Megumin Kimdir?

Megumin'in özellikleri ve geçmişi.

Megumin Kimdir?


Önerilen: Hangi KonoSuba Karakterisin? Kişilik Testi!

Konosuba, animesinin 4 ana karakterinden bir tanesidir. Diğer ana karakterler, Darkness, Aqua ve Kazuma’dır. Konosuba bir paralel evren anime serisidir.

Megumin, paralel dünyada ki Kızıl Şeytanlar Klanından bir şeytandır. Kazuma’nın partisine katılan ilk üyedir.


GÖRÜNÜM

Omuz boynunda koyu kahve rengi saçlı açık tenli ve koyu kırmızı gözlü genç bir kızdır. Altın renkli işlemeli siyah desenli kırmızı bir bir etek, büyük düğmelerle sülüsü bir şapka, aynı tür işlemeli bir pelerin ve biribirinden farklı iki çorap giyer.

Açık tenli ve gelişim aşamasında bir vücudu vardır. Rakibi Yunyun bu sebepten Megumin’den şiddet görür. Tahmini yaşı 14-15 civarındadır. Bu sebepten animede içki içmesine izin vermezler ama o yetişkin olduğunu idda edip içmeye çalışır.


KİŞİLİK

Ağır, ve eski bir aksan kullanır. Dediklerinin çoğu saçmalık gibi görünse de sebebi fazla ağır bir Japonca kullanıyor olmasıdır. Büyüleri de genellikle benzeri bir betik şiir ile aktif olur. Hiper aktif ve canlı bir karakterdir. Kişilik bakımından takıntılı olduğu söylenebilir. Bir çok büyü öğrenebilecek bir baş büyücü olmasına rağmen sadece patlama büyülerini öğrenmiştir. Buna rağmen artan puanlarını yine patlama büyülerinin gücünü arttırmak için kullanmıştır.

Normal şartlarda sakindir. Duruma göre aşırı heyecan ve tepki gösterir. Büyük ve tehlikeli şeyleri sever. Geçmişi ile ilgili bir çeşit gizem vardır.


TARİH

Busty isimli yaşlı bir kadın onu patlama büyüsü ile kurtarır. Bu sebepten bu büyüye takıntılıdır. Mevcut mana enerjisini tek seferde bir defada tükettiği için günlük bir kere büyü kullanabilir. Kazuma’nın bazen Aqua’dan çektiği enerjiyi aktarmasıyla günde iki defada kullanmışlığı vardır.

Okulda yüksek başarı gösterip mezun olmuştur. Bilinmeyen bir sebeple yemek yiyemediği için(fakirlikten) Yunyun’dan her gün yiyecek çalmıştır. Yunyun başka kimse onunla arkadaşlık etmediği ve iletişim kurmadığı için bu durumu rekabet ve ya arkadaşlık olarak kabul eder.

Seyehat çıktığında günde tek bir büyü kullanabildiğinden kimse onu partisine almaz. Sonunda açlıktan ölmeden önce bir şekilde Kazuma’nın partisine dahil olur.

Kazuma’nın partisinde Axel kasabasında bir çeşit ün kazandı. “Deli Kız” ve ya “Patlama Delisi” olarak anılmaya başladı.


YETENEKLERİ

Patlama Büyüsü: Teoride çok güçlü belki de en güçlü büyü olarak kabul edilir. Sadece baş büyücüler kullanabilir. Çok sayıda büyü halkası kullanmayı gerektirir. Kullanıcının tüm mana enerjisini tek seferde emer. İnanılmaz bir yıkım gücü vardır. Kullanıcı ayağa bile kalkamaz hale gelir.


İLGİNÇ ŞEYLER

Megumin ismi “megumi” den gelir. Anlamı Kutsama’dır. ,
Kazancından bir bölümünü ailesine yollar. Kalanı da şahsi harcamalar yerine paralama büyüsü zımbırtıları almaya harcar.
Patlama büyüsü “Olay Bitirici” olduğundan, kazanılan “Tecrübe Puan”larının büyük kısmını Megumin alır. Bu sebepten partide ki en güçlü üyedir. Bu puanlarla bir çok şey yapabilecekken hepsini tekrar patlama büyüsünün gücünü arttırmaya harcar. Poposunda bir doğum lekesi vardır.


Önerilen: En Sevilen 7 Tokyo Ghoul Karakteri!