En iyi MMORPG: Black Desert Online

Sizlere oynadığım en iyi MMORPG oyununu tanıtıyorum.

En iyi MMORPG: Black Desert Online

Merhabalar sevgili okurlarımız. Bugün sizlere oynadığım en iyi mmorpg oyununu tanıtacağım. Özellikle mmorpg sevip güzel mmorpg bulamayanlar bu oyuna bayılacaktır. Sizleri çok bekletmeden direkt olarak başlıyorum.

Bu oyunun neden oynadığım en iyi mmorpg oyunu olduğunu sorarsanız bunun için size bazı nedenler verebilirim.

Bu nedenlerden bazıları şunlar: Kesinlikle Pay to Win (para basan kazanır mantığı) yok, en detaylı mmorpg lerden biri, grafik olarak gördüğüm en iyi mmorpg, aşırı büyük harita, bu oyunda life skiller var çiftçilik balıkçılık aşçılık gibi şeyleri yapıp para kazanabiliyorsunuz. Gelin şimdide biraz oyunun içinden bahsedelim.


1- Karakter Yapımı:

Öncelikle oyunun aşırı detaylı karakter oluşturma sistemi var. Seçebileceğiniz 19 farklı karakter var ve bunları ayrı ayrı detaylandırabiliyorsunuz bu makalede karakterlere veya özelliklerine yer vermeyeceğim eğer istenirse karakterler için ayrı bir makale oluşturabilirim. Karakter detaylandırmasından bahsedeyim. Öncelikle burçların oyuna pek etkisi yok kafanıza göre seçebilirsiniz. Özelleştirmeye geldiğimizde saç şekli, vücut, yüz, ses olarak 4 e ayrılmış ve bunlar içinde aşırı detaya giriyor bunları yazmaya kalksam çok uzun süre bu yüzden açıklayacağım. Öncelikle saçı için bir sürü şekil renk ve düzenlenilebilir saç şekli seçeneği var. Saçından sonra ise yüz tipi, ten rengi, makyajı, dövmeleri, göz kalemi, kırışıklar, ve göz gibi bir sürü seçenek var ve bunlarda içlerinde ayrılabiliyor. Bunun dışında vücut ve ses ayarı da yapabiliyorsunuz bu da boyunu kilosunu ayarlamaya yarıyor ve kaslarını belirginleştirebiliyorsunuz. Karakter özelleştirmesi bu kadar.


2: Oyundaki Hikaye :

Oyunun ana hikayesi çoğu mmorpg de olduğu gibi kötü o yüzden çok bir şey beklemeyin.

yj1NIB


3: Oyundaki Life Skiller :

Toplama, Balıkçılık, Aşçılık, Avcılık, Kimya, İşleme, Eğitim ( at eğitimi at yakalama ), Ticaret, Çiftçilik, Denizcilik, Takas  bunlardan para kazanabilirsiniz ve bunları yaparken eğlenebilirsiniz ve bazı life skiller mini oyuna sahip.

U4Gksh


4: Oyundaki Takas Sistemi:

Oyunda pay to win olmasın diye eşya atmayı kapatmışlar. Bu yüzdende merkez pazar diye oyuncularının eşyalarını satabilecekleri bir yer oluşturmuşlar. Merkez pazarda da size belli bir fiyat aralığı veriyor ve o fiyat aralığından eşyalarınızı satabiliyorsunuz. Fiyat aralığı ise oyuncuların yaptığı satışa göre belirleniyor onu da şöyle açıklayayım bir eşyanın maks. fiyatı 11 milyon en düşük fiyatı da 9 milyon mesela ( bunların arasında da fiyatlar oluyor) o eşya düşük fiyattan merkez pazarda çok satılırsa fiyat aralığı düşer yüksek fiyatta satılırsa artar mesela bu sayede de fiyat aralığı değişir 10 m ile 8 m arası olur. Merkez pazarın bir yanı da bütün oyuncuların koydukları eşyayı görebilmeniz ve kategorilere göre ayrılmış olması eşya ararken hiçbir sorun yaşamayacak olmanız dolandırıcılık olmaması.

HeLhlI


5: Oyunun Dev Haritası:

Dediğim gibi oyunun haritası çok büyük. Toplam 70 80 saat felan oynadım ama haritanın yarısını bile açamadım. 

anZMBV


6: Çeşitlilik:

Oyun sizi kısıtlamamış birçok şeyden bolca yapmış. Örneğin, aşçılık için farklı farklı malzemeler gerekiyor. Bunları da çiftçilikten farklı farklı tohumlar ekip alabiliyorsunuz. Diğer örnekler ise yaratıklar. Bir sürü yaratık var haritada bunların size uygun olup olmadığını gösteriyor. Yaratık sayısı çok olunca da oyundaki item sayısı da otomatik artıyor. Oyunda ne kadar evcil hayvan var bilmiyorum ama görevlerden veya gerçek para ile evcil hayvan alabiliyorsununuz.


7: Atlar:

Oyun haritası çok büyük olduğu için illaki at gerekiyor. Atlar 1 den başlayarak 8. seviyeye kadar çıkıyor ondan sonrada rüya diye bir seviye var ve bunlar içlerinde dış görünüşüm farklılıkları gösteriyor.


 8: Oyundaki Kıyafetler:

Oyunda araştırdığıma göre kıyafetler gene çoğu mmorpg ye göre 3 4 kat fazla olmasına rağmen oyunun çeşitliliğine göre az kalmış iç çamaşırına kadar detaya girmişler ama maalesef paralı.

GVtiH1

Sanırım oyunu bu kadar tanıtmak yeter oyunda daha sayamayacağım bir sürü özellik var bunlar hatırladıklarım aklıma gelenlerdi.


Sistem gereksinimleri:

İşlemci: Intel Core i3.
Bellek: 4 GB RAM.
Ekran Kartı: GTS 250 / GeForce 9800GTX Radeon HD 3870 X2.
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan.