Doğaüstü Güçlerin Kol Gezdiği 30 Doğaüstü Anime Önerisi!

Hayaletlerin, vampirlerin ve şeytanların da dahil olduğu enteresan ve değişik doğaüstü varlıkların ve de güçlerin kol gezdiği birbirinden harika kesinlikle izlemeni tavsiye ettiğim tamı tamına 30 tane izlenmesi gereken doğaüstü animeler listesini senin için hazırladım! Geçelim anime önerilerimize

1. Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

Yuji Itadori sıradan bir ergen gibi görünse de, muazzam fiziksel gücüyle herkesin hayretini üstüne toplayan birisidir kendisi. Okulundaki her spor kulübü onun kulüplerine katılmasını ister, ancak Itadori Doğaüstü Şeyleri Araştırma Kulübü'ndeki okulda okuyan ama pek okulla işi olmayan kişilerle takılmayı tercih eder. Bir gün kulüp, mühürlü lanetli bir nesneyi ele geçirmeyi başarır ve tüm hikaye oradan patlak verir!

Önerilen: Hangi Jujutsu Kaisen Karakterisin? Kişilik Testi!

2. Kimi no Na wa.

Kimi no Na wa.
Adın.

Mitsuha ve Taki tamamen farklı hayatlar yaşayan iki yabancıdır. Ancak Mitsuha, dağ kasabasından ayrılmak ve hareketli Tokyo şehrine gitmek istediğinde, aralarında tuhaf bir bağ oluşur. Taki, hiç gitmediği kırsal bir kasabadan bir kız olduğunu hisseder ve görürken, diğeri de Tokyo'da yaşayan bir erkek olduğunu aynı şekilde görüyor. Yeni kurulan bağlantıları ne anlama geliyor? Ve onları nasıl bir araya getirecek? Valla anlatırken karışık ama izlemenizi tavsiye ederim :D

Önerilen: Kimi no Na wa Bilgi Testi! (Orta-Zor)

3. Mo Dao Zu Shi

Mo Dao Zu Shi
Şeytanlığın Kurucusu

Şeytani Tarikat'ı kuran büyükusta Wei WuXian, yarattığı kaos nedeniyle milyonlarca insan tarafından nefret edilen birisidir. Sonunda, en sevdiği müridi tarafından sırtından bıçaklanır ve onu alt etmek için birleşen güçlü klanlar tarafından öldürülür ve karakterimiz bir delinin bedeninde rernkarne olur.

4. Mob Psycho 100

Mob Psycho 100

Kageyama Shigeo, namı değer "Mob", kendini ifade etmekte zorlanan ama aynı zamanda güçlü bir esper olan bir çocuktur. Mob normal bir hayat yaşamaya kararlıdır ve esper güçlerini bastırır, ancak duyguları %100'e yükseldiğinde başına korkunç bir şey gelir! Etrafındakiler ve kötücül ruhlar kaçın kurtulun amk!

5. Tian Guan Ci Fu

Tian Guan Ci Fu
Cennet Memurunun Kutsaması

Xian Le Krallığı'nın veliaht prensi Xie Lian, sonunda üçüncü denemesinde başarıyla Cennete yükselir. Ancak, yanlışlıkla göksel yetkililerin Altın Sarayını kırar. Ona tapan hiçbir insanı olmayan Xie Lian, tanrısallığını sürdürmesine yardımcı olabileği için hayaletleri yok etmek için laik bir dünyaya inmek zorundadır. Macerası sırasında Xie Lian, iki göksel görevli ve kırmızılı gizemli bir genç adamla karşılaşır. Dört kişilik bir ekip olarak, birçok tuhaf ve garip olay yaşarlar ve yavaş yavaş görünüşte göz alıcı Cennet'in karanlık geçmişini tanımaya başlarlar.

6. Natsume Yuujinchou Roku

Natsume Yuujinchou Roku
Natsume'nin Arkadaşlık Kitabı

İnsanlar ve ruhlar hakkında güzel ama kısacık bir hikaye. Karakterimiz Natsume Takashi, gençliğinden beri ruhları görebiliyordu ve büyükannesi Reiko'nun Dostluk Kitabı'nı miras almıştı. Günlerini kendi kendine kendisinin koruması ilan eden Nyanko-sensei ile ve kitaba bağlı olan ruhu serbest bırakarak onunla geçirir. Natsume, ruhlarla ve onlarla ilgili olanlarla kurduğu bağlantılar ve aynı duyguları paylaşan arkadaşlarının yardımlarıyla nasıl bir yol izleyeceğini bulmaya çalıştığı; değerli ve neşeli günlerini koruyacak bir yol yordam arıyor.

7. JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze

JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze
JoJo'nun Tuhaf Macerası: Altın Rüzgar

Giorno Giovanna, Napoli'de yaşayan ve Joestar ailesinin düşmanı DIO'nun oğlu olan genç bir adamdır. Daha gençken oldukça baskı altındaydı ancak bir gün bir çete üyesini kurtardı ve sonra insanlara nasıl güveneceğini öğrendi. Tuhaf bir şekilde, bunu asla unutmadı ve onun ruhunu düzlüğe çıkaran çetesine nasıl saygılı olunacağını öğrendi. Aynı zamanda bir Gang-Star olmayı arzulamaya da böyle başladı. Şimdi on beş yaşında olan Giorno'nun başı, İtalyan mafyası yeraltı dünyasını kontrol eden Passione çetesiyle belaya girer ve şimdi de hedef alınmaktadır. Olaylara bak hele!

Önerilen: JoJo Neden Efsane

8. Fumetsu no Anata e

Fumetsu no Anata e
Senin Sonsuzluğuna

Kuzey Amerika'nın Kuzey Kutbu bölgelerinde dolaşan yalnız bir çocuk bir kurtla tanışır ve ikisi bu zorlu ortamda hayatta kalmak için birbirleriyle bağ kurarak arkadaş olurlar. Ama çocuğun bir geçmişi var ve kurtun ise kendi geçmişi...

9. Mushishi Zoku Shou

Mushishi Zoku Shou
Mushishi -Sonraki Pasaj-

Kimsenin bilmediği zamanlardan beri vardılar. Doğada basit ve tuhaftırlar, bu dünyadaki başka hiçbir bitki veya hayvana benzemezler. Eski zamanlarda insanlar bu tuhaf yaratıklara saygı duyuyor ve onlara “Mushi” diyorlardı. Mushiler'in insanların hayatlarını anlaşılmaz şekillerde etkilemeye tekrar başlayınca, bu “Mushi”lerin varlığına bir kez daha inanmaya başladılar. “Mushi” dünyasını insanların dünyasına bağlayan kişiler de vardı, onlara “Mushi-shi” deniyordu.

10. Castlevania

Castlevania

Karısı kilise tarafından öldürüldüğünde, güçlü vampir Drakula, Cehennemin tüm güçlerini Wallachia'nın üzerine salarak intikamını alır. Aforoz edilmiş Belmont klanının son oğlu Trevor Belmont, artık şeytani yaratık yığınlarının musallat olduğu bir ülkede dolaşırken, Drakula'yı yenmeye çalışır. Drakula'nın yabancılaşmış ve kopuk oğlu Sypha Belnades ve Alucard ise ona yardım eder.

11. Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e
Güneşin Kanunları

Hatarubi no mori e 2011 yılı yapımı japon anime filmi. Romantizm, Shoujo, Dram türündedir. Tek bir filmden oluşur. Filmin süresi 45 dakikadır.

Hotaru isimli küçük bir kız ormanda kayıp olmuştur. Yorulup da kendisini gözyaşlarına boğduğunda sonunda birisinin sesini duyar. O kişinin adı Gin’dir. Gin küçük kız ona dokunmaya çalıştığında kaçınır. Ona bir insanın kendisine dokunması halinde yok olacağını söyler.

Hotoru ve Gin ormandan beraber çıkarlar. Gin ormandan ayrılamaz o bir Yokuai’dir. Hotoru ise her gün sonrasında ise her yaz ziyaretine gelir. Tüm yazlarını birlikte geçirirler.

Zamanla Hotoru büyür ama Gin yaşlanmaz. Zamanla Hotoru farklı hissetmeye başlar tıpkı Gin gibi. Bir yaz festivaline birlikte katılırlar. Tüm gelenler Youkai’dir. Tıpkı Gin gibi.

Dönüş yolunda düşmek üzere olan bir çocuğu Gin reflekstif olarak yakalar. Ne yazık ki çocuk bir insandır. Yok olmadan önce sadece sarılmaya kısa bir vakitleri kalır.

Yorum:

One-Shot bir mangadan uyarlama için gerçekten güzel bir anime olmuş. Shoujo tarzı olduğundan kendi tarzı içinde çok güzel bir anime diyebilirim. Shoujo tarzı animeler kızlara hitap ettiğinden ve çoğunlukla romantizm, duygusal hava kattığından ve olay finalde(gelellikle) savaşa bağlanmadığından hikaye türünü temsil etmiş.

İzlenebilir mi? Kesinlikle. Ama şöyle böyle demeyeceğim zaten 45 dakikalık bir one-shot. İzleyin geçin.

12. Saiki Kusuo no Psi Nan

Saiki Kusuo no Psi Nan
Saiki Kusuo'nun Felaketli Hayatı

Animemiz her türlü psişik güce sahip liseli bir öğrenci olan Saiki Kusuo'nun gündelik yaşantısını anlatıyor. Asosyal bir kişiliğe sahip olan Saiki güçlerini genelde sorunlardan kaçmak için kullanır. Animenin başlarında her ne kadar yalnız takılsa da ileriki bölümlerde Riki ve Shun ile iyi anlaşmaya başlar...

Bölüm sayısı: 50

Önerilen: Komedi Animelerinin Aşırı Güçlü 10 Karakteri!

13. Nisemonogatari

Nisemonogatari

Oshino'nun yaz tatili için gitmesiyle Araragi ise zamanını dinlenme, Hanekawa ile ev ödevlerini yapma, kız arkadaşı Senjogahara ile takılma ve belki de sokaklarda dolaşırken Hachikuji'yi rahatsız etme umuduyla tatiline başlar. . Ancak dengesiz kız kardeşleri ortaokullarında dolaşan lanetler çemberi şeyini araştırmaya başlarlar ve zavallı Araragi kendini bir kez daha garip karakterler ve açıklanamayan tuhaflıkların içinde bulur. Koyomi Araragi, vampiri Shinobu'nun yardımı ile "Ateş Kızkardeşleri" tarafından ortaya çıkarılan garip gizemi çözebilecek mi?

14. Boku dake ga Inai Machi

Boku dake ga Inai Machi
Erased-Silindi

Satoru Fujinuma, gelecek için hiçbir planı olmayan kendi halinde bir yarı zamanlı çalışandır. Onu kasabasındaki diğer tembellerden ayıran şey, kazaları ve hatta ölümleri önlemek için zamanda birkaç saniye geriye atlamasına izin veren pasif bir zaman yolculuğu yeteneğidir. Kasabadaki olaylar Satoru'ya daha önce unuttuğu bir çocukluk travmasını hatırlatmaya başlayınca, sonunda yeteneğinin ortaya çıkmasına neyin sebep olduğunu ve geçmişi değiştirecek kadar güçlü olup olmadığını sorgulamaya başlar.

Önerilen: Hangi Boku Dake Ga İnai Machi (Erased) Karakterisin? Kişilik Testi!

15. Kizumonogatari 1-2-3

Kizumonogatari 1-2-3

Naoetsu Lisesi'nde ikinci sınıf öğrencisi olan Koyomi Araragi, okulunun onur öğrencisi olan Tsubasa Hanekawa ile arkadaş olur. Tsubasa ona son zamanlarda kasabalarında görülen "sarışın bir vampir" hakkında bir söylentiden bahseder. Genellikle asosyal olan Koyomi, o akşam bu söylentilerdeki vampirle karşılaşır: Sarıaltın gözlü vampir... Koyomi öyle bir hale düşmüştür ki kendi kanından oluşan bir havuzda yatar hale gelmiş ve vampire kendisini bağışlaması için haykırır vaziyettedir. Dört uzvu da kesilmiştir ve vampirimiz, Koyomi'den hayatını kurtarmak için kanını vermesini ister ve mecbur bunu yaptığında, uyanır uyanmaz Koyomi kendini onun vampir akrabası olarak yeniden doğmuş olarak bulur. Koyomi varlığını kabullenmeye çalışırken, asıl vampirimiz onun her daim ensesindedir.

16. Bungou Stray Dogs

Bungou Stray Dogs

Yetimhaneden atılan ve açlıktan ölmek üzere olan Nakajima Atsushi, bazı garip adamlarla tanışır. Onlardan biri, Dazai Osamu, güpegündüz kendini boğmaya çalışan intihara meyilli bir kişidir kendisi. Diğeri, gözlüklü Kunikida Doppo, gergin bir şekilde bir not defterini karıştırarak duruyor genelde. Her ikisinin de "Silahlı Dedektiflik Bürosu" üyesi olduğu, asker ve polisin bile dokunamayacağı olayları çözdüğü söyleniyor. Atsushi, insanlığı dehşete düşüren insan yiyen bir kaplanı ortadan kaldırma görevinde onlara eşlik ediyor... Sanal Yokohama şehrinde, bu isme benzetilen olağandışı güçlere sahip olan Bungou yani "edebi ustalar" adını taşıyan bireyler var. . Bu gizemli Bungou güçleri arasındaki savaş başlıyor! 

Önerilen: Bungou Stray Dogs Hakkında 10 İlginç Bilgi!

17. Death Note

Death Note
Ölüm Defteri

Bir güç insanı ne kadar değiştirebilir? Dİğer insanların hayatları Yagami Light'ın elindeyken Light oldukça değişiyor! Suçluların bu dünyaya olmaması gerektiğini düşünen Light tek tek sadece suçluları öldürmeye başlar. Kendisini tanrı ile eşit göre Light acaba insanlıktan tanrılığa yükselebilecek mi?

Önerilen: Hangi Death Note Karakterisin? Kişilik Testi!

18. Kara no Kyoukai Film Serisi

Kara no Kyoukai Film Serisi
Günahkarların Bahçesi

Yüksek bir binada garip bir dizi intihar olayları meydana gelmeye başladığında, kasaba halkının çoğu bunu talihsiz olaylar olarak düşünmüştür. Ancak bir kız, iş yerinde uğursuz bir şey hisseder - özellikle de yakın bir arkadaşı gizemli bir şekilde hastalandığı sırada. Ölümlerden birine kendisi tanık olduktan sonra, Shiki kızların her biri arasında garip bir bağlantı olduğunu fark etmeye başlar ve toplam sekiz kişinin öleceğini tahmin eder. Geriye kalan yedi ölü için tahmini doğru olsa da olmasa da cinayetlere bir son vermek için yola koyulur. Ancak gerçeğe yaklaştıkça kendini ölümün eşiğine daha da yakın bulur; Shiki kasabanın kurtarıcısı mı yoksa bir sonraki kurban mı olacak?

19. Kuroshitsuji / Black Butler

Kuroshitsuji / Black Butler
Siyah uşak

Viktorya dönemi İngiltere'sinde, zengin ve varlıklıların evlerini yönetmek için bir baş uşak tarafından yönetilen hizmetçi personellerine sahip olması oldukça normaldir; Phantomhive Estate de farklı değil. Bir oyuncak şirketinin çocuk sahibi olan genç ve talepkar Kont Ciel Phantomhive, büyük kırsal malikanesinde yaşıyor. Sebastian onun baş uşağıdır ve mükemmelliğin timsalidir; günlük işlerini zahmetsizce ve zarif bir şekilde tamamlar ve diğer çalışanların sayısız hatasını düzeltir. Bununla birlikte, dışarıdan her şey normal görünse de, ambalajın hemen altında daha uğursuz bir sır yatmaktadır. Sebastian aslında genç kontla bir sözleşmeye bağlı bir iblistir; ruhu karşılığında sadakatle hizmet edecek ve onun için savaşacaktır.

Önerilen: Hangi Black Butler Karakterisin? Kişilik Testi!

20. Dororo

Dororo

Dororo anime dizisi aynı ismi taşıyan 1969 yılı yapımı Dororo ve Hyakkimaru anime dizisinin güncelleme versiyonudur. Kısacası 1969 yılında çekilmiş olan film tekrar çekilmiştir. Dizinin yeniden çekilmesiyle hikaye bir şeyler kazanmış ve bir şeyler kayıp etmiştir. İlk başta isminden başlayalım konu tamamen Hyakkimaru ile ilgili olmasına rağmen güncel isimden yine Hyakkimaru çıkarılmıştır. Görsel ve Hikayesel gelişim günümüz modern standart ve kurallar gereğince düzenlenip geliştirilmiştir. Düşmanların sayısının azalmasına karşın da kan ve şiddet öğeleri artmıştır.

Bir samuray efendisi topraklarını savunmak, güç elde etmek ve zafer kazanmak için 12 şeytan ile anlaşma yapar. Anlaşmanın gereğince oğlunun parçalarını alan Şeytanlar Efendiye zafer, ülkeye de refah getirirler.

Hyakkimaru ise yok edilmesi için bir ebeye verilir. Vücudunda hiç bir parça kalmayan derisi dahi olmayan bu çocuğu öldüremeyen ebe bir kayığa koyup salar. Bundan sonrası kaderin bir cilvesi ile bir doktorun bulmasıyla sonuçlanır. Doktor bir çok yapay uzuv ve iyi bir bakım ile çocuğu 17 yıl boyunca hayatta tutar.

Bu çocuk üstün bir hayatta kalma iç güdüsüne ve savaş yeteneğine sahiptir. Canavarlar ve kötü yaratıkların yanı sıra iyileri ve insanları da ruh enerjileri ile ayrıt edebilmektedir. Parçalarını alan iblisleri bulup tek tek avlar ve ağladıkça da parçaları geri gelir.

Hyakkimaru parçalarını aldıkça da ülke savaşın, açlığın ve doğal felaketlerin odağı haline gelmeye devam eder. Sonunda Babası ve erkek kardeşi Hyakkimaru ‘yu avlamaya çıkarlar. Tüm çabalarına rağmen Hyakkimaru vücdudunu tamamen almayı başarır.

21. Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate

Alucard, diğer vampirleri avlamaktan ve yok etmekten sorumlu bir organizasyon olan Hellsing için çalışan bir vampirdir. Bu karanlık zamanlarda, Alucard'ın yeni yaratılıp atanan çırağı Seras Victoria dışında normalde bir vampir tarafından ısırılan kişi bir gulyabani olur. Seras'ın görevi efendisi Alucard'a ve Hellsing'e hizmet etmektir. İngiltere genelinde vampir faaliyetleri rapor edilmekte ve bunların hepsi “Millennium” adlı organizasyonun başının altından çıkıyor. Sir Integra Wingates Hellsing komutasındaki Hellsing örgütü, büyük çaplı bir savaşı önleyebilecek mi? Yoksa dünya bir savaş alanına mı dönüşecek?

Önerilen: Hangi Hellsing Ultimate Karakterisin? Kişilik testi!

22. Tenki no Ko

Tenki no Ko
Seninle Ayrışmak

Lise birinci sınıfının yazında, Hokoda uzak adasındaki evinden Tokyo'ya kaçar ve kendini finansal ve kişisel sınırları konusunda zorlanırken bulur. Hava her gün alışılmadık derecede kasvetli ve yağmurlu, sanki geleceğin habercisi gibi. Günlerini sefil bir halde geçirir, ancak sonunda gizemli bir doğaüstü şeyler dergisi için yazar olarak iş bulur. Sonra bir gün, Hokoda kalabalık bir sokak köşesinde Hina ile tanışır. Bu parlak ve çetin iradeli kız, garip ve harika bir yeteneğe sahiptir: yağmuru durdurma ve gökyüzünü temizleme gücü...

23. Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.

Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.
Anohana: O Gün Gördüğümüz Çiçek

Uzun zaman önce, karakterimiz Meiko Honma trajik bir şekilde öldü ve bu olayla sarsılan sıkı sıkıya bağlı arkadaş grubu birbirinden ayrıldı. Günümüzde yani on yıl sonra, Meiko; sadece çetenin eski lideri ve içine kapanık olan Jinta'nın görebileceği bir hayalet olarak yeniden ortaya çıktı. Jinta'nın tek istediği, öbür dünyaya geçebilmesi için son dileğini yerine getirmesidir, ancak bu dileğin ne olduğunu kendiside bilmiyor mk. Eski arkadaşlarını tekrar toplamak ve sevgili arkadaşının öteki dünyaya göçmesine neyin izin vereceğini keşfetmek gence kalmıştır. 

24. Noragami

Noragami

Sözde Felaket Tanrısı Yato'nun kendisine ait bir takipçisi veya tapınağı bile yoktur ve geçimini sağlamak için ufak tefek işler yapmak zorundadır. Hepsinden kötüsü, mesafeli ve biraz aptal kişiliği ona en yeni ortağına ve en iyi kutsal silahına mal olur. Şansı yaver giden Yato, Hiyori adındaki talihsiz bir ruh tarafından kurtarılır ve onu yeniden insana dönüştürmek ve de doğaüstü beden dışı deneyimlerini (ruhu olur olmadık vücudundan çıkıyor) düzeltmek için yepyeni bir işe girmek zorunda kalır! yardımcı ruhlarından yoksun, cimri küçük bir tanrı olan Yato, böylesine uzun ve zorlu bir işe girişebilir mi?

25. Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Mina

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Mina
Rascal, Tavşan Kız Senpai'nin Rüyasını Görmüyor

"Ergenlik sendromu'' adı verilen şey, internette ergenlik dönemindeki hassasiyet ve kararsızlıktan kaynaklandığı söylenen anormal deneyimler olarak açıklanır. Bu yıl, Enoshima yakınlarındaki bir lisede ikinci sınıf öğrencisi olan Sakuta Azusagawa, bu "ergenlik sendromunu" yaşayan birkaç kızla tanışıyor. Örneğin, kütüphanede vahşi bir tavşan kızla tanışır ve onun part time bir aktris olduğu ortaya çıkar, aynı zamanda okulda son sınıf öğrencisi olan Mai Sakurajima. Niyeyse bu büyüleyici kızı başka kimse göremez. Nasıl oldu? Görünmez mi oldu...?

Bölüm Sayısı: 13
Kategorileri: Dram, Romantizm, Okul Hayatı, Senpai-Kouhai İlişkisi, Doğaüstü,
Yıl: 2018
Önerilen: Hangi Bunny Girl Senpai Karakterisin? Kişilik Testi!

26. Jibaku Shounen Hanako-kun

Jibaku Shounen Hanako-kun
Tuvalete Bağlı Hanako-kun

Kamome Akademisi'nin, en tuhaf elemanı olan Hanako-kun'un yaramaz hayaletleriyle ilgili birçok gizemi olduğu söyleniyor. Doğaüstü şeyleri seven liseli Nene Yashiro yanlışlıkla ona bağlanınca, doğaüstü varlıkların gizli dünyasını ortaya çıkarır. Bu yanlışlığın sonucunda ikisi, öğrenciler ve doğaüstüler arasındaki barışı korumak için işbirliği yapıyorlar- yani, eğer kendilerini beladan uzak tutabilirlerse :D

27. Mairimashita! Iruma-kun

Mairimashita! Iruma-kun
Şeytan Okulu'na hoş geldiniz, Iruma-kun

Ailesi tarafından umursanmayan Iruma-kun bir şeytana satılır ve başka bir dünyaya geçer. İlk başta alışma sıkıntıları çekeceğini düşünsede bu geldiği yerin o kadar da kötü olmadığını farkeder. Ama unuttuğu önemli bir şey vardır. Şeytanların insanları yemeyi çok sevmesi. Bir şeytan okuluna kaydolan Iruma'nın  ilk önceliği insan olduğunu kimseye çaktırmamak ve ikincisi ise kendisine şeytan arkadaşlar bulmak! Acama Iruma-kun hoş bir akşam yemeğimi olacak yoksa Şeytanların başına geçip yüzyıllardır başıboş takılan şeytanların efsanelerdeki gibi diğer düyadan gelen kralları mı olacak? Hep birlikte göreceğiz.

28. Baccano!

Baccano!

Sene 1930'lar ve mafya grupları Amerikan şehirlerinde üstünlük için savaşıyor. Bizim Eleman Firo ise, gizli Camorra grubuna katılır; uysal bir sokak çocuğu olan Jacuzzi ise kendisini bir haydut çetesinin lideri olarak bulur. Bir simyacı ölümsüzlük iksirini üretiyor ve bir homunculus onu çalmaya çalışıyor. İyimser hırsızlar Isaac ve Miria ise California'da altın bulamayınca New York'a giderler. Uçan Pussyfoot adlı yeni trenle kıtayı boydan boya geçerler Bununla birlikte, bu kader yolculuğunda birden fazla hikaye iç içe geçerken ve ortaya çıktıkça kendilerini çetelerin, teröristlerin, seri katillerin ve diğerlerinin neden olduğu bir kargaşanın içinde bulurlar. Yani anlayacağınız animede kimin eli kimin cebinde belli değil :D

29. Hoozuki no Reitetsu

Hoozuki no Reitetsu
Hozuki'nin Soğukkanlılığı

Japon Cehennemi 272 alt bölümden oluşur ve iblis Hozuki, hepsinin sorunsuz çalışmasını sağlamakla görevlendirilir. Sakin ve sağduyulu, patronu Büyük Kral Enma ise ölüleri yargılamakla meşguldür. Hozuki'nin sevimli hayvanlara karşı bir zaafı olmasına ve Japon Balığı Çiçekleri yetiştirmeye olan sevgisiyle bilinmesine rağmen, kendisi kesinlikle aceleci biri değil. Bu şeytani bürokrat, astlarını ve hatta Kral Enma'nın kendisini bile kontrol altında tutan iradeye sahiptir. Hozuki'nin demir iradesi - ve demir sopası - öbür dünyayı sorunsuz bir şekilde idame ettirmek için yeterli mi?

30. xxxHOLiC Kei

xxxHOLiC Kei

Ruh dünyasını görebilen Watanuki, Yuuko'nun özel mağazasında, bir kişinin arzu ettiği her şeyin bir bedel karşılığında onun olabileceği bir yerde çalışarak günleri geçirmektedir. Onun ince etkisi altında olan Watanuki, çeşitli ruhların ve diğer dünyevi varlıkların dikkatini çekmenin yükünü artık daha bir kabul ediyor ama artık dünyanın gerçekte ne kadar basit OLMADIĞINI gerçekten anlaması gerekmekte. Doumeki ve Himawari ile olan karışık dostluklarının gerçeğini görmek sadece bir başlangıç ​​olacaktır; amacı ise bu dünyada kendi yerini bulmak olacaktır.


OKUMAYA DEVAM ET

Naruto Benzeri 40 Anime Önerisi!

31. Doğaüstü Güçler Kategorili/Temalı 30 Anime Önerisi Tam Liste

 1. Jujutsu Kaisen
 2. Kimi no Na wa.
 3. Mo Dao Zu Shi
 4. Mob Psycho 100
 5. Tian Guan Ci Fu
 6. Natsume Yuujinchou Roku
 7. JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze
 8. Fumetsu no Anata e
 9. Mushishi Zoku Shou
 10. Castlevania
 11. Hotarubi no Mori e
 12. Saiki Kusuo no Psi Nan
 13. Nisemonogatari
 14. Boku dake ga Inai Machi
 15. Kizumonogatari
 16. Bungou Stray Dogs
 17. Death Note
 18. Kara no Kyoukai Serisi
 19. Kuroshitsuji
 20. Dororo 
 21. Hellsing Ultimate
 22. Tenki no Ko
 23. Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.
 24. Noragami 
 25. Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Minai
 26. Jibaku Shounen Hanako-kun
 27. Mairimashita! Iruma-kun
 28. Baccano!
 29. Hozuki no Reitetsu
 30. xxxHOLiC Kei