışanı olan Sei, yepyeni bir dünyaya sürüklenir. Ne yazık ki Sei için, onu çağıran ritüel - kara büyüyü yok edecek bir "Aziz" çağırmayı amaçlıyordu ve gene aksi olarak - bir yerine iki kişiyi getirdi. Ve herkes ikinci kızı Sei'ye tercih mi ediyor?! Ancak bu dışlanmışlık yeni keşfettiği sihriyle dükkân kurarak iksirleri ve kozmetik ürünler satmak için kraliyet sarayını terk eden Sei için gayet de hoş. Satışları patlama yaşıyor ve sonuçta bu o kadar da kötü bir hayat olmayabilir… sözde Azizliği ona musallat olmak için geri gelmediği sürece.

27. Kono Yuusha ga Ore Tueee Kuse ni Shinchou Sugiru

Kono Yuusha ga Ore Tueee Kuse ni Shinchou Sugiru

Şeytan Kralın zulmüne uğrayan bir gezegeni kurtarması için tanrılar yine bir tanrıça olan Ristarte’yi görevlendirir. Tanrıların dünya olaylarına karışması ve güçlerini kullanması yasaktır ama bunun için kahraman çağırabilirler.

Ristarte bir şifa tanrıçasıdır. Ast bir tanrıça olduğundan S seviyesi tehlikeli bir gezegeni kurtarması için çok iyi bir seçim yapması gerekmektedir. Sonunda kazara mükemmel bir aday bulur. Japon bir genci portalla dünyasına çeker ve durumu anlatır.

Seiya isimli genç çok yetenekli, akıllı ve güçlü olmasına rağmen inanılmaz dikkatlidir. İnsanlara zarar veremeyen bir slime canavar üstünde bile korkunç bir kuvvet uygular, yedek ve yedeğin yedeği zırhlar alır.

Tüm savaşlara inanılmaz hazırlanarak girer ve tanrıçasını deli eder. Tüm bu olaylar genelde işe yarar ve seiya hep kazanır. Sonunda Şeytan Kralı bile yener.

Bu animede bir çok isekai animesinde olmayan çok önemli bir özellik vardır o da Şeytan kralı gördük hatta yendik. Re:Zero, Konosuba, Shield Hero gibi tüm isekai animeler genelde ana kötüyü genelde Şeytan Kral’ı göremeden biter. Bunda alenen bir zafer vardır.Tanrıça’nın zekası hemen hemen Konosuba’dan Aqua’ya yakındı. Biraz aşk delisi olsa da bu oğlanın yakışıklılığından dolayıydı. Seiya ise Shield Hero’dan Naofumi gibi gergin ve tetikte bir karakterdi. Sonu ise hiçbirine benzemiyordu.

Gül gül öleceğiniz bir anime!

28. Kuma Kuma Kuma Bear

Kuma Kuma Kuma Bear

Yuna hepimizin bildiği 15 yaşındaki kızlardan biri değildir. İlk olarak, borsa oynamaktan çılgınca zengin olmuştur. İkincisi, o bir VRMMO oyununa takıntılıdır ve bunda da gerçekten iyidir; bir produr. Hayatı hemen hemen mükemmel - bir gün sevdiği oyunun içinde uyanıp birinci seviyeye dönene kadar. Baştan başlaması gerekiyor ama bu sefer yanında güçlü bir ayı kostümü de var!

29. Sonny Boy

Sonny Boy

Upuzun ve bitmeyen bir yaz tatili gününün ortasında, ortaokul üçüncü sınıf öğrencisi Nagara, gizemli transfer öğrenci Nozomi, Mizuho ve Asakaze gibi sınıf arkadaşları ile aniden sakin günlük hayatlarından alternatif bir boyutta başıboş bir okula taşınırlar. İçlerinde uyanan süper güçlerle hayatta kalmalıdırlar.

Önerilen: Kesinlikle İzlenmesi Gereken 7 Komedi Animesi Önerisi!

30. Seirei Gensouki

Seirei Gensouki

Rio ile tanışın: kenar mahallelerde yaşayan duygusuz, yetim bir çocuk. Henüz 7 yaşındayken, aslında trajik bir geçmişi olan Japon üniversite öğrencisi Haruto Amakawa'nın reenkarnasyonu olduğunu fark eder. Bu şok edici aydınlanmanın etkisinde kalmışken, Rio ayrıca son derece güçlü büyülü yeteneklere sahip olduğunu öğrenir ve yeni güçlerini küçük bir kızın kaçırılma vakasını çözmek için kullanır. Yaptığı iyilik kabul edilir ve asil çocuklar için prestijli bir akademiye kaydolarak ödüllendirilir...

31. Kami-tachi ni Hirowareta Otoko

Kami-tachi ni Hirowareta Otoko

Kötü şansla dolu bir hayatı sadece 39 yıl sürdükten sonra, Ryoma Takebayashi uykusunda vefat eder! Ona acıyan üç ilahi varlık, onu genç bir çocuk olarak büyülü, yeni bir dünyaya reenkarne ederek şefkat gösterir. Şimdi zamanını slimeları araştırarak ve bakım yaparak geçiriyor. Ancak yaralı bir yolcuyu iyileştirdikten sonra Ryoma, gücünü başkalarına yardım etmek için kullanmak üzere yeni arkadaşlarıyla birlikte bir yolculuğa çıkmaya karar verir.

32. Knight's & Magic

Knight's & Magic

Dahi bir programcı ve hardcore robotcu otaku karakterimiz, Silhouette Knights adlı devasa robotların dünya üzerinde gezindiği; şövalyelerin ve sihrin dünyasında yeniden doğuyor! Şimdi Ernesti Echevalier olarak yeniden doğmuştur ve en büyük robotunu yapmaya başlamak için engin makine bilgisini ve programlama yeteneklerini kullanıyor. Ama eylemlerinin beklenmedik sonuçları olacaktır tabii ki! Bir robot otaku'nun hayalleri dünyayı değiştirecek!

33. Tenkuu no Escaflowne

Tenkuu no Escaflowne

Hitomi, gizemli bir kişi olan Van Fanel tarafından alınıp romantizm, sihir ve devasa kılıçlı zırh takımları dünyasına düşene kadar normal bir liseli kızdı! Van, ünlü zırh takımı Escaflowne'nin pilotudur ve geleceği tahmin etme yeteneği olan Hitomi ile birlikte çalışmalı ve Zaibach'ın ileri teknolojisine karşı savaşmalıdır. Karşısındaki ise Gaea'yı kendi "barış" vizyonlarına göre şekillendirmek isteyen bir güçtür. Hitomi'nin hem bu dünyayı fethetmeye çalışan bu güçlere hem de kendi kafası karışmış kalbine karşı verdiği mücadelede takip edin.

34. Outbreak Company

Outbreak Company

Yürek burkan bir reddedilmenin ardından anime ve manga fanatiği olan Shinichi Kanou kendini dünyaya karşı kapatır ve bir hikikomori olur. Ancak bu çocuğun yalnız yaşamı, tek iş yeterliliğinin sert bir otaku olmak olduğu yeni keşfedilen bir dünyaya büyükelçi olarak işe alındığında kısa sürede sona erer! Şimdi karakterimiz, diğer dünya vatandaşları ile Japonya arasındaki ilişkileri güçlendirme umuduyla bu eşsiz, otaku kültürünü yaymak için çok çalışmalı. Ejderhalarla, yarı elf hizmetçilerle ve genç bir kraliçeyle dolu bir ülkede, bu o kadar da zor olmamalı... değil mi?

Önerilen: 2020 Yılının Gözden Kaçırdığınız En İyi 4 Romantizm Anime Önerisi!

35. Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu

Seçkin ama sosyal açıdan yetersiz bir oyuncu, kendini başka bir dünyada, oyun karakteri Diablo'nun vücudunda bulur. Ancak güçlerine rağmen, beceriksizliği yoluna çıkmaya devam etmektedir :D - bu yüzden bir İblis Lordu gibi davranmaya karar veriyor ve çok geçmeden kendini bir çift köleyle buluyor: iyi donanımlı bir elf ve bir kedi kız. Birlikte, ikili ilişkilerden şeytani canavar savaşlarına kadar her şeyle mücadele ederler!

36. Isekai Izakaya ~Koto Aitheria no Izakaya Nobu~

Isekai Izakaya ~Koto Aitheria no Izakaya Nobu~

Kyoto'da bir yerlerde ıssız bir sokakta "Izakaya Nobu" adında bir Japon tarzı bar bulunur. Ancak duvardaki bir deliğin bir sırrı vardır: girişi gizemli bir şekilde başka bir dünyayla bağlantılı! Şef Nobuyuki Yazawa ve sunucusu Shinobu Senke, "Aitheria" olarak bilinen bu uzak ve garip ülkede, antik bir şehirde iş yeri açmaya karar verirler. Saray muhafızları, zanaatkarlar, tüccarlar, soylular… Nobu'nun kapıları iş için herkeslere açık, herkesi soğuk bir bira ve sıcak bir yemekle karşılıyor!

37. Arifureta Shokugyou de Sekaisaikyou

Arifureta Shokugyou de Sekaisaikyou

Hajime Nagumo ve sınıf arkadaşları kahraman olarak aniden fantastik bir ülkeye çağrılır. Ancak sınıf arkadaşlarının çoğu güçlü istatistiklere ve yeteneklere sahipken, Hajime bir çöptür. Kraliyet insanları, askerleri hatta kendi arkadaşları bile onu çöp olarak görmekteydi. Hayatta kalması için tek seçeneğinin açgözlülüğün ve hayati fedakârlıkların gerektirdiği bir zindanın derinliklerine düşüyor. Orada bu fedakârlıkları sayesinde en güçlü olarak oradan çıkıyor ve yolculuğuna başlıyor!

Önerilen: 10 Harika Anime Önerisi (Favorilerim)

38. Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku

Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku

"Satou", diğer adıyla Ichiro Suzuki, bir programcıdır. Bir şekilde başka bir dünyada uyanır. Önünde gördüğü şey, uyumadan önce çalıştığı oyunun menü ekranı gibi görünüyor. 1. seviyede yani tam bir başlangıç ​​aşamasında. Ancak, tek skilli “Meteor Yağmuru” adında bir yetenekti vardı. Aniden, önünde bir grup kertenkele belirir. Satou hayatta kalabilmek için Meteor Yağmuru kullanıyor, seviyesi 310'a fırlıyor ve son derece zengin oluyor. İster rüya ister gerçek olsun, Satou'nun yolculuğu şimdi başlıyordu.

39. Kenja no Deshi wo Nanoru Kenja

Kenja no Deshi wo Nanoru Kenja

Sakimori Kagami, uzun süredir yoğun bir şekilde oynadığı bir VRMMORPG olan Arch Earth Online dünyasında uyandı. Oyuna en son girişinde karakter tipinde bazı değişiklikler de yapmıştı. Eski, sakallı bir büyücünün tiplemesinin yerine, genç bir kadının vücudunda! Şimdi, bu dünyanın insanlarını kendisinin, otuz yıl önce iz bırakmadan ortadan kaybolan bilgenin öğrencisi olduğuna ikna etmesi gerekiyor.

40. Sekai Saikyou no Assassin, Isekai Kizoku ni Tensei suru

Sekai Saikyou no Assassin, Isekai Kizoku ni Tensei suru

Büyük bir suikastçı başka bir dünyada yeniden doğmuştur ve kendisini gölgelerde yaşayan uzun bir katil ailesinin varisi olarak bulur. Hem modern bilgi birikimi ve tecrübesi hem de bu yeni dünyanın özel büyüsü ve teknikleri ile tarihin en durdurulamaz suikastçısı olabilir…!

41. En İyi İsekai Anime Önerileri Tam Liste

 1. Tensei Shitara Slime Datta Ken
 2. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
 3. Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu
 4. Bakemono no Ko
 5. Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen
 6. Tate no Yuusha no Nariagari
 7. Youjo Senki
 8. Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu
 9. Overlord
 10. No Game no Life
 11. Log Horizon
 12. Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri
 13. Drifters
 14. Otome Game no Hametsu Flag Shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei Shiteshimatta...
 15. Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu
 16. Kumo desu ga, Nanika?
 17. Kyo Kara Maoh!
 18. Kakuriyo no Yadomeshi
 19. Xie Wang Zhui Qi
 20. Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki
 21. Juuni Kokuki
 22.  Mondai-Ji-tachi ga Isekai Kara Kuru Sou desu yo?
 23. Hai to Gensou no Grimgar
 24. Zero no Tsukaima
 25. Hoshi wo Ou Kodomo
 26. Seijo no Maryoku wa Bannou desu
 27. Kono Yuusha ga Ore Tueee Kuse ni Shinchou Sugiru
 28. Kuma Kuma Kuma Bear
 29. Sonny Boy
 30. Seirei Gensouki
 31. Kami-tachi ni Hirowareta Otoko
 32. Knight's & Magic
 33. Tenkuu no Escaflowne
 34. Outbreak Company
 35. Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu
 36. Isekai Izakaya ~Koto Aitheria no Izakaya Nobu~
 37. Arifureta Shokugyou de Sekaisaikyou
 38. Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku
 39. Kenja no Deshi wo Nanoru Kenja
 40. Sekai Saikyou no Assassin, Isekai Kizoku ni Tensei suru

OKUMAYA DEVAM ET

Naruto Benzeri 40 Anime Önerisi!