The God Of High School Webtoon Tanıtımı

Dövüş sanatları ve bilim kurgunun birleşimi bu tarz konuları seviyorsanız kesinlikle bakmanızı öneririm. Webtoondan uyarlanmış bir anime önerisi.

The God Of High School Webtoon Tanıtımı

The God Of High School Webtoon Tanıtımı

Dövüş sanatları ve bilim kurgunun birleşimi bu tarz konuları seviyorsanız kesinlikle bakmanızı öneririm.
Ana karakterimiz Jin Mo-Ri bir dövüş sanat sanatçısıdır. Yaptığı müsabaka'larda hiç mağlubiyet almamıştır. Ustası ve dedesi Jin Tae-Jin tarafından eğitim görmektedir. The God Of High School adında bir dövüş müsabakası düzenlenir. Turnuvayı kazanan kişinin bir dileği gerçek olacaktır. Bir gün Jin Mo-Ri'nin yanına bir adam gelir ve tebrikler The God Of High School'a katılmaya hak kazandınız der.

pOvqWF


Jin Mo-Ri bu güne kadar kimseye yenilmediği için 'En Güçlü Benim' diyerek daveti umursamaz adam arkadan yaklaşarak Jin Mo-Ri'nin yanından bir yumruk atar ve ağaçlar büyük bir hasar alır. Jin Mo-Ri şaşırır eğer bana bir kere bile vurabilirsen teklifini kabul edeceğim der ve ikili bir müsabaka yaparlar. Jin Mo-Ri müsabakayı hızlı bir şekilde kaybetmiştir. Yenildiği için The God Of High School'a katılacaktır. Bu davet yalnızca Jin Mo-Ri'ye gelmez dünyanın çeşitli yerlerine de davet gönderilmiştir. Açıkçası dünya'nın her bir köşesine gönderilmiştir.

mLrkNe


İki tür güç kullanıcısı bulunur. Tanrılar'dan güç ödünç alanlar insanüstü yeteneklere sahip olurlar ve kendi gücünü kullananlar diğerlerinden daha üstün olma kapasitesine sahiptir. Jin Mo-Ri ustası Jin Tae-Jin'in öğrettiği dövüş sanatları ve kendi gücü ile yol almaktadır. Kendi gücünden başka bir güce güven duymaz ve istemez. Böyle bir güç Tanrıların gücünden dahamı üstündür?

02otPF


Acaba bu turnuvanın yapılmasının arkasında başka sebepler mi vardır? Jin Mo-Ri'nin gücünün sınırı nedir? Daha fazla ayrıntıya girersem size spoiler vermiş olurum. Okuma hevesinizi kırmak istemem.

Size biraz da ana karakterlerden bahsedeyim...

Serinin en karizmatik karakteri Jin Tae-Jin'dir.  Ailemizin sözü nedir? Ne istiyorsan onu yap. Ana karakterimizin dedesidir.

DMA8af


Yu Mi-Ra Ana karakterimizin yanında durup ben onlara sadece yük oluyorum güçlenmeliyim diye sızlanıp duran bir karakter.

qAc41g


Han Dae-Wi Ana karakterimizin yanında durup onu kollamaya çalışan bir karakter.

qNgT74


Park Mubong The God Of High School'u hazırlayan kişidir. Kendisinden nefret ederim.

bZtT0U


Bunların dışında çok fazla yan karakter var.

Benim düşüncelerim:

Okumaya başladığımda aslında oldukça sevdim. Serinin ilerleyen kısımlarında bazı yerler oldukça zorlama duruyor. Seride yalnızca arenada dövüşten ibaret değil öyle zannedip bakmaktan çekinmeyin. Dövüş kısımlarını oldukça güzel yapmışlar zaten dövüş üstene kurulu bir seri diyebilirim. Karakterlerin tavırları bazı yerlerde oldukça canınızı sıkıyor. Kısacası bence okunabilecek bir seri okurken keyif alıyorsunuz çok kısa bir sürede güncele geldim okurken öbür bölümde ne olacak diye merakla bekliyorsunuz.

Bölüm: Türkçe 422 (devam ediyor)