Star Versus Forces Of The Evil Tanıtımı

Sihirli bir diyardan monoton dünya düzeninin ortasına düşen bir prensesin hikâyesi!

Star Versus Forces Of The Evil Tanıtımı

Star Versus Forces Of The Evil Tanıtımı


Sihirli bir diyardan monoton dünya düzeninin ortasına düşen bir prensesin hikâyesi!
Merhaba sevgili Yeppuu takipçileri, bugün sizlere sihirli bir diyardan monoton dünya düzeninin ortasına düşen bir prensesin hikâyesini tanıtacağım. Hazırsanız başlayalım!

Çizgi filmin konusu:

“Bir zamanlar, Mewni adı verilen sihirli bir yerde yaşayan, bir prenses varmış. Star Butterfly…” Ana karakterimiz Star Butterfly’ın ilk söylediği sözler bunlardır.

14. Yaş gününde annesi tarafından kullanılan ve nesilden nesle aktarılan sihirli asayı almak için yola çıkar. Ancak bir problem vardır, genç prensesimiz Star, bir prensesin sahip olması gereken sorumluluk bilincine ve ağır başlılığa sahip değildir. O, küçüklüğünden beri haylaz ve ele avuca sığmaz biri olmuştur.

Gittiği her yerde sıkıntı çıkaran ve büyüdükçe daha da kontrol edilemez olan prensesimiz, sihirli asayı alınca iyice çığırından çıkar. Onun bu tavırlarından sıkılan ailesi onu cezalandırmaya karar verir.

Prenses, Mewni’nin sihirli ve heyecan dolu topraklarından ayrılacak ve çok daha güvenli olan dünyamıza gönderilecektir. Star isteksizliğine rağmen gitmek zorunda kalınca ailesi kendisini yan karakterimiz Marco’nun da gittiği okula yazdırır. Ailesi kızları için ona rehberlik edecek birisini aradıklarını söyledikten sonra müdür Marco Diazı çağırır ve onu Star’a göz kulak olacak rehber olarak seçer.


UFpvHn

Hikayede oldukça önemli bir konumda olan Marco Diaz adlı karakterimiz tam bir baş belası gibi gözükmeye çalışan ama aslında derslerinde başarılı, ahlak kurallarına uyan ve elindeki çöpü yere atmak yerine en yakın çöp kutusuna kadar yanında taşıyan bir arkadaşımızdır.

Kısaca “İyi Rehber” durumunda ki en uygun seçimdir kendisi. Marco, Star’ın yabancı ve garip davranışlarından rahatsız olunca ondan uzaklaşmak için elinden geleni yapar ancak kaderin başka planları vardır. Marco eve geldiğinde Star’ın da orada olduğunu görür. Transfer öğrenciler yurtta kalmak yerine güvenilir ailelerin yanlarına taşınmaktaydılar. Tabii ki de Marco’nun ailesi kesinlikle bu ailelerden biriydi. Böylece Marco, Star’dan kaçamayacağını anlar ve böylece ikilinin maceraları başlar.

Kısaca düşüncelerim:

Çizgi film gerek gençler gerekse yetişkinler için oldukça fazla ders içermektedir. Star ve Marco’nun birlikte yaşadığı maceraları izlerken duygulanacak, gülümseyecek, şaşıracak bazen de garip bir durumda kalacaksınız. Çizgi film boyunca size tanıtılan her bir karakterin seride bir ağırlığı olduğunu anlayabiliyorsunuz. O karakterlerin sanki gerçekten de var olduklarını, hayatları boyunca yaptıkları seçimlerin onları buraya getirdiğini görebiliyorsunuz. Bu da seri boyunca izleyici olarak empati kurabileceğiniz en az 1 karakterin varlığını sunuyor.


53aJgZ

Kendinizden bir parça bulabileceğiniz ve böylece seriyi izlerken hiç sıkılmayacağınız bir deneyim yaşıyorsunuz. Sevdiğiniz karakteri tekrar ekranda görebilmek için bölümleri hızlı hızlı geçmek isteseniz de önemli olayları kaçırmak istemiyor oluşunuz buna engel oluyor. Çünkü seri boyunca ortaya çıkan gizemler oldukça iyi işlenmiş ve her bölümde küçük ipuçlarıyla bezenmiş oluyorlar.

Sadede gelirsek:

Kısaca, Star Versus Force Of The Evil serisi, çizgi film severler tarafından kesinlikle izlenmelidir. Her bir ayrıntısıyla sizi etkileyecek olan çizgi filmin son bölümünü izlediğinizde daha fazlası için yanıp tutuşacaksınız.

Böylece bir tanıtımın daha sonuna geldik sevgili Yeppuu takipçileri. Çizgi film hakkında ne düşündüğünüzü yorumlar kısmına yazabilir ve hala kararsız olan arkadaşlara bir nebze ışık kaynağı olabilirsiniz.