Hava Ambulansı Kiralama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hava Ambulansı Kiralama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir?

Hava Ambulansı Kiralama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hava ambulansı kiralama sürecini hızlandırmak için bilmeniz gereken bazı hususlar var. Hava ambulansı kiralarken dikkat etmeniz gereken önemli noktaları öğrenin.

Hava ambulansı kiralarken olabildiğince hızlı davranılmalıdır. Bu süreçte gerek sağlık çalışanlarına gerekse hasta yakınlarına büyük pay düşüyor. Hava ambulansı şirketinin bünyesindeki sağlık çalışanları ve operasyonel süreci yönetecek ekibin profesyonelliği de bir hayli önemli.

Hava Ambulansı Kiralama Sürecinde Bu 3 Hususa Dikkat Edin

Hava ambulansı kiralarken hastanın sağlığını ön planda tutacak adımların izlenmesi gerekiyor. Hastanın durumunu açıklayan belge raporların doktora sunulması ve “Fit to Fly” onayının alınması şarttır. Bu belgelerin önceden hazırlanması, hava ambulans şirketinin belirlenmesi ve transferden sonraki kara ambulansı kiralama adımları en önemli noktalar arasında yer alıyor.

1- Hız ve Güvenliğe Önem Verin | Güvenilir Hava Ambulansı Kiralama Şirketi Seçin

Havayoluyla hasta transferinde öncelik verilmesi gereken ilk konu hız ve güvenliktir. Bunun için hasta yakınları ve refakatçilerin süreç hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Sürecin kolayca ilerlemesi için profesyonel kişilerden destek alın. Güvenilir bir ambulans uçak kiralama şirketi süreç boyunca tüm birimlerle iletişim halinde olmalıdır. Ayrıca hastaya refakat edecek sağlık çalışanlarının bilgi ve tecrübesi de göz ardı edilmemelidir.

2- Gerekli Belgeleri Önceden Hazırda Bulundurun

Hastanın havayoluyla transferinde gerekli olan bazı belgeler bulunuyor. Bunlardan ilki hastanın sağlık durumunu detaylandıran rapordur. Bu raporun doktora sunulması ardından sakınca görülmezse uçuş için işlemler başlatılır. Ancak sürecin hızlı akması için bu belgelerin önceden hazır olması gerekir. Hasta hayatı söz konusu olduğunda havayolu transferinde her adım profesyonelce yönetilmelidir. Bu durumda hava ambulansı kiralama şirketine büyük pay düştüğünü hatırlatalım.

3- Havalimanından Hastaneye Ulaşım İçi Karayolu Ambulansı Kiralayın

Hava ambulansıyla hasta transfer ederken ambulans şirketlerinin sadece “Havalimanından Havalimanına Transfer” yaptığını bilmelisiniz. Bu durum havalimanına varıldığında karayolu için yeni bir ambulans kiralamayı gerektirir. Ancak tercih ettiğiniz hava ambulansı kiralama şirketine önceden bilgi vererek karayolu için bir ambulans talep edebilirsiniz. Havalimanına varıldığında hastayı transfer etmek üzere hazır bir ambulans bekleyecektir.