Kesinlikle İzlenmesi Gereken 140 Tane Anime Önerileri!

Anime severler için birbirinden sürükleyici ve kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşündüğüm kaliteli animeleri tek bir liste altında topladım. Anime önerileri arayanlar ve izleyecek animesi kalmayanlar için yaptığım bu kaliteli anime önerileri listemize geçelim

1. Grand Blue

Grand Blue

Kitahara İori üniversiteyi kazanır ve İzu şehrine yerleşir. Amcasının bir dalış kulübü vardır. Dalış kulübüne adımını attığı an ilginç bir manzarayla karşılaşır iki adam yarı çıplak bir şekilde alkol içmektedirler. Bu adamlar Kitahara'yı kulübe katmak için uğraşırlar başta pek sıcak bakmasa da sonradan kulübe katılır ve birbirinden eğlenceli zaman geçirirler. Kitahara hayalini kurduğu üniversite hayatından tamamen başka bir hayat yaşamaktadır. İzlerken çok güleceğiniz bir seri kesinlikle izleyin derim.

2. Tensei Shitara Slime Datta Ken

Tensei Shitara Slime Datta Ken

Tensei shitara Slime Datta Ken, Türkçe olarak “Bir Balçık Olarak Yeniden Doğduğum Zaman” Bir balçığın ana karakter olduğu buna rağmen komik olan eğlenceli bir yapımıdır. Aynı isimli Japon Manga’sından uyarlama bir anime dizisidir. 24+1 bölümden oluşmaktadır.

Satou Mikami isimli 37 yaşında genç ve bekar bir adam hakkındadır. Okul ve iş hayatı oldukça düzgün ve sorunsuz geçmesine rağmen yalnız bir adamdır. İşten arkadaşlarıyla buluştuğu bir gün bıçaklanıp öldürülür. Ölümünün ardından Rekreasyon geçirip başka bir dünyada doğar. Bu dünyaya da bir balçık olarak gelir.

Mağara gibi bir yerde bir süre dolaştıktan sonra bir ses duyar. Gözleri olmadığından kim olduğunu bilemez ama ikisi de çok yalnızdır. Bir süre sonra Seste ki kişi kendisinin Veldora olduğunu ve görmeyi öğretebileceğini söyler.Karşılığında sadece kendisini görünce korkmamasını söyler çünkü o bir ejderhadır. Ejderha ile tanışıp onu kurtarmak için sindirdikten sonra dışarı çıkar bir goblin köyü ile karşılaşıp onları kurtarır. Oranın efendisi olur, Güçlerini kullanarak çok daha fazla kişiyi emri altına alır.

3. Quanzhi Gaoshou

Quanzhi Gaoshou

Ana karakterimiz Ye Xiu Glory isimli mmorpg oyununda zirvededir, oyundaki lakabı ise 'Savaş Tanrısı'dır. Klanı ile anlaşmazlık yaşar ve yollarını ayırırlar. Günümüzdeki e-spor takımları gibidir. Hikâye sadece oyun içinde geçmez gerçek dünyada da geçer. Ayrıldıktan sonra kendine internet kafede iş bulur. Oyuna sıfırdan başlar. Oyunda karakter sınıfları vardır ama Ye Xiu bir sınıf seçmez. Tekrardan zirveye mi tırmanacak yoksa zirvedekiler tarafından ezilecek mi?

4. Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu

Koudo Ikusei Lisesi adında bir okul vardır. Elit bir okuldur. Amacı öğrencilerin  %100'nü üniversiteye yerleştirmeye çalışırlar. Buna göre programları ve testleri vardır. Okulun dışına çıkmak yasaktır. Okulda alışveriş yerleri market gibi yerler bulunmaktadır. Okul size belirli bir puan gönderir ve bu doğrultuda harcama yaparsınız. Her okulda olduğu gibi bu okulda da kriterler vardır. İstenilenleri karşılayamayanlar okuldan atılır. Okulda D sınıfı adında bir sınıf vardır. Bu sınıf en sorunlu öğrencilerin olduğu bir sınıftır. Ana karakterimizde bu sınıfa dahildir. Okulda kalmak için ne yapması gerekecek?

5. Given

Given

Konusu Dram, aşk ve yaoi dir. Mafuyu Satou bir gün okulun merdivenlerine oturur ve gitarla oynar o sırada gitarın telleri kırılır. Bunu gören Ritsuka Uenoyama ona yardımcı olur. Her şey bu şekilde başlar. Mafuyu Satou'nun gitarı olmasına rağmen çalmayı bilmemektedir. Ritsuka Uenoyama'dan ona gitar çalmayı öğretmesini ister. Bir süre sonra Mafuyu Satou'yu müzik grubuna davet eder. Müzik grubu Mafuyu Satou'dan etkilenir ve bir sahneye çıkmaya karar verirler. Yaoi olmasına rağmen sevdiğim bir anime bakmanızı tavsiye ederim.

6. Youjo Senki: Saga of Tanya the Evil

Youjo Senki: Saga of Tanya the Evil

Ana karakterimizin adı Tanya Degurechaff'dir. Ana karakterimiz kariyerine çok önem vermektedir. Tanrıya inanmamaktadır. Bir gün Tanrı ile kavga eder ve lanetlenir. İmparatorluk adında bir yer vardır. Savaşın olduğu bir dünyaya sıkışıp kalmıştır. Silahını ateşleyebilmek için Tanrıyı anması gerekmektedir.  Bu dünyada acımasız olmak zorundadır. Karakterimiz savaşın olduğu bir dünyada nasıl hayatta kalacaktır?

7. Log Horizon

Log Horizon

Elder Tale isimli bir oyun vardır. Oyuncular gözlerini oyunun içinde açar. Buraya nasıl geldiklerini veya nasıl çıkış yapabileceklerini kimse bilmemektedir. Oyunda bir kargaşa vardır. Buraya geldikleri için mutlu olan ve korkan insanlar vardır. Oldukları yerde bir düzen yoktur. İnsanları veya npc'leri öldüren kişiler vardır. Npc'lerinde kendi duygu ve düşünceleri vardır. Ana karakterimiz Shiroe nasıl bir düzen getirecektir? Bu dünyada sıkışıp kalmalarının ardındaki gizemi çözebilecek midir? Bu dünyada ölürseniz gerçekten ölmüyorsunuz yalnızca şehirdeki başlangıç noktasına geri dönüyorsunuz!

8. Kuroko No Basket

Kuroko No Basket

Orta okullar arasında mucize nesil olarak adlandırılan kişiler vardır. Basket dahileri olarak bilinirler. Her birinin kendine ait bir özelliği vardır. Ana karakterimizin adı Kuroko Tetsuya'dır. Mucize nesilin bir üyesidir. Diğerlerinin aksine tanınmamaktadır. Sahada adeta bir hayalet gibidir. Kimse onu farkedemediği için istediği gibi pas atabilmektedir. Ortaokul bitince herkes farklı bir liseye gider. Ana karakterimizin gittiği lise'nin ismi Seirin Lisesi'dir. Orada kendine yeni takım arkadaşları bulup mucize nesili yenebilecek midir?

9. Enen no Shouboutai

Enen no Shouboutai

Bir gün insanlar hiç beklenmedik bir anda ortada hiçbir sebep yokken yanmaya başlar. Yananlar, Infernals adı verilen ateşli canavarla dönüşürler. Bu olaylarla ilgilenmesi için özel bir ekip oluşturulur. Oluşturulan ekibin İsmi Özel Yangın Timi'dir. Bu yangınlarla birlikte bazı insanlar doğaüstü güçler elde etmiştir. Ana karakterimiz Shinra Kusakabe üçüncü nesil olarak adlandırılmaktadır. Özelliği ise ayaklarını istediği gibi aleve verebilmektedir. Ailesini bir yangında kaybetmiştir. Hayali ise Özel Yangın Timine katılıp bir Kahraman olmaktır. İnsanlık bu yangınların ardındaki nedeni bulabilecekler midir?

10. Fruits Basket

Fruits Basket

Ana karakterimizin adı Tohru Honda'dır. Kendisi neşeli ve iyimser bir karakterdir. Ailesin bir trafik kazasında kaybetmiştir. Dedesi ile birlikte yaşamaktadır. Dedesi ile birlikte yaşadığı ev tadilata girer. Tohru'nun bir süreliğine kendisinin kalacağı bir yer bulması gerekir. Tohru bir çadır alır ve çadırda yaşamaya başlar. Çadır ile yaşadığı yer Sohma ailesin mülküdür. Onu eve çalışan olarak almaya karar verirler ve bir oda teklif ederler. Böylece Tohru Sohma ailesinin evinde yaşamaya başlar. Sohma ailesinin bir sırrı vardır. Bu sır Zodyak hayvan ruhudur. Karşı cinsle sarıldıkları veya duyguları tavan yapınca hayvana dönüşürler. Genelde bu sırrı Sohma ailesinin dışında bilenleri hafızası silinir. Tohru bunu kimseye anlatmayacağına söz verir ve hafızasına dokunmazlar. Ailenin başındaki Akito Sohma tüm aileye korku salmıştır. Aile içindeki olaylar olaylar!

11. Kakegurui

Kakegurui

Hiç kumar becerilerinin sosyal statüyü belirlediği bir okul hayal ettiniz mi? Çoğumuzun aklına bile gelmez ama işte sizlere tam da az önce bahsettiğim gibi bir işleyişi olan anime Kakegurui'yi sizlere öneriyorum.

Kumardan ölesiye zevk alan ve iyi bir kumar zevki için ölümü bile göze alabilecek delilikte bir kız olan Jabami Yumeko bu okula transfer olur ve okulun tüm düzeni alt üst olur. Jabami Tek tek okulun tüm kumar krallarını alt üst ederken onu neler bekliyor?

12. Darwin's Game

Darwin's Game

Oyunun ve ölümün iç içe olduğu, şans eseri elde ettiğin özel bir gücün tüm hayatını etkilediği ve değiştirdiği bir dünyaya hoşgeldin! Darwin's Game'e girmek aşırı zorken girmene rağmen çıkış işe yoktur! Kapana kısılırsınız. Peki bu bataklığa yanlışlıkla sürüklenen Kaname Sudo acaba bu oyundan ayrılmanın bir yolunu bulabilecek mi?

13. Kimetsu no Yaiba

Kimetsu no Yaiba

Ya şeytanlar sadece bir efsane değilse? İnsanların şeytana dönüşebildiği bu dünyada neler oluyor!?

Kamado Tanjiro'nun ailesi bir şeytan tarafından katledildiğinde huzurlu aile hayatı paramparça oluyor ve şans eseri ailesinden tek hayatta kalan kız kardeşini buluyor ama ne görsün o da şeytana dönüşmüş. Tanjiro kız kardeşini tekrar insana dönüştürmek için bir yolculuğa başlar. Acaba kız kardeşini tekrar insana dönüştürebilecek mi yoksa onu eski haline getiremeden kız kardeşi onu mu yiyecek?

14. Dororo

Dororo

Dororo anime dizisi aynı ismi taşıyan 1969 yılı yapımı Dororo ve Hyakkimaru anime dizisinin güncelleme versiyonudur. Kısacası 1969 yılında çekilmiş olan film tekrar çekilmiştir. Dizinin yeniden çekilmesiyle hikaye bir şeyler kazanmış ve bir şeyler kayıp etmiştir. İlk başta isminden başlayalım konu tamamen Hyakkimaru ile ilgili olmasına rağmen güncel isimden yine Hyakkimaru çıkarılmıştır. Görsel ve Hikayesel gelişim günümüz modern standart ve kurallar gereğince düzenlenip geliştirilmiştir. Düşmanların sayısının azalmasına karşın da kan ve şiddet öğeleri artmıştır.

Bir samuray efendisi topraklarını savunmak, güç elde etmek ve zafer kazanmak için 12 şeytan ile anlaşma yapar. Anlaşmanın gereğince oğlunun parçalarını alan Şeytanlar Efendiye zafer, ülkeye de refah getirirler.

Hyakkimaru ise yok edilmesi için bir ebeye verilir. Vücudunda hiç bir parça kalmayan derisi dahi olmayan bu çocuğu öldüremeyen ebe bir kayığa koyup salar. Bundan sonrası kaderin bir cilvesi ile bir doktorun bulmasıyla sonuçlanır. Doktor bir çok yapay uzuv ve iyi bir bakım ile çocuğu 17 yıl boyunca hayatta tutar.

Bu çocuk üstün bir hayatta kalma iç güdüsüne ve savaş yeteneğine sahiptir. Canavarlar ve kötü yaratıkların yanı sıra iyileri ve insanları da ruh enerjileri ile ayrıt edebilmektedir. Parçalarını alan iblisleri bulup tek tek avlar ve ağladıkça da parçaları geri gelir.

Hyakkimaru parçalarını aldıkça da ülke savaşın, açlığın ve doğal felaketlerin odağı haline gelmeye devam eder. Sonunda Babası ve erkek kardeşi Hyakkimaru ‘yu avlamaya çıkarlar. Tüm çabalarına rağmen Hyakkimaru vücdudunu tamamen almayı başarır.

15. Yowamushi Pedal

Yowamushi Pedal

Anime ve mangalarla aşk resmen yaşayan Onoda, liseye geçince hayali olan anime kulübüne giremiyor! Ama ayrıca 'Hİme Hime' şarkısını söylerken bisiklet sürmekten de oldukça hoşlanan Onoda bisiklet kulübünün başkanının gözüne de çarpıyor. Bir şekilde kendini bisiklet kulübünün içinde bulan Onoda kulüpte oldukça zorlu eğitimlerden geçecek, turnuvalarda birinci olmak ve yeni arkadaşlar edinmek ise Onoda'nın istekleri arasında. Onoda hedeflerine ulaşıp başarılı olabilecek mi?

16. Kuroshitsuji

Kuroshitsuji

Viktorya dönemi İngiltere'sinde, zengin ve varlıklıların evlerini yönetmek için bir baş uşak tarafından yönetilen hizmetçi personellerine sahip olması oldukça normaldir; Phantomhive Estate de farklı değil. Bir oyuncak şirketinin çocuk sahibi olan genç ve talepkar Kont Ciel Phantomhive, büyük kırsal malikanesinde yaşıyor. Sebastian onun baş uşağıdır ve mükemmelliğin timsalidir; günlük işlerini zahmetsizce ve zarif bir şekilde tamamlar ve diğer çalışanların sayısız hatasını düzeltir. Bununla birlikte, dışarıdan her şey normal görünse de, ambalajın hemen altında daha uğursuz bir sır yatmaktadır. Sebastian aslında genç kontla bir sözleşmeye bağlı bir iblistir; ruhu karşılığında sadakatle hizmet edecek ve onun için savaşacaktır.

17. Mairimashita! Iruma-kun

Mairimashita! Iruma-kun

Ailesi tarafından umursanmayan Iruma-kun bir şeytana satılır ve başka bir dünyaya geçer. İlk başta alışma sıkıntıları çekeceğini düşünsede bu geldiği yerin o kadar da kötü olmadığını farkeder. Ama unuttuğu önemli bir şey vardır. Şeytanların insanları yemeyi çok sevmesi. Bir şeytan okuluna kaydolan Iruma'nın  ilk önceliği insan olduğunu kimseye çaktırmamak ve ikincisi ise kendisine şeytan arkadaşlar bulmak! Acama Iruma-kun hoş bir akşam yemeğimi olacak yoksa Şeytanların başına geçip yüzyıllardır başıboş takılan şeytanların efsanelerdeki gibi diğer düyadan gelen kralları mı olacak? Hep birlikte göreceğiz.

18. Death Note

Death Note

Bir güç insanı ne kadar değiştirebilir? Dİğer insanların hayatları Yagami Light'ın elindeyken Light oldukça değişiyor! Suçluların bu dünyaya olmaması gerektiğini düşünen Light tek tek sadece suçluları öldürmeye başlar. Kendisini tanrı ile eşit göre Light acaba insanlıktan tanrılığa yükselebilecek mi?

19. Ansatsu Kyoushitsu

Ansatsu Kyoushitsu

Ayın, %70' ini tamamen yok etmiş ahtapotumsu bir canavarın japonya hükûmetine belli bir tarihte aynı şeyi dünya içinde yapacağını söylemesi ve 3-E sınıfına öğretmenlik yapmayı istemesidir ve devletin kârıysa canavarın öğrenciler tarafından saldırıya uğrasa bile öğrencilere karşı kendini savunmak dışında bir şey yapamamasıdır.

Bu canavarın başına koyulan para miktarıysa Japonya'nın en iyi okullarından birisindeki en düşük sınıf olarak nitelendirilen 3-E sınıfının 20 mach (genelde uçaklar 0.8 mach hızında uçar) hızında ki bu canavarı öldürmeye çalışması ve canavarında bunu destekleyerek öğrencilerine şefkatle elinden geldiği kadar çok şey öğretmeye çalışmaya başlaması ile olaylar başlar. Öğrenciler canavar olan aynı zamanda neredeyse ölümsüz biri gibi görünen ve mesleğine kaç kolu varsa sarılmış olan bu öğretmenlerini Koro-sensei olarak adlandırırlar ve bu canavar ile öğrenciler arasında oluşmaya başlayan samimi bağlar ile işler iyice karışır. Unutmayın bu animede dram etiketi de var.

20. Haikyuu!!

Haikyuu!!

Ana karakterimiz Shoyo Hinata, "Sahanın KralıTobio Kageyama'ya karşı ilk ve son voleybol maçını kaybettikten sonra liseye geçtikten sonra onun rakibi olmaya yemin eder. Ama yenmek istediği adam onla aynı liseyi seçmiştir ve artık takım arkadaşlarıdırlar!

,

21. Yesterday wo Utatte

Yesterday wo Utatte

Birbirleriyle aşk yaşayamayacak gibi görünen dört kişinin hikâyesi olan hikâye, esas olarak Rikuo Uozumi'nin üniversite aşkı olan Shinako Morinome arasında geçiyor. Bu devam ederken, diğer iki ana karakter Haru Nonaka ve Hayakawa, sırasıyla Rikuo ve Shinako olmak üzere kendi aşklarının peşinden gitmekte ama bu kolay değil malumunuz. Bu, hepimizin bir noktada deneyimlediği, karşılıksız duyguların ve yanlış anlamaların hikâyesi!

Konu sürekli olarak karakterlerin geçmişlerini ve her birinin yeni bir ilişkide yeni bir başlangıç ​​yapmak için onları geçmişlerini bırakması gerektiğini ama kolay kolay bırakamadığını anlatır.

İngilizcesi, Sing "Yesterday" For Me  olan romantizmi şaşırtıcı derecede olgun bir şekilde ele alıyor ve karşılıksız(platonik) aşk gerçekliğini keskin bir bakış açısıyla bizlere izletiyor. Aynı zamanda bir ilişkide çabanın önemini vurgulamasının yanında anime bize ''Birisine karşı hisler beslemek tek başına yeterli değildir.'' olayını da anlatıyor. Genel olarak, romantizm türüne yeni bir pencereden bakan bizce 2020'nin en iyi animelerinden birisi Yesterday wo Utatte.

22. In/Spectre

In/Spectre

Kuro Sakuragawa ve Kotoko Iwanaga'nın, çeşitli canavarları ve yōkaiyi ele geçirmelerine odaklanan bir gizem hikâyesi. Kotoko, yakın zamanda yaşadığı ayrılığı aşmak için mücadele ederken, Kuro'ya da delicesine aşıktır.

Doğaüstü olaylar ve garip güçlere sahip iki ana karakterle dolu olan anime, aksiyon temelli anlatıma dayanıyor, ancak karakterin romantizmi bölümler boyu artıyor ve yoğunlaşıyor, bu da izleyicileri animeyi izlemeye devam ettiriyor ve kendine bağlıyor!

23. Koisuru Asteroid

Mira Konohata , çocukluğunda Ao Manaka adında bir çocukla arkadaş olur ve birlikte bir asteroit bulma sözü verirler. Yıllar sonra aynı lisede buluşurlar. Mira, Ao'nun da katıldığı Yer Bilimleri kulübüne katılır. Küçükken onun erkek olduğunu düşünmesine rağmen Ao'nun aslında bir kız olduğunu anlıyor. Sınıf arkadaşlarıyla birlikte deneyler yaparlar ve birbirlerine verdikleri sözü gerçekleştirmek için çalışmalara durmaksızın devam ederler. Bir asteroit bulma!

Çoğunuza göre bu anime tam bir aşk animesi olarak görünmeyebilir, ancak animenin olayı Ao ve Mira arasındaki ilişkiye dönmeye başlıyor ve dönüyor da. İngilizcesi Asteroid In Love olan bu animemiz romantizmin cinsel olması gerekmediğini kanıtlamak için yapılmış gibi.

Çok sevimli, eğlenceli ve içten yani tam olarak bir romantik anime'nin ihtiyacı olan şeyler bolca var. Bazen arkadaşlık cinsel bir ilişkiden daha önemlidir ve bu anime bu fikri bizlere sunuyor.

24. Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei Shitemita

Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei Shitemita

''Aşk aslında beyinde ateşlenen kimyasallardır, değil mi? Bilimin aşık olduğu şey buydu , ben de bunu kanıtlamaya çalıştım''  Bu animemiz, aşkı ölçmek için bilimsel bir yol bulma görevini üstlenmeye çalışan iki parlak STEM araştırmacısını konu alıyor. Ayame Himuro, duygularını araştırmacı arkadaşı Shinya Yukimura'ya itiraf ettikten sonra, bununla nasıl başa çıkacağını bilmediği için en iyi bildiği şeyi yapıyor: Araştırıyor. İkisi de matematiğin bir şeyleri anlamak için nihai araç olduğuna inanıyor.

Bu anime kesinlikle izlemeye değer. İki kahraman araştırmalarının derinliklerine inerken Shinya, beklediğinden daha zor bir iş olan kendi duygularıyla hesaplaşmaya başlar.

Kahramanlar arasındaki ilişkiyi izleyiciyi tatmin eden sahnelerle ballandıran ve anlatımda benzersiz bir yaklaşım benimseyen fantastik bir romantik anime.

25. Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi Benzeri↓↓

Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi Benzeri↓↓

25-Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou

Hajime Nagumo ve sınıf arkadaşları kahraman olarak aniden fantastik bir ülkeye çağrılır. Ancak sınıf arkadaşlarının çoğu güçlü istatistiklere ve yeteneklere sahipken, Hajime bir çöptür. Kraliyet insanları, askerleri hatta kendi arkadaşları bile onu çöp olarak görmekteydi. Hayatta kalması için tek seçeneğinin açgözlülüğün ve hayati fedakârlıkların gerektirdiği bir zindanın derinliklerine düşüyor. Orada bu fedakârlıkları sayesinde en güçlü olarak oradan çıkıyor ve yolculuğuna başlıyor!

26. Tate no Yuusha no Nariagari

Tate no Yuusha no Nariagari

Günlerini oyunlarla ve mangalarla geçiren bir Otaku olan Naofumi Iwatani, kütüphanede garip bulduğu bir kitabı incelerken birdenbire kendisini paralel bir evrene çağrılırken bulur! Efsanevi silahlarla donatılmış ve dünyayı kehanet edilen yıkımından kurtarmakla görevlendirilmiş dört kahramandan biri olduğunu öğrenir. Kahramanların en zayıfı olarak bilinen kalkan gücünü alan Naofumi. Çağrıldığı dünya ve onu çağıranlar tarafından yalnız bırakıldı, parasız bırakıldı ve hayati bir ihanete uğratıldı. Dönecek kimsesi ve kaçacak bir yeri olmadığından, sadece elindeki kalkanı ve kendisi bir başına kaldı. Şimdi, Naofumi efsanevi Kalkan Kahramanı olmak ve dünyayı kurtarmak için ve de intikamını almak için yolculuğuna başlıyor!

27. Queen's Blade: Vanquished Queens

Queen's Blade: Vanquished Queens

Hepsi birbirinden farklı ve enteresan hikayeleri olan karakterlerin birbirleriyle olan savaşlarını ve hesaplaşmalarını anlatan bir anime.

28. Goblin Slayer

Goblin Slayer

Söylentiye göre, hiçliğin ortasındaki bir loncada, sırf goblinleri öldürerek Silver rütbesine kadar tırmanan olağanüstü bir adam varmış. Aynı loncada, yeni bir maceracı olan bir rahibe ilk partisini bu adamla kurdu.. Bu adam goblin avlama sanatının piri idi!

29. Shinmai Maou no Testament Burst

Shinmai Maou no Testament Burst

Basara, Mio ve Yuki, görünüşte sıradan hayatlar yaşarken, Basara üvey kardeşlerinin şeytan olduğunu farkeder. Kardeşleri ona karşı bir hamle yapacakken onun içindeki kahraman güçleri uyanır ve Basara onları kölesi yapar! Basara kahraman soyundandır ve bu vesileyle kendisini şeytanların dünya savaşının içinde bulur!

30. Kara no Kyoukai 3: Tsuukaku Zanryuu

Kara no Kyoukai 3: Tsuukaku Zanryuu

1998'in temmuz ayındaki bir gece Fujino Asagami, darmadağın bir barda bir sokak çetesi tarafından acımasızca tecavüze uğrar. Ne kadar fiziksel veya cinsel istismara uğratsalarda kız onu esir alanlara aynı kayıtsız ifadeyle bakar. Ertesi gün, aynı binada parçalanmış cesetler bulunur, cesetler o kadar parçalanmıştır ki, araştırmacılar suçlunun bir insan olduğunu bile düşünemeyecek duruma gelir. Peki bu olayı kim yapmıştır?

31. Mad Bull 34

Mad Bull 34

Mad Bull, haydut bir polistir. Seks ve şiddetle dolu bir metropolde, şiddet suçlularını kendi kanunlarına göre infaz ederken kendi kanunlarıyla hükmünü koyar. Şimdi ise, çaylak ortağı Daizaburo neye uğradığını şaşırıyor ve Bull'un gerçek bir kahraman mı yoksa savaştığı suçlulardan daha kötü mü olduğuna karar vermesi gerekiyor!

32. Mardock Scramble: The First Compression

Durdurulamaz olanı durdurmak için karşı konulamaz olana ihtiyacınız vardır. Katledilemez olanı öldürmek için ise artık ölümün onun için bir anlamı olmayan birine ihtiyacınız var. Ve mükemmel bir seri katili yakalamak içinde yöntemlerini en iyi bilen bir kişiye ihtiyacınız var yani son kurbanına! Öldürülen ve yeniden doğan, artık insan olmayan Balot adlı kadın cyborg, tek bir nedenden dolayı bu vardır: onu öldüren adamı bulmak ve onu adalete teslim etmek.

33. Sevgililer Gününde İzlenebilecekler↓↓

Sevgililer Gününde İzlenebilecekler↓↓

33-Toki wo Kakeru Shoujo

Makoto Konno lise son sınıftır ama liseden sonra ne yapacağına hala karar verememiştir. Öğretmenlerinin baskıları ve istekleri ile arkadaşları ile vakit geçirmek arasında kalmış ve hangisini yapacağına karar veremeyen Makoto Konno tabiri caizse zamanda sıçrayabildiğini öğrendiği anda hayatı hobb birden değişir!

Fakat bu güç bir oyuncak değildir ve yaptığı her hareketin bir sonucu olduğunu zor yoldan öğrenir!

34. Orange

Orange

Naho Takamiya'nın lise ikinci sınıfının ilk gününde güne rezalet bir şekilde başlıyor. Hem geç uyanıyor hem de ona garip bir mektup geliyor. Mektubu gönderen kişi ise kendisi! Hem de 10 yıl sonraki hali.

Mektupta 10 yıl sonraki halinin tamamen pişmanlıklarla ve hüzünle dolu olduğunu söyleyip ona geçmişte kendisinin yaptığı hataları düzeltmesi ve yapmaması gerektiğini anlatır ve de okula yeni kaydolan Kakeru Naruse'yi gözünün önünde tutması hususunda uyarır. Çünkü gelecekte artık Kakeru yoktur! Naho onu korumalıdır.

35. Tamako Love Story

Tamako Love Story

Lisenin sonlarına doğru gelmişken oldukça enerjik fakat pek de bir şey bilmeyen üçüncü sınıf öğrencisi Tamako Kitashirakawa'nın tek planı Usagiyama Yürüyüş Festivali'nde efsane bir baton gösterisi yapmak.

Ama diğer tüm arkadaşlarının gelecek ile ilgili büyük planları ve hayalleri olduğunu öğrenir o sırada Tamako'nun ise bir yandan da aile restoranında çalışması gerekmektedir.

Mochizou Ooji ise biricik sevgilisi Tamako'yu geride bırakıp Tokyo'da bir üniversiteye girmeyi planlamaktadır fakat bunu Tamako'ya söyleyemez.

36. Ao Haru Ride

 Ao Haru Ride

Futaba Yoshioka eskiden güzel ve çekici, popüler bir ortaokul öğrencisiydi. Erkeklerin göz bebeği olsa da kızlar onu bu durumdan dolayı dışlamıştı. O bunu pek kafaya takmadı çünkü onun için asıl önemli olan en önemli arkadaşı olan Tanaka'nın ne düşündüğüydü.

Liseye geçerler ve artık Futaba büyümüş ve taş gibi bir hatun olmuştur. Fakat ortaokuldaki gibi değil de tam bir erkek fatma gibi davranarak erkeklerin ilgisini üzerinden atmak için çabalamaya başlar ama ne görsün ortaokuldaki Tanaka olmuş sana Kou Mabuchi! Ama tek değişen şey adı değildir ve maceramız başlar!

37. Kaichou Wa Maid-Sama

Kaichou Wa Maid-Sama

Okul sadece erkek lisesi iken birden kız erkek karışık bir karma liseye dönüşmüştür ve bu zorlu lisenin başkanı ise Misaki Ayuzawa'dır ve kendisi bir kızdır!

Herkesler ondan İblis Başkan olarak bahsetmesine rağmen Misaki Ayuzawa'nın bir sırrı vardır: Fakir ailesine yardımcı olmak için okuldan sonra yarı zamanlı olarak bir hizmetçi konseptli kafede çalışmaktadır! Bunu herkesten titizlikle gizli tutmayı başardı lakin okulun havalı bebesi Takumi Usui kafeye gelip onu görene kadar. Devamı animede :D

38. Kimi Ni Todoke

 Kimi Ni Todoke

Sawako Kuronuma veya ona dendiği gibi Sadako, oldukça tatlı ve çekingen birisi olmasına rağmen diğerleri onu korkutucu hatta kötü birisi olarak görür. Bir arkadaşının olmasını canıgönülden istiyen Sawako her klasik anime gibi sınıfın en popüler ve cana yakın çocuğu olan Shouta Kazehaya ile arkadaş olur.

Shouta onu diğerleriyle usulunca tanıştırarak ve kaynaştırarak onun hayatını ağır ağır değiştirmektedir!

39. Ore Monogatari!!

 Ore Monogatari!!

Kaslı, iri yapısı ve uzun boyuyla Takeo Gouda bir lise öğrencisinden çok emekli Ali Amca'ya benzemektedir. Korkutucu ve haşmetli görünüşünün altında ise tertemiz bir kalp ve nazik bir kişilik yatmaktadır. O bu vücudu ve kişiliği ile erkekler arasında tabiri caizse bir reis olarak görülür!

Fakat bunlar onun aşk hayatı açısından pek de bir işe yaramaz. Takeo'nun havalı ve yakışıklı kankası Makoto Sunakawa ise onun sevdiği kız dahil diğer tüm kızları kolayca kendine bağlayabiliyor!

Takeo, sevimli ve melek gibi olan Rinko Yamato'yu yani sevdiği kızı bir taciz olayından kurtardıktan sonra ona anında aşık olur fakat onun Sunakawa'dan hoşlandığından şüphelenir. 

40. InuYasha

InuYasha

Sıradan hayatının bir iblisin onu lanetli bir kuyuya sürüklemesi ile son bulan on beş yaşındaki bir kız olan Kagome Higurashi'nin hikayesi bu.

Kagome kuyunun zeminine yapışmak yerine kendini eski Japonyada yani Sengoku Döneminde bulur! O sırada oranın ahalisi Kagomeyi alıp köyün rahibesinin yanına götürür. Rahibe onun kız kardeşi Kikyo'nun reenkarnasyonu olduğunu anlayıp ona Inu Yasha ve Kikyo'nun hikayesini anlatmaya başlar.

Inu Yasha ve Kagome'nin macerası başlar!

41. Kaguya-Sama: Love Is War

Kaguya-Sama: Love Is War

Miyuki Shirogane ve Kaguya Shinomiya, öğrenci konseyinin en önemli üyeleridir. Ülkenin en iyi öğrencisi olarak kabul gören ve hem arkadaşları hem de hocaları tarafından saygı duyulan Miyuki ise konsey başkanıdır. Zengin Shinomiya ailesinin en büyük kızı olan Kaguya ise her konuda başarılı bir kişilik olarak onun yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İkisi de birbirlerine karşı birtakım duygular beslesede birbirlerine itiraf edemezler. Onlara göre ilk itiraf eden kişi gururunu ayaklar altına almış sayılacaktır!!

42. Clannad

Clannad

Tomoya Okazaki, hayatı sıkıcı bulan ve hayatın bir şey ifade edemeyeceğini düşünen bir serseridir. Arkadaşı Youhei Sunohara ile birlikte okulu asarlar ve lise günlerini boş beleş geçirmeyi planlarlar.

Birgün okula doğru yol alan Tomoya yanından geçen bir kızın  ona Anpan! diye bağırdığını duyar ama sonradan anlar ki o kız aslında onu motive etmeye çalışmaktadır! O kız ise Nagisa Furukawa'dır. Nagisa, Tomoya ile arkadaş olduğunu söylese de Tomoya bunu kabul etmez aksine onu görmezden gelir.

Daha sonraları normalde de aynı yoldan gitseler de Tomoya artık Nagisa'yı daha fazla görmeye ve onu farketmeye başlar yoksa bir aşk mı filizleniyordur? Tomoya Nagisa'nın bir hastalığı yüzünden okulu 1 yıl dondurmak zorunda olduğunu öğrenir ve hayalinin ise tiyatro kulübünü canlandırmak istediğini öğrenir ve ona yardım etmek için başladığı hikâyesi nereye doğru ilerleyecek göreceğiz!

43. Psikolojik Türde En İyiler↓↓

Psikolojik Türde En İyiler↓↓

43-Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion sadece bu listedeki diğer animelerin çoğuna ilham vermek ve etkilemekle kalmadı, aynı zamanda tüm zamanların en iyi animelerinden biri olarak da kabul edilir. Evangelion, labirent gibi yapısı ve daha birçok unsuruyla tüm anime boyunca sizi ikilemde ve tahmin edemezlikte bırakacak harika bir psikolojik anime!

44. Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

Tüm zamanların görsel olarak en deneysel ve anlatı açısından en zor animelerinden biri olarak karşımıza gelen Serial Experiments Lain , hikâyeyi ve felsefesini tam olarak anlamak için ikinci kez izlemeye ihtiyaç duyabilecek ustaca hazırlanmış ve karmaşık bir hikâyeye sahiptir.  Genellikle Evangelion gibi bir animenin daha derin bir türü olarak anılan Lain, piyasaya sürülmeden önce veya sonra başka hiçbir anime ile eşleşemeyen psikolojikliğiyle bizlere zorlu bir yolculuk sunuyor.

45. Monster

Bir izleyici olarak, her zaman yazarın işini hafife alırız. Her şeyi mükemmel ve detaylı bir şekilde yazmalarını bekliyoruz. Monster ise bu arzumuzu, bulunması nadir olan bir ihtişamla bizlere sunar.

46. Perfect Blue

Bu anime, fantezi ile gerçeklik arasında çarpık bir çizgi oluşturarak izleyicilerin hangisinin hangisi olduğunu anlamamasına neden oluyor.

47. Mousou Dairinin (Paranoia Agent)

Paranoia Agent , psikolojik bir gerilim filminin arkasına gizlenmiş sosyal bir yorum gibidir. Bu anime, ağır depresyon, yabancılaşma ve yanlış kurtuluş çabaları temalarını ustalıkla ele alıyor. Bu animedeki karakterler yaşam tarzımızın bir eleştirisi olan çeşitli ahlaki ikilemlerle karşı karşıyadır.

48. Paprika

Paprika , Satoshi Kon'un son uzun metrajlı projesiydi ve tartışmasız en zor projesi de oldu. Fantastik tema keşfine ve felsefi açıdan karmaşık bir anlatı yapısına sahip görsel bir şölen. Paprika , Christopher Nolan'ın 2010 Oscar adayı Inception'a da ilham vermiştir.

49. Ergo Proxy

Ergo Proxy

Ergo Proxy , insanlığın derinliğini ve hayatta kalma çabalarını araştıran harika bir animedir. Fütürist bir dünyada geçen Ergo Proxy , daha önce hiç kimsenin sahip olmadığı kadar sayısız kez gördüğümüz distopik bir ortamı oldukça güzel ele almış. Koyu renkli atmosferini, karmaşık olay örgüsüne eşlik edecek fantastik müziklerle harmanlıyor. Ergo Proxy , felsefi mesajlarını izleyicilere gerçekten benzersiz bir şekilde aktaran mükemmel bir yapıt olmuş.

50. Ghost in The Shell

Ghost in The Shell , anime tarihindeki çok özel bir başarıdır.

51. Shoujo Kakumei Utena (Revolutionary Girl Utena)

Devrimci Kız Utena , yüzeysel olarak çok sıradan bir anime. Dışarıdan bakıldığında, bu animenin doğru yorumlanmaması yanlış anlamalara yol açabilir. Sırf sihirli bir kız animesi gibi görünmesi, sadece o kadarcık olduğu anlamına gelmez. Büyülü veya fantastik unsurlar, olayı daha da ileriye taşımak için sadece bir hile veya bir araç. Anime sanatsal yönü olan düşündürücü bir yapıt olmasıyla listemize girdi.

52. Yojouhan Shinwa Taikei (The Tatami Galaxy)

Tatami Galaksisi'nin anlatı yapısı animenin en karmaşık kısmı. En azından animenin sonunu anlamak çok daha kolay, ancak animenin nasıl ortaya çıktığı asıl karmaşık kısım. Çok ayrıntılı bir anlatı yapısına sahip çok iyi düşünülmüş labirentimsi bir olay örgüsüne sahiptir. Her sahne mükemmel bir şekilde yapılmış ve her küçük detayın bu animenin çarpık anlatımında oynayacağı bir rolü var. Bu anime, neredeyse gerçeküstü bir deneyim yaratmak için çok sayıda saçma görüntü ve gerçek hayattan çekimler de kullanmış.

53. Boogiepop wa Warawanai (Boogiepop Phantom)

Boogiepop Phantom izlemesi ürkütücü olan bir animedir ve bu anime'nin karmaşık konusu bu ürkütücülüğü hafifletmeye yardımcı olmuyor. Animenin gerçeküstü ve solgun teması birçok insan için hoş olmayabilir.

54. Texhnolyze

Texhnolyze, insanların nihilist arzularına dayanan bir anime. İnsan evriminin durduğu ve hayatta kalmak için gerekli kaynakların tükendiği bir kıyamet dünyasında geçiyor. Texhnolyze , izleyiciyi pek önemsemeyen izlemesi ve takip etmesi zor bir anime. Bu anime, izleyicilerine olay örgüsünün her küçük ayrıntısını göze sokmuyor ve bir yeri kaçırırsanız olaydan kopabilme ihtimaliniz de var.

55. Fazla Bilinmeyenler↓↓

Fazla Bilinmeyenler↓↓

55-Mahoutsukai no Yome

Türü: Fantastik, Büyü, Yaşamdan Kesitler, Shounen

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Ana karakterimiz Chise Hatori 16 yaşında bir kızdır ancak çok zor şeyler yaşamıştır bundan dolayı kendini açık arttırmada satan Chise canavara benzeyen bir büyücü olan Elias ile tanışır. Bakalım Chise mutlu bir hayat mı yaşayacak yoksa eskisinden de kötü şeyler mi olacak?

Anime hakkındaki görüşüm: En sevdiğim animelerden biriydi özellikle Chise'nin hayatını gördükçe '' Ben ufacık şeyleri mi ders ediyormuşum? '' demeden edemedim. Animenin opening ve endingi de bana göre mükemmeldi özellikle anlamları animeyle aşırı uyumluydu. Bana göre tek sıkıntı burun çizimiydi, bazı sahnelerde çok göze batıyordu. Yine de ara sıra keşke hafızam silinse de yeniden izlesem dediğim güzel animelerden biri.

56. Amnesia

Amnesia

Türü: Fantastik, Gizem, Romantizm, Josei

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 1 Ağustos sabahı uyanan Heroine hafızasını yitirmiştir, hatta kendi adını bile hatırlamaz. Ana karakter kafası karışık olan biteni düşünürken karşısına Orion adında bir çocuk belirir ve Orion ile hafızasını geri getirmek için çabalar.

Anime hakkındaki görüşüm: Bu animeyi bana öneren arkadaşım harem animesine benzediğini söylemişti gerçekten de öyle ana karakterin çevresinde 5 erkek var ve SPOİLER Ana karakter paralel evrenler arasında fark etmeden geçiş yaparak hepsiyle farklı evrenlerde sevgili oluyor. SPOİLER SONU Finalini izlemeden önce aklım baya karışmıştı ancak olayları tam anlamadıysanız finalinden sonra muhtemelen hepsini anlarsınız. Bana göre animenin önemli bir kusuru yoktu ancak her animede olduğu gibi birkaç kusuru elbette ki vardı.

57. Bakuman

Türü: Romantizm, Komedi, Dram, Shounen

Bölüm Sayısı: 75

Konusu: Mashiro'nun yıllar önce kaybettiği amcası bir mangakadır. Mashiro ise aklından mangaka olmakla ilgili bütün düşünceleri silmiştir, tek hedefi derslerine odaklanıp iyi bir okul kazanmaktır. Diğer ana karakterimiz Takagi ise hikayeler yazmayı seven dışa dönük ve sınıfın en zeki öğrencilerindendir. Takagi bir manga yapmak istemektedir ancak güzel hikayeler yazabilse de mangayı çizmek için bir ortağa ihtiyacı vardır. Mashiro bir gün sınıfta defterini unutur ve şans eseri Takagi ile karşılaşır. Takagi ona manga yapma teklifinde bulunsa da Mashiro teklifi reddeder ancak Azuki yani Mashiro'nun aşık olduğu kız bir seiyuu (Seslendirme sanatçısı) olmak istemektedir. Azuki'nin bu hayalini duyan Mashiro kendini tutamaz ve Takagi ile bir manga yapacaklarını, animeye uyarlanırsa seslendirmenliğini Azuki'nin yapmasını ister fakat bir isteği daha vardır, ikisi de hayallerini gerçekleştiğinde evlenmek ister. Azuki şaşırtıcı bir şekilde bu teklifi kabul eder. Artık Mashiro'nun mangaka olmak için bir nedeni vardır. (Konusunu yazana kadar canım çıktı ve 1. bölümün çoğunu anlattım sanırım ama başka türlü anlatılamazdı T^T)

Anime hakkındaki görüşüm: Bu animeye manga çizmeye heves ettiğim için başlamıştım ve mangaların nasıl çıktığı, manga çizerken nelerin kullanıldığı gibi şeyler baya iyi anlatılmıştı ancak manga yapmak konusundaki hevesim gidince animeyi bırakmıştım yine de özellikle manga, çizgi roman gibi şeylerle ilgilenenler için tavsiye ederim.

58. Moriarty the Patriot

Türü: Tarihi, Psikoloji, Gizem, Shounen

Bölüm Sayısı: 11+

Konusu: Animeden kısaca bahsetmek gerekirse Sherlock Holmes gibi düşünebilirsiniz ancak ana karakter kötü biri. İleriki bölümlerde Sherlock Holmes'ü de görebileceksiniz. (Henüz o bölümlere gelmedim ve çok merak ediyorum. (。•́︿•̀。) )

Anime hakkındaki görüşüm: Henüz birkaç bölüm izlememe rağmen çok sevdiğim animelerden biri olduğunu söyleyebilirim. İzlemeye daha yeni başladığım için şimdilik olumsuz bir yanını görmedim aksine Sherlock Holmes'ü andırdığı için baya hoşuma gitti.

59. Akatsuki no Yona

Türü: Fantastik, Romantizm, Aksiyon, Macera, Komedi, Shoujo

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Prenses olduğu için neredeyse mükemmel bir hayata sahip olan Yona'nın bir gün hayatı mahvolur çünkü sevdiği adam olan Soo-won bir gece Yona'nın babası öldürür. Yona koruması Son Hak ile beraber kaçar. Artık kaçak bir şekilde yaşayan Yona ve Hak hayatta kalabilecek mi? 

Anime hakkındaki görüşüm: Yona'nın hayatta kalma çabasından dolayı romantizmden çok aksiyon ve macera ağırlıklıydı ve romantizm sahnelerinde açıkçası Yona biraz saf gibi davranıyordu, diğer bir eksiği ise 2. sezonun olmaması. Bazı animelerde olay tam yerinde biter ve 2. sezon olmasa da olur yerinde bitti deriz fakat Akatsuki no Yona'da olayların başlaması gereken yerde anime final verdi. Eğer izleyecekseniz animeyi bitirince mangasını da okumanızı tavsiye ederim.

60. Reverse Haremler ↓↓

Reverse Haremler ↓↓

60-Koisuru Tenshi Angelique: Kokoro no Mezameru Toki

Ange adında genç bir kız, Kutsal Topraklara çağrılır ve görevi kısa süre önce krize giren Kutsal Canavarın yeni doğan Kozmosunu kurtarmak olan Efsanevi Etoile olarak seçilir. Dokuz Muhafızın (dokuz elementin gücüne sahip) desteğiyle, Kutsal Canavar'ın ölmekte olan topraklarını kurtarmak ve gerçek benliğini keşfetmek için bir yolculuğa çıkar.

61. Kiniro no Corda: Primo Passo

Kiniro no Corda: Primo Passo

Seiso Academisi, öğrencileri iki ana bölüme ayıran prestijli bir lisedir: Farklı gri üniformalarlı olanlar Genel Çalışmalar ve beyaz üniformaları olanlar ise Müzik Çalışmaları içindir. Genel Çalışmalar öğrencisi Kahoko Hino, bir sabah sınıfa koşarken, bir peri olan Lili ile tesadüfen karşılaşır. Lili uçup gider ve her ne kadar buna şaşıran Kahoko yoluna devam eder.

O günün ilerleyen saatlerinde, okul çapında bir müzik yarışmasının katılımcıları duyurulur ve hepsi tabii ki Müzik Çalışmaları öğrencileri idi - en azından Kahoko'nun adı okunana kadar. Lili, Kahoko'ya büyülü bir keman hediye eder ve onu yarışmaya katılmaya ikna eder.

Kiniro no Corda: Primo Passo Kahoko'nun Lili ile birlikte çabalarını anlatıyor, çünkü genç öğrenci artık rekabetin zorluklarıyla yüzleşmeli ve  klasik müzik dünyasında gezinirken rakipleriyle kafa kafaya mücadele etmelidir.

62. Uta no ☆ Prince-sama ♪: Maji Love 1000%

Kırsal kesimlerden gelen ve gelecek vadeden bir besteci olan Haruka Nanami, sevdiği idolü Hayato Ichinose için söz yazmak istiyor. Bu hedefine ulaşmak için, sahne sanatları için son derece saygın bir meslek okulu olan Saotome Akademisi'ne kaydolur.

Haruka okula geldiğinde, müdür de dahil olmak üzere kadrodaki herkesin ya bir idol, besteci ya da şair olduğunu öğrenir. Hepsinden önemlisi, etrafı inanılmaz derecede yetenekli geleceğin idolleri ve bestecileri ile çevrilidir ve öğrenciler arasındaki rekabet oldukça şiddetli; Mezun olduktan sonra Shining Agency tarafından işe alınma olasılığı ile, riskler inanılmaz derecede yüksektir. Karamboleliklerle dolu olan akademide hayaline ulaşmaya çalışırken, bir dizi olay Haruka'yı ay ışığında duran gizemli bir adama götürür ve o biraz tanıdık gelir...

63. Brothers Conflict

Brothers Conflict

Ema Hinata tatlı bir kızdır. Bir gün zengin bir moda tasarımcısı olan Miwa Asahina ile babasının yeniden evleneceğini öğrenir. Ev diyebileceği yeni bir yere sahip olduğu için mutlu olsa da, kazandığı aile hayal edebileceğinden çok daha büyüktür - Ema'nın artık 13 üvey erkek kardeşi var!

Babasıyla annesini rahat ve yalnız bırakmak için üvey kardeşlerinin yaşadığı Sunrise Residence'a taşınır. Yerleşirken Ema, her zaman özlem duyduğu bir ailenin sevgi dolu akrabalığını deneyimleyemeceğini fark eder, çünkü yeni erkek kardeşlerinin çoğu Ema'ya karşı sadece ailevi olmayan duygular sergiler.

Her erkek kardeş kendi yolunda Ema'nın ilgisini arzuladığında, herkes için mutlu bir son mu olacak, yoksa kalbini çalan bir erkek kardeşi mi seçecek?

64. Hiiro no Kakera

Hiiro no Kakera

Tanrılar ve hayaletler sadece peri masallarında vardır, değil mi? Bu, liseli kız Tamaki Kasuga'nın ücra bir köy olan Kifumura'da büyükannesiyle yaşamaya başlamadan önce sahip olduğu düşünceleriydi. Oraya vardığında garip yaratıklar tarafından saldırıya uğradıktan sonra, kısa süre sonra da ailesindeki dişilerin, genel halka zarar vermemeleri için tanrıları ve hayaletleri mühür altında tutma sorumluluğu ve gücüne sahip olan Tamayori Prensesinin kanını taşıdığını öğrenir . Tamaki ilk başta buna inanmakta güçlük çekiyor, ancak gittiği her yerde onu takip eden beş güzel genç erkek olması falan onu bir şekilde kabul ettiriyorlar

Ancak bu işte Tamaki'nin ilk fark ettiğinden daha fazlası var ve önünde uzanan yol tehlike ve tehlikelerle dolu. Omuzlarına yüklenen ağır rolü başarıyla üstlenebilecek mi?

65. Dance With Devils

Dance With Devils

Ritsuka Tachibana okulunun örnek öğrencilerindendir fakat öğrenci konseyi onu çağırdığında neler olduğunu anlayamaz. Dahası, konsey Ritsuka'yı bir baş belası olarak düşünüyor. Yakışıklı Rem Kaginuki liderliğindeki öğrenci konseyi - aynı zamanda Urie Sogami, Shiki Natsumizaka ve Mage Nanashiro'yı da içinde bulunduruyor idi. Kısa sürede onların gizli nedenleri olduğu anlaşılır.

Ancak bu sadece başlangıç. Annesi kaçırıldığındaysa hayatı tepetaklak olur ve Ritsuka, vampirler ve şeytanlarla lanet olasıca bir dünyaya çekilir. Her iki grup da sahibinin dünyayı yönetmesine izin veren yasak bir öge olan "Grimoire" ı arıyor. Kardeşi Lindo'nun denizaşırı ülkelerden dönüşü ona umut veriyor, ama o bile bir şeyler saklıyor gibi görünüyor. Ritsuka bu gizemli dünyada kime güvenebileceğini düşünürken, öğrenci konseyindeki yakışıklılar ise Ritsuka'yı tavlamaya çalışacaklardır.

66. Magic-Kyun! Renaissance

Magic-Kyun! Renaissance

Sanatın sihir haline geldiği bir dünya! Bu dünyada, Büyü Sanatları ile zevk uyandırabilen insanlara Artistas deniyor ve onlar şov dünyasında çalışıyorlar. Artistas'ın öğretildiği Hoshinomori Özel Büyülü Sanatlar Lisesi'ne Kohana Aigasaki adında tuhaf bir yeni öğrenci okula transfer olur.

Kohana, okulun yıllık Hoshinomori Yaz Festa kültür festivalinin planlama komitesine yerleştirilir. Romantik okul hayatını gelecekte şovmen olmayı hedefleyen diğer altı çocukla geçiriyor. Oğlanların her biri kendi Sanatında uzmanlaşmıştır ve çocuklar aynı zamanda Kohana'nın yanında yılda sadece bir kez seçilen Artista Prensi ve Prensesi olarak seçilmeyi hedefliyorlar.

67. Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta...

Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta...

Çoğu insan, ister bir oyunda ister başka bir dünyada olsun, macera dolu bir dünyanın kahramanı olmayı hayal etmiştir. Ancak maalesef bir kız o kadar şanslı değildir. Geçmiş yaşamının anılarını geri kazandığında, oynadığı oyunlardan biri olan Fortune Lover dünyasında yeniden doğduğunu fark eder.

Maalesef, yeniden canlandırıldığı karakter - Katarina Claes - oyunun ana kötüsü ve tam bir kıyametle karşı karşıya. Oyun hakkındaki kapsamlı bilgisini kullanarak, bu lanetli kaderin zincirlerinden kurtulmayı kendine görev edinir.

68. Phantom in Twilight

Phantom in Twilight

Günümüz Londra'sında geçen hikaye, "Gölgelerin" insan korkusundan ve endişesinden doğduğu bir dünyada geçiyor. Genç bir kız yurtdışında okumak için gelir, ancak üniversiteye girerken tuhaf bir olaya yakalanır. Hiç tanıdığı olmayan bir şehirde, çaresiz kız, sadece gece yarısı açılan gizemli bir kafe olan "Yasak Kafe" ye girer. İnsanlarla gölgeler arasındaki sınırı koruyan gardiyanların bir araya geldiği kafede çalışan çeşitli yakışıklı erkeklerle tanışır.

69. Nil Admirari no Tenbin

Nil Admirari no Tenbin

Taishou dönemi 15 yıl içinde sona ermeliydi, ancak 25 yıl daha sürdü. Bir kız, çöken ailesini korumak için adını bile bilmediği bir adamla evlenmeye karar verir. Ancak, evlilik gerçekleşmeden hemen önce, kızın küçük erkek kardeşi gizemli bir şekilde intihar etti ve elinde eski bir kitabı tutarken bulundu. Şaşkınlık içindeki genç kızın önünde, daha çok "Fukurou" olarak anılan "İmparatorluk Kütüphanesi İstihbarat Varlık Yönetimi Bürosu" göründü. Bu adamlara göre okuyucularını büyük ölçüde etkileyen kitaplar olan "Maremono" vardır. Üstelik, kızın küçük erkek kardeşinin karıştığı olaydan beri, farkında olmadan "Auraları" görme yeteneği kazanıyor. 

Sanki kader genç kızı alevlerinin içine çekmeye çalışıyordu. Ve sonra, kız endişeli olsa da kuş kafesinin dışına çıkmayı seçer. Kıskançlık, nefret, aşağılama, şefkat ve aşk. Kızı bekleyen şey, imparatorluk başkentini büyüleyici bir şekilde kaplamaya başlamış olan ihanetin karanlığıydı. O karanlığın içinde oynayıp sallanan genç kız, mücadelelerinden sonra nihayet gerçeğe ulaşabilecek mi, yoksa ...? Kızı bekleyen şey, imparatorluk başkentini büyüleyici bir şekilde kaplamaya başlamış olan ihanetin karanlığıydı. O karanlığın içinde oynayıp sallanan genç kız, mücadelelerinden sonra nihayet gerçeğe ulaşacak mı...? Kızı bekleyen şey, imparatorluk başkentini büyüleyici bir şekilde kaplamaya başlamış olan ihanetin karanlığıydı. O karanlığın içinde oynayıp sallanan genç kız, mücadelelerinden sonra nihayet gerçeğe ulaşabilecek mi, yoksa ...?

70. Arcana Famiglia

Arcana Famiglia

Regalo adasında, Arcana Famiglia adı verilen doğaüstü güçlere sahip bir grup mafya benzeri koruyucu, insanları onlara zarar verecek herhangi bir kişiden korur. Tarot kartlarıyla sözleşmeler yapmış olan örgüt üyelerinin her biri, ezici güç, görünmezlik veya birinin kalbini görme gücü gibi farklı yeteneklere sahiptir.

Liderleri ve ailelerinin "babası" Mondo, doğum günü partisinde yakında emekli olacağını duyurdu. Kazanırsa kazanana Papa unvanını ve istedikleri herhangi bir dileği verecek bir yarışma olan Arcana Duello'yu düzenlemeyi planlıyor. Ancak bir başlıktan daha fazlası söz konusu: Mondo, kazananın kızı Felicità ile evleneceğine de karar verir. Buna öfkelenen güçlü iradeli Felicità, dünyada kendi yolunu açmak için yarışmaya kendisi girmeye karar verir. Felicità özgürlüğü için savaşırken rakipleri kalbi onun için savaşır.

71. Harukanaru Toki no Naka de: Hachiyou Shou

Akane Motomiya ve arkadaşları Tenma ve Shimon, bir iblis tarafından başka bir dünyaya çekilir ve Akane, Ejderha Tanrısının Rahibesi olur. Bu dünyanın insanları ona iblislerin yönetimi ele geçirmesini engelleyebilecek tek kişinin kendisi olduğunu söylüyor; bu sırada iblisler onun gücünü kendi amaçları için kullanmak isterler. Şansına, Akane'nin yanında Ejderha Rahibesini korumaya yeminli kendi güçlerine sahip sekiz adam olan Hachiyou vardır.

72. Kamigami no Asobi

Lise üçüncü sınıf öğrencisi Yui Kusanagi, evinin deposunda gizemli bir kılıcı keşfeder ve kendini birdenbire farklı bir dünyayada bulur. Yeni çevresini keşfederken, tanrıların kralı Zeus ile yüz yüze gelmeden önce beş garip ama yakışıklı adamla tanışır.

Tanrılar ve insanlar arasındaki kötüleşen ilişkiyi yeniden kurmak için Zeus, Tanrılar Akademisini yarattı ve Yui'yi oranın tek ve tek eğitmeni olarak seçti. Daha önce tanıştığı beş yabancı da dahil olmak üzere, genç ve isteksiz tanrılara tanrılığı öğrenirken insan olmanın ne anlama geldiği konusunda eğitmek için bir yılı vardır; aksi takdirde hepsi sonsuza kadar Zeus'un krallığında hapsolur.

73. Hanasakeru Seishounen

Kajika Louisa Kugami Burnsworth, dünyayı parmağında oynatma gücüne sahip nüfuzlu ve saygın bir sanayici olan Harry Burnsworth'un tek kızıdır. Sadece iki yaşındayken Kajika'nın hayatı için bir tehdit vardı ve annesi onu korumak için öldü. Bu trajik olaydan sonra Harry, tek çocuğunu, adanın yerlisi Maria tarafından büyütüldüğü izole bir adaya, Giviolle'ye gönderdi. Kajika'nın oradaki arkadaşları arasında Mustafa adında beyaz bir leopar ve onu yılda iki veya üç kez ziyaret eden Li Ren Fang adında bir çocuk var.

Şimdilerde on dört yaşında olan Kajika, babasının yanına geri döner ve ona gelecekteki kocasını bulmak için bir oyuna başlaması söylenir. Harry, Kajika'nın kocası olmayı seçtiği adamla birlikte kaderinin sertliğiyle yüzleşmesi gerektiğini söyleyerek bu oyuna isteyerek katılmasını sağlar. Harry'nin şahsen seçtiği üç aday arasından karar vermesi gerekiyor, ancak bu kolay olmayacak. Kajika, hepsinin karşı konulamaz bir parlaklığa ve çekiciliğe sahip olması dışında karşıdakine de kendisini kabul ettirmesi gerekmektedir.

Kajika'nın kaderinin ağırlığı acıdır, Kajika'nın hayatı üzerindeki tehdit kaçınılmazdır ve koca oyunu sadece bir oyundan daha fazlasıdır. Birisi Kajika'nın derin sırrını keşfetmeden önce, Harry'nin kızını korumak için uygun bir ortak bulması gerekir - onun bile farkında olmadığı bir sır.

74. Neo Angelique Abyss

Genç Angelique günlerini okulunda huzur içinde geçirirken, Thanatos'un saldırıları her yerde artmaktadır. Bir gün Thanatos'u yok etme gücüne sahip iki Arıtıcı ortaya çıkar. Onlardan biri olan Nyx, Angelique'i bu işlere katılmaya ikna etmeye çalışır, çünkü tek kadın Arındırıcı olma gücüne sahiptir. Angelique tereddüt ederken, okullarında bir Thanatos ortaya çıkar. Nyx ve diğer Purifier, Rayne, kaybedilen bir savaşa girerler. Sınıf arkadaşları Thanatos'ların kurbanı olur ve intikam için artık bir arındıcırı olmaya karar verir.

75. Akatsuki no Yona

Akatsuki no Yona

Konusu: Prenses olduğu için neredeyse mükemmel bir hayata sahip olan Yona'nın bir gün hayatı mahvolur çünkü sevdiği adam olan Soo-won bir gece Yona'nın babası öldürür. Yona koruması Son Hak ile beraber kaçar. Artık kaçak bir şekilde yaşayan Yona ve Hak hayatta kalabilecek mi? 

Anime hakkındaki görüşüm: Yona'nın hayatta kalma çabasından dolayı romantizmden çok aksiyon ve macera ağırlıklıydı ve romantizm sahnelerinde açıkçası Yona biraz saf gibi davranıyordu, diğer bir eksiği ise 2. sezonun olmaması. Bazı animelerde olay tam yerinde biter ve 2. sezon olmasa da olur yerinde bitti deriz fakat Akatsuki no Yona'da olayların başlaması gereken yerde anime final verdi. Eğer izleyecekseniz animeyi bitirince mangasını da okumanızı tavsiye ederim.

76. Dr Stone Benzeri ↓↓

Dr Stone Benzeri ↓↓

76-Ascendance of a Bookworm

Hevesli kitap kurdu ve üniversite öğrencisi Motosu Urano beklenmedik bir kazada ölüyor. Bu, sonunda her zaman hayal ettiği gibi bir kütüphaneci olarak reenkarne oluyor. Bilinci yerine geldiğinde, fakir bir askerin kızı Myne olarak hatata devam ediyor. Sert bir sınıf sistemine sahip olan Ehrenfest kasabasında yaşıyor. Kitapları olduğu sürece, başka bir şeye ihtiyacı yoktu. Ancak, kitaplar azdı ve sadece soylulara aitti. Ama bu onu durdurmaz, bu yüzden bir karar verdi... "Eğer kitap yoksa, bende biraz yaratacağım."

77. 7 Seeds

Natsu, Arashi ve birkaç düzine kişi, her gece uyandıklarında kıyamet sonrası yeni gelecekte, mutasyona uğramış bitkiler ve hayvanlar vardır ve insanlığın nesli çoktan tükenmiştir. Geçmişin bilim adamları, bir göktaşının Dünya'ya çarpacağını ve gezegeni yaşanmaz hale getireceğini tahmin ettiler, bu yüzden bir plan yaptılar: beş genç yetişkin takımını kriyojenik olarak donduracaklardı ve hayat yeniden sürdürülebilir olduğunda bir bilgisayar tarafından yeniden canlandırılacaklardı. Vahşi doğada hayatta kalmak için özel olarak eğitilmiş bir rehberle birlikte yedi kişilik bir ekibi oluşturdu ve sadece dünyada yedi malzeme deposu kaldı. Ekipler birlikte, yeni ve düşmanca bir dünyada hayatta kalmaya çalışmalı, bir şekilde hayatta kalanları bulmalı ve yol boyunca durumlarına dair ipuçlarını bulmalıdır.

78. Food Wars! Shokugeki no Souma

Food Wars! Shokugeki no Souma

Ana karakterimiz Souma Yukihira'nın küçüklüğünden beridir hayalî olan şey babasını bir yemek yarışmasında mağlup etmek ve aile lokantasını devralıp başına geçmektir. Bu yüzden babası aniden restoranı kapatıp Souma'yı aşçılık okuluna göndereceğini söyleyince Souma şoke olur. Ancak Tohtsuki Akademisi sıradan bir aşçılık okulu değildir. Bu seçkin kurum, Souma gibi acemi bir aşçının okulun kapısından içeri girmesini bile engellemek için elinden gelenin en iyisini yapan Erina "Tanrı DiliNakiri gibi mutfak dehaları ile dolu. Souma ise birinci olma hayali ile yeminini ederek hikâyeye başlar!

79. Hataraku Saibou

Hataraku Saibou

Strep boğaz! Saman nezlesi! Grip! Dünya, teslimatlarını bitirmeye çalışan bir kırmızı kan hücresi için tehlikeli bir yerdir. Neyse ki, yalnız değil ... Yardım etmeye hazır, tüm insan vücuduna yetecek kadar hücresi var! Gizemli beyaz kan hücresi, buff ve atılgan öldürücü T hücresi, inek nöronu, hatta sevimli küçük trombositler - sizi sağlıklı tutmak istiyorlarsa herkesin bir araya gelmesi gerekiyor!

80. Btooom!

Btooom!

22 yaşındaki Ryouta, günlerini evde yaşayarak ve dünya çapında üç milyondan fazla satan, çılgınca popüler bir çevrimiçi oyun olan Btooom oynayarak geçiren, işe yaramaz bir işsiz. Ryouta, diğer takım arkadaşlarının yanı sıra, gizli düşmanları ortaya çıkarabilen güçlü bombaları vardır ve sonar kullanarak diğerleriyle savaşır ve kararlılığı ona Japonya'nın en iyi oyuncusu unvanını kazandırmıştır. Ancak kısa süre sonra, Ryouta'nın eğlencesi korkunç bir gerçeğe dönüşür, kendisi ve diğerleri tropik bir adaya düşürülür ve Btooom oynamaya zorlanır - ama bu sefer gerçekten. Bu ölümcül oyunu kazanmanın tek yolu diğer oyunculardan yedisini öldürmek olduğu için şimdi, kendisi ve diğerleri gerekli olan her şekilde ölümüne savaşmalıdır.

81. Zetsuen no Tempest

Zetsuen no Tempest

Kusaribe büyücü klanının prensesi Hakaze, bir adada kendi halkı tarafından ihanete uğrar ve mahsur kalır. uzaylı kökenli anlaşılmaz derecede güçlü bir varlık olan yaratılış Ağacı'nı canlandırmaya çalışırlar: Sihirlerine güç veren Yaratılış Ağacı. Ancak Hakaze, çabalarının insanlığı tehlikeye attığına inanıyordur; ve gücü sınırlıyken dünyaya ancak yardım için yalvarmak için ulaşabiliyor. Çağrısı, kız kardeşi Aika'nın gizemli ölümüne yas tutan genç bir adam olan Mahiro Fuwa'ya ulaşır. O ve arkadaşı Yoshino, Hakaze'nin sihriyle Aika'nın katilini bulması şartıyla yardım etmeyi kabul ederler. Anlaşma yapılır ve medeniyetin kaderini belirleyecek savaş başlar: peki peki kötü adam rolünü kim oynayacak ve kurtarıcısı kim olacak?

82. Appare-Ranman!

Appare-Ranman!

Sosyal açıdan garip ama dahi mühendis Appare Sorano ve bilge ama korkak samuray Kosame Isshiki, kendilerini Japonya ile Amerika arasındaki denizde amaçsızca sürüklenirken bulurlar. İkili, eve dönecek kadar para kazanmak için kendi buhar gücüyle çalışan arabalarında trans-Amerikan yarışına girer. Los Angeles'tan New York'a kadar olan bu yarışta rakipler, haydutlar ve diğer denemeler onları bekliyor.

83. Drifters

Drifters

Toyohisa Shimazu, Tokugawa alayı ile bir savaşın ardından aniden kendini savaş alanının kanlı otlaklarından uzakta garip bir koridorda bulan şiddetli bir samuraydır. Herhangi bir soru sormadan önce, şok geçiren dövüşçü kendisini duvardaki bir kapıdan içeri çekilirken bulur ve hemen nazik elflerin yaşadığı yabancı bir yere iner. Orada kendisiyle aynı kaderi paylaşan iki rezil savaşçı Oda Nobunaga ve Nasu no Yoichi ile tanışır. Ancak acımasız Kara Kral her şeyi yok etmeyi hedeflediği için bu yeni dünyada her şey yolunda değildir. Şimdi, tarih boyunca en acımasız savaşçılar arasında süren bir savaşla, bu Japon Samuray üçlüsü, karanlığın tehdidi altındaki bir ülkedeki tek umut ışığı olabilir mi?

84. Naruto Benzeri ↓↓

Naruto Benzeri ↓↓

84-Bleach

On beş yaşındaki Ichigo Kurosaki, dövüş becerileri, iki şefkatli kız kardeşi ve özel bir özelliği olan tipik bir gençtir: hayaletleri görebilir. Ancak, Ichigo ve ailesi  büyük bir canavarın saldırısına uğradıklarında, Ichigo doğaüstü dünyada gördüğü sıradan hayaletlerden daha fazlası olduğunu keşfeder. Hollows olarak bilinen intikamcı ruhlardır o hayaletler ve Shinigamiler onları yenmek ve normal hayaletleri Ruh Topluluğu denen yere götürmek için sürekli çalışır. Ichigo, kız kardeşlerini neredeyse öldürecek olan  Hollow'la cesurca savaşır, ancak yenilginin eşiğinde Rukia adlı bir Shinigami ona güçlerini verir ve onu bir Shinigami'ye dönüştürür.

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Komedi, Süper Güç, Doğaüstü, Shounen

85. One Piece

One Piece

Hikayemizde Korsanlar Kral'ı Gold Roger tüm denizlere hâkim olur. Yegane hazine 'One Piece'i ele geçirir. Denizciler tarafından yakalanır. Korsanların devrini bitirmek için idam kararı verilir. İdam günü gelir meydanda çok büyük bir kalabalık vardır. İnsanlar'dan biri,

-Hey Korsanlar Kralı! Hazinenle ne yaptın? Grand Line'da bir yerde, değil mi? Ona sahipsin, değil mi? Dünyadaki en büyük hazineye tek özel hazinen 'One Piece'! 

Korsan Kralı Gold Roger'ın ağzından çıkan sözler,

-hazinemi eğer istiyorsanız almanıza izin vereceğim. Arayın! Hepsini o yerde bıraktım! Bu sözler büyük Korsanlar Çağını Başlatır. Dünya büyük bir kaosa sürüklenir.

Ana kahramanımız yıllar boyunca dedesi tarafından büyütülür. Dedesi bir denizci genaralidir. Hayali yüzünden dedesiyle sık sık karşı karşıya gelmiştir ve dayak yemiştir.

Luffy'nin hayali Korsanlar Kralı olmaktır. Bu uğurda ölüm varsa bile umurunda değildir. Hayallerini gerçekleştirmek için gayret göstermektedir.

Dünya üzerinde şeytan meyveleri mevcuttur. Bu meyveyi yiyenler doğaüstü güçler kazanır fakat her şeyin bir bedeli olduğu gibi bununda bir bedeli vardır. Meyveyi yiyenler denizde yüzemezler. Ana kahramanımız Monkey D. Luffy bir şeytan meyvesi (Akuma No Mi) yemiştir. Bu meyve ona lastik adam olma güçleri bahşeder. Meyvenin güçlerini kullanabilmek için uzun bir zaman eğitim yapar. Eğitim uzun bir zaman alır.

Luffy herşeye küçük bir tekneyle başlar. Denizde kendi nakamalarını (arkadaş,yoldaş) toplayacaktır. Yoldaşları onun için çok değerlidir onlar için dünyayı bile çekinmeden karşısına alır. Okurken hem güleceksiniz hem ağlayacaksınız.

Bu hikaye Korsanlar Kralı olma yolunda ilerleyen Monkey D. Luffy'nin hikayesidir.

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Komedi, Süper Güç, Drama, Fantezi, Shounen

86. Fairy Tail

Fairy Tail

Lucy, yıldız ruhlarını çağırma gücüne sahip on yedi yaşında bir büyücüdür ama asıl yapmak istediği bir loncaya katılmaktır - herhangi bir loncaya değil. Gözlerini, bir işi tamamlama sürecinde sarhoş olma ya da binaları ve kasabaları yok etme etme ihtimali olan, umursamaz ve çirkin bir sihir kullanıcıları grubu olan Fairy Tail'e dikti! Kasabadayken bir gün Lucy, Natsu adında sürekli deniz tutması yaşayıp miğdesi bulanan bir çocukla tanışmışken, bir dizi olayların sonucunda onun Fairy Tail'in ateş yiyen büyücüsü Salamander olduğunu anlar. Lucy nihayet Fairy Tail'e katılabilir ve kısa sürede Natsu ve çetesiyle şöhret ve kazanç için tuhaf işler yapmaya başlar.

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Komedi, Sihir, Fantastik, Shounen

87. Black Clover

Black Clover

Yuno ile birlikte Hage köyündeki bir yetimhanenin eşiğinde terk edildikten sonra doğuştan büyüyen genç bir yetimhaneye bırakılan Asta animemizin ana karakteridir. Beraber bir kilisede büyümüşlerdir. Büyü yapmanın aşırı normal olduğu, herkesin büyü yapabildiği bu dünyada Asta bir istisnadır. Yuno'nun aksine kendisinin hiçbir büyü gücü yoktur. Yuno'ysa tam tersine manayla kutsanmış birisidir.

Asta her ne kadar büyü kullanamasa bile bu eksikliğini fiziksel gücüyle kapatmaya çalışan azimli birisidir. Bir gün elementlerini öğrenmek ve krallığın sınavına girmek için bir kütüphaneye giderler. Kütüphanenin özel bir yanı vardır. Kütüphanede kişilerin yeteneklerine göre onlara bir büyü kitabı bağlanır. Yuno'ya 4 yoncalı yani bir dahi olduğunu gösteren bir kitap gelirken Asta ise büyü gücü olmamasına rağmen bir şekilde 5 yoncalı eski bir kitapla bağlantı kurar.

Ancak bu kitap diğer kitaplara kıyasla büyü sözleri içermemekte. Kitabın içinden kılıç çıkartılmaktadır. Bu olayın ardından krallığın sınavına katılan ikili acaba hangi loncalara katılıyorlar? İlk başlarda 1 kılıçla başlayan Asta acaba diğer özel güçleri olan kılıçları da bulabilecek mi?

Kategoriler: Aksiyon, Komedi, Sihir, Fantezi, Shounen

88. Hunter x Hunter

Hunter x Hunter

Bilinmeyenin gizemine kapılan Avcılar, korkunç yaratıklar, inanılmaz zenginlikler ve keşfedilmemiş topraklar bulmak için dünyayı dolaşıyor. Gon Freecss, kayıp babası Ging'i bulmak için avcılara katılmayı arzulayan saf ve kararlı bir genç çocuktur. Hedefine ulaşmak için, ödül olarak bir Avcı Lisansı verilen katılımcılarını fiziksel ve zihinsel sınırlarına zorlayan zorlu Avcı Sınavına katılır. Sınav sırasında intikam peşinde koşan Kurapika, doktor adayı Leorio ve kendi nedenleriyle girmiş yetenekli suikastçı Killua ile arkadaş olacak. Ama uğursuz Hisoka önlerine çıkarken, Gon ve arkadaşları ödüllerini almayı, hatta hayatta kalmayı başarabilecekler mi?

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Süper Güç, Fantezi, Shounen

89. Dragon Ball Z

Dragon Ball Z

Goku ve arkadaşlarının Piccolo Jr.'ı yenip gezegene barışı sağlamasının üzerinden beş yıl geçmıştır. Uzaylılar, androidler ve sihirbazların hepsi dünyayı yok etmek için kötü planlar kuruyor ve Dünya'yı bir kez daha kurtarmak Goku'ya kalıyor - yani o ve yoldaşları savaşmak için bolca eğitim yaptıktan sonra. Ancak efsanevi Dragon Balls ve Shen Long'un yardımıyla bile Dünya'yı nihai yıkımdan kurtarmak yeterli olacak mı?

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Komedi, Süper Güç, Dövüş Sanatları, Fantastik, Shounen

90. Boku no Hero Academia

Boku no Hero Academia

Izuku, hayatı boyunca bir kahraman olmayı hayal etti ancak süper güçleri olmayan bir çocuk olarak doğdu. Nüfusun yüzde sekseninin bir tür süper "tuhaflığa" sahip olduğu bir dünyada, İzuku tamamen normal doğacak kadar şanssızdı. Ancak bu, onu dünyanın en prestijli kahraman akademilerinden birine kaydolmaktan alıkoymayacaktır. Şimdi, onunla birinci sınıfı arasında duran tek şey, akademinin zorlu giriş sınavı - dünyanın en güçlü kahramanından küçük bir özel dersin çözemeyeceği hiçbir şey yoktur o yüzden yolları dünyanın #1 numaralı kahramanı ile kesişir!

Kategoriler: Aksiyon, Komedi, Okul, Shounen, Süper Güç

91. Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

Yuji Itadori sıradan bir ergen gibi görünse de, muazzam fiziksel gücüyle herkesin hayretini üstüne toplayan birisidir kendisi. Okulundaki her spor kulübü onun kulüplerine katılmasını ister, ancak Itadori Doğaüstü Şeyleri Araştırma Kulübü'ndeki okulda okuyan ama pek okulla işi olmayan kişilerle takılmayı tercih eder. Bir gün kulüp, mühürlü lanetli bir nesneyi ele geçirmeyi başarır ve tüm hikaye oradan patlak verir!

92. Katekyo Hitman Reborn!

Katekyo Hitman Reborn!

Ortaokul öğrencisi Tsuna, hayatı boyunca hep sonuncu olmuştur ama bu durumu değiştirmek için bir özel hoca tutarlar fakat bu hocanın bir mafya tetikçisi olacağına dair hiçbir fikri yoktu ?! Sanki işler daha da garipleşemezmiş gibi, Tsuna daha sonra güçlü Vongola ailesinin onu bir sonraki halefi olarak seçtiğini keşfeder - tüm mafya aileleri üzerinde kontrol sahibi olan bir pozisyon. Tsuna, istemeden mafya patronu olma yoluna adım atıyor - eğer eğitimden sağ çıkarsa!

Kategoriler: Aksiyon, Komedi, Shounen, Süper Güç

93. Shijou Saikyou No Deshi Kenichi

Shijou Saikyou No Deshi Kenichi

Shirahama "zayıf bacaklarKenichi, tipik sorunları olan tipik bir lise öğrencisidir: Sık sık zorbalığa uğrar ve düşmanlarından vınn diye kaçma eğilimindedir. Kenichi, büyükbabası bir dojo işleten Furinji Miu ile tanıştığında tüm işler değişir; ve neye bulaştığını bilmeden, bir mürit olmak için dojoya kaydolur. Kenichi'nin hayati tehlike arz eden eğitimi devam ederken ve daha da güçlenirken, istemeden Ragnarok adlı ölümcül çetenin hedefi haline gelir. Önünde zihinsel ve fiziksel zorluklar olan Kenichi, Ragnarok ile karşılaşmalarından sağ çıkabilecek mi?

94. Basilisk

Basilisk

Saf, aşk dolu bir kız olan Oboro, idealist Gennosuke'ye bağlıdır. Her ikisi de, barış antlaşmasıyla zar zor kontrol altında tutulan uzun bir nefret geçmişine sahip düşman ninja klanlarının halefleridir. İki kişinin klanları evlilikleriyle uzlaştırmaya yemin etmesi gibi, şogun da Tokugawa şogunluğunu parçalamakla tehdit eden bir iç mücadeleyi çözmek için kan davasının devam etmesini emreder. Daha da kötüsü, Oboro ve Gennosuke klanlarını savaşta yönetmeye zorlanıyor. Aşıklarımız acımasız koşullara direnebilir ve ölü sayısı arttıkça hala aşklarına devam edebileceklermi?

95. Blue Exorcist

Blue Exorcist

Rin Okumura, Southern Cross Boys 'Manastırı'nda yaşayan dışardan bakıldığında sıradan bir çocuktur. Ancak bir gün Rin, bir iblis tarafından ele geçirilmiş bir çocukla karşılaşır. Mücadelenin ortasında, sadece içinde mühürlenmiş gizli güçleri uyandırmakla kalmaz, aynı zamanda Şeytan'ın oğlu olduğunu da öğrenir! Artık kilisenin koruması altında kalamayan ve varoluşuyla insan ile iblis arasındaki çizgiyi aşan Rin, babasına karşı savaşmaya karar verir ve bir şeytan kovucu olarak Gerçek Haç Düzeni'ne katılır. Şimdi, genç True Cross Akademisi'ne katılmalı ve kimliğini gizli tutarken yeni yoldaşlarının yanında özel şeytan çıkarma eğitimine başlamalıdır; ama Şeytan'ın oğlu bir şeytan kovucu olabilir mi?

96. Buso Renkin

Buso Renkin

Hayattaki bazı şeyler o kadar kötüdür ki sadece bir rüyaymış gibi davranmak istersiniz. Ne yazık ki Kazuki için garip bir kızı canavarlar tarafından acımasızca öldürülmekten kurtarmaya çalışmaktadır fakat o anda ölür. Ne büyük bir talihsizlik değil mi?  Kız üzülerek, Kazuki'nin kalbini Kakugane olarak bilinen simya temelli bir eserle değiştirir, böylece Kazuki hala yaşayabilir. Bu garip cihazla Kazuki, Busou Renkin - Silah Simyası'nın gücünü kazanır; canavarlar kasabasını rahatsız etmeye başladığında işe yarayacak bir güç! Kazuki kısa süre sonra rüyasında (Tokiko adında) kızla tanışır ve Kazuki'ye hayatına devam etmesini söyler; ama kız kardeşi ve arkadaşları tehlikedeyken, bu mümkün olmayabilir. 

97. Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist evrenine hâkim değilseniz ama başlayıp başlamamak konusunda da kararsızsanız bu yazı tam sizin için. Bitirdiğinizde spolier almadan kararınızı vermiş olacaksınız. Hadi başlayalım.

Bilinmesi gereken ilk şey iki farklı seri olduğudur. 

 • Fullmetal Alchemist
 • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist

2003 yılında çekilmiş olan manga uyarlaması FMA yapımıdır. Edward ve Alphonse kardeşlerin Simya ilimini kullanarak  atıldıkları maceraları konu alır. Anime 15-20 bölümünde mangadan kopup özgün bir hikâyeye doğru ilerler. Bu sebepten mangasını okuyan birisi için yeni bir maceradır.  

Fullmetal Alhemist: Brotherhood

2006 yılında çekilmiş olan FMA uyarlamasıdır. Edward ve Alphonse kardeşlerin simya ilimini kullanarak atıldıkları maceraları konu alır. Yüzde yüz mangaya sadıktır. Manga okuyucusunun yüzünü güldürecek şekilde sadık bir hikâye izler.

Anladığınız üzere konu ve karakter bakımından aynıdır. Çekim yılı ve olay örgüsü farklılık göstermektedir. Buna rağmen eğer izleyecekseniz ikisini de izlemenizi öneririm. Çünkü FMA: Brotherhood hikâyesi ilk seriyi yok saymaz. Oradaki bazı olayları yanşanmış olarak gösterir. Yani sanki bazı bölümleri oradan izlediğinizi varsayar. Lakin bunlar konuya etki etmeyolaylardırdır izlememenizde yokluğunu fark etmezsiniz.

Genel Fullmetal Konusu Nedir?

Bizimkinden farklı bir dünya da bilim yerine Simya gelişmiş ve gerçek bir nitelik kazanmıştır. Simya maddeleri birbirine dönüştüren gerçek bir bilim dalı olarak kabul edilir. Edward ve Alphonse kardeşler anneleri ölünce simyanın asla çiğnenmemesi gereken birinci kânununu çiğnelerler. Annelerini geri getirmek için simya kullanırlar. Lakin simya bir bilim dalıdır ve verilen her şey için bir şeylerin alınması gerekir. Buna "Eşit takas kanunu denir" Sonuç olarak Edward bir kolunu Alphonse tüm bedenini kayıp eder. Son adan yeni bir simya yapan Edward kardeşinin ruhunu oradaki bir zırha bağlar. Bunun içinde bir kolunu feda eder.  

Şimdi yolculuklarında felsefe taşını bularak bedenlerini geri almaya çalışırlar.

Fullmetal Evreni Nasıldır?

Bu konuyu ayıralım çünkü FMA evreni alternatif bir gerçeklikte yani bir paralel evrende geçer. Bizde Kimya gelişirken onlar da simya gelişmiştir. Bizde "Maddenin korunumu kânunu: Hiçbir şey yoktan var olmaz vardan yok olmaz birbirine dönüşür" emrini verir. Onlar da ise "Eşit takas kânunu: Dönüştürülecek her şey karşılığında eşit değerde bir şey sunulmalıdır." emrini verir.  

FMA evreni son derece gerçekçi ve acımasız bir hikâyeyi konu alır. FMA:Brootherhood evreni biraz daha alaycıdır. Her iksinde de kan gövdeyi götürür bu yüzden kalbî zayıf kişiler izlemesin.

Önerilen: Hangi Fullmetal Alchemist Brotherhood Karakterisin? Kişilik Testi!

98. Samuray 7

Samuray 7

Samurayların vücutlarını mekanik olarak geliştirdiği bir çağda büyük bir savaş çıktı. Savaşın sona ermesinden sonra, bu "Haydutlar" samuray kodlarını kaybetti ve şimdi pirinç ve kadınları almak için köyleri soyuyorlar. Kanna Köyü köylüleri çaresizlikle doludur ve misilleme yapması için biraz samuray kiralar, ancak yiyecek dükkanlarında yalnızca pirinç ve vardır ve samurayların parasını ödemeleri için zaman daralmaktadır. Köylüler şartlarını kabul edecek bir samuray bulabilecek mi? Hala zayıfları koruyan samuraylar yaşamaktamıdır? Cevaplar animemizde.

99. Ninja Nonsense

Ninja Nonsense

Diğer gençler gibi notlarından dolayı depresyona uğramış bir kız olan Kaede'nin etrafında dönüyor hikayemiz. Sıradan lise öğrencisi Kaede'nin günümüz dünyasında, eğitim gören Ninja Shinobu ile çarpışırken, kısa süre sonra modern Ninjaların dünyasının partiler, piknikler ve yaşlı usta Ninja sarı formunun değişen eğitimiyle dolu olduğunu keşfeder. Bunlar nasıl ninjadır?

100. JoJo's Bizarre Adventure

JoJo's Bizarre Adventure

Dio, 100 yıldan fazla bir süredir Joestar ailesine musallat olan bir isimdir. Vampir dövüş sanatçısı, iktidar peşinde koşarken Holly Joestar'ı komaya soktu ve şimdi Dio'yu bulup onu geri getirmek babası Joseph ve oğlu Jotaro'ya kalmıştır. Arkadaşları Polnaref ve Abdul'un yardımıyla, dört savaşçının her biri, Tarot kartlarıyla uyumlu, güçlü bir Mafya komutanıdır ancak Dio'nun yalnızca “Dünya” olarak bilinen güçlü ve gizemli bir Duruşa sahip olduğu söylenir. Jotaro, Dio'nun gücünü "Star Platinum" ile eşleştirip annesini kurtarabilir mi?

Önerilen: JoJo Neden Efsane

101. Kaze no Stigma

Kaze no Stigma

Kannagi ailesinden ateş büyülerini kullanamadığı için sürgün edildikten yıllar sonra Kazuma Japonya'ya geri döner, ancak Kannagi ailesinin varlığının tehdit altında olduğunu keşfeder. Onların bilmediği, yokluğunda rüzgar gücüne sahip olmuş ve böylece rüzgar büyüsünde muazzam bir güç elde etmişti. Onlara karşı herhangi bir merhamet göstermeyerek, büyük meblağlar karşılığında Kannagi ailesinin sorunlarını çözmeye yardım etmeyi teklif ediyor. Küçük kardeşi Ren ve Kannagi ailesinin cesur varisi Ayano ile birlikte değer verdiği kişileri korumak için savaşır ... bir bedel karşılığında! PARA

102. The Law of Ueki

The Law of Ueki

Çoğu insanın haberi olmadan, Cennetsel Dünyanın bir sonraki hükümdarını belirlemek için tuhaf bir turnuva düzenlenir. Bu turnuvada, "Tanrı Adayları" olarak bilinen 100 Cennetsel Varlığın Dünya'daki ortaokul öğrencileri arasında arama yapması ve güçlerini seçtikleri bir öğrenciye aktarması gerekiyor. Seçilenler daha sonra Tanrı Adaylarını temsil ederek birbirleriyle savaşacaklar. Bu turnuvanın galibi "Boş Yetenek" ile ödüllendirilecek ve onlara arzu ettikleri herhangi bir benzersiz yeteneği seçmelerine izin verilecek - temsil ettikleri Tanrı Adayı ise "Tanrı" konumunu alacak ve Göksel Dünyanın kralı olacak.

Bu büyük turnuvaya, sınıf öğretmeni Kobayashi tarafından çöpleri ağaca çevirme gücü verilen ortaokul öğrencisi Kousuke Ueki katılıyor. Ueki, etrafındaki insanların güçlerini bencil amaçlarla kötüye kullandığına tanık olduktan sonra kendi adaletini uygulamaya karar verir ancak Seiichirou Sano, Rinko Jerrard, Robert Haydn ve Hideyoshi Soya gibi yetenekli güç kullanıcılarıyla karşılaştığında, hedefine ulaşmanın göründüğünden daha zor olabileceğini fark eder.

103. Scryed

Scryed

22 yıl önce, gizemli sismik bir fenomen Yokohama bölgesini salladı, onu kilometrelerce göğe fırlattı ve Japonya'nın geri kalanından ayırdı. Sonraki yıllarda, bu yeni doğan dünyadaki yeni doğanların bir kısmı, her biri mal sahibinin kişiliğine özgü olağanüstü güçler geliştirmeye başladı. Bu mutasyona uğramış insanlar Alters olarak adlandırıldı 

Şimdi, eski metropol kendini yeniden inşa etmeye devam ederken, Alters iki gruba ayrıldı: düzen ve ahlakı yeniden kurmayı uman dogmatik bir örgüt olan HOLY'ye katılanlar ve zayıfların üstünde olmak isteyenler. 

104. Rurouni Kenshin

Rurouni Kenshin

Devrimci Meiji döneminde, Japonya muazzam bir siyasi değişim geçiriyor. Bu süreçte masumları ayaklar altına almak anlamına gelse bile, ülkelerinin modernleşmesini önlemek için her türlü yöntemi kullanacakları su götürmez bir gerçektir. Böylesi bir zamanda, gezgin bir samuray olan Himura Kenshin, hayatını güçsüz ve çaresiz köylüleri zorbalara ve eşkiyalara karşı korumaya adamıştır. Ancak Kenshin, uğruna savaştığı değerleri yok etmekle tehdit eden karanlık bir geçmişe sahiptir. Yeni arkadaşları Kaoru, Sanosuke ve Yahiko ile tanışıp onlarla barışçıl bir yaşam kurmaya çalıştığında geçmişi onun peşini bırakmaz. Kenshin, içindeki ve dışındaki şeytanların üstesinden gelebilir ve sonunda Japonya'nın hak ettiği barışçıl geleceği sağlayabilir mi?

105. My-Hime

My-Hime

HiME'ler olarak bilinen bir grup bakire, Fuuka Akademisi'nde toplanmaya başladı. Bu genç kadınlara kalplerinin içeriğine göre kullanabilecekleri tehlikeli doğaüstü güçler bahşedilmiştir, ancak bunun bir bedeli vardır: Onları kullanmak için en önemli şeylerini ortaya koymaları gerekir. Şimdi, okul çalışmalarının ve arkadaşlıkların ortasında, kendilerini onlara saldıran korkunç canavarlarla ilgili komploların ortasında buluyorlar. HiME'lerin gücü kendilerini ve sevdiklerini kurtaracak kadar güçlü mü?

106. Flame of Recca

Flame of Recca

Recca'nın hayali mükemmel bir ninja olmaktır ancak bu günlerde ninjalardan sadece tarih derslerinde bahsediliyor. Ninja oyunlarını oynarken, Recca'ya geçmişini, güçlü Hokage klanıyla olan bağını ve içinde bulunan özel alev gücünü ortaya çıkaran gizemli bir kadınla tanışır. Bu arada kötü Kurei, temel güçlerin kontrolünü ele geçirmek için Hokage klanından madougu toplamayı planlamaktadır, ancak Recca alevine hakim olmaya ve Kurei'nin kötü planlarını durdurmaya kararlıdır. Hayallerin ulaşmak ve Kurei'nin kötülüklerine son vermek için o kadar gücü var mı?

107. Project ARMS

Project ARMS

Ryo Takatsuki yıllar önce bir kazada sağ kolunu yaraladı. Ameliyat, bazı beklenmedik, ancak tamamen istenmeyen değişikliklere yol açtı - vücudunda "ARMS" olarak adlandırılan bir süper silahın varlığı sayesinde sapasağlam oldu ancak her gücün bir bedeli vardır ve içinde bulunduğu kötü durumu paylaşan yeni bulunan müttefiklerle, vücudundaki silahın ardındaki gerçeği kendisi için bulmaya çalışırken, ARMS'yi kontrol etmeye çalışan gizli bir organizasyonla savaşmak zorundadır ...

108. Night Wizard

Night Wizard

Renji Hiiragi'nin tek istediği okula gitmek ve normal bir hayat yaşamaktır. Ancak, bir sihirbaz olduğu için, Dünya'nın zarif ama kötü niyetli koruyucusu Anzelotte tarafından Emülatörler adı verilen doğaüstü istilacılara karşı savaşmak için güçlerini kullanmaya zorlanıyor! Renji, çocukluk arkadaşı Kureha ve ciddi Akari ile birlikte, dünyayı yakın bir Emulator istilasına karşı korumak için yedi mistik mücevher toplamak üzere seçilen Elis Shiho'yu korumakla görevlendirilir. Bu arada düşmanlar, başarılı olmalarını engellemek için gölgelerden hareket ederler. Renji'nin sonunda çalışmalarına geri dönebilmesi için önlerindeki engelleri aşacak kadar kendilerini bir grup olarak güçlendirebilirler mi?

109. Ikkitousen

Ikkitousen

1800 yıldır Kantou'nun yedi okulu toprak için savaştı. Öğrencileri, güçlerini kanıtlamak için sürekli olarak birbirleriyle savaşıyorlar. Sonsaku Hakufu, Nanyou Akademisi'ne yeni transfer olmuş 17 yaşında bir kızdır ve vardığında kendini en iyi 4 savaşçısından biriyle savaşırken bulur. Ancak Sonsaku, büyük bir dövüşçünün ruhunu içeren bir ruh taşına sahiptir ve kolay bir rakip değildir fakat kendisini tüm okulların en iyi savaşçılarına karşı savaşın ortasında bulur. Bu karanlık komplonun arkasında ne yatıyor?

110. D.Gray-man

D.Gray-man

Akuma, Millenium Earl'ün güçleriyle hüzün ve çaresizlikle hayata döndürülen bir ruhtur. Görevleri, dünyayı ve içinde yaşayan herkese kaos enjekte etmektir. Kara Düzen, akumanın ruhlarını temizlemeye ve "masumiyet" olarak bilinen maddeyi toplamaya ant içmiş bir Exorcists grubudur. Bu güçlü madde bir anti-akuma silahı olarak kullanılabilir ve nihayetinde şeytani Millenium Earl'ün yok edilmesine yardımcı olabilir. Allen Walker lanetli gözünün yardımıyla kimin insan kimin akuma olduğunu söyleyebilen genç bir şeytan kovucudur. Allen, Black Order ile birlikte dünyayı korumak ve Earl'ü yenmek için 109 masumiyet parçasının hepsini bulmalıdır.

111. Nabari no Ou

Nabari no Ou

Yan yana var olan iki dünya vardır, insanların sıradan yüzey dünyası ve Nabari adlı ninjaların gizli dünyası. Bu gizli dünyada, rakip ninja grupları Shinra Banshou olarak bilinen nihai güce kimin sahip olması gerektiği konusunda kavga ediyor. Kaygısız bir hayat yaşayan ve içedönük bir lise öğrencisi olan Miharu Rokujou ana karakterimizdir. Maalesef Miharu'nun kaygısız hayatı sona ermek üzere, çünkü içinde nihai güç gizli ve bunun için onu kaçırmaya hazır kötülerin sonu yok! Miharu'nun tek hayatta kalma şansı, bu mistik dünyayı kucaklamak ve Nabari'nin Kralı olmaktır. Yeni ninja arkadaşları Kouichi, Shimizu ve Kumohira'nın yardımıyla güçlerini kavramaya başlayacak ve düşmanlarını tektek yok edecek!

112. Ichiban Ushiro no Daimaou

Ichiban Ushiro no Daimaou

Akuto Sai, baş rahip olmak ve dünyayı daha iyi hale getirmek için Akademiye girer. Ancak okulun kahini gelecekteki mesleğini 'Şeytan Lordu' ilan ettiğinde, tüm öğrencilerin o anda ondan korktuğunu ve nefret ettiğini fark eder. Şimdi, yoldaşlar edinmek ve sınavı için çalışmak yerine, Akuto kendini çeşitli soyunma durumlarında canavarlarla, zorbalarla ve iyi niyetli sınıf arkadaşlarıyla savaşırken bulur. 

113. Tegamibachi Reverse

Tegamibachi Reverse

Çapulcu Noir, Lag Seeing ve dingo ile şans eseri karşılaşan Niche, artık mektup taşıyıcısı olarak normal görevlerine ek olarak gizemli hükümet karşıtı örgüt Reverse'nin planlarını çözmeye çalışmaktadır. Tehlikeli olsa da, bu görev şüphesiz onları Gauche Suede'nin ardındaki gerçeği bulmaya yaklaştıracak.

114. Soul Eater

Soul Eater

Tuhaf bir fantezi dünyasında, meister olarak bilinen öğrenciler, ünlü Shinigami Weapon Meister Üniversitesi'nde eğitilir; ama kullandıkları aletler sıradan silahlar değil! Her meister, istediği zaman silaha dönüşebilen insan benzeri bir varlık ile eşleştirilmiştir; ve bir pre-kishin'i - ruhu kararmış bir insanı - yendikten sonra, silah içindeki ruhu yer. Bir meister'in nihai hedefi doksan dokuz kishin öncesi ruhu ve bir cadıdan birini toplamaktır, böylece partneri tamamen güçlü bir Ölüm Tırpanı olur. Maka ve ortağı Soul Eater; Assassin Black Star ve ortağı Demon Blade Tsubaki; ve Shinigami'nin oğlu Death the Kid ve ortakları Demon Twin Pistol Thompson Sisters her biri nihai hedefleri için yarışıyorlar, ancak yollarında pek çok zorluk ve macera var!

115. Peace Maker Kurogane

Peace Maker Kurogane

Barışçı Kurogane, 19. yüzyılın sonlarında Kyoto'da, bir samurayvari bir polis gücü olan Shinsengumi ile onun düşmanı olan Choshu adlı hükümet karşıtı bir fraksiyon arasındaki çatışmanın doruk noktasında geçiyor. Bu hikaye, Choshu'nun elleriyle Shinsengumi'ye katılmak ve ailesinin intikamını almak için umutsuz olan Ichimura Tetsunosuke adında genç bir çocuğu anlatıyor. Ama akan kanın ortasında, hayatta kalabilecek kadar güçlü olacak mı?

116. X TV

X TV

Kamui, sarsıcı bir geçmişle Tokyo'ya döndü, ancak dönen tek kişi o değil. Pek çok insan aynı nedenle Tokyo'ya geri dönüyor: Dünyanın Sonunda rol oynuyorlar. Dünya Ejderhaları ve Cennetin Ejderhaları artık dünyanın yok edilmesi veya kuratrılması için savaşmalı. Ama Kamui gerçekten dünyayı kurtarmanın anahtarı mı?

117. Mobile Suit Gundam Wing

Mobile Suit Gundam Wing

Yıl After Colony 195'dir ve insanlık, Uzay Kolonileri ile onları yaratanlar arasında sonsuza kadar devam eden bir savaşın ortasındadır: Dünya'nın insanları. Kolonilere avantaj sağlamak için Gundams adında beş mobil takım icat eder. Gelişmiş teknoloji ve son derece yetenekli genç pilotlarla donatılmış olan bu makineler, savaşın nihai makineleridir. Relena Peacecraft barış için yalvarırken, Heero Yui, Gundam'leri bunu elde etmek için Dünya ile savaşa götürür. Kişilikleri ve vizyonları çatışırken ise hedefleri aynıdır: herkes için özgürlük ve sonunda barış.

118. Devil May Cry

Devil May Cry

Dante, Devil May Cry ofisi için bir iblis avcısı olarak çalışıyor ve her zaman borç içinde olduğu için, iyi ödeme yaptıkları sürece işleri geri çevirme lüksüne sahip değil. Son görevi, mirasını alırken genç Patty Lowe'un koruması olmaktır. Görev sırasında yoluna çıkan iblisleri yenip Patty'yi güvenli bir şekilde teslim etmeyi başardı, ancak görevin tamamlanmasının ardından Dante, Patty'nin sonsuza kadar onunla kalacağını keşfeder! Şimdi, Dante sadece iblisleri avlamak ve diğer avcılarla barış içinde bir arada yaşamakla kalmamalı, aynı zamanda küçük bir kıza bakma sorumluluğunu da üstlenmelidir!

119. Nanatsu no Taizai

Nanatsu no Taizai

Liones krallığı, kralın Kutsal Şövalyeleri belirgin bir şekilde kutsal olmayan şeytani bir güç tarafından yozlaştığı için kargaşaya sürüklenir. Ülkenin tek umudu, Yedi Ölümcül Günah olarak bilinen güçlü savaşçılardan oluşan bir gruptur - düşmanlarıyla savaşırken aynı zamanda birbirleriyle savaşır gibi görünen sürgün edilmiş bir grup tuhaf fakat aşırı güçlü kimseler. Prenses Elizabeth çaresizce yardımlarını arar, ancak kurtarıcı adaylarının lideri, kırık bir bıçağı ve konuşan bir domuzu olan cılız bir sapık olduğu ortaya çıkar! Kısa bir süre sonra, kıskanç bir dev, telaşlı bir peri ve kayıp aşkının üzerine dolanan ölümsüz bir haydut da onlara katılır. Bu insanlar gerçekten aradığı efsanevi kahramanlar olabilir mi?

120. Attack on Titan

Attack on Titan

Yüzyıllar önce, insanlık dev insansı mahlukatlar tarafından neredeyse yok olacak kadar katledilmiş ve insanları büyük bir yapı olan duvarların ardında korku içinde saklanmaya zorlamıştı. Bu devleri gerçekten korkutucu kılan şey, insan etini sevmelerinin nedeninin açlıktan doğmamasıdır. Tamamen zevkine ve öylesine yiyorlar! Yüzyıllar sonra bu düzen bozuldu ve dev bir titan duvarda bir delik açtı ve hikayemiz başladı!

Eren Yeager, işgalci mahlukların ellerinde korkunç bir kayba tanık olduktan sonra, duvarların koruması dışındaki dünyayla savaşan seçkin bir askeri birlik olan Survey Corps'a katılarak hayatını o mahlukların kökünü kazımak için adar. Evlatlık kız kardeşi Mikasa Ackerman ve çocukluk arkadaşı Armin Arlert de Eren'i takip eder

Önerilen: Hangi Attack On Titan Karakterisin? Kişilik Testi!

121. Pek bilinmeyenler ↓↓

Pek bilinmeyenler ↓↓

121-Strike the Blood

Bu anime bir vampir animesi ve animenin geçtiği yer Tokyo her zamanki gibi ve bir ada şehri olan  Itogami Şehri’nde geçiyo. Bu şehirde doğaüstü yaratıklar bulunmakta ve baş karakterimiz de onlardan biri. Aynı zamanda bu doğaüstü yaratıklar normal bir hayat yaşayabilmektedir. Ve dünyanın en güçlü vampiri 4.nesilin yaşadığına dair birtakım söylentiler yayılır. İşte burada baş karakterimize geçiyoruz Akatsuki Kojou dördüncü nesil bir vampirdir ama  Akatsuki Kojou normal bir hayat sürmek isteyen liseli bir gençtir ve bu çocuğumuzun gelecekte resmen haremi var ben çok beğendim animede her şey var ki zaten benim izlediğim animeler kötü olmaz kesinlikle öneriyorum .

122. Brave 10

Brave 10

Bu anime gerçekten hayran bırakan bir anime Zaman dilimi olarak anime 1600 yılındaki Sekigahara savaşının bir yıl öncesinde geçiyor. Iga’lı gezgin bir Ninja olan Saizou, günün birinde suikastçılar tarafından kovalanan Isanami adlı genç bir kıza denk geliyo. Savaş ve kılıç işlerini seviyorsanız bu anime tam sizlik. Bu arada bu anime 2012 yapımı bir anime olsa da çizimleri o kadar da kötü değil hatta hiç kötü değil ben bu animeyi izlerken yanıma cips alıp izliyodum heycandan falan kesinlikle bir izleyin derim artı olarak animenin gerçekçi bir yapısı var.

123. My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom!

My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom!

Konusuna direkt geçiş yapacağım, konusu; Fortune Lover dünyasında kötü kadın karakter olarak reenkarne olmuştur. Katarina oyunu kötü durumlardan kaçınarak bitirmeye çalışmaya karar verir çünkü oyunun kötü karakteri genelde ya ölmekte ya da sürgüne gönderilmektedir. Bakalım Katarina kaderinden kaçabilecek mi? Ve hani reenkarne webtoonları var ya. Bu da bunun gibi sadece anime şekli ve kızın bu arada hem kız hem de erkek haremi var ben de istiyorum reenkarne olmak ama nasipte yok naparsın bir girsem neler neler yapardım .

124. Red Data Girl

Red Data Girl

Konusu; 15 yaşında olan Suzuhara Izumiko, Kumano dağlarının derinliklerinde Tamakura Tapınağı'nda geleneksel yöntemlerle yetiştirilmiş sessiz sakin bir kızdır. Ailesi işi gereğince farklı şehirlerde olduğu için tapınakta büyükanne ve büyükbabasıyla liseye kadar yaşar. Bu animeyi bilen belki vardır ama izlediğiniz den pek emin değilim ama bence izleyin çok efsane bir anime bunun bide kitabı vardı sanki yani (manga) sı ben okumadım çünkü sadece animeyi izledim hatta tam bitirmeyip yarıda bıraktım ama bence güzeldi.

125. Kishuku Gakkou no Juliet

Kishuku Gakkou no Juliet

Konusu; Yuuki Ono ve Ai Kayano, Yōsuke Kaneda'nın hikâyesindeki yasak aşıkları oynuyor. Hikaye, Dahlia Akademisi yatılı okulunda iki farklı ulustan iki öğrencinin arasında patlak veren yasak aşkı konu alır. Ve ayrıca bu iki başkarakter sonsuz düşmanlardır. Ben bu animeyi bir manga okurken bulmuştum ve acayip beğenmiştim internetten mangası var nerden okudum hatırlamıyorum ama bu ikili gerçekten harika bir de bunları seven kişiler falanda var daha fazla spoiller vermicem.

126. Kimi no na wa

Kimi no na wa

Konusu; farklı yerlerde yaşamalarına rağmen birbirlerine bağlı bir hale gelen iki yabancının hikâyesini anlatıyor. Hayatından pek memnun olmayan Mitsuha, etrafı dağlarla çevrili bir bölgede yaşar. Vali olarak çalışan babası seçim kampanyaları ile uğraşmaktadır. Bunun da bir mangası var hatta ben almıştım mitsuba seni seviyorum bazı kişiler bu animeyi izle dediğimde mitsuba yüzünden izlemiyo neden ki anlamıyorum.

127. Mahou Sensou

Mahou Sensou

Konusu; Belirli koşullar nedeniyle, çocukluk arkadaşı Kurumi Isoshima ile "sahte" bir çift ancak aksi halde normal bir hayat yaşıyor. Ancak bir gün okul kampüsünde daha önce hiç görmediği üniformalı Mui Aiba adında bir kızla karşılaşır. Bu anime yıkılıyo 2016 yılında çıkan bir anime ve çizimleri bence baya bir güzel Mui benim favori karakterim. 

128. Kemono Jihen

Kemono Jihen

Konusu; Uzak bir dağ köyünde tek bir geceden sonra çürüyen bir dizi hayvan cesedi görünmeye başladığında, Tokyo'dan okült konusunda uzmanlaşmış bir dedektif olan Inugami araştırmaya çağrılır. Bu anime bir harika 2021 animesi ve ayrıca çizimler yıkılıyo. Ve bu çocuk bir şeytan ölümsüz kafasını koparsanız ölmüyo 'Kabaneee' çocuk 13 yaşında kendine beni âşık etti bir de bu Kabaneyi seven iki kız var birisi Shisu'nun kardeşi. Shisu tıpatıp Bakugou gerçekten çok benziyorlar demedi demeyin de Shisu'nun Kardeşi işte Kabanecigim'e âşık oluyo benim gibi çok spoiller verdim burada bitirelim.

129. Watashi ga Motete Dousunda

Konusu; Kae Serinuma (Miu Tomita) tombul bir lise öğrencisidir. O, gay animeleri yani yaoi izleyen bir kızdır. Sonuç olarak yeni hâli (Nonoka Yamaguchi) aniden okulda popüler hâle gelir. Dört yakışıklı erkek öğrenci Kae Serinuma'ya âşık olur bir de kız var. Bu bir harem animesi arkadaşlar ama ben harem animesi pek sevmeyen biri bile bu animeye bayıldı galiba bunun filmi de vardı. Kız gay shipler yapıyo aynı ben neyse spoiller çok oldu burda bitiricem.

130. Seisen Cerberus

Seisen Cerberus

Konusu; 16 yaşındaki Hiiro'nun ailesini öldüren şeytan ejderha Danguard'dan öcünü almasını anlatıyor. Animede de, oyunda olduğu gibi kılıç savaşı bolca var kılıç savaşı sevenlerin seveceği bir anime ben buna bayıldım nedeni basit Abiem kılıçtan oluşuyo dövüş var yıkım var ve ben de direkt animenin üstüne atladım :)

131. Nagatoro-san Benzeri ↓↓

 Nagatoro-san Benzeri ↓↓
131-Karakai Jouzu no Takagi-san
"Yemin ederim bugün Takagi-san'ı kızdırıp utandıracağım!"
Bir ortaokul öğrencisi olan Nishikata, sınıfta yanında oturan kız Takagi-san tarafından sürekli aşağılanmaktadır. Kendisi her gün ondan intikam almaya çalışıyor ama bu pek mümkün görünmüyor. Takagi-san ve Nishikata'nın alaylama savaşını izliyoruz!
Bölüm Sayısı: 12
Kategorileri: Komedi, Romantizm, Shounen, Hayattan Kesitler, Okul Hayatı
Yıl: 2018

132. Uzaki-chan wa Asobitai!

Uzaki-chan wa Asobitai!

Uzaki Hana'ya göre yalnız olmak en büyük acı. İşte bu yüzden üst sınıf öğrencisi Sakurai Shinichi'yi şirkette kendi yanında tutmayı kendine misyon edinmiştir. Sorun şu ki, Sakurai'nin tek istediği biraz huzur ve sessizlik!

Bölüm Sayısı: 12
Kategorileri: Komedi, Romantizm, Shounen, Hayattan Kesitler, Okul Hayatı, Senpai-Kouhai İlişkisi, Ecchi
Yıl: 2020

133. Tejina-senpai

Tejina-senpai

Tejina sevimli, tuhaf birisidir ve kendisi sahne büyüsünü oldukça seviyor. İsimsiz erkek ana karakterimiz ve Tejinamız bekleme odasında taşınırlar. Erkek karakterimizin okuduğu lise bir kulübe üye olmasını gerektiriyordur ve nedense gözlerini Tejina'dan ve onun sonuçsuz(beceriksiz) sihir girişimlerinden alamıyor.

Bölüm Sayısı: 12 (onikişer dakikalık)
Kategorileri: Komedi, Seinen, Okul Hayatı, Senpai-Kouhai İlişkisi, Ecchi, Okul Klüpleri
Yıl: 2019

134. Clannad

Clannad

Günlerini okulu asarak ve şehirde dolaşarak geçiren suçlu Tomoya, Tomoyo ile tanıştı ve yavaş yavaş iki karakter birbirlerine âşık oldu. Çıkmaya başlayalı bir ay oldu ve Tomoyo, Hikarizaka lisesinin yeni öğrenci konseyi başkanı olarak açıklandı. Tomoyo'nun yeni görevlerinin yanı sıra sakura ağaçlarını kurtarma çabalarıyla meşgul olması ve de yeni öğrenci konseyi başkanının neden okulun en kötü şöhretli iki suçlusu ile bu kadar çok zaman geçirdiğine dair söylentiler dolaşıyorken, Tomoya ve Tomoyo'nun ilişkisi ayakta kalabilir mi?

Bölüm Sayısı: 24
Kategorileri: Dram, Romantizm, Okul Hayatı, Senpai-Kouhai İlişkisi, 
Yıl: 2007

135. Seishun Buta Yarō wa Bunny Girl Senpai no Yume o Minai

Seishun Buta Yarō wa Bunny Girl Senpai no Yume o Minai

"Ergenlik sendromu'' adı verilen şey, internette ergenlik dönemindeki hassasiyet ve kararsızlıktan kaynaklandığı söylenen anormal deneyimler olarak açıklanır. Bu yıl, Enoshima yakınlarındaki bir lisede ikinci sınıf öğrencisi olan Sakuta Azusagawa, bu "ergenlik sendromunu" yaşayan birkaç kızla tanışıyor. Örneğin, kütüphanede vahşi bir tavşan kızla tanışır ve onun part time bir aktris olduğu ortaya çıkar, aynı zamanda okulda son sınıf öğrencisi olan Mai Sakurajima. Niyeyse bu büyüleyici kızı başka kimse göremez. Nasıl oldu? Görünmez mi oldu...?

Bölüm Sayısı: 13
Kategorileri: Dram, Romantizm, Okul Hayatı, Senpai-Kouhai İlişkisi, Doğaüstü,
Yıl: 2018

136. Midori no Hibi

Midori no Hibi

Sawamura Seiji, lisesindeki en kötü şöhretli suçludur - her zaman kavga eder ve sorunlara neden olur bu kürekliği onu bekâr ve kadınlara karşı şanssız bırakır. Kötü bir reddedilmenin ardından Seiji, hayatının aşkının nihayet ortaya çıkmış olabileceğini keşfeder, ama en olası olmayan yerlerde... Sağ elinde mi?! Şimdi, günlük kavgalarla ve sınıf arkadaşlarının dedikodularıyla uğraşmanın yanı sıra, Seiji, yeni bir utanç verici boyutlar sorununu da ele almalıdır: Elinin yerine ona âşık olan genç ve güzel bir kız olan Kasugano Midori!

Bölüm Sayısı: 13
Kategorileri: Dram, Romantizm, Ecchi, Shounen, Okul Hayatı
Yıl: 2004

137. Seitokaichou ni Chuukoku

Seitokaichou ni Chuukoku

Öğrenci konseyine Başkan Yardımcısı olarak yeni atanan Chiga, özellikle çekici ve saf olan Başkan Kokusai'nin yanında görevlerine başlamak için can atmaktadır. Kokusai, diğerlerinin yaptıklarından habersiz olduğundan ve konuşurken kendi adına konuşamayacak kadar çekingen olduğundan, Chiga ona her gün bir koruma olarak eşlik etmeye karar verir. Ancak Chiga, sempai'sine âşık olmaya başlayacağını bilmiyordu...

Bölüm Sayısı: 2 Bölüm OVA
Kategorileri: BL, Romantizm, Yaoi, Okul Hayatı, Senpai-Kouhai İlişkisi, Öğrenci Kurulu, Ecchi
Yıl: 2009-2010

138. Yagate Kimi ni Naru

Yagate Kimi ni Naru

Yuu, shoujo mangasını her zaman sevmiştir ve kalbini baloncuklar ve kalplerle çarpıştıran bir aşk itirafı alacağı günü beklemektedir, ancak bir ortaokul arkadaşı ona duygularını itiraf ettiğinde... Hiçbir şey hissetmemiştir. Hayal kırıklığına uğramış ve kafası karışmış olan Yuu, arkadaşına nasıl cevap vereceğinden hâlâ emin değildir. İşte tam sırada güzel öğrenci konseyi başkanı Nanami'nin bir talibini o kadar olgun bir şekilde geri çevirdiğini görür ki, ondan yardım istemek için ilham alır. Ama Yuu'ya itiraf edecek bir sonraki kişi Nanami'nin ta kendisidir! Yuu sonunda aradığı o shoujo hikayesi keyfine varabilecek mi?

Bölüm Sayısı: 13
Kategorileri: GL, Romantizm, Shoujo-ai, Okul Hayatı, Senpai-Kouhai İlişkisi, Öğrenci Kurulu, Shounen, Aşk Üçgeni
Yıl: 2018

139. Tsugumomo

Tsugumomo

Kazuya Kagami'nin dünyadaki en değerli varlığı, rahmetli annesinin ona bıraktığı obidir. İçine sızan kiraz çiçeklerinin kokusu gün boyunca ona yardımcı oluyor - ama bunun hayatını kurtarmasını, kendine "eser ruhu" diyen kimono kaplı güzel bir kız olmasını asla beklemiyordu. Adı Kiriha, kanadın tsukumogami'si, onun "sahibi" olduğu için doğal olarak ana karakterimiz onunla birlikte hareket ediyor. Gözlüklü arkadaşı Chisato'yu, onunla banyo yapmak isteyen aşırı korumacı ablasını, koca göğüslü bir rahibeyi, Kokuyoura adında baştan çıkarıcı bir büyücüyü ile birlikte Kazuya'nın hayatı çok daha ilginç bir hale geldi.

140.Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai!

Nariyuki Yuiga'nın özel bir bursa ihtiyacı vardır ama bunu alabilmek için üç dahi kıza ders vermesi gerekmektedir. Biri edebiyat konusunda bir dahidir ama diğer derslerdeki becerileri eksiktir. Bir diğeri matematikte bir dahidir, ancak sanat onun asıl hayalidir. Sonuncunun atletik hünerleri eşsizdir, ancak diğer her şeyle mücadele eder. Üniversite başvuru tarihleri yaklaşırken Nariyuki öğrencilerine öğretilemeyenleri zamanında öğretebilecek mi?


OKUMAYA DEVAM ET

İzlemeyenin Çok Şey Kaçıracağı 120 Anime Önerisi (Part 2: Devamı)

140. Kesinlikle İzlenmesi Gereken 140 Anime Önerileri Tam Liste

 1. Grand Blue
 2. Tensei Shitara Slime Datta Ken
 3. Quanzhi Gaoshou
 4. Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu
 5. Given
 6. Youjo Senki: Saga of Tanya the Evil
 7. Log Horizon
 8. Kuroko No Basket
 9. Enen no Shouboutai
 10. Fruits Basket
 11. Kakegurui
 12. Darwin's Game
 13. Kimetsu no Yaiba
 14. Dororo
 15. Yowamushi Pedal
 16. Kuroshitsuji
 17. Mairimashita! Iruma-kun
 18. Death Note
 19. Ansatsu Kyoushitsu
 20. Haikyuu!!
 21. Yesterday wo Utatte
 22. In/Spectre
 23. Koisuru Asteroid
 24. Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei Shitemita
 25. Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou
 26. Tate no Yuusha no Nariagari
 27. Queen's Blade: Vanquished Queens
 28. Goblin Slayer
 29. Shinmai Maou no Testament Burst
 30. Kara no Kyoukai 3: Tsuukaku Zanryuu
 31. Mad Bull 34
 32. Mardock Scramble: The First Compression
 33. Toki wo Kakeru Shoujo
 34. Orange
 35. Tamako Love Story
 36.  Ao Haru Ride
 37.  Kaichou Wa Maid-Sama
 38.   Kimi Ni Todoke
 39.    Ore Monogatari!!
 40.    InuYasha
 41. Kaguya-Sama: Love Is War
 42. Clannad
 43. Neon Genesis Evangelion
 44. Serial Experiments Lain
 45. Monster
 46. Perfect Blue
 47. Mousou Dairinin (Paranoia Agent)
 48. Paprika
 49. Ergo Proxy
 50. Ghost in The Shell
 51. Shoujo Kakumei Utena (Revolutionary Girl Utena)
 52. Yojouhan Shinwa Taikei (The Tatami Galaxy)
 53. Boogiepop wa Warawanai (Boogiepop Phantom)
 54. Texhnolyze
 55. Mahoutsukai no Yome
 56. Amnesia
 57. Bakuman
 58. Moriarty the Patriot
 59. Akatsuki no Yona
 60. Koisuru Tenshi Angelique: Kokoro no Mezameru Toki
 61. Kiniro no Corda: Primo Passo
 62. Uta no ☆ Prince-sama ♪: Maji Love 1000%
 63. Brothers Conflict
 64. Hiiro no Kakera
 65. Dance With Devils
 66. Magic-Kyun! Renaissance
 67. Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta...
 68. Phantom in Twilight
 69. Nil Admirari no Tenbin
 70. Arcana Famiglia
 71. Harukanaru Toki no Naka de: Hachiyou Shou
 72. Kamigami no Asobi
 73. Hanasakeru Seishounen
 74. Neo Angelique Abyss
 75. Akatsuki no Yona
 76. Ascendance of a Bookworm
 77. 7 Seeds
 78. Food Wars! Shokugeki no Souma
 79. Hataraku Saibou
 80. Btooom!
 81. Zetsuen no Tempest
 82. Appare-Ranman! 
 83. Drifters
 84. Bleach
 85. One Piece
 86. Fairy Tail
 87. Black Clover
 88. Hunter x Hunter
 89. Dragon Ball Z
 90. Boku no Hero Academia
 91. Jujutsu Kaisen
 92. Katekyo Hitman Reborn!
 93. Shijou Saikyou No Deshi Kenichi
 94. Basilisk
 95. Blue Exorcist
 96. Buso Renkin
 97. Fullmetal Alchemist
 98. Samuray 7
 99. Ninja Nonsense
 100. JoJo's Bizarre Adventure
 101. Kaze no Stigma
 102. The Law of Ueki
 103. Scryed
 104. Rurouni Kenshin
 105. My-Hime
 106. Flame of Recca
 107. Project ARMS
 108. Night Wizard
 109. Ikkitousen
 110. D.Gray-man
 111. Nabari no Ou
 112. Ichiban Ushiro no Daimaou
 113. Tegamibachi Reverse
 114. Soul Eater
 115. Peace Maker Kurogane
 116. X TV
 117. Mobile Suit Gundam Wing
 118. Devil May Cry
 119. Nanatsu no Taizai
 120. Attack on Titan
 121. Strike the Blood
 122. Brave 10
 123. My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom!
 124. Red Data Girl
 125. Kishuku Gakkou no Juliet
 126. Kimi no na wa
 127. Mahou Sensou
 128. Kemono Jihen
 129. Watashi ga Motete Dousunda
 130. Seisen Cerberus
 131. Karakai Jouzu no Takagi-san
 132. Uzaki-chan wa Asobitai!
 133. Tejina-senpai
 134. Clannad
 135. Seishun Buta Yarō wa Bunny Girl Senpai no Yume o Minai
 136. Midori no Hibi
 137. Seitokaichou ni Chuukoku
 138. Yagate Kimi ni Naru
 139. Tsugumomo
 140. Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai!