Emperor Domination Noveli Tanıtımı

Yıllar boyu tüm dünyayı arkaplandan yöneten ana karakterimizin bir hainlik sonucu başlayan hikayesi.

Emperor Domination Noveli Tanıtımı

Ana Karakter (MC): Li Qiye


Yan Bi Siao Sheng tarafından yazılan bu seride ki en büyük özelliklerden biri ana karakterinin çok zeki olmasıdır,

  • Li Qiye o kadar akıllı biridir ki uzun zamanlar boyunca dünyanın arkasındaki karanlık el olmuş ve öğrenci olarak aldığı kişilerde dünyanın en güçlülerinden olmuştur.

  • Li Qiye sadece zeki olmamakla birlikte karizmatik ve gururlu bir kişiliğe sahiptir. O kadar gururludurki dünyanın en güzel kadınlarının bile karısı olmaya yetmeyeceğini söyler.

  • Bu seride yetişim olayı hızlı ilerlemektedir hatta çoğu yerde Li Qiye'nin hangi yetişim seviyesinde olduğunu anlayamıyoruz bile.

  • Seride ki komedi unsurları fazla değildir. Bana göre iyi ki böyle olmuştur çünkü, komedi unsuru daha fazla olsaydı bana okurken aynı hissiyatı vermeyeceğine eminim

  • Li Qiye çok uzun süredir yaşadığı için diğerlerinden daha farklı bir düşünce yapısı mevcuttur.

  • Bu serideki aksiyon ise oldukça güzel bir şekilde seriye işlenmiştir.

  • Harem konusuna gelecek olursak şu anda bir grup kadını yanında tutsa da henüz bir ilişki içinde değildir ama bu ileride olmayacağı anlamına da gelmez.

Emperor Domination'un konusu ise şu şekildedir:

On milyon yıl önce, Li Qiye toprağa basit bir su bambusu dikti.

Sekiz milyon yıl önce, Li Qiye bir koi balığını evcil hayvanı yaptı.

Beş milyon yıl önce, Li Qiye küçük bir kızı büyüttü.

...

...

Günümüzde, Li Qiye derin uykusundan uyandı; su bambusu gelişiminin zirvesine ulaştı; koi balığı bir Altın Ejderha haline geldi; küçük kız Dokuz Dünya'nın Ölümsüz İmparatoriçesi haline geldi.

Bu Şeytan Azizi'nin, Cennetsel Canavarın ve Ölümsüz İmparatoriçe'nin öğretmeni olan ölümsüz bir insan hakkındaki bir hikâyedir.


Benim anlatımım:

Li Qiye ruhunun hapsedildiği ve çok fazla olay yaşadığı uzun yıllardan sonra sonunda özgürlüğünü kazandı, özgürlüğünü kazandıktan ve vücuduna kavuştuktan sonra eskiden bir öğrencisi tarafından kurulan temizleyici tütsü tarikatına katıldı.

Aradan geçen uzun yıllar sonra zamanında çok güçlü olan tarikat artık zayıf bir tarikata dönüştü, ve Li Qiye bu tarikatı eski görkemini kavuşturacak.

Li Qiye bu yolculukta zirveye çıkacak. Onun ruhunu uzun yıllardır hapseden kişiden intikam alacağı, yeni yoldaşlar ve yeni düşmanlarla karşılaştığı bir yolculuk olacak.

Bu yolculukta Li Qiye cennete meydan okuyacak ve dünyaları titretecek.

Bu dünyada çok fazla imkansız şey vardır ama hiç bir şey onun için imkansız değildir çünkü o Lİ QİYE.