Ergenlik Çağını En İyi Özetlemiş 4 Dizi/Film Önerisi

Her birini izlediğinizde kendinizden birer parça bulabileceğiniz 4 ayrı Dizi/Film önerisini sizler için derledik.

Ergenlik Çağını En İyi Özetlemiş 4 Dizi/Film Önerisi

1. SAKSI OLMANIN FAYDALARI

KONU : Okuldakiler tarafından küçümsenen ve dışlanan Charlie, en yakın arkadaşının intihar teşebbüsünden sonra iyice dibe batar. Bu tramvayı atlatmaya çalışırken de liseye başlar. Arkadaş edinmek onun için çok zor olmasına rağmen okulda iki kardeşle tanışır ve birbirleriyle arkadaş olduklarına inanması ne kadar güç olsa da sonunda bunu kabullenir. İki kardeşin tek amacı ise Charlie'ye hayatın tadını çıkartmasını öğretmek.

SAAT : 1 Saat 45 Dakika

IMDb : 8,0/10

Oyuncular : Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller


2. SENDEN NEFRET ETMEMİN 10 SEBEBİ

KONU : İki kız kardeş olan Bianca ve Kat aynı okula gidip farklı şöhretlere sahiptirler. Bianca okulun popüler ve sevilen kızı iken ablası Kat asabi ve sert mizaçlıdır. Okulun sevilen kızı Bianca'nın daha önce hiç ilişkisi olmamıştır. Bunun yegane sebebi ise biricik ablası Kat'dir. Babalarının koymuş olduğu kurala göre Kat'in bir ilişkisi olmadan Bianca'nın da bir ilişkisi olamaz. Okulun en popüler çocuğu da Bianca'ya çıkma teklifi edince ortalık karışır. Bu durum sonunda Bianca'nın canına tak etmiş ve planlar yapmaya başlamıştır.

SAAT : 1 Saat 39 Dakika

IMDb : 7,3/10

OYUNCULAR : HEAT LEDGER, JULİA STİLES, JOSEPH GORDON, LARİSSA OLEYNİK, ANDREW KEEGAN


3. SKAM

KONU: Her sezonunda başka bir karakteri ele alan bu dizi, Norveç'te bir lisede geçmektedir. Bu dizide 5 kız arkadaşın yaşadığı skandallar ve karıştıkları belalar ele alınıyor. Her sezon başka bir kişi, her sezon başka bir problem demektir. Dizi içeriğinde LGBT ve Müslümanlara karşı olan önyargı çok iyi anlatılmış. Her sezon kendinizden bir parça bulabilir ve sonrasında Norveçce'ye merak salabilirsiniz.

SEZON/BÖLÜM : 4 Sezon/44 Bölüm

IMDb : 8,7/10

OYUNCULAR: Tarjei Sandvik Moe, Josefine Pettersen, Iman Meskini, Lisa Teig


4. THE EDGE OF SEVENTEEN

KONU : Lise 3.sınıfa giden Nadine, en yakın arkadaşının abisi ile çıktığını öğrenince çılgına döner. Bu durum karşısında arkadaşlığını bitirmeye karar veren Nadine yapayalnız kalır. Yalnızlıkla nasıl başa çıkacağını bilmeyen Nadine türlü türlü yollar denemeye başlar. Bu yollardan birinin de aşk olduğunu düşünen Nadine bakalım gerçek aşkını bulabilecek mi?

SAAT : 1 Saat 44 Dakika

IMDb : 7,3/10

OYUNCULAR : HAİLEE STEİNFELD, HALEY LU RİCHARDSON, BLAKE JENNER, WOODY HARRELSON, HAYDEN SZETO