Kore Draması: My ID Is Gangnam Beauty

İnsanların ona karşı sergiledikleri durum ve aşağılamalar sonucu estetik yaptırmaya karar veren ama yaptırdığında ise bu seferde estetik güzel gibisinden 'Gangnam Güzel' lakabını taktılar ve bu şekilde başlar.

Kore Draması: My ID Is Gangnam Beauty

Drama Adı: My ID Is Gangnam Beauty


Konusu:


Kang Mi Rae çocukluğundan beri çirkin olduğundan dalga geçilen, aşağılanan, görmezlikten gelinen biridir. Bu durumundan bir süredir kurtulmak istediği için estetik ameliyatı olur. Ama bu ameliyattan sonra ise estetik yaptığı çok belli olduğundan insanlar ona, Kore'de aşırı estetik yaptırana veya estetik yaptığı çok belli olan anlamına gelen 'Gangnam Güzeli' takma ismini takarlar. Üniversiteye başladığı zaman ortaokul arkadaşı Do Kyung Seok ile karşılaşır. Tanıştıklarından bir zaman sonra onun Kang Mi Rae olduğunu anlar. Do Kyung Seok aşırı yakışıklı ama bir o kadar da yakınlaşması zor soğuk biridir. Dış görünüş yerine her zaman iç görünüşe önem verir. Zamanla aralarındaki buzlar eritecek ve yakınlaşacaklardır.


Karekterler;


Lim Soo Hyang (Dizideki adı: Kang Mi Rae)

Dizide çocukluğunda çirkin olduğu için zorbalığa uğramış ve estetik yapmaya karar vermiş. Ama estetik yaptıktan sonra ise estetiği aşırı belli olduğundan 'Gangnam güzeli' benzetmesi yapılmış genç bir kızı canlandırıyor.


Cha Eun Woo (Dizideki adı: Do Kyung Seok)

Dizide aşırı yakışıklı ama bir kadar da soğuk, kibirli yaklaşılması zor bir kişilik olarak görünüyor. Kang Mi Rae'nin ortaokul arkadaşı. Ama içinde sıcakkanlı birisi bunu kolay kolay dışarı vurmuyor ve insanların dış görünüşünü önemsemiyor.


Jo Woo Ri (Dizideki adı: Hyun Soo A)

Hyun Soo A dizide küçüklüğünde dışlanmış, asosyalleşmiş, itilip kakılmış birisidir. Büyüdüğünde ise insanların onu sevmesi, yalnız kalmaması için güzelliğine güvenmektedir. Sürekli kilo vermek için kendini aç bırakan takıntılı birisidir.


Kwak Dong Yeon (Dizideki adı: Yeon Woo Young)

Dizide üniversitedeki akademisyenlerden biri, yardımsever ,cana yakın, çalışkan. Kang Mi Rae' ye platonik olarak âşık.


Tür: Romantik,Gençlik,Komedi

Yönetmen: Choi Sung Bum

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Ve Yayın Yılı: 2018

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece