Naruto 'daki En Güçlü 7 Kage!

Birçok kişi hem geçmişte hem de günümüzde Naruto'da Kage unvanını almıştır. Bugün, en güçlü olanlarını inceleyeceğiz.

Naruto 'daki En Güçlü 7 Kage!

1. Minato Namikaze

Doğal olarak, Naruto Uzumaki'nin babası, Kakashi Hatake'nin öğretmeni Dördüncü Hokage ve Jiraiya'nın öğrencisi ve Rasengan'ın yaratıcısı olan adam! Minato Namikaze, muazzam hızı ve çevikliğiyle "Sarı Flaş" olarak biliniyordu. İşaretli kunasını kullanarak uzak mesafeleri ışınlama yeteneğine sahipti. Ayrıca Naruto'nun doğumunda Gizli Yaprak Köyü'ne saldırıldığında Dokuz Kuyruklu Tilki ile savaştı.

Ayrıca Sage Mode'a girme, hızını ve gücünü daha da artırma yeteneğine sahipti. Minato gerçekten güçlü bir Shinobiydi ve onu gerçektende ancak Kyuubi öldürebilirdi.


2. Ay

Ay, Dördüncü Raikage ve Killer Bee'nin üver kardeşidir ve neredeyse Minato kadar hızlı ve Tsunade kadar güçlü bir adamdır. Gizli Bulut Köyü'nü Dördüncü Büyük Shinobi Savaşına götürdü ve hatta Shinobi İttifakı'nın komutanı bile yapıldı.

Yıldırım Salımı tekniği sayesinde muazzam bir güce erişebilir, ancak aynı zamanda Toprak ve Su'yu da kullanabiliyor. Ayrıca büyük hasarlara dayanabilir ve bir zamanlar Sasuke'nin Susano'o'sunu kırdı.


3. Hashirama Senju

Hashirama Senju, Konohagakure'nin İlk Hokage'siydi ve şimdiye kadarki en güçlülerinden biriydi. O, seçilen ilk Kage idi ve bu nedenle birçokları için bir örnek oldu.

Hashirama Senju oldukça uzun bir süre rakipsiz kaldı ve hatta serinin sonunda sadece birkaç shinobi onun seviyesini geçmeyi başardı. Sage Mode ve Tahta Elementi konusundaki hüneri, onu şimdiye kadarki en güçlülerinden biri yaptı.


4. Hiruzen Sarutobi

hiruzen

Hiruzen, Yaprağın Üçüncü Hokage'siydi ve hayatta olduğu zamanki en güçlü Hokage olarak biliniyordu.

Hiruzen, var olan Jutsuların çoğunu biliyordu ve Hakikat Arayan Kürelerin doğasını bile anlayabiliyordu. Keskin gözü ve herhangi bir tekniği gördüğü gibi anlaması ona "Profesör" unvanını kazandırdı.


5. En Güçlü: Uzumaki Naruto

Naruto Uzumaki, animede şimdiye kadar var olan en güçlü shinobi ve şu anda ona eşit olan tek kişi Sasuke Uchiha. Naruto, Konohagakure'nin Yedinci Hokage'sidir ve sadece köyü değil, tüm shinobi dünyasını birçok kez tehlikeden kurtarmıştır. Bu dünya Naruto'nun ekmeğini çok yemiştir ve hala yemektedir.

Şimdi bile, ailesini koruyabilmek ve Kara ve Otsutsuki'nin tehdidini uzak tutabilmek uğruna savaşmaya ve güçlenmeye devam ediyor.


6. Mu

Iwagakure'nin İkinci Tsuchikagesi Mu, olağanüstü güçlü bir Shinobiydi ve Ohnoki'nın ustasıydı. O, bir anda her şeyi atomlarına ayırmasına izin veren ünlü Parçacık Stili Jutsu'nun bir kullanıcısıydı.

Mu ayrıca vücudunu ikiye ayırma ve tamamen görünmez olma gücüne sahipti. O, Ohnoki'nin bile yardım almadan başa çıkamayacağı biriydi ve kesinlikle şimdiye kadarki en küçümsenen Kage'lerden biri.


7. Gengetsu Hozuki

mizukage

Gengetsu Hozuki, Kirigakure'nin İkinci Mizukage'siydi ve aynı zamanda tüm tarihlerinde en güçlüleriydi. En göz korkutucu görünüme sahip olmasa da, özellikle Genjutsu teknikleriyle savaşta mutlak bir canavardı.

Gengetsu muharebe açısından Mu'ya eşitti ve ikisinin savaşırken birbirlerini öldürdüğü biliniyor. Sis Jutsu'nun ustasıydı ve Mu gibi, şimdiye kadarki en küçümsenen Kage'lerden biriydi.