Disenchantment Tanıtımı

Disenchantment Tanıtımı Alkolik bir prensesin maceraları!

Disenchantment Tanıtımı

Merhaba sevgili Yeppuu takipçileri, bugün sizlere alkolik bir prensesin hikâyesini tanıtacağım. Hazırsanız başlayalım!


Konusu:

Prenses Bean krallık hayatından bıkmış kendisini alkole vermiştir. Her gün bara gider ve içki arkadaşlarıyla içerken kumar oynar.

teEkxQ

Ancak, bugün çok özel bir gündür. Prenses Bean evlenecektir. Barda çıkan kavganın ardından kralın hizmetkârı Odval tarafından saraya götürülür.

Pe8Vny

Bean evlenmeye isteksizdir ancak babası tarafından evliliğe zorlanmaktadır. Babası Kral Zog, kibirli ve üstünlük taslamayı seven bir adamdır.

YIV8Jq

Bean salonda tek başına üzüntüyle düşünürken küçük bir hediye paketi bulur. Hediyenin ona kötücül bir şekilde seslendiğini ve paketi açmasını söylediğini duyan Bean merakına yenik düşerek paketi açar. Paketin içinden Luci adlı küçük bir iblis çıkar ve Bean’ı lanetlediğini sonsuza dek kendisine mahkum olduğunu söyler.

NQ3qPS

Tüm bunlar yaşanırken ormanın derinliklerinde bulunan elf köyünde Elfo, mutluluk kanununa uymadığı için asılarak idam edilmektedir ancak elfler asılmak için fazla hafif olduğundan kaçmayı başarır.

mEI51m

Elf kralıınn tüm uyarılarına rağmen Elfo yasaklı kapıyı açar ve gerçekliğe giden yola ilk adımını atar. Yolculuk boyunca aptallığıyla birçok tehlikeyi atlatır ve Bean’ın nikâh salonuna kadar ilerlemeyi başarır. Ortalık bir Elf’in salona girmesiyle ve Bean’ın kendisiyle evlenmek isteyen prensin ölümüne sebep olmasıyla galeyana gelir. Bean ve Elfo bir şekilde salondan kaçmayı başarırlar ve böylece Luci, Bean ve Elfo üçlüsü bir araya gelir.

kFXsrR

Hikâyenin ayrıntılarını burada benim anlatmam yerine sizin izleyerek kendiniz deneyim etmeniz çok daha iyi olacaktır.


Düşüncelerim:

Amerikan çizgi dizileri gerçekten bir başka oluyor. Disenchantment bunun en güzel örneklerinden biri. Bean ve tayfası arasında yaşananlar, karakter gelişimi, üçlünün çevre ile etkileşimi, yan karakterler, cesur orta ve modern çağ eleştirileri ve daha birçok farklı özelliğiyle ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken çizgi filmler arasına rahatlıkla girer. Eğer hala izlemediyseniz ve izleyecek bir şey bulamıyorsanız kesinlikle göz atmanız gereken bir yapımdır kendisi. Henüz final vermemiş olsa da yeni sezon için bazı çalışmalar yapılıyor. Yani seri yarım kalmayacak, kalsaydı şahsen ben çok üzülürdüm.


Sadede gelirsek:

Disenchantment kendisinden beklenen her şeyi eksiksiz bir şekilde izleyiciye sunuyor. Yapılan espriler oldukça zekice, izleyecekseniz kesinlikle Türkçe altyazılı izlemelisiniz çünkü esprilerin Türkçeye çevrilmesi halinde anlamını yitirmesi muhtemel.

Böylece bir tanıtımın daha sonuna geldik sevgili Yeppuu takipçileri. Çizgi film hakkında ne düşündüğünüzü yorumlar kısmına yazabilir ve hala kararsız olan arkadaşlara bir nebze ışık kaynağı olabilirsiniz.