The Witcher Dizisindeki En Tehlikeli 10 Yaratık

Andrzej Sapkowski'nin The Witcher'ının en önemli yönlerinden birisi, canavar koleksiyonudur. Bu yaratıklar Geralt'ın kendisini bile zaman zaman tehdit ve tedirgin ediyor...

1. Ejderhalar Yaşayan En Nadir ve Tehlikeli Yaratıklardır

Ejderhalar Yaşayan En Nadir ve Tehlikeli Yaratıklardır

Geralt'ın Netflix'teki The Witcher dizisinde karşılaştığı tüm ölümcül ve ürkütücü yaratıklar arasında belki de gerçekten en güçlüsü öldürmediği o yaratıktır.

Geralt ve arkadaşları, ilk sezonun altıncı bölümü olan "Nadir Türler"de ejderhayla karşılaşırlar. Witcher'imiz, yakınlardaki toprakları birbirine katan bir ejderhayı avlamak için işe alınır, ancak daha sonra onu kiralayan adam, Borch Three Jackdaws'ın aslında o ejderhanın insan formunda olduğunu fark etti. Adı Villentretenmerth'dir, nadir bulunan bir altın ejderhadır ve müthiş ejderha yeteneklerine ek olarak büyük büyüler yapabilir.

2. Djinnler Üç Dileğinizi Gerçekleştirebilecek Elementallerdir

Djinnler Üç Dileğinizi Gerçekleştirebilecek Elementallerdir

Djinnler, güçlü sihir yapabilen karşısındakilere büyük nimetler ve dilekler verebilen güçlü hava elementalleridir. Son derece tehlikelidirler ve genellikle yalnızca deneyimli büyücüler tarafından evcilleştirilebilirler.

Dizide Geralt, uykusuzluğuna çaresiz bir çare olarak bir Djinn arar; bu karşılaşma maalesef Jaskier'in korkunç ve potansiyel olarak ölümcül bir büyülü yara almasıyla son bulur. Bu, Geralt'ın Yennefer ile ilk kez tanışmasına ve dizinin geri kalanı için kaderlerinin birbirine bağlanmasına yol açar.

3. Bruxa, Tüm Vampirlerin En Tehlikelileri Arasındadır

Bruxa, Tüm Vampirlerin En Tehlikelileri Arasındadır

The Witcher serisinin dünyasında pek çok vampir türü varken, Bruxa en güçlülerden biri olarak kabul edilir, güneş ışığına dayanabilir ve rüyalarına girerek insanları etkileyebilir.

Geralt ve Ciri, bir cadı tarafından lanetlenmiş ve bir vampire âşık olan eski arkadaşı Nivellen'in malikânesinde kaldıkları ikinci sezonda bir Bruxa ile karşılaşırlar. Talihsiz adam kendi sevgilisini kendi elleriyle öldürmek zorunda kalır ve lanetine büyük bir bedel ödeyerek son verir.

4. Basiliskler Güçlü Witcherları Zayıflarından Ayırabiliyor

Basiliskler Güçlü Witcherları Zayıflarından Ayırabiliyor

Basiliskler, kuş ve ejderha özelliklerinin rahatsız edici bir kombinasyonu olan garip canavarlardır. Onları daha da tehlikeli yapan zehirli bir nefese sahip olmalarıdır. Rivayetlere rağmen, karşısındakileri taşa çeviremezler, yani, bir tanesine rastlayacak kadar talihsiz birinin taşa dönme tehlikesi yok :D

Bu canavarların birçoğu Kaer Morhen'de Ölümsüz Anne, Ciri'yi ele geçirdiğinde ve sihrini witcherler'in kalesindeki monoliti yok etmek için kullandığında ortaya çıkar. Bu mutasyona uğramış basiliskler, witcherları darmadağın eder ve kalan birkaç üyesinin çoğunu öldürür.

Önerilen: Alacakaranlık: Bella hakkındaki 7 ilginç teori

5. Myriapod'lar Sıradan Sürüngenlerden Değil

Myriapod'lar Sıradan Sürüngenlerden Değil

Myriapod, sadece oyunlarda bahsedilen başka bir yaratıktır ve daha önce Geralt'ın onunla savaştığını görmemiştik. Dev kırkayaklara benzedikleri söyleniyor ve bir büyücünün Mirabor şehrinin yarısını yok eden bir kırkayak yarattığı söyleniyor.

Dizide görünen yaratık, bu yaratığın başka bir mutasyona uğramış versiyonu gibi görünüyor ve açıkçası oldukça güçlü, çünkü Ciri'ye saldıran Leshy'yi tek darbede öldürüyor. Geralt, Kaer Morhen yakınlarındaki dağlarda Ciri tarafından dikkati dağılmış haldeyken bu yaratığı öldürdü.

6. Leshy, Ormanın Derinliklerine Girenlerin Korkulu Rüyası

Leshy, Ormanın Derinliklerine Girenlerin Korkulu Rüyası

Bazen de bir Leshen olarak bilinen bu yaratıklar, birçok farklı biçim alabilen eski ruhlar olan orman varlıklarıdır. Güçlü ve ölümcüllerdir ve witcherlar için bile bir tehdit oluşturuyorlar, ancak canavar avcıları sayılarını azalttıkları için onlardan çok azı kaldı.

Witcher Eskel'in kış için Kaer Morhen'e gelmeden hemen önce öldürmeyi başaramadığı yaratık bir Leshy'ydi, ancak daha sonra bunun yaratığın mutasyona uğramış bir versiyonu olduğunu öğrendiler. Mutant Leshy sonunda Witcher Eskel'in vücudunu ele geçirdi, Vesemir'e saldırdı ve Geralt'ı yakın arkadaşını öldürmeye zorladı.

7. Chernobog, Mitolojiden Çıkmış Bir Canavar

Chernobog, Mitolojiden Çıkmış Bir Canavar

Chernobog, The Witcher'ın Netflix uyarlamasına özgü bir yaratıktır ve onunla ilgili birkaç ayrıntı verilmiş olsa da, onun benzer bir ada sahip bir Slav tanrısına dayandığı görülüyor. Canavar oyunlarda olmasa da, Geralt'ın toplayabileceği rünlerden birinde, saldırı gücünü artıran Chernobog Rün'de adı geçmektedir.

Dizide, Chernobog, başka bir yerden başka bir yere seyahat eden ve Ciri'ye saldırıyor gibi görünen yaratıklardan biridir ve Kaer Morhen'den kaçarken onu ve Geralt'ı kendisiyle uğraşmaya zorlar. Ne yazık ki, savaş sırasında Geralt'ın atı Roach ölümcül şekilde yaralanır, ancak witcher'imiz intikam almak için canavarı öldürmeyi başarır.

Önerilen: Ergenlik Çağını En İyi Özetlemiş 4 Dizi/Film Önerisi

8. Striga, Et Tadına Sahip Trajik Yaratıklardır

Striga, Et Tadına Sahip Trajik Yaratıklardır

Bir Striga, doğal olmayan ve korkunç bir şekle bürünmek üzere lanetlenmiş, talihsiz bir insandır. Belki de Striga'nın lanetiyle ilgili bilinen en ünlü vaka, doğumundan beri bu forma girmeye zorlanan Temerya kralının kızı Adda the White'dır.

Aslında bu hikâye, Geralt'ın Triss Merigold tarafından King Foltest topraklarına musallat olan canavarla başa çıkmak için işe alındığı The Witcher'ın ilk sezonunda izleyicilerin seyrine sunulmuştu. Dövüş Geralt için bile kolay değildi, ancak sonunda talihsiz kızın üzerindeki laneti kaldırmayı başardı.

9. Kikimora, Böceklerden Korkan Herkes İçin Bir Dehşettir

Kikimora, Böceklerden Korkan Herkes İçin Bir Dehşettir

Böceklerin birçok insanın gerçek hayattaki fobilerinin temeli olduğu düşünülürse, gerçek dünyada bile birer canavar muamelesi görmeleri şaşırtıcı değil.

Witcher de bile bu bir istisna değildir, böceksi bir yaratık olan Kikimora bunun apaçık bir örneğidir. Yaratığın büyüklüğü onu bir witcher için bile bir tehdit haline getiriyor, ancak sonunda Geralt yaratığı kafasına bir kılıçla öteki dünyaya gönderiyor.

10. Gulyabaniler Kabusların Ta Kendisidir

Gulyabaniler Kabusların Ta Kendisidir

The Witcher dünyasında, ölüler arasında gizlenen ve onların kalıntılarıyla ziyafet çeken birçok farklı türde 'nekrofaj' vardır. Ghoul'ler bu tür yaratıklardan en yaygın olanlarından biridir ve eğitimli bir witcher için çerezlik olsalar da, büyük bir grup halinde saldırdıklarında yine de tehlikeli olabilirler.

Dizide Geralt, sezon finalinde bazı askerlerin cesetlerini gömmeye çalışan bir tüccarla tanıştığında bu iğrenç yaratıklarla karşılaşıyor. Tecrübeli witcher'ımız tüccarı gitmesi için uyarsa da, canavarlar cesetlerin kokusuna çekildikleri için artık çok geçtir. Geralt hepsini öldürür, ancak bacağından ölümcül olabilecek bir ısırık ile bunun bedelini öder.


OKUMAYA DEVAM ET!

Alacakaranlık'ın Volturiler'inin Vampir Güçleri Nelerdir?