En Efsane 10 Çin Animesi Önerisi!

Bu anime önerileri kendi düşüncemle yani kendimin beğenisine göre sıralanmıştır, zevkler kişiden kişiye değişir ama umarım siz de beğenirsiniz. (NOT) Önereceğim animeleri kulaklık takarak izlemenizi tavsiye ederim deneyerek bu sonuca vardım aynı animeyi kulaklık takmadan izlediğime kıyasla kulaklıkla izlediğimde animeden daha çok etkilendiğimi söyleyebilirim size göre hangisi daha iyiyse o şekilde izlersiniz. Listede olmayan ve beğendiğiniz anime önerileriniz varsa yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim. (ÖNEMLİ) bildiğiniz gibi çin animeleri 10-15 dakika arası sürmektedir başlangıç ve bitiş kısımlarını da çıkarınca 5-7 bazen de 2-3 dakika daha fazla olmakta ve bazıları da 20 dakika olabilmektedir. Bu sebepten dolayı izlenmez şeklinde düşünen varsa buraya dikkat etsin ben de ilk başlarda bu şekilde düşünüyordum sonradan biri bana "kısa olsa da aynı, 1-2-3. bölüm derken zaten aynı süreye denk geliyor" şeklinde söyledi bu sözden sonra artık süreyi kafama takmadım sadece daha erken bölüm değişmesine sebebiyet veriyor ama zamanla da zaten alışıyorsun hatta bazı animelerde bölümler birleştirilmiş şekilde düzenlenip yayınlanıyor o yüzden bundan dolayı çin animesi izlemeyeceklere izlemelerini tavsiye ederim. Listemizde 20 dakikalık olan animelerde önerilmiştir. Herkese şimdiden iyi seyirler.

1. Douluo Dalu

Douluo Dalu

11 sezondan oluşmakta ve şu anda devam etmektedir. Genel olarak Fantastik, Aksiyon ve Romantizm türündedir. Konusuna gelecek olursak ana karakterin bulunduğu klandaki gizli olan teknikleri izinsiz öğrenmesi sonucunda masumiyetini kanıtlamak adına uçurumdan atlar ve ruh dünyası denilen başka bir dünyada bebek olarak yeni yaşamına başlar. Ruh dünyasında canavarlarda bulunan ve gücün simgesi olan halkaları ele geçirerek güçlenilebilmektedir.

Ana karakterimiz önceki gizli tekniklerle birlikte ruh dünyasında kazanacağı güçlerle kendini geliştirip ruh dünyasında önceki klanını baştan kurmayı hedefler bunu hedeflerkende o dünyada tanıştığı kadını korumaya çalışır. Kadın dediysem de normal kadın şeklinde anlamayın izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Animeyi izlerken tamamlanmış sezon şeklinde izlemenizi tavsiye ederim çünkü yeni bölüm şeklinde izleyince önceki sezonlardaki heyecanı alamamıştım o yüzden böyle bi tavsiyede bulunuyorum tabi bu dediğim tavsiye size nasıl uyuyorsa o şekilde izlersiniz. Şimdiden iyi seyirler.

2. Doupo Cangqiong / Battle Through The Heavens (Kısaca btth)

Doupo Cangqiong / Battle Through The Heavens (Kısaca btth)

5 sezondan oluşmakta ve şuan devam etmektedir. 5.sezonu bazı yerlerde special olarakda geçmektedir ama 4.sezondan sonra gelen seridir.

Genel olarak Fantastik, Aksiyon ve Romantizm türündedir. konusuna gelecek olursak önceleri dahi olarak anılan ana karakterimiz bi zaman sonra gerilemeye başlar bundan dolayı nişanlısı Nalan Yanran tarafından nişanın iptal edilmesi istenir, nişanın iptali ise o kıtada büyük bir hakaret olarak görülüp ailelerin kuşaklar boyu utanmasına sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı ana karakterimiz kabul etmez ve 3 yıl  sonra yapılacak savaşta kazanan tarafın istediği olacağının kararına varılır.

Ana karakterin güçsüzleşmesinin sebebi taktığı yüzüktür ve yüzükte bir ruh yaşamaktadır ve bu ana karatkerimiz tarafından dahi bilinmemektedir. Sonradan bu ruh tarafından eğitilecek olan ana karakterimiz 3 yıllık anlaşma için güçlenmek adına çıktığı macerayı konu edinir.

Bu seri zamana göre gelişiyor yani sezon arttıkça görüntü kaliteside artıyor o yüzden 1.sezonda görüntü kalitesi iyi olmasada ilerki sezonlarda çok iyi oluyor o yüzden kaliteden dolayı izlemeyeceklere izlemeye devam etmelerini öneririm. Kullanılan fotoğrafta 4.sezondaki bi sahne resmedilmektedir. İzleyenlere şimdiden iyi seyirler.

3. Wanmei Shijie / Perfect World

Wanmei Shijie / Perfect World

1.sezon 35.bölümde ve şu anda devam etmektedir. Genel olarak Fantastik, Aksiyon ve Romantizm türündedir.

Konusuna gelecek olursak ana karakterimiz mevki bakımından yüksekte olan bir ailedendir, ana karakterin anne ve babası gidip de dönemeyen dedesini aramak için evden ayrılırlar o sırada ana karakterin nadir kemiklerle doğduğunu teyzesi öğrenir ve o kemikleri zorla kendi oğluna naklettirir. Bunu öğrenen anne ve babası intikam almayı ve kemikleri geri almayı dener intikam başarılı olur ama klanın başı tarafından kemiklerin alınması engellenir. Anne ve babası oğulları tehlikede olmaması ve iyileşmesi için taş köyü adlı bir köyde bırakarak yanından ayrılırlar. Ana karakterimiz büyüyünce olan biteni öğrenip anne ve babasını bulmak için maceraya atılması konu edinmiştir.

Bu anime kendisini bana efsane dedirtecek kadar güzeldi o yüzden izleyecek olanların izlediğine pişman olmayacaklarını düşünüyorum. Konu ve kalite bakımından üst sırada olan bu animeyi herkese öneririm izleyeceklere şimdiden iyi seyirler dilerim.

4. Wu Dong Qian Kun

Wu Dong Qian Kun

2 sezondan oluşmaktadır. Genel olarak Fantastik, Aksiyon ve Romatizm türündedir.

Konusuna gelecek olursak Lord Marta adlı Sansar'ın (hayvanın tam olarak ne olduğunu bilemedim o yüzden sansar olarak yazıyorum) sahip olduğu kadim taşı siyah giyinimli adamlar tarafından alınmaya çalışılır bunun üzerine sansar kendisini taşın içine koyup gelecek varisi bekler.

Ana karakterimizin babası Lin Lang Tian adlı biri tarafından kültivasyonu yok edilir yani eğitim yapamaz hale getirilir bundan dolayı babası çöp olarak anılmaya başlanır, ana karakterimiz de çöp olarak anılıp zorbalığa maruz kalır günlerden bir gün zorbalığa uğrarken kayalığın üzerine düşüp yaralanır, akıttığı kan kadim taşın içine çekilir ve sonradan bu taş sayesinde eğitimini tamamlayarak hızlı bir şekilde gelişir. Kendisi ve ailesine zulmedilmemesi için ve ailesini bu duruma sokan kişiden intikam almak için güçlenmeye çalışması konu edinir.

1.sezonda romantizm pek olmasa da 2.sezonda romantizm konusu işlenmiştir. Kendi düşüncemi söylemem gerekirse anime yarım kalmış 3.sezon gelirse anca tamamlanır bundan dolayı 3.sezonu beklemekteyim. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler dilerim.

Önerilen: Wu Dong Qian Kun ayrıntılı Tanıtım

5. Ling Jian Zun

Ling Jian Zun

4 sezondan oluşmakta ve şu anda devam etmektedir. Genel olarak Fantastik, Aksiyon ve Romantizm türündedir.

Konusuna gelecek olursak rüyalar aleminde neredeyse dövüş imparatoru seviyesine gelen ana karakterimiz gizli saldırıdan dolayı ve reenkarnasyon adlı taş sayesinde çöp diye anıldığı zamanında olacak şekilde baştan başlar. Önceki yaşantısındaki bilgiler ve reenkarnasyon taşının normale göre 5 kat daha etkili olması asabiyle önceki yaşantısındaki kötü anıları yaşamamak adına kendini güçlendirmeye çalışması ve karısı olarak seçtiği Liu Xiang'ı koruması konu edinmiştir.

Bu animede diğer animelerden farklı olarak ana karakterin sezon ilerledikçe görüntüsünde değişikliğin olması sonucu 3 farklı görüntüde karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca sezon ilerledikçe görüntü kalitesi de gelişmektedir. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler dilerim.

6. Quanzhi Fashi

Quanzhi Fashi

5 Sezondan oluşmaktadır. Genel olarak Fantastik, Aksiyon ve Büyü türündedir.

Konusuna gelecek olursak ana karakter bir adamdan bir kolye alır ve uyandığında etrafındaki herkes büyüden bahsetmeye başlar ve sonradan büyü dünyası gibi bir yerde olduğunu farkeder. Ailesinde büyücü olmadığından dolayı halktan biri olarak görülür bu yüzden ana karakterimiz olan Mo Fan zayıf ve küçümsenen biri olmak istemediğinden dolayı büyücü olmaya karar verir. Babası bundan dolayı evini satıp Mo Fan'ı büyü okuluna gönderir, Mo Fan en güçlü ve nadir olan özelliklerden ateş ve yıldırım'ı uyandırması ve en güçlü büyücü olma yolunda ilerlemesini konu edinir. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler dilerim.

7. Swallowed Star

Swallowed Star

1 sezondan oluşmaktadır. Genel olarak Fantastik, Aksiyon, Bilim ve Romantik türündedir.

Konusuna gelecek olursak RR Virüsü ortaya çıkmasından dolayı hayvanlar vahşileşip bilinmeyen türler ortaya çıkar ve mutasyona uğramış akıllı yaratıklar ortaya çıkar bundan dolayı insan uygarlığının büyük bir kısmı ortadan kalkar. Hayatta kalan 5 ülkenin ittifakından oluşan bir dünya ittifakı kurularak insanoğlunun soyunun tükenmesi engellenerek mutasyona uğramış canavarlarla savaşabilen savaşçılar ortaya çıkartırlar bu çağa nirvana çağı denilmektedir.

Ana karakterimiz bu ittifakta yaşamaktadır. Ailesinin durumunun düzelmesi açısından savaşçı yani askerlik okuluna girmeye çalışır şehre inen mutant kartalla savaşan savaşçıyı gören ana karakterimizin fikri o vakit kesinleşerek savaşçı yani dövüş pratisyeni olmaya karar verir. Ana karakterimiz bu yoldaki macerası ve sevdiği kadını koruması konu edinir. Kalite ve konu bakımından çok iyi olan bir anime şahsen 2. sezonunu beklemekteyim. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler.   

8. Xing Chen Bian

Xing Chen Bian

3 sezondan oluşmaktadır. 2.sezonu "Xing Chen Bian: Yu Li Cang Hai" ve 3.sezonuda "Xingchen Bian: Xichen Yao Hai" olarak geçmektedir. Genel olarak Fantastik, Aksiyon, Macera ve romantizm türündedir.

Konusuna gelecek olursak ana karakterimiz doğu muhafız kralının 3.oğludur küçükken yanlarına gelen Mor Düzine adlı yaşlılar tarafından doğuştan gelen bir durum nedeniyle enerji merkezinde iç enerjisini biriktiremediğini bundan dolayı gelecek vaat etmediğini söylerler. Babası bu sorunun çözümünü arar ama bulamaz, bu sırada da eşinin intikamını almak için planlar yapmaktadır kendince oğlu zarar görmesin diye oğluyla görüşmemeye karar verir ama ana karakterimiz tarafından bu durum kendisi işe yaramadığından yani iç sanatları geliştiremediğinden babasının kendisiyle görüşmediği şeklinde düşünülür. Bundan dolayı dış sanatlara yönelir yani kazanılmış uzmanlığa yönelir.

Kazanılmış uzmanlıkla tepeye ulaşmak doğuştan uzmanlığa karşın daha zordur, ayrıca doğuştan gelen uzmanlığa yani iç sanatlara sahip olanlar içinde bile en tepeye ulaşmak bir milyonda bir olasılıktadır. Bu durum ana karakterimiz için daha da zor olduğu halde kimsenin yapmamış olduğu yapılamayacağı anlamına gelmez şeklinde düşünerek dış sanatlarını öğrenerek kendisini geliştirmesi adına girdiği macerayı konu edinir. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler.

9. Yao Shen Ji / Tales of Demons and Gods

Yao Shen Ji  / Tales of Demons and Gods

5 sezondan oluşmakta ve şu anda devam etmektedir. Genel olarak Fantastik, Aksiyon ve Romantizm türündedir.

Konusuna gelecek olursak ana karakterimiz uzay zaman kitabı sayesinde genç yaşındaki haline, akademide eğitim gördüğü zamana geri döner. Önceki yaşamında Glory şehrine yani ana karakterin bulunduğu şehre canavarlar saldırır, kutsal aile olarak anılan aile şehri ilk terk edenler olur gençliğine dönen ana karakterimiz efsanevi ruh kullanıcısı olacağını belirtip kutsal ailenin yaptıkları yüzünden onları cezalandırmak, planlarını bozmak adına ilk olarak kutsal aileden olan sınıf öğretmeniyle iddiaya girerek harekete geçer kısacası şehrin başına gelecek felaketi engellemek adına güçlenmeye ve arkadaşlarını da güçlendirmesi konu edinilmiştir. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler dilerim.

Önerilen: Tales of Demons and Gods benzeri Manga önerileri!

10. Jue Shi Wu Hun

Jue Shi Wu Hun

1 Sezondan Oluşmakta ve şu anda devam etmektedir. Genel olarak Fantastik, Aksiyon ve Romantizm türündedir.

Konusuna gelecek olursak ana karakterin hocası bulunduğu klanda en genç yaşlısı (üst rütbedeki kişilere deniyor) olmak üzeredir bir gün yu xue adlı bir bayan astı (alt  rütbedeki kişilere deniyor) ile birlikte kutsanmış toprak adlı bir yere gelirler burada Chishe adlı maskeli bir adam tarafından saldırıya uğrarlar ana karakterin hocası bayan astını korumaya çalışırken meridyeni zarar görür yani artık pratik yapamaz hale gelir bundan dolayı ana karakterimizle birlikte mezhep dışına gönderilir. Belli bir zaman sonra Chishe tarafından yine saldırıya uğrarlar ve bu seferde ana karakterin meridyenlerini kapatır bu yüzden ilerde pratik yapmakta sorun yaşayacaktır. Hocası öğrencisini iyileştirmek adına yolculuğa çıkar yolculuktayken saldırıya uğrar, eve getirildiğinde ağır yaralıdır ve öğrencisi olan ana karaktere 5 yıl boyunca mezarından ayrılmamasını ve her gün altın ipek adlı eğitimi yapmasını tembihleyerek vefat eder.

Ana karakter denilen şekilde davranır ve sonunda hocasından kendisini güçlendirecek eşyayı alıp hocasının ölmediğini öğrenir ve hocasını aramaya karar verir bu sırada da kendi klanındakiler tarafından zulme uğrar uğradığı zulümlerden kurtulmak ve intikam almak adına güçlenmesi konu edinilir. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler dilerim.

Listedeki Tüm Animeleri İzlemek İçin: Tranimeci.com'a Uğrayın!

OKUMAYA DEVAM ET!

En İyi 14 Donghua Çin Anime Önerisi!