Naruto 'daki En Kötü 5 Kage ve Yaptıkları En Kötü 5 Şey!

Naruto'daki Kageler şüphesiz harika şeyler yapmış olabilir, ancak yaptıkları her şey doğru değildi. İşte en kötü 5 Kage ve sıçıp batırdıkları 5 şey.

Naruto 'daki En Kötü 5 Kage ve Yaptıkları En Kötü 5 Şey!

1. Rasa


Rasa, Sunagakure'nin Dördüncü Kazekage'siydi ve köydeki en güçlülerin öğrencisiydi. İyi bir askeri liderdi, bu da Sunagakure Kage'si olmasının nedenlerinden biri.

Rasa'nın altın tozu, dokuz Kuyruklu Canavar'dan biri olan Shukaku'yu bastırma gücüne sahipti. Saltanatı o kadar uzun sürmedi ve Konohagakure'ye bir saldırı planlarken Orochimaru'nun elinde öldü.

Yaptığı En Kötü Şey Gaara'nın Hayatını Perişan Etti

Rasa, Gaara'yı doğar doğmaz bir Jinchūriki'ye dönüştürdü ve hayatını korkunç bir hale getirdi. Karısının ölümünden o sorumluydu ve Gaara'ya herkes tarafından kötü muamele edilmesinin nedeni de buydu.

Dahası, Gaara'nın babası, kimsenin onunla arkadaş olamayacağına ve onun yalnız olmak için doğduğuna inanıyordu ve onu da buna zorladı.


2. Ay

Ay, Kumogakure'nin Dördüncü Raikage'sidir ve muhtemelen bugüne kadarki en güçlü raikage de o dur. Babası gibi o da yakın savaşta oldukça canavardı, ancak şimdi biraz zayıflamış durumda.

Ay, Üçüncü Büyük Ninja Savaşı'ndan sonra köyü ele geçirdi ve Raikage oldu ve hükümdarlığı oldukça başarılı oldu. animenin sonlarına doğru fikrini değiştirmesine rağmen, gerçekleştirdiği çoğu eylem, dibine kadar iğrenç saçma sapan şeylerdi.

Yaptığı En Kötü Şey Hyuga Meselesi

Animenin başlamasından önceki bir zamanda, Üçüncü Büyük Ninja Savaşı'ndan sonra Konohagakure ve Kumogakure birbirleriyle savaş halindeydiler. Buna bir son vermek için iki köy, Hinata'nın üçüncü doğum gününde bir barış anlaşması imzalamaya karar verdi.

Ancak, Ay'ın asıl amacı Byakugan idi. Hiashi, Hinata'yı kaçırmaya çalışan Kumogakureli shinobi'yi öldürdükten sonra, Hizashi hayatını barış yapmak için feda etti.

Önerilen Yazı Naruto'daki En Güçsüz 7 Kage!


3. Tobirama Senju

Tobirama Senju hem iyi hem de kötü bir Kage idi. Sayısız iyi iş yaptı ve köy tarihinin en başarılı Kage'lerinden biriydi. Ninjutsu konusundaki yeteneği eşsizdi ve bugün bile shinobi dünyasında hala var olan birçok ninjutsu onun tarafından icat edildi.

Ancak Tobirama, ona Hokagelerin en kötülerinden olması ününü kazandıran bazı işler yaptı.

Yaptığı En Kötü Şey Uchiha'yı Dışladı

Tobirama Senju, küçüklüğünden beri Uchiha ile savaş halindeydi. Kardeşi Hashirama Senju istese bile asla onlara güvenemezdi.

Hashirama öldükten sonra, Uchiha'ya karşı temkinliydi, bu yüzden onları asla iktidara gelemeyecekleri bir şekilde dışlamaya karar verdi. Çoğu Uchiha, onları daha da yabancılaştıran ve nihayetinde Uchiha Klan Katliamı'na ucu klan soykırımına kadar varan olaylara sebep oldu


4. Yagura Karatachi

Yagura, Kirigakure tarihindeki Dördüncü Mizukage'ydi ve muhtemelen şimdiye kadarki en kötü Kage de oydu. Güç açısından muhteşem bir Shinobiydi, ancak aynı zamanda bir hükümdar olarak da korkunçtu.

Zulmü sınır tanımıyordu ve köyde yarattığı koşulların en güçlü shinobilerin yetişmesine yol açacağına inanıyordu.

Yaptığı En Kötü Şey Sis'i Kanla Boyadı

Yagura, Kanlı Sis'in yaratılmasının arkasındaki adamdı. Yukarıda bahsedildiği gibi, bu durumun sonunda gerçekten canavar olan bir shinobi'yi ortaya çıkaracağı görüşündeydi.

Onun saltanatı altında çocuklar birbirlerini katledecek ve ayakta kalan son kişi shinobi olacaktı. Onun hükümdarlığı Kirigakure tarihinde bir leke olarak kabul edilir.

Önerilen Yazı Naruto'daki En Güçlü 7 Kage!


5. Danzo Shimura

Danzo Shimura, Tobirama Senju'nun öğrencilerinden biriydi ve şüphesiz animenin en nefret edilen karakterlerinden biridir. Resmi olarak bir Kage olmasa da Danzo, Altıncı Hokage olarak görevi devralacak adam olarak seçildi ve Konoha'nın Kage'si olarak Demir Ülkesi'ndeki Beş Kage Zirvesi'ne katıldı.

Saltanatı kısa olmasına rağmen ona şimdiye kadarki en kötü kagelerden biri desek yeridir.

Yaptığı En Kötü Şey Darbe Girişiminde Bulundu

Danzo, sadece bir değil, birden fazla korkunç eylemde bulunan bir adam. 

Danzo, darbeyi, Pain istilasından sonra Konohagakure'yi ele geçirmek için planladı ve saldırı gerçekleştiğinde geride kaldı. Shisui'nin Sharingan'ı ile iktidara giden yolu kendisine açtı ve hatta aynı şeyi Demir Ülkesi'nde Mifune ile de yapmaya çalıştı. Neyse ki, Sasuke daha kötü bir şey planlayamadan onu öldürdü.