Gümüş Sörfçü Ağıt Özeti

Marvel evreninin önemli ve güçlü karakterlerinden biri olan Gümüş sörfçü bu sefer sonu ile birlikte karşınızda. İnanılmaz güçlere sahip olsa evrende dolaşabilse de Gümüş sörfçü ölümsüz değildir. İşte bu çizgi roman ne zaman ve nasıl öldüğünü anlatmaktadır.

Gümüş Sörfçü Ağıt Özeti

İncelemeye geçmeden önce bu bölümün Spoiler ifadesi içerdiğini bildirelim çizgi romanı okumamış olanlar buradan sonrasını okumak istemeye bilirler. Hepimiz Aslında Gümüş sörfçünün hikayesini biliyoruz bu hikayeyi Fantastik Dörtlü 2 Gümüş sörfçünün yükselişi filminde görmüştük ama yine de hatırlatmakta fayda var.

Evrenin çok uzak bir köşesinde Zen-Laa isimli Bir gezegenin vatandaşıdır. İyi kalpli ve cesur bir adamdır. Bir gün gezegenini çok güçlü ve gezegenleri yiyerek beslenen bir canlı gelir. Gezegeninin kurtuluşu için onunla bir pazarlık eder ve kendini onun hizmetine verir. Bu pazarlığın anlaşmaları şöyledir. Gümüş sörfçü evrenin uzak köşelerine gidecek ve yaşam barındıran gezegenlere bulunacak. Bunun sonucunda Galactus da Gümüş sörfçünün evi olan Zen-Laa gezegenine dokunmayacak tır. Gezegeninde eski adı Norin Radd olan Gümüş sörfçü artık Galactus un hizmetçisi olarak evrene dolaşmaya başlamıştır. Hikayemiz Gümüş sörfçünün dünya gezegeni ne gelmesinden ve Fantastik Dörtlü ile yaptığı savaştan sonrasına ele almaktadır.

Önerilen: Kuroshitsuji / Black Butler Bilgi Testi! (Orta)

Gümüş sörfçü bir gün aniden dünya gezegenine döner. Dünyanın en zeki insanlarından birisi ve eski bir arkadaşı olan Rick Rihcards ile yani daha bilinen adıyla bay fantastik ile görüşmek ister. Görüşmenin detayları başta bilinmez fakat daha neden anlaşılır.

Gümüş sörfçü ölmektedir. Üzerini kaplayan ince metal tabaka ve dünyanın en gelişmiş teknolojisinden daha ileri olan bu teknoloji çökmeye başlamıştır. Doğrudan bedenine bağlı olduğundan yanında sörfçüyü de öldürmektedir.
Bay fantastik günlerce uyumadan üzerinde çalışırım Lakin bir sonuç elde edemez.

Sörfçü gezegenden ayrılmadan önce Örümcek Adam'la birlikte dünyayı kurtarmak için küçük bir konuşma yaparlar. Sörfçü güçlerini başka birine aktarabilmek nedir bunun etkisinde ve Örümcek Adam'ın planı olarak gücünü tüm dünya insanlarına birkaç dakikalığına aktarmıştır. Sörfçünün gücü ve hissettirdiği özgürlük duygusundan sonra bir daha kimsenin bundan vazgeçmeyeceğini düşünerek gezegenden ayrılmaya başlamıştır ve bunun için dramatik olarak gezegene ilk girdiği yerden ayrılmayı uygun görmüştür. Fakat iyi ol da karşısına Dr strange çıkmıştır. Konuşma şöyle gerçekleşiyor. Dr strange iyi ve kötü tüm Zeki insanların sörfçünün sorunu hakkında düşündüğünü günlerini harcadıklarını fakat yine de bir çözüm bulamadıklarını söyler. Madem ki bir çözüm bulunamıyor bizde bir hediye yapalım dedik der. Tüm dünya insanlarının duygu ve düşüncelerini barındıran minik bir Alev verir bu Sörfçü. için gayet güzel bir hediyedir.

Sörfçü Tıpkı gezegene girdiği noktadan ayrılmak konusunda uyguladığı dramatik tavrı ölüm noktasına seçerken de kullanmıştır. Bunun için doğduğu gezegeni ve Memleketi olan zen-laa gezegenine dönmeye çalışmıştır. Gücüiderek azalsa da giderek artan bir hızla gezegenine dönmeye çalışmıştır. Yolda duyduğu bir yardım çağrısı ile yakınlardaki bir gezegene gitmiştir. Uzayda çarpışan iki ırk görmüştür ve çağrıyı yapan gemiye yönelmiştir. Gemide her iki ırkın da liderleri sörfçü ile görüşme yapmıştır her iki gezegende sörfçünün yakınlardan geçtiğini tespit etmiş ve kendilerine katılmasını Talep etmiştir. Sörfçü liderlerle yaptığı konuşmadan sonra bunun bir dinin Savaşı olduğunu ve 50 nesillik bir dönemdir devam ettiğini öğrenmiştir.

Önerilen: Hangi Mystic Messenger Karakterisin? Kişilik Testi!

Bu duruma dayanamayan sörfçü önce her iki donanmanın da tüm silahlarını sökmüş ve bu arada yapılan bütün atışları ve saldırılara dayanmıştır. Daha sonradan gezegenlere giderek her iki tarafında dini muhabbetlerini yok edip " Mademki kutsal yerler savaşta hasar görmüyor her yeri kutsal görün. Madem ki savaşta kutsal kişiler ölmüyor herkese kutsal sayın " demiştir Çünkü Kısa bir süre önce gemide liderlerden öğrendiği kadarıyla bu savaş dini kullanan güçlü insanların üstünlük çabasıdır. Sörfçü henüz bilmiyor ama o gittikten sonra daha fazla Kan Döküldü. Ama bu kan bu sefer masumların kanı değildi barış için döküldü. Her iki tarafta bu savaşın devam etmesine neden olan liderlerini yok edip Barış ilan ettiler. Sörfçü gezegenden ayrıldıktan sonra heykellerine diktiler.

En sonunda kendi gezegenine ulaşmayı başarmıştır. Kendi gezegeninin tüm bilim insanları incelemelerini yapmış fakat onlar da bir çare bulamamıştır. Bütün gezegen minnettarlığını göstermek için kapısında Sıra Olmuş doktorları her ne kadar yapmamasını söylesede norin bütün gelenleri Tek Tek kabul etmiştir.


Tabii hikaye bu kadar hızlı bitmiyor tam bu anda gökyüzünde bir binadan daha yüksek devasa bir varlık ortaya çıkmıştır. Yani Galactus. Yoksa başladığı işi bitirmeye mi gelmişti Norin in güçsüz düşmesi ona fırsat mı olmuştu.
Tabii ki hayır "Hayııııır" gibi Bir Haykırış dan sonra Galactus norin i yanına kaldırıp şöyle demiştir. " Bilmiyorum başarabilir miyim Ama yine de tanıdığım en onurlu insanı kurtarmayı deneyeceğim." Norin Ölmeden Önce Galactus dan kurtulmak değil gezegenini rahat bırakmasını istemiştir. Galactus da gezegenini rahat bırakacağını Hatta kimsenin ona dokunmasına izin vermeyeceğini söylemiştir. Ve böylece Sörfçü huzur içinde ölmüştür.
Sörfçü gelince Galactus gezegende Yas için kalmıştır. Günlerce Hiç kıpırdamadan beklemiştir. Ayaklarının altından geçen insanlar ilk defa Ondan korkma mıştır. Tabi Galactus da ilk defa korku olmadan kabul edildiği bir yer bulmuştur.

Törenler sona erince Norin' in in eşi Ondan bir iyilik istemiştir ve bu iyilik gerçekleştirilmiştir. Galactus Senden ayrıldıktan sonra isteği yerine getirdi. Zen-Laa gezegeninin her zaman karanlık tarafından görünecek olan ve bu iyi ve Şanlı adamı anımsama mızı sağlayacak 1 yıldız. Belki başka gezegenler Başka anlamlar yükleyecek de ama zan-laa halkı için daima Gümüş sörfçü yani Norin Radd olarak kalacaktır.


OKUMAYA DEVAM ET

Hangi Deadman Wonderland Karakterisin? Kişilik Testi!