Okumanız Gereken 21 Harika Omegaverse Yaoi Webtoon Manga Önerisi!

Omegaverse evreninde en sevdiğim webtoon manga ve manhuaları sizlere önermesem olmazdı. Ben de bu yüzden sizlere birbirinden haria 21 omegaverse webtoon manga önerisi hazırladım yazarken çok eğlendim umarım siz de eğlenir ve beğenirsiniz. :) Geçelim omegaverse yaoi webtoon manga önerilerimize!

1. Love is an illusion

Love is an illusion
Hyesung & Dojin

Bu zamana kadar kendini alfa zanneden bir gün kendi omegasını bulacağına inanan Hyesung, baskın alfa feromonu yüzünden ilk kızışmasını yaşar ve yıllar sonra kendisinin çekinik bir omega olduğunu öğrenir. :)

Ama öğrendiğinden beri alfasına yaşatmadığı eziyet kalmadı kendisi ilk okuduğum omegaverse webtoon ve hâla bazen okuyorum bir bebeleri var neyse bilmeyenlere spoi olmasın. :)  

Önerilen: Nedir Bu Omegaverse Evreni?
Önerilen: Alfa mısın Beta mısın Yoksa Omega mısın? Omegaverse Kişilik Testi!

2. Unromantic

Unromantic
Chu Gain & Oh Hyen-oh

Cheabol şirketinin başkanı olan Dominant omegamız Chu Gain ve alfa bir gazeteci olan Oh Hyen-oh'un onun oturduğu kafedeki masada oturmasıyla başlayan şirin mi şirin bir aşk hikâyesi. Bu webtoonu sevme sebebim ise omegaların da güçlü olduğunu feromonları bütün alfaları kendilerine köle etmeleri ve asla aciz görünmemeleri. :)

3. Love Shuttle

Love Shuttle
Doyun & Taehan

Yarı omega olan Doyun bu yaşına kadar hiç kızışma yaşamamış hatta iş arkadaşları tarafından alfa zannedilir ve diğer omegalar gibi naif ve cılız değildir. İlk kızışmasını genç alfa Taehan sayesinde başlar ve o Doyun'un ilk alfası olur. İlk başta anlaşamasalar da bu kızışma yüzünden anlaşmaya başlarlar bakalım kader onları mutlu edecek mi çok şirin değiller mi? :)

4. The Time Between Dog and Wolf

The Time Between Dog and Wolf
Han Kiyo & İri

Babası yüzünden bütün alfalardan nefret eden bu Omegamız önemli Alfa devlet adamlarını öldürmekle suçlanır ve alfalar hapishanesine atılır. Onun için zorlu geçen bu surede İri isimli alfamızın görevi o omegayı öldürmektir bunun için onun yanındaymış gibi yapıp ona diğer alfaların saldırmasını önlemek ve onu koruyormuş gibi yapmak. Fakat onu tanıdıkça ona kıyamaz ve âşık olmaya başlar. Alfamız yakışıklı omegamız daha ne ister insan. :)

5. Megumi To Tsugumi

Megumi To Tsugumi
Tsugumi & Megumi

Her kızışma döneminde alfaları döven ve diğer kızışma döneminde olan omegaları kötü alfalardan koruyan omegamız Tsugumi bir gün alfamız Megumi ile karşılaşır ve onunla bir kere yakınlaştıktan sonra diğer alfalar gibi olmadığını anlayan ve o (kızışma) dönemde sadece Megumi'nin ona dokunmasından rahatsız olmadığını anlar.

Çok iştahlı görünüşü korkunç olduğu halde aslında saf olan sevdiklerini sahiplenen ve kızışma döneminde ilaç almayı reddeden ve Megumi'nin sabrını zorlayan bir karakterdir.

6. Dear Benjamin

Dear Benjamin
İsaac & Felix

Çiçekçi dükkânında çiçekleri acemice paketleyen İsaac ve çiçekleri beceriksiz şekilde gördüğü halde onun beta olduğunu sanıp ilgilenen Felix'in ilişkisi meğer uzun süre öncesi geçmişe dayanıyor ve bu adam (Felix) omegalardan sırf bir omega kızışma döneminde yardım ettiği için kolunu kıran o adamı (İsaac) arıyor. Sorun şu ki bunların bir çocuğu oluyor bebişimizin adı Benjamin:).

Bu seride sevdiğim şey ise omeganin yıllarca kendini gizleyip askeri eğitime katılması ve alfaya ihtiyaç duymaması yeni bölümlerin gelmesini bekliyorum inşallah gelir:).

7. Pheromone Shower Like A Tidal Wave

Pheromone Shower Like A Tidal Wave
Suh Lim & Hae-Il

Yıllarca kendini alfa gibi gösteren aslında baskılayıcı ilaçla yaşayan ve alfa kokusundan nefret eden bir omegadır. Bir çete tarafından kaçırılır ve başına da kaçmasın kumar borcu olan bir alfayı koyarlar. Aslında o alfa göründüğü gibi değil başka bir amacı vardır. Omegaların naif algısını kıran güçlü ve sevimli ilişkileri olur.

8. Bye Bye

Bye Bye
Seoyo & Seonghoon

Ailesini yıllar önce kaybeden omegamız köprünün başında dururken, alfamızın kardeşi araba kazası yapar ve alfamızdan korkan kardeşi suçu bizim omega Seoyo, para karşılığı intihar eşiğinden kendisini kurtarmak için kaza yaptığını söyler. Alfamız Seonghoon bu duruma inanmaz.Bu webtoonu sevme nedenim mafya vari tarzı olması böyle alfa bize de nasip olur mu :) ?

9. Kiss Me Liar

Kiss Me Liar
Yeon Woo & Keith

Erkek omegalardan nefret eden alfamız Keith,sekreteri Yeon Woo omega olduğu için ona mesafelidir. Yeon Woo'nun kızışmasına maruz kalan alfamız Keith, omegamız Yeon Woo'yu daha fazla tanır. Bu seriyi sevme sebebim ise kesinlikle alfa abimiz. Sinir bozucu bir kişiliğe sahip olsa da, âşık olduğu zaman tam bir romantik. :)

10. Love Percentage

Love Percentage
Eunho & Taeyoon

Eunhoo bir omegadır. Babasının ölümünden sonra yalnız kalınca, rut'a giren yan komşu Alfamız Taeyoon ile beraber olur ve ertesi sabahı kendi evinden ayrılmıştır. Yıllar sonra kaderin cilvesi Eunhoo'yu yine alfamız Taeyoon'un apartmanına taşınır fakat bu sefer yalnız değildir.

Bu webtoonu okuduğumda ilgimi çeken şey Eunhoo'nun çocuğunu çok iyi şekilde yetiştirmesi ve kaderin Taeyoon ile tekrar bir araya getirmesi ve Taeyoon'un farkında olmadan kendi oğlu olduğunu bilmeden ona babalık yapması. :)

Önerilen: Kesinlikle Okunması Gereken 20 Yaoi Webtoon Manga Önerisi!

11. It's My Baby

It's My Baby
Hae Seo & Do Geon

Eski sevgilileri tarafından aldatılan karakterimiz onu aldatan kişilerden hep "Omegasın, ama hiç çekici değilsin" sözlerini duyar. Yakın arkadaşıyla içmeye giderler körkütük sarhoş olması yetmezmiş gibi bir de kızgınlık dönemi başlar. O sırada şirket başkanı alfamız bu omegamız (Han Seo) ile karşılaşır. Bir gecelik ilişki yaşarlar sonra omegamız orayı terk eder.

Biraz zamandan geçer hamile olduğunu öğrenir. Ailesine de alfasının öldüğünü söyler. Başkan da o omeganın arkadaşından öldü haberini alınca onun öldüğünü zanneder.

Bu seride ilgimi çeken kısım asla bu mesele için omegamız Han Seo asla alfamız Do Geon'u rahatsız etmeden tek başına çocuğunu büyütür. :)

12. Kiraide İsasete

Kiraide İsasete
Naoto & Hazuki

Bu mangada geçmişin acı zamanları, aile sıcaklığı, sevgi ve güçlü bir bağ bulacaksınız. Naoto ikinci kimliğinin omega olduğunu öğrenen alfalar ona sahip olurlar. Bu olaydan Naoto hamile kalır ve kızı Shizuku dünyaya gelir.

Bütün alfalardan nefret eden Naoto, annesinin zoruyla partner bulma yerine gitmek zorunda kalır. Orada garson olan alfamız Hazuki, Naoto'yu görünce koşarak kolunu sıkıca tutar ve "Sen benim kader eşimsin sonunda karşılaştık." der.

13. How to Chase an Alpha

How to Chase an Alpha
Yoon Wooyoung & Cha Kyungjoo

Zengin ailenin bir oğlu olan Yoon Wooyoung çekinik (resesif) bir omegadır. Beta olan abisinin yerine dışarı çıkması istenen Wooyoung hoş bir koku alır ve ilk kızışması böyle başlar o sırada orada olan önemli bir şirket başkanı olan Cha Kyungjoo, baskın (dominant) bir alfadır ve omegaların zayıf olduklarına ve sadece çocuk doğurmak için var olduklarına her alfaya teslim olan bir sınıf sanmaktadır. O sırada kızışmada olan resesif omegamızı kurtarır. Ve zamanla daha fazla birbirlerini tanımaya başlarlar.

Bu seride ön yargılı alfamızın bu şirin omegayı tanıdıkça birbirlerini daha çok ararlar biraz romantizm biraz da komedi. :)

14. Hyacinth

Hyacinth
Xiaomi & Jiang Xi

Okulun popüler alfası Jiang Ji ile yıllardır arkadaşı olan  fakat aslında ona âşık olan çekinik omegamız Xiaomi arasında geçiyor. Mezuniyet buluşmasında sarhoş olan alfamızı eve kadar taşıyan Xiaomi ona bir veda öpücüğü vermek üzereyken uyanan Jiang Ji onu kaçmak üzereyken yakalar ve beraber olurlar.

Yıllar sonra omegamız Xiaomi kızıyla yeni bir hayat kurmuştur. O sırada kızını anaokulundan alırken esas alfamız Jiang Ji ile karşılaşır. Bu da içimizi ısıtan şirin bir manhua. :)

Önerilen: Her Fujoshinin Okuması Gereken 21 Yaoi Webtoon Önerisi! (Bölüm 2)

15. Struggle

Struggle
Juheon & Lee Kang

Lisede okul başkanı alfamız Lee Kang ve kendini beta olarak tanıyan çok başarılı olmayan Juheon'un hikâyesi. Juheon okulda belaya karışırken onu kurtaran Lee Kang onun okulu bitirebilmesi için onu ders çalıştırmaya karar verir. Zamanla bu yakınlık aşka dönüşür ve aralarında bir şeyler olur.

Beta olduğunu düşünürken hamile olduğunu öğrenen Juheon bunu Lee Kang'a söyler ama Lee Kang'tan beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Onu terkeder ve kendine kızıyla yeni bir sayfa açar. O sıralar Lee Kang doktor olmuştur ama Juheonla bağlandığı için partner bulamayan Lee Kang hastadır. Bir gün tesadüfen Juheon'a ait olan kafede Juheonla karşılarlar.

16. Peach & Musk

Peach & Musk
Yoonjoon & Kihyun

Oda arkadaşı arayan Yoonjoon kendisine eski arkadaşının kardeşi Kihyun ile ev arkadaşı olur. Kihyun bir alfadır ve Yoonjoon kendisinin beta olduğuna inanır ta ki bir gün Kihyun'un yanında kızgınlığı başlayana kadar...  

17. Willow Love Story

Willow Love Story
Han Sang Yul & Lee Reok

Bir ilaç şirketinde diğer omegalardan farklı olduğu için denek olarak kullanılan Han Sang Yul'u ilaç şirketinin başkanı Han onu kendi oğluymuş gibi yalan söyler, tam deneyler istediği gibi olmadığı için şirketten atılması gereken Han Sang Yul, Alfa prens Lee Reok ile karşılaşır. Yalan söylemek zorunda kaldığı için üzgün olan Han Sang Yul hiç aşk deneyimi olmayan şirin masum bir çocuktur.

Zamanla prens onu tanıdıkça daha çok merak etmeye onunla ilgilenmeye başlar.

Önerilen: Hangi BJ Alex Karakterisin? Kişilik Testi! (Yaoi)

18. Keeper of the Pearl

Keeper of the Pearl
Ji Yeon & Jae Moon

Önceki hayatlarında birbirine âşık olan Jae Moon (alfa) ve Ji Yeon (omega) un hikâyesi farklı ailelerde olan bu ikili yanlış anlaşılmalar yüzünden düşman olurlar. Jae Moon ile Ji Yeon ile son kez beraber olurlar ve Jae Moon ona ailevi sorunlar olduğu için gitmesini söyler.

Ji Yeon sonradan hamile olduğunu öğreniyor bunu tam Jae Moon'a söylemek üzere yola çıkarken ona suikast yapılacağını öğrenip onu öldürürken Jae Moon Ji Yeon'u suikastçı sanıp öldürür gerçeği öğrendiğinde iş işten geçmiştir ve tekrar bu zamana reenkarne olduklarında birbirlerini tanıyamasalar bile aralarındaki çekim onları yine yan yana getirir.

19. The Origin Species

The Origin Species
Lee Yeongjin & Seo Seunghyun

Kendi kendini yetiştirmiş genç cheabol başkanı yakışıklı alfamız Seo Seunghyun gizli bir açık arttırma için talepte bulunur. Buluşma farkedilmeden iptal edilmişti. Bunun nedenini araştırır ve genç hacker Lee Yeongjin adlı omegayı ve onun paralı asker arkadaşlarını yakalar.

Lee Yeongjin arkadaşlarını kurtarması karşılığında Seo Seunghyun'a yardım edeceğini ve teminat olarak onunla bir gece geçirdiği bir video çekmesini ister. Zamanla alfamız Yeongjin'le ilgilenmeye başlar.  

20. Gorani Jeon

Gorani Jeon
Bau & Ran

Ruh eşini arayan omega Bau, her gün tanrıya pirinç şarabı sunar. Böylece tanrının ruh eşinin göndereceğine inanır. O sırada bir geyik insan formuna dönüşür tarladaki şeyleri yemek üzereyken kafasını çarpıp bayılır Bay onu insan formunda Kaplan sanır ve hikâyeleri böyle gelişir. :) 

21. Absolute Control

Absolute Control
Xia Yusheng & Qi Wangzhi

Aranan eski generalimiz Xia Yusheng bir alfaydı. Operasyonla onu suçüstü yakalayan kişi ise bir zamanlar onu çok iyi tanıyan alfamız Qi Wangzhi idi. Peki sonra ne oldu ? Wangzhi eski generalimiz Yusheng'i bir omegaya çevirdi. Askeri ve çok şirin bir manhua chibi versiyonları da aşırı şeker. :) 


TESTİ ÇÖZ!

Hangi Yaoi Karakterisin? Kişilik Testi!