Mahouka Koukou no Rettousei'nin 2.Sezonunu izlemeden önce hatırlamanız gerekenler

Altı yıllık bir bekleyişin ardından, popüler bilim kurgu animesinin 2. Sezonu nihayet geldi. İşte Mahouka Koukou no Rettousei'nin 2. sezonunu izlemeden önce hatırlamanız gereken birinci sezondan en önemli ayrıntıların bir özeti.

Mahouka Koukou no Rettousei'nin 2.Sezonunu izlemeden önce hatırlamanız gerekenler

Altı yıllık bir bekleyişin ve dört aylık bir salgın gecikmenin ardından The Irregular at Magic High School'un 2.sezonu nihayet yayınlandı! Tsutomu Satō'nun popüler roman serisine dayanan Tatsuya ve Miyuki Shiba'nın hikayesi, şüpheli ve heyecan verici olduğu kadar yoğun ve karmaşıktır. Yeni sezon başlamadan önce, burada yaşadıkları büyülü dünyaya tam bir genel bakış yapalım, 1.Sezon'dan hatırlanması gereken en önemli ayrıntılar...

Yıl 2095. Tüm gezegenin yapısı, yıkıcı bir Üçüncü Dünya Savaşı ile büyük ölçüde değişti ve insan ırkının nüfusunu büyük ölçüde azaldı ve yeni ulusal ittifakların oluşmasına neden oldu. Dünyada sihrin doğuşu ve ardından gelişmesiyle birlikte, sihirbazlar çoğu öğrencinin üniversiteden sonra teknoloji ya da askeri alanlara girmesiyle insan silah olarak yetiştirilmeye başlandı. Sihirbazlar sınırlı ve değerli bir kaynak olmaya devam ediyor ve büyük ölçüde Japon hükümeti içinde de büyük miktarda nüfuza sahip olan On Usta Klan tarafından yönetiliyor.

Önerilen: En Sevilen 7 Tokyo Ghoul Karakteri!

Tatsuya ve Miyuki Shiba Kimdir?

Kahraman Tatsuya Shiba ve kız kardeşi Miyuki, Japonya'daki dokuz özel büyü lisesinden biri olan First High School'a kaydolur. Öğrenciler sihirbaz olarak yeteneklerine göre Kurs 1 veya Kurs 2'ye ayrılır. Üstün Yetenekli Kurs 1 öğrencileri, güçlü yetişkin sihirbazlara dönüşme olasılığı en yüksek olanlardır ve "Çiçek Açması" olarak bilinirken, görünüşte daha az yetenekli Kurs 2 öğrencileri "Yabani Otlar" olarak alay edilir. Miyuki, Kurs 1'de ve Tatsuya Kursta 2'de yer alıyor, ancak her iki kardeşin hikayeleri ve güçleri göründüğünden çok çok daha fazladır.

Tatsuya Kurs 2 öğrencisi olmasına rağmen hızla adını duyurduğu için rekabet ve yüzleşmeler bollaşıyor, ancak giderek daha tehlikeli olmaya başlayan maceralar ile birlikte büyük bir karakter kadrosu bir araya geldikçe aralarında birçok arkadaşlık da oluşuyor. Sezon 1 oyuncu kadrosunun, atletik ve entelektüel yarışmalarda diğer sihirli liselere karşı yarışırken, bir grup uluslararası suçlu, okula sızmış bir sihirbaz karşıtı tugay ve Büyük Asya İttifakından tam bir askeri saldırı ile mücadele ettiğini bizlere gösterildi.

Kardeşlerin soyadının Shiba olmasına rağmen, nihayetinde on Usta Klan'dan biri olan gizemli ve korkulan Yotsuba klanının üyeleri oldukları ortaya çıktı. Yotsuba şu anda kardeşlerin Maya Teyzesi tarafından yönetiliyor ve Miyuki bir gün ailenin başı olarak onun yerini almaya aday adayların en gözdesi. Maya gölgelerden hareket eder, kurnaz ve tehlikelidir, gücü ve etkiyi diğer her şeyden önce tutar. Nihai hedefi belirsizdir ancak Tatsuya ve Miyuki dahil herkesi kendi lehine kullanılacak piyonlar olarak görür.

Önerilen: One Piece: Yonko Arc'ının en iyi 10 kötü karakteri

Düzensiz Sihir Bilimi

Mahouka Koukou no Rettousei'de sihir karmaşık ve bilimsel bir sanattır ve pek çok farklı alanda uzmanlığa sahiptir: sadece birkaç isim vermek gerekirse yakınsama büyüsü, dağılma büyüsü ve ruh büyüsü vardır. Pek çok büyülü aile belirli bir türde uzmanlaşır ve bilgi ve becerilerini her yeni nesle aktarır. Sihirbazların özel silahları ve okullarının özel belgelerinin hepsi değerli mallardır, bu da First Lisesi'ni diğer ulusların Japonya'nın teknolojik ve askeri ilerlemesi hakkında kritik bilgileri denemek ve çalmak için birincil hedef haline getirmektedir.

Tatsuya, büyünün mühendislik tarafında bazı yönlerden güçsüz ve bazı yönlerden ise aşırı yetenekli olsa da, klasikleştirilmiş testler onu diğer alanlarda beceriksiz olarak görüyor ve bu nedenle düzensiz olarak isimlendiriliyor. Etrafı bir sürü arkadaş ve yoldaşla çevrili olmasına rağmen genellikle soğuk ve duygusuzdur, ancak bunun iyi bir nedeni vardır. Tatsuya çocukken, kardeşlerin annesi Miya ona deneysel bir büyü yaptı ve Tatsuya'nın biri dışında tüm duygularını ve arzularını kaybetmesine neden oldu - Miyuki'yi zararlardan koruma arzusu ve görevi. Düzensiz gücüyle birleşen bu duygusuzluk onu ideal bir silaha dönüştürdü. Çocukken uluslararası bir istilayı savuşturduktan sonra, okula gitmenin ve Miyuki'yi korumanın yanı sıra son derece tehlikeli görevler üstlendiği bir Bağımsız Büyülü Tabur'a katıldı.

Önerilen: En Sevilen 8 Sword Art Online Karakteri!

2.Sezonda bizi ne bekliyor?

2. Sezon, roman serisinin 9-11. Ciltlerinden oluşan "Ziyaretçi Arc" nı kapsayacak. Miyuki'nin arkadaşı Shizuku Kitayama, bir sömestr yurtdışında okumak için Amerika Birleşik Devletleri'ne gider ve karşılığında Angelina Kudou Shields adlı sarışın Amerikalı bir sihirbaz Japonya'ya gelir. Yani öğrenci değişim programı gibi bi olay. Büyülü liseler arasında değişim programları normalde imkansızdır, çünkü tüm ülkeler en güçlü sihirbazlarına karşı son derece korumacıdır ve herhangi bir ulusal sırrın sızmasına izin vermekten nefret eder. Tabii ki, bu yeni oyuncu kadrosunda göründüğünden çok daha fazlası var.

Animeyi İzlemek İçin: Anizm.tv

Angelina veya Lina'nın Japonya'ya gelmesiyle aynı sıralarda, "vampirler" olarak bilinen bir grup, gizemli parazit sihirbazlara saldırmaya başlar. Tatsuya ve yoldaşlarının birçoğu, her biri parazitleri kendi  araştıran farklı gruplara ayrılırken, dost ve düşman arasındaki çizgi bulanıklaşır. Ama onları kim kontrol ediyor? Neden sihirbazlara saldırmak istiyorlar? Ve Lina'nın Japonya'daki gerçek amacı nedir? Arkadaşlıklar kırılma noktasına kadar test edilirken gizemler büyüyor ve birçok hayat tehlikede, ancak korkmayın - tüm tehlike ve dramın ortasında, Tatsuya ve Miyuki iki kardeşin olması gerekenden biraz daha yakın olmaya devam ediyor. :D hınzırlar


OKUMAYA DEVAM ET

Onyx Equinox: Fragmanı, Konusu, Çıkış Tarihi ve Bilinmesi Gerekenler!