SEO Nasıl Yapılır? – Furkan Danacı

SEO ile ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken bir içerik. 2022 yılında SEO çalışmaları nasıl ilerliyor inceledik.

SEO Nasıl Yapılır? – Furkan Danacı

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte birçok firma ve kişi, internet dünyasına katılmaya başladı. Hal böyle olunca web siteleri arasında rekabet ortamı da artmaya başladı. Bu rekabet ortamında Google arama motorunda sıralamaları etkileyen SEO çalışmaları, önemli ve profesyonellik isteyen bir çalışmadır. Bahsi geçen SEO nasıl yapılır?

SEO Çalışmaları

En fazla kullanılan arama motoru Google, site sıralamalarını yaparken kaliteli içerikler üreten sitelere öncelik verir. Bu kaliteli içerikler de belirli bir formatta üretilmek zorundadır. Aynı zamanda site dışı çalışmalar da yapılmalıdır. Bunun için sosyal medya hesapları, reklamlar gibi pek çok alternatif kullanılabilir. Tüm bu çalışmaların uygulandığı bir site daha görünür hale gelir.

Site içinde yapılan çalışmalar, siteye yüklenen içeriklerle alakalıdır. Sitenin daha görünür olabilmesi için kaliteli içeriklerin yüklenmesi gerekir. Metinlerin yanı sıra görseller de burada önemlidir. Sitenin görselliğine dikkat edildiğinde de kullanıcılar siteyi ziyaret edilebilir. Doğru bir SEO nedir? çalışması yapmak için ise aşağıdaki başlıkların takip edilmesi gerekir.

Kaliteli İçerikler Oluşturulmalıdır

Başarılı bir web sitesine sahip olmak için özgün, kaliteli ve okunabilir içerikler oluşturulmalıdır. Aynı zamanda güven veren içerikler yüklenmelidir. Çünkü yanlış bilgi içeren içeriklerden dolayı bir yerden sonra site, ziyaret edilmez. Bu durumda da siteniz bir yerden sonra görünür olmaz. Güven ve kalite istenilen kitleye ulaşmak açısından çok önemlidir.

Site İçi SEO Çalışmaları Tamamlanmalıdır

SEO çalışmalarının en önemli kısmını site içi çalışmalar oluşturur. Kaliteli içerikleri yüklerken aynı zamanda belirli kurallara da uyulması gerekir. Böylece arama motorlarının isteğine göre çalışmalar yapılmış olur. Sorunsuz bir site içi SEO çalışmasında aşağıdaki aşamalar takip edilir:

  • Rakip analizi yapılmalıdır.
  • Sayfa başlığı ve açıklamalar, arama motorunun isteğine göre yapılmalıdır. Anahtar kelime başlıkta kullanılmalıdır.
  • Anahtar kelimeler, metinlerin uygun bölümlerinde kullanılmalıdır.
  • H1, H2, H3 şeklinde başlık etiketleri sırasıyla kullanılır.
  • Dahili bağlantılar kullanılarak siteyi ziyaret eden kişilerin başka bir içeriğe yönlendirilmesi sağlanabilir.
  • Konu hakkında yazılan içeriğe uygun görseller seçilmelidir. Böylece sitenin içindeki içerik daha fazla dikkat çekerek kullanıcıların siteyi daha çok ziyaret etmesi sağlanır.

SEO çalışmalarını yapan kişiye SEO uzmanı denir. Daha iyi kazanç elde edebilmek için bir SEO uzmanıyla çalışmak her zaman daha doğru bir harekettir. furkandanaci.com uzun zamandır sektörün içinde olan bir SEO uzmanıdır. Büyük küçük bütün firmalar için çalışmalar yaparak arama motorunda daha görünür olmayı sağlar.

Kaynak: www.furkandanaci.com