Detroit Metal City Tanıtım

Detroit Metal City Tanıtım Çoklu kişilik bozukluğuna sahip birinin hayatından kesitler!

Detroit Metal City Tanıtım

Merhaba sevgili Yeppuu takipçileri, bugün sizlere çoklu kişilik bozukluğuna sahip bir insanın hayatından kesitlerini anlatan bir animeyi tanıtacağım. Hazırsanız başlayalım!

Animenin konusu:

Karakterimiz Shinichi Negishi kendisiyle beraber getirdiği büyük hayallerini gerçekleştirmek üzere Tokyo'ya gelir. Negishi oldukça nazik ve yardım sever bir kişiliğe sahiptir.

MhUrvW

Yazdığı şarkılar her zaman sevgi dolu, şirin, aşk şarkılarıdır. Sokakta bir köşeye çekilir eline gitarını alır ve şarkı söylemeye başlar ancak kimse onu kaalee almaz çünkü, Tokyo da çok daha önemli şarkıcılar vardır, bunlardan biri de Krauser'dir.

6UFZ73

Krauser, tabii ki de Negishinin ta kendisidir. Hiç kimsenin kendi sanatına saygı göstermediğini görünce hayallerine tutunabilmek için son bir adım daha atmış ve kendisini uçsuz bucaksız bir heavy metal cehenneminin ortasında bulmuştur.

F5qKMS

Krauser tam bir metal canavarıdır. Negishinin aksine yaptığı işte çok iyidir ve onun kitabında hataya yer yoktur. Negishi bu kişiliğe büründüğünde istemsiz hareketlerinin ve kazaların ortaya çıkarttığı durumlar izleyiciyi kahkahalara boğmak konusunda oldukça etkilidir.

tWxi27


Cehennemin en derinliklerinden gelen DMC gurubunun şeytan patronu:

YXJve6

Tabii ki patrondan bahsetmezsek olmaz. Negishinin asla karşı çıkamadığı ve karakterimize işini doğru yapmayı öğreten yegane kişi patronudur. seri boyunca işini yapmakta oldukça isteksiz olan Negishiyi işe alıştırmaya çalışan psikopat patronumuzun yöntemlerini izlerken gülmemek elde değil. 


Onun dışında Krauser-Sama’ya canlarıyla bağlı olan, psikopat hayranları:

wPAks9


Gurubun sahne esnasında ortaya çıkan mazoşist domuzu:

6XoA9u

Negishinin sevdiği kız, DMC gurubu, polisler, rapçiler, rockçılar, kadın gurupları, sahne gösterileri, kameramanlar, film çekimleri ve daha niceleriyle Detroit Metal City’nin konusu tam bir kahkaha tufanıdır.


Düşüncelerim:

Detroit Metal City animesi üzerindeki stresi atmak ve kafa dağıtmak isteyen seyirciler için birebirdir. Zavallı karakterimiz Negishinin hayatını izlerken fütursuzca gülecek, kimi zamanda içinde bulunduğumuz modern müzik kültürünü sorgulayacaksınız. Dikkat edin anime boyunca edilen küfür miktarı muhtemelen sizin hayatınız boyunca ettiğiniz küfürlerden fazladır ancak buna rağmen küfürlerin hiçbiri insanı rahatsız etmiyor. Çünkü seri küfürlü söylemleri içinde bulunduğu atmosfere yakışır bir şekilde kullanıyor ve bu küfürler asıl komediye yapılan küçük bir destek niteliği taşıyor.


Sadede gelirsek:

Kısaca Detroit Metal City gerek içinde bulundurduğu komedi unsurlarıyla gerekse de modern müzikleri ele alış biçimiyle harika bir anime keyfi.

Böylece bir tanıtımın daha sonuna geldik sevgili Yeppuu takipçileri. Anime hakkında ne düşündüğünüzü yorumlar kısmına yazabilir ve hala kararsız olan arkadaşlara bir nebze ışık kaynağı olabilirsiniz.