Ana Karakterin Şeytanla Anlaşma Yaptığı 8 Anime Önerisi

Ana karakterin belki keyfinden belki de acı deneyimler ve bunalımlardan sonra şeytana esir düşüp onunla anlaşma yaptığı pek bilinmeyen animeleri sizlere derledim.

1. Dororo

Dororo

Bir samuray efendisi topraklarını savunmak, güç elde etmek ve zafer kazanmak için 12 şeytan ile anlaşma yapar. Anlaşmanın gereğince oğlunun parçalarını alan Şeytanlar Efendiye zafer, ülkeye de refah getirirler.

Hyakkimaru ise yok edilmesi için bir ebeye verilir. Vücudunda hiç bir parça kalmayan derisi dahi olmayan bu çocuğu öldüremeyen ebe bir kayığa koyup salar. Bundan sonrası kaderin bir cilvesi ile bir doktorun bulmasıyla sonuçlanır. Doktor bir çok yapay uzuv ve iyi bir bakım ile çocuğu 17 yıl boyunca hayatta tutar.

Bu çocuk üstün bir hayatta kalma iç güdüsüne ve savaş yeteneğine sahiptir. Canavarlar ve kötü yaratıkların yanı sıra iyileri ve insanları da ruh enerjileri ile ayrıt edebilmektedir. Parçalarını alan iblisleri bulup tek tek avlar ve ağladıkça da parçaları geri gelir.

Hyakkimaru parçalarını aldıkça da ülke savaşın, açlığın ve doğal felaketlerin odağı haline gelmeye devam eder. Sonunda Babası ve erkek kardeşi Hyakkimaru ‘yu avlamaya çıkarlar. Tüm çabalarına rağmen Hyakkimaru vücdudunu tamamen almayı başarır.

  • İlk hikayede 12 değil 48 şeytan ile anlaşma yapılmıştı.
  • İlk hikayede babası oğlunun parçalarını şeytanlara teklif ederken yeni versiyonunda “ne istiyorsanız alın” demiştir.
  • Eski hikayede Hyakkimaru ‘nun derisi vardır. Yenisinde derisi de yoktu.
  • İlk hikaye 26 yenisi ise 24 bölümlük bir ser.

2. Kuroshitsuji

 Kuroshitsuji

Bir malikanenin kül olmasıyla başlayan Ciel'in hikayesi kanlı ve acı bir yoldan ilerliyor! İntikam için ruhunu şeytana satan Ciel ailesinin ölümüne sebebiyet veren kişiyi bularak intikamını alabilecek mi? Yoksa intikamını alamadan anlaşma yaptığı şeytan tarafından ihanete uğrayıp ruhuna veda mı edecek?

3. Jigoku Shoujo

Jigoku Shoujo

Biri size veya sevdiklerinize zarar verecek bir şey mi yaptı? İntikam mı arıyorsunuz? Söylentiye göre ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir web sitesi var. “Cehenneme Yardım Hattı” başlıklı, sadece gece yarısı ulaşılabilen bir form içermektedir. Bir isim yazın ve Cehennem Kızı isteğinizi yerine getirecek, tabii bir ücret karşılığında. Çünkü intikam iştahınız giderilse de, öldükten sonra ruhunuz da cehenneme mahkum olacaktır. Ama Cehennem Kızı kim ve intikamının haklı olup olmadığı umurunda mı? Görünüşe göre hayır, daha fazla ruh aldığı sürece…

4. Shoujo Kakumei Utena (Revolutionary Girl Utena)

Shoujo Kakumei Utena (Revolutionary Girl Utena)

Devrimci Kız Utena , yüzeysel olarak çok sıradan bir anime. Dışarıdan bakıldığında, bu animenin doğru yorumlanmaması yanlış anlamalara yol açabilir. Sırf sihirli bir kız animesi gibi görünmesi, sadece o kadarcık olduğu anlamına gelmez. Büyülü veya fantastik unsurlar, olayı daha da ileriye taşımak için sadece bir hile veya bir araç. Anime sanatsal yönü olan düşündürücü bir yapıt olmasıyla listemize girdi.

5. Pet Shop of Horrors

Pet Shop of Horrors

Kont D'nin evcil hayvan dükkânında, sıradan bir kanaryadan daha "egzotik" yaratıklara kadar her tür hayvanı satın alabilirsiniz. Satın almadan önce bir sözleşme imzalamak için yapan Kont D, alıcı talimatlarına tam olarak uymazsa, sonuçlar ölümcül olabileceğinden "gerçekleşen eylemlerden sorumluluk" talep kabul etmemektedir. Bu dükkânın müşterileri en nadir yaratıkları elde edebilir, ancak çoğu zaman satın alımları, hayatlarından kolayca gitmeyecek şeytanlarla onları bir araya getirir.

6. Kanashimi no Belladonna

Kanashimi no Belladonna

Orta çağ Avrupa'sında, Jeanne ve Jean adlı köylüler birbirlerine aşıktır. Ama sonunda evlenmeye karar verdiklerinde Jean, barona vergi ödemesi gerektiğini öğrenir; ve ödeme gücü yetersiz olan Jeanne onun yerine baron tarafından tecavüze uğrar. Bu travmatik olaydan sonra Jeanne, Şeytan tarafından güç ve şehvetin yasak, gizli dünyasına çekilir. Bu erotik, saykodelik animede büyücülük, seks partileri, tacizler ve sürrealizm bolca yer alıyor.

7. Takane no Jitensha

Takane no Jitensha

Takane heyecanlıdır; Annesi, yaklaşan sınavında ilk yüze girerse ona yepyeni bir bisiklet sözü verdi ve Takane ise bunu başaracağından emin. Ancak Takane, sonucunun kötü olduğunu öğrenince annesine yalan söyler ve küçük kız kardeşinin gazabına uğrar. Hayal kırıklığına uğramış ve öfkeli olan Takane, daha sonra bir tapınağa doğru yola çıkar ve gizemli bir adama ve onun cazip teklifiyle karşılaşır: Takane, iyi bir test puanı karşılığında hiç kullanmadığı bir şeyden, kız kardeşinden vazgeçmelidir...

8. Ane Naru Mono

 Ane Naru Mono

Yuu'nun zor bir hayatı oldu. Ailesini beş yaşındayken bir trafik kazasında kaybettikten sonra, kendisini gerçekten yuva diyebileceği bir yeri olmayan; akrabaları arasında gidip gelirken buldu. Sürekli bir yalnızlık duygusuyla boğuşan, tek istediği biraz arkadaşlık edecek birileriydi ve umduğundan çok daha fazlasını elde etmek üzere! Onun Chiyo ve Yuu'ya bir dilek hakkı verecek. Tek sorun: O hayal edilemez bir güce sahip bir iblis!