Video Oyunlarından Esinlenilen 7 Anime

Bazı animeler video oyunlarından esinlenilerek, o oyunlardan uyarlanmışlardır. İşte karşınızda Oyunlardan uyarlanan 7 anime.

Video Oyunlarından Esinlenilen 7 Anime

Oyunlardan esinlenen animeler
Video oyunlarını sever misiniz? Genelde herkes sever. Video oyunlarına dayalı anime sever misiniz? Muhtemelen bunu seven ise daha azdır. Bu tür uyarlamalar, nispeten ince hikayeleri ve oyun öğelerini, özellikle orijinal oyuna hiç aşina olmayan izleyicilere tematik olarak yönlendirilmiş bir ortama dönüştürmede sorunlu bir geçmişe sahiptir.

Peki bu animelerin arkasındaki oyun nasıl hiç merak ettiniz mi? Belki de animeyi izler hatta oyununu oynarsınız. O yuzden bugün sizler için o oyunlardan bazılarını derledik.iyi okumalar.!


1-Kader / Büyük Düzen: Zettai Majuu Sensen Babylonia

Kaynak: Kader / Büyük Sipariş | Platformlar: Android, iOS, Oyun Salonu | Vizyon Tarihi: 30 Temmuz 2015

kJsVKA

Kader / Büyük Düzen, gacha unsurlarıyla sıra tabanlı bir taktik RPG oyunudur. Bilmeyenler için, "gacha" şansa dayalı oyuncak makinelerine benzer, oyun mekaniğini tanımlamak için kullanılan bir terimdir ve bu tür mekanikler ticari olarak başarılı birçok mobil oyunda mevcuttur. Bunlar genellikle Kader / Büyük Düzen de bulunabilen farklı nadirlik düzeylerine sahip birden fazla para birimini ve tahsil edilen nesneleri içerir.
Oyuncu, olası tükenme olaylarını önlemek için Hizmetkar olarak bilinen tarih, edebiyat ve mitolojiden ünlü figürleri çağırır ve komuta eder. Savaşta, daha güçlü yetenekleri şarj etmek için birlikte zincirlenebilecek saldırılarınıza karar vermek için bir dizi karttan seçim yaparsınız. Anlatısal olarak, oyun Singularities adlı hikaye olaylarına ayrılır ve bunlar sürekli olarak eğlenceli bonus hikayeleriyle birlikte eklenir. Kültür çılgınlığına atlamak istiyorsanız, oyun on ülkede beş farklı dilde oynanabilir.
Bu oyunu oynarken kendinizi bir animasyonun içinde buluyorsunuz. Hikaye tabanlı bu oyun sonradan animeyede uyarlanmıştır.


2-Azur Lane

Kaynak: Azur Lane | Platformlar: Android, iOS | Çıkış Tarihi: 25 Mayıs 2017

eBUYh9

Japonya, hayvanlardan kılıçlara kadar her şeyin antropomorfize edilmiş versiyonlarını içeren eğlence üretmeyi kesinlikle sevse de, Çin, Çin yapımı Azur Lane'de eğlenceli eğilime yabancı değil, 330 II.Dünya savaşı savaş gemilerinden esinlerek Moe kadın karakterlerini hayata geçiriyor. Birçoğu bunu bir Kantai Koleksiyonu soygunu olmakla suçlasa da, oyunun Japonya'daki popülaritesi, ülkenin Google Play'de 2017 yılının en iyi beş oyunu arasında yer aldı.
"Azur Lane" Başlığı, tarihsel ve bilimkurgu unsurlarının ilginç bir karışımını yaratan yabancı işgalcilerin bir yarışı olan Sirenlere karşı savaşmak için dört büyük ülke arasında oluşan oyun içi ittifakı ifade eder. Her iki taraf da diğerine karşı savaşmak için "gemi kızları" dağıtır ve çatışmalarının çoğu II.Dünya Savaşı'ndan gerçek deniz savaşlarına dayanır.
Kader/büyük Düzen'in aksine, Azur Lane'in gücü, oyununda nispeten ince hikayesinden daha fazla yatıyor. Türünün birçok oyunu sıra tabanlı bir strateji sistemi kullanır, ancak Azur Lane, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, yan kaydırma ateşidir. Doğrudan diğer oyunculara karşı savaşmanıza izin veren bir mod bile var. Savaşın dışında, bir oyuncunun savaş gemilerini damat etmesine izin veren tür standardı "yetiştirme" özellikleride vardır.


3-Granblue Fantasy The Animation Season 2

Kaynak: Granblue Fantasy | Platformlar: Android, iOS, Web | Vizyon Tarihi: 10 Mart 2014

CwSTTi

Cygames, oyunlarının anime uyarlamalarına yabancı değil: Shingeki no Bahamut, iDOLM @ STER Cinderella Girls, Uma Musume Pretty Derby ve Shadowverse'in orijinal yaratıcıları. Bununla birlikte, Granblue Fantasy tartışmasız ilk çıktığında hit oldu - oyun sadece Japonya'da 22 milyondan fazla kez indirildi.Granblue Fantasy, sıra tabanlı dövüş ve gacha'nın bilindik sistemlerine sahiptir, ancak bazı ilginç ekstra özelliklere sahiptir.
Bir MMO'da olduğu gibi, otuz oyuncu patronu devirmek için baskın yapabilir ve ödüller için takım kurabilir. seviye ilerlemesi, yükseltilebilir silahlar, karakterler ve itemler içerir.
Granblue Fantasy, kötü bir imparatorluktan kaçan gizemli bir kızla tanışan genç bir kahramanı olan tipik bir JRPG hikayesini takip etse de, bir dizi anlatı yüksekliği var ve hikaye, diğer birçok mobil fantezi oyunun aksine bir macera duygusu yakalıyor.
Anime, bu hissi yakalamak için iyi bir iş çıkarmış, ancak sonunda Granblue Fantasy'nin dünyasının ve karakterlerinin tüm kapsamını deneyimlemek için oyunu oynamak gerekiyor.


4-Stand My Heroes: Piece of Truth

Kaynak: Kahramanlarım Standı | Platformlar: Android, iOS | Çıkış Tarihi: 6 Eylül 2016

fPDYoM

Şimdi, Stand My Heroes son üç oyundan biraz farklı, türlerin kombinasyonu ile - otome, puzzle ve elbette gacha. Kim olgun, yakışıklı erkeklere romantizm yaparken bir maç oyunu oynamak istemez ki? Maç bölümleri, Angry Birds gibi üç yıldızlı bir tamamlama derecesi ile silinebilir seviyelerde gelir; listenizden bir lider ve alt üyeler seçersiniz, daha sonra bir puan hedefine ulaşmak ve ikemen için deneyim kazanmak için kafalarını eşleştirirsiniz. Ayrıca, Nintendogs'daki gibi gıda ve fiziksel temasla "Özel Mod" da onları geniş karakterlerle etkileşime sokabilirsiniz.
Kahraman, ilaçların etkilerinden etkilenmez, bu nedenle Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı narkotik Kontrol Departmanında çalışmaya başlar. Orada, Yalnız Ulusal Departmanı (STAND) adı verilen özel bir birime katılır ve burada gerçek bir üye olmak için işe alım görevlilerini bulması gerekir ve bu da çok sayıda genç erkekle karşılaşmasına yol açar. Bu kurulum sayesinde, Stand My Heroes'un bu sezon orijinal oyunlarının kart toplama gacha oyununu uyarlayan tek anime olduğunu söyleyebiliriz.
Stand My Heroes'un en göze çarpan kısmı, MAL'deki en popüler ses aktörlerinden bazılarını içeren çene düşüren seslendirme: Natsuki Hanae, Yuki Kaji, Tomokazu Sugita, Daisuke Namikawa, Tomoaki Maeno, Kousuke Toriumi, vb.
Ana hikayenin yanı sıra, karakter bölümlerine ayrılmış çok sayıda bonus hikaye var. Anime'den daha fazla karakter görmek istiyorsanız, önce diğer birçok ikemenden geçmek zorunda kalmadan bunu yapmanın kolay bir yolu var.


5-Phantasy Star Online 2: Episode Oracle

Kaynak: Phantasy Star Online 2 | Platformlar: Android, IOS, PC, Vita, Xbox One | Vizyon Tarihi: 4 Temmuz 2012

siTn3F

Phantasy Star Online 2 bu makaledeki en eski oyundur. Başlangıçta PC'de ortaya çıkmasına rağmen, o zamandan beri diğer birçok platforma taşındı. Oyunun öncüsü Phantasy Star Online, konsollar için yapılmış ilk çok çevrimiçi rol yapma oyunuydu, çok oyunculu zindan tarayıcılarına öncülük etti ve 2000 yılında Japonya Oyun Ödülü'nden Yılın Oyunu kazandı.
Herhangi bir standart MMORPG gibi, Phantasy Star Online 2'nin oynanışı, sizi tek oyunculu görevlere ve birden fazla bölüme yayılmış çok oyunculu kampanyalara götüren görev tabanlı bir sistemi takip eder. Oyuna girerken menü, Ships adlı sunuculardan birini seçmenizi gerektirir ve ilk kez oynuyorsanız, üç yarış ve dokuz sınıf arasından seçim yapabileceğiniz ayrıntılı bir karakter oluşturma bölümü vardır. Diğer oyunlarda olduğu gibi hızlı tempolu savaşlarda düşmanlarla darbeler alıyorsunuz, ancak Phantasy Star Online 2 size bir MMORPG için şaşırtıcı derecede nadir olan ve dövüş dinamiğini değiştiren kaçma yeteneği veriyor.
Phantasy Star Online 2'nin ilk anime uyarlaması Phantasy Star Online 2 Animasyon, gerçek bir ortamda tamamen orijinal bir hikaye ve yepyeni karakterler içeriyordu. Oyunun asıl konusu, yaşanabilir bir gezegen arayan Oracle adlı bir koloni filosunu takip ediyor, bu yüzden filo gezegenler arasında hareket ettikçe hikaye sık sık ayarları değiştiriyor. Oyuncu, ARKS (Türleri Saklamak için Yapay Kalıntı) kaşif organizasyonu olarak stajyer olur ve hayatta kalma arayışlarında çeşitli düşmanca uzaylı ırklarıyla karşılaşır. Yeni uyarlama Episode Oracle, 25 bölümdeki orijinal içerikle birlikte oyunun ilk üç bölümünü uyarlayacak.6-Tenka Hyakken: Meiji-kan e Youkoso!

Kaynak: Tenka Hyakken | Platformlar: Android, iOS | Çıkış Tarihi: 20 Nisan 2017

g96Qry

Tenka Hyakken, antik kılıçların antropomorfize edilmiş versiyonları olan "Mitsurugi", bakireler etrafında toplanıyor. Bu, Touken Ranbu'nun merkezi konseptine çarpıcı bir şekilde benziyor, ancak Tenka Hyakken, karşıtının gelecekteki ayarından ziyade Meiji Dönemi'nin alternatif bir versiyonunda yer alıyor. Hayalet gibi görünen görünümlerin açıklanamayan görünümleri, bu bakirelerin şimdi düzeltmesi gereken uzun bir barış dönemini altüst etti. Yoldan çıkarmak için, tahmin etmemeniz durumunda, bu oyun önemli bir özellik olarak kart toplama gacha'sı içerir.
Tenka Hyakken'in oynanışı Azur Lane'e çok benziyor, çünkü canlı savaş ve karakterlerinizin hareketini kontrol etme yeteneğini içeriyor - alternatif olarak, patron savaşlarının dışında otomatik moda geçebilirsiniz. Çatışma sırasında geçiş yapabileceğiniz üç hizmetli bir ekiple savaşa giriyorsunuz ve her birinin farklı bir yetenek ve dövüş tarzı var. Ayrıca Fazilet (Bilgelik, Yardımseverlik, vb.) Ve Element (Ateş, Su, vb.) Türleri ile ayrılırlar.
Bir gacha çekme girişiminde bulunduğunuzda, bilezik ve eldiven gibi çeşitli nadir kozmetik ürünler yeni karakterlerle birlikte karışıma atılır. Bunlar savaşta kızlarınızı güçlendirmek için donatılabilir. Tesviye işlemi biraz garip olabilir: antropomorfize edilmiş versiyon arka planda dururken beklediğiniz şekilde tepki verirken gerçek kılıcı "hafifçe vurun" ve temizleyin.
Ayrıca AR Kamerasını kullanarak kızlarınızı giydirebilir ve onlarla gerçek hayatta fotoğraf çekebilirsiniz.7-Ensemble Stars!

Kaynak: Topluluk Yıldızları! | Platformlar: Android, iOS | Vizyon Tarihi: 28 Nisan 2015

48UO0B

Her ne kadar Ensemble Stars! birçok idol şovu gibi bir multimedya projesinin bir parçası, mobil platformlarda kart toplama oyunu olarak başladı. Ritim unsurları varken,Ensemble Stars! idol oyunu olarak öne çıkıyor, çünkü hikayeye ve xiulian sürecine beceri tabanlı oyundan daha fazla odaklanıyor. Bu özellikler, kaynakları yönetmek, ekibinizin yeteneklerini dengelemek ve elbette gacha şansı gibi bir dizi stratejik öğeyi içerir.
Hikaye Yumenosaki Özel Akademi adı verilen ve "parlayan yıldız" üretme konusunda bir üne sahip bir idol eğitim okulunda geçiyor. Öğrenci konseyinin baskıcı kuralı nedeniyle, öğrencilerin birçoğu isyanda yükseliyor ve akademideki Yapımcı kursuna yeni bir katılım olarak parçası oluyorsunuz. Arsa zaman zaman oldukça melodramatik olabilir, ancak karakter katılımı seviyesi Topluluk Yıldızları yaptı! hayranları için sevgili bir oyun ve anime.