The Lord's Empire Noveli Tanıtımı

Zhao Fu'nun krallık kurarken yaşadığı maceraları anlatan güzel bir seri. Novel önerisi. Yetişim tarzı novel önerisi.

The Lord's Empire Noveli Tanıtımı

Ana Karakter: Zhao Fu


“Ding! Ruh bağlama başarıyla tamamlandı; şimdi Cennet Uyanış Dünyasına gideceksin. ” Bunu duyduktan sonra, Zhao Fu'nun vizyonu yere düşerken karardı. Gerçek dünyadaki kasvetli umutlarla Zhao Fu'nun hayatı, bir gece sayısız kristal gökten düştüğünde, insanların alternatif, oyun benzeri bir dünyaya girmek için kullanabildikleri zamana geri döndü. Eski bir Çin imparatorluğunun mirasını aldıktan sonra, Zhao Fu aklını ve becerikliliğini küçük bir köyden kendi imparatorluğunu geliştirmek için kullanır. Bununla birlikte, hem gerçek dünyada hem de Cennet Uyanış Dünyasında düşmanlarla, parlak kararlar almalı ve hayatta kalmak için yaratıcı planlar kullanmalıdır.


Bugün siz değerli okurlara The Lord's Empire novelini tanıtacağım.

Bir gün Zhao Fu tecavüze uğrarken gökten kristaller düşer, gökten düsen bu kristaller sayesinde tecavüzcüden kurtulur. Hikâyemiz böyle değişik bir şekilde başlar.
Gökten düşen bu kristaller Zhao Fu'yu Cennet Uyanış adında bir gezegene aktarır, Zhao Fu bu gezegene aktarılınca 2 kan hattı olduğu ortaya çıkar bu kan hatları Tang imparatorluğu ve Qin İmparatorluğu'dur.  

Sistem Zhao Fu dan bu iki kan hattından birisini seçmesini ister, Zhao Fu bazı sebeplerden Qin imparatorluğu kan hattını seçer ve Cennet Uyanış Dünyasına girer.
Zhao Fu Cennet Uyanış Dünyası'na girdiğinde bunu aynı bir oyuna benzetir çünkü, istediği zaman normal dünyaya dönebiliyor ve Cennet Uyanış Dünyası'nda ölürsen normal dünyada ölmüyor ve belirli bir süre geçtikten sonra Cennet Uyanış Dünyası'na tekrar girebiliyordu.  


Cennet Uyanış Dünyasında Zhao Fu'ya bir köy verilir ve Qin imparatorluğu'ndan birkaç tanınmış insanda karşısında belirir.

Zhao Fu'nun amacı ona verilen bu köyü büyütmek ve kendi yetişim seviyesini yükseltmek olur.

Zhao Fu köyünü büyütürken çeşitli zorluklarla karşılaşır ve karşılaştığı bu zorlukları astlarının yardımı ve kendi zekâsıyla aşar.

Serinin konusu temel olarak bu şekildedir daha fazla anlatmak isterdim ama benim anlatmamdansa kendinizin okumasını yeğlerim.


Seri ağırlıklı olarak Zhao Fu'nun krallığını ve yetişimini anlatmaktadır ve bu konulara ek olarak romantizm, harem, komedi ve macera türleri de bulunur.


Benim Yorumum:  

Ben The Lord's Empire'ı okurken hiç sıkılmadım, aksine çok severek okudum ve kendisi en sevdiğim noveldir. Tabii kii her seride olduğu gibi saçma yerler olabilir ama bu saçma şeyler de bana göre seriye ayrı bir zevk katıyor. 

Şahsen ben bir harem sever olarak seri başlarda biraz canımı sıkıldı ama sonrasında beni aşırı tatmin etti. 

Yetişim konusu ise hikâyede güzel bir şekilde işlenmiş ki seride çok fazla yetenek olmasına rağmen bu açığı işleyişle kapatmışlar.  

Krallık kurma konusu ise en düşükten en yükseğe şeklinde seride güzel bir şekilde işlenmiş.

Benim açımdan keşke şu da eklenseymiş demediğim az sayıda serilerdendir. Öyle ki okurken çok keyif almıştım ve almaya devam ediyorum.

Serinin şu an için Türkçe'si yok. İngilizcesi ise 3000 bölüm kadar var ve devam etmektedir, tahminime göre herhangi bir aksilik olmazsa seri 8000 bölümden aşağı olmaz.


Yetişim Seviyeleri: Yetişim seviyelerini görmek için Tıkla!