Tokyo Revengers Animesi İnceleme

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Tokyo Revengers İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Tokyo Revengers Animesi Tanıtımı!

Tokyo Revengers Animesi İnceleme
Tokyo Revengers

İzleyenlerin yeni sezonunu beklediği, izlemeyenlerin 'nasıl bir şey çıkacak acaba' dediği bir animeden bahsedeceğim. Günümüzdeki animeler çoğunlukla gençlerin (13+) izledikleri anime tarzlarından biri olan bir sürü animeleri hepimiz biliyoruz hatta şu sıralar öldükten sonraki evren (isekai) hikâyelerini görüyoruz, peki niçin gerçek dünyadaki geçmişe gidemiyoruz derken bir anime çıktı karşımıza. Adı da Tokyo Revengers...

Esas karakterimiz üşengeç dağınık ama bir o kadar da geçmişi pişmanlıklarla dolu bir adam. Kendi kendine hayıflanırken tanıdığı hatta çok iyi bildiği birinin öldüğünü; ama geçmişinden kaçtığı için ismini duyunca yadırgayan bu karakter sonra ismi hatırlayana kadar geçen zamanda, metro beklerken birisi onu itekleyip atıyor ve hızla geleni izlerken başka zaman diliminde uyanıyor tam ortaokul zamanına dönüyor detayları anlatırsam izlemenize gerek kalmayacak o yüzden sustum :). Sonra geçmişten birine geleceği söyleyip el sıkışırken şimdiki zamana dönüyor ve gücünü geçmişteki hatalarını telafi etmek için kullanıyor.

Önerilen: Hangi Harry Potter Altın üçlü (Hermonie-Ron-Harry) Karakterisin? Kişilik Testi!

Peki bu kadar ilgimi çeken yanı ne diye sorarsanız eğer izleyip görmeniz daha iyi olur ama yine de bazen telafi edemeyeceğimiz şeyler olur tabii her şey anime dünyasındaki gibi olmuyor. Bu karakterimiz geçmişteki hatalarını telafi etmek için yemediği dayaklar çekmediği çileler kalmadı ama yine de animedeki çeteye girebildi. Beni o animeye çeken şey ise deneyip birşeyleri düzeltmeye çabalaması ve elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışması azmi belki güçsüz ama akılda kalan biri olması. Herkes güçlüdür ama alanları farklıdır. Kimi fiziksel anlamda güçlüdür çelik gibidir,kimi ikna etmekte güçlüdür öyle ki insanı uçabileceğine bile ikna edebilir. Kimi ise çabalamakta asla pes etmeden mücadele etmekte güçlüdür. Aslında mesele burada güç değil mesele inanç kendine ne kadar inandığın herkes sana senin inandığın kadar inanır. En fazla düşecek gibi olduğunda destek olurlar ama sen çoktan pes etmişsen o da işe yaramaz. İşte güç budur kendine inan ve güven. Bu karakterde kendine inancını yitirir gibi olduğunda ona güvenenlerin söylediklerini hatırlayıp sonu ne olursa olsun çabalıyor. Siz neden yapamayasınız? Her zaman her şey istediğimiz gibi olmaz yeri geldi sağlam kayıplarımız acılarımız olur. Önemli olan pes etmek bilmeden birşeyleri yeniden düzeltmeye çalışmak sonuçta sen sadece kendine inandığın kadarsın, ne kadar inanırsan o kadar güçlüsündür. .

İşte velhasıl kelam benim bu animeyi sevme nedenim budur tamam belki gerçek hayatta geçmişimize gidemeyiz ama telafi edip onarabilir güçlenebiliriz. Yeter ki kendine inan hepiniz özelsiniz.. <3


OKUMAYA DEVAM ET

Harry Potter Evrenindeki Patronus Hayvanın Hangisi? Kişilik Testi!