Ana Karakterin Sisteme Sahip Olduğu 18 Webtoon Manga (Manhwa) Önerisi!

Günümüzde ana karakterinin bir sisteme sahip olduğu webtoon manga veya manhwalar oldukça popülerdir fakat her sisteme sahip olan webtoon da iyi demek değildir bu. İşte sizler için ana karakterin sisteme sahip olduğu yani sistemli 18 webtoon manga (manhwa) önerisi!

1. Please Have a Meal

Please Have a Meal

Tat ve koku alma yeteneğini kaybeden Yi Rim'in şeflik hayatı da bununla birlikte sona ermişti. Rim, depresyonun daha da derinlerine batarken, beş duyuyu da simüle eden inanılmaz derecede sürükleyici bir VR oyunu olan [Real]'ı keşfeder. Orada, tat ve koku alma duyularını yeniden kazanabilirdi! Sadece bu da değil, orada yemek de yapabilir!

Rim lezzetli yemekler pişirmek, bazı tehlikeli canavarları avlamak ve hatta belki de bu yolda yepyeni bir miras inşa etmek için macerasına atılır. Yi Rim'in gurme oyuncu “Rice” olarak yeni hayatını okuyoruz...

Önerilen: Sistemli bir başka 17 manga önerisi için buraya tıkla!
Webtoon Manga Okuma'nın adresi UzayManga.com: Tıkla Manga Oku

2. Super Genius DNA

Super Genius DNA

Güney Kore'nin en büyük ilaç şirketlerinden birinde araştırma bilimcisi olan ana karakterimiz Youngjoon Ryu, Rosaline adlı yapay bir hücre oluşturma projesi kendisine bulaştıktan sonra değişime uğrar! Ryu aniden yüksek biyomedikal bilgiyi işitsel ve görsel halüsinasyonlar yoluyla algılayabilir hale gelmiştir.

Ryu bu yepyeni süper gücüyle, büyük ilaç şirketlerinin yolsuzluğunu yok etmeye ve tüm insanlığın iyiliği için ilaç yaratmaya ant içer... Peki bunu başarabilecek mi?

Önerilen: The Beginning After The End Benzeri 9 Webtoon/Manga Önerisi!

3. Bug Player

Bug Player

Taepung Shin, en sevdiği MMO video oyunu olan Paradiso'nun her köşesini ve dip köşe bucağını sanki avucunun içiymiş gibi bilmektedir! Ancak, oyun maceraları, zamansız ölümünden sonra aniden sona erer. Tabii klasik olarak, donmuş bir eyaletin suçlu bir lordu olan Jared olarak reenkarne olur. Hem de Paradiso'da!

O bayıldığı ve yalayıp yuttuğu, dünyaya meydan okumalı ve bildiği tüm buglardan faydalanmalı ve de kendini bu dünyanın ana karakteri yapmalıdır.

4. Hardcore Leveling Warrior

Hardcore Leveling Warrior

Her 99 level olduğunuzda 1. seviyeye geri döndüğünüz bir kısır döngüde olduğunuzu hayal edin. İşte serimizin konusu böyle!

5. Dungeon Reset

Dungeon Reset

Zindana düşen garibanlardan biri olan ana karakterimiz ilk bölümü arkadaşlarıyla beraber geçmeyi başarır. Bölüm geçildiği için bölüm katını temizlemek için komutu verilen sıfırlama işlemi sırasında buga girerek bu işlemden etkilenmeyen Dawoon, bugunun getirdiği özelliklerle zindanın altını üstüne getirmeye başlar!

6. The Lord’s Coin Aren’t Decreasing

The Lord’s Coin Aren’t Decreasing

Erun Steelegard'ın servetinin geldiği yer, düşmanları hem hayatını hem de zenginliklerini elinden alana kadar, boyutlar arası ticaret yapmasına izin veren bir kitaptır. Taa ki ihanete uğrayıp tten yiyene kadar! Ardından ise Erun, geçmiş bilgisi ve intikam alma şansıyla bilenmiş genç hali olarak geçmişe döner! Artık sistemin tüm işlevlerini biliyor ve paraya para demiyor! Güçlü yetenekler kazanıyor ve boyutlar arası ticaret piyasalarının saflarında üst sıralara yükseliyor. Erun bu intikam yolculuğunda hayatta kalmaya ve onurunu geri kazanmaya yetecek kadar para kazanabilecek mi?

Önerilen: Magic Emperor Benzeri 9 Webtoon/Manga Önerisi!

7. Survival Story of a Sword King in a Fantasy World

Survival Story of a Sword King in a Fantasy World

Kısa süre önce askerlik hizmetinden terhis olan ve hayatın ırmağında sürüklenen giden Hanbin Ryu, aniden başka bir dünyaya ışınlanır. Ancak, hayatta kalmasına ve büyümesine yardımcı olması için kendisine bahşedilen “rehber” olan sistem hatalarla doluydu ve bu onun 20 yılı aşkın bir süredir eğitim aşamasında kalmasına neden oldu. Sonunda bu kişisel cehennemden kurtulur ve bu düşük seviyeli, süper öğretici cehenneminden çıkan acemi dünyada neler yapacak?

8. Solo Auto Hunting

Solo Auto Hunting

Dünya, çatlaklardan çıkagelen canavarların saldırısı altında ve bu canavarları avlayan 'avcılar' şu anda dünyanın en çok rağbet gören işini yapıyorlar. Bir gün, bir et lokantasında işçi olarak elinden gelenin en iyisini yaparak çalışan Oh Yunsung, önünde aniden beliren bir 'Otomatik Avlanma' düğmesine basar!!!

9. The Legendary Moonlight Sculptor

The Legendary Moonlight Sculptor

Ana karakterimiz Hyun Lee, büyükannesiyle birlikte yoksulluk içinde yaşıyor, yarı zamanlı çalışıyor ve geçimini sağlamaya çalışıyor. Bir gün ise Royal Road adlı bir sanal gerçeklik oyununa girer. Niye ya? Para kazanmak için. Oyun içindeki gelişimleriyle gerçek dünyada para kazanmak istese de, onun yeteneği sadece çok az para kazanan bir heykeltıraştır. NPC'lerle arasını iyi tutarak ve bedava öğle yemeği bularak gece gündüz becerilerini geliştirmek ve ailesini sıkıntıdan kurtarabilecek bir oyun hesabı kurmaya kararlı!

10. Nano Machine

Nano Machine

Onuru bile kalmamış bir şeytani tarikatta kalan yetim Cheon Yeo-Woon'un vücudunun içine nano makineler yerleştirmek için gelen bir zaman yolcusu hikâyemizi başlatır. Nano makinelerin kurulumu bittikten sonra ve aktifleştirildiğinde Cheon Yeo-Woon'un hayatı 180 derece değişir! Cheon Yeo-Woon'un şeytani tarikatı gerisinde bırakıp dünyanın en güçlüsü olmak için başladığı yolculuğu sizleri bekliyor!

11. Player Who Can't Level Up

Player Who Can't Level Up

Kim Gigyu bir oyuncu (aslında eşsiz yetenekli bir oyuncu)dur. Ama ne kadar uğraşırsa uğraşsın, 1. seviyeyi katiyen geçemiyor gibi görünüyor! Kulenin alt katlarında rehber olarak beş yıl çalıştıktan sonra, sonunda “Egolar” ile bağlantı kurma ve istatistiklerini yükseltme yeteneğini keşfeder. Yeni becerileri keşfedilmemiş kapılardaki maceraların kilidini açarken, Gigyu beklentilere meydan okuma ve dünyaya seviyenin her şey olmadığını gösterme şansını yakalar.

12. FFF Class Trashero

FFF Class Trashero

Kahraman Kang Han Soo, fantezi dünyasında çağrıldıktan 10 yıl sonra iblis kralı öldürdü. Şimdi dünyaya geri gönderilme zamanı. Bu nedir? Fantezi dünyaları tanrısı, elinde karnesiyle birlikte görünür.

İblis kralı öldürmesini engelleyen tüm engelleri ortadan kaldırdığı için kişilik puanı F olarak ortaya çıktı. Bunu izleyen sonuç ise, başlangıca dönüp yeniden başlaması gerektiğidir. Kang Han Soo bu sonsuz döngüyü bitirebilir mi? İlerliyen bölümlerde sizleri zevkin doruğuna ulaştıran bir manga kendileri şiddetle öneriyorum okumanızı.

13. Tomb Raider King

Tomb Raider King

Bu manhwa, level kasma sistemi gibidir. Mc, daha güçlü olmasına yardımcı olan 'Solo'ya benzer bir sisteme sahiptir. 

Tanrı'nın Mezarları tüm dünyada görünmeye başladı. Bu mezarların içindeki kalıntılar nedeniyle, birçoğu bu efsanevi gücü kendileri için kullanabildi, diğerleri ise bu kullanıcılar karşısında köleleştirildi.

Ancak, bu kalıntıları soymak amacıyla bir Tomb Raider ortaya çıkar. Tomb Raider Kralı. "Allah kahretsin! Bu piç burayı da çoktan yağmaladı mı ?! " Sahip olduğun şey bana ait. Sahip olduğum şey kesinlikle bana ait. Bu, tüm mezarları ve kalıntıları kendisi için almak için elinden geleni yapacak olan yeniden canlanan bir Tomb Raider'ın hikayesi!

Manhwa'yı okumak istiyorsanız kesinlikle bir göz atın. Hikaye, onun güçlenmesine yardımcı olan bir sisteme sahiptir.

14. A Returner’s Magic Should Be Special

A Returner’s Magic Should Be Special

"Artık geri döndüğüme göre, sevdiklerimin tekrar ölmesine izin vermeyeceğim!" Gölge Labirenti - insanlığın tarihte karşı karşıya kaldığı en feci olay. Desir Arman,  insanlığın hayatta kalan altı kişisinden biridir.

Altı kişi labirentin son seviyesini temizlemeye çalışır, ancak sonunda başarısız olur ve dünya sona erer. Ancak - Desir ölümüyle karşılaşacağını düşündüğünde, ondan önce ortaya çıkan dünya… on üç yıl önce mi ?! Desir, ülkenin en iyi sihir akademisi Havrion'a kaydolduğu zamana geri döner.


Değerli arkadaşlarıyla yeniden bir araya geldi ve dünyayı ve sevdiklerini kurtarmak için geçmişi değiştirmeye hazır ...! Gölge Dünya'nın ortaya çıkmasına üç yıl kaldı! Geçmişi değiştirin ve insanlığı kurtarmak için güçlü yoldaşlar toplayın!

Bu manhwa, hiç şüphesiz solo gibi seviye atlamalı. En çok tavsiye edilen manhwa'lardan biridir.

15. SSS-Class Suicide Hunter

SSS-Class Suicide Hunter

Gizemli, RPG zindan benzeri olan Kule'de Ana karakterimiz, tüm ünlü avcıları ölümüne kıskanarak sıradan bir hayat yaşamaktadır. Bir gün, bu kıskançlığının sınırları aşması sonucu kule onu ödüllendirir, biri tarafından öldürülürse onu öldüren kişinin yeteneklerinden birini kopyalayabildiği efsanevi bir yetenek ona verilir. Dahayla olayın şokundayken Kule'nin 1 numaralı avcısı Alev İmparatoru tarafından öldürülür! Bu ölüm onun becerisini aktifleştirir ve Alev İmparatoru'nun en güçlü yeteneğini kopyalar. Öldükten sonra zamanda geriye yolculuk etme yeteneği. Alev İmparatoru da bu şekilde en güçlü olmuştur zaten ama artık bu güç ana karakterimizde! Ana karakterimizin kulenin zirvesine doğru olan yolculuğuna siz de katılın!

16. Omniscient Reader’s Viewpoint

Omniscient Reader’s Viewpoint

O zamanlar Dokja'nın hiçbir fikri yoktu. En sevdiği web romanı 'Kıyametten Kurtulmanın Üç Yolu''nun gerçek hayatla birleşeceğini ve dünyanın sonunun nasıl olacağını bilen tek kişi olacağını bilmiyordu. Ayrıca, bu romandan gerçeğe dönüşen bu filmin ana kahramanına dönüşeceğine dair de hiçbir fikri yoktu. Onun avantajı romanı sonun kadar okuyan tek kişi olmasıydı. Hikâyemizde Dokja, hikâyenin gidişatını değiştirmek ve insanlığı sonsuza kadar kurtarmak için bir yolculuğa çıkacak. Tabii ki romanı okuduğu için hikâyede neler olacağını kendisi çok iyi biliyordu...

17. The Ranker Who Lives Second Life

The Ranker Who Lives Second Life

Yeon-woo'nun beş yıl önce ortadan kaybolan ikiz bir erkek kardeşi vardı. Bir gün kardeşinin bıraktığı cep saati eline geçti. İçinde, "Bunu duyduğunuzda, sanırım çoktan ölmüş olacağım ..." kaydedilmiş gizli bir günlük buldu.

Dikilitaş, Güneş Tanrısı Kulesi, birkaç evren ve boyutun kesiştiği bir dünya. Bu dünyada kardeşi kuleye çıkarken ihanete kurban gitmişti. Gerçeği öğrendikten sonra Yeon-woo, kardeşinin günlüğüyle birlikte kuleye tırmanmaya karar verdi.

"Şu andan itibaren, ben Jeong-woo Cha'yım."

18. Solo Leveling

Solo Leveling

Solo Leveling,  en popüler Manhwa'lardan biri olarak kabul edilebilir. Solo Leveling'de Sung Jin-Woo ilk önce zayıf E dereceli bir avcı olarak bize gösterildi. Annesinin hastane masraflarını ödemek için düşük seviyeli bir avcı olarak çalışıyordu.

Sonra şansı ve ana karakter olması nedeniyle bir  zindan baskını sırasında sıralama sistemi denen bir şey kazandı. Sonra her şey değişti, kendini Sıfırdan Kahraman'a yükseltti ve S Seviye bir Avcı oldu. Diğerlerinden farkı ise kendisini sürekli olarak sistem sayesinde geliştirebilmesiydi...


Bununla içinde sistem bulunan webtoon manga önerileri listemiz sona eriyor. Umarız beğenmişsinizdir. Yorumlar bölümünde bize düşüncelerinizi bildirin, listeden hangisi sizin favoriniz?

Ve bunun gibi daha heyecan verici anime makaleleri için bu makaleyi otaku arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


OKUMAYA DEVAM ET

Kadın Ana Karakterin Güçlü Olduğu 12 Webtoon/Manga Önerisi!