Superman’in Ölümü Animasyon Film İncelemesi

Evet herkesin hayran olduğu o uçan kahraman öldü. Superman öldü. Defalarca kez öldüğünü görmüştük ama bu sefer bu ölüm nasıl olmuş hadi gelin görelim

Superman’in Ölümü Animasyon Film İncelemesi

DC Comics’in animasyon filmleri her zaman efsane olur. Tabi ki kalite ve hikaye bakımından yine güzel bir animasyon film olmuş. Lakin güzel yanlarına değinmeden önce biraz negatif yönlerini anlatalım diyorum.

Superman Öldü. Yine evet sanırım bin falan oldu ama yine öldü. Bu sefer ki ölümü ilginç bile değildi. Superman: Doomsday animasyon filminin aynı şekilde Doomsday tarafından öldürüldü. Hemde Batman v Superman fiminin sonundaki öldüğü şekilde. DC bu iki filmi alıp birleştirmiş.

Önerilen: DC Evreni Bilgi Testi! (Zor)

Benim tahminim BvS filmini böyle yapabilirdik mesajı veriyor ki bence güzel olurdu. Neyse ki Dirilsin diye bir film beklemedik ve sonunda dirildi.

Adalet birliğinin geri kalanı çok güçsüz bırakılmış. Jutice League filminde ki gibi diğer karakterler resmen güçsüz kalmış. Lex yine paçayı sıyırdı ki şaşırmadım hatta iyide oldu ama kahramanlık yapmasa iyi olurdu sanki.

Olumlu taraflarına gelecek olursak filmin New 52 den Reboot’a dönüşümü temsil ettiği çok açık. Animasyon filmlerini tekrar sıfırlamak yerine uyarlamaları güzel olmuş. Superman Wonder Woman’dan ayrılıp tekrar Louis Lane’a dönmüş. Adalet birliğine Marslı katılmış ki bence bu da harika.

Louis’in Superman’a değilde Clark’a aşık olması iyi işlenmiş ve yine sır çok tutulamamış. Aile içinde yaşanan bir gerilim ve klasik aile ile tanışma gerginliğini Superman’in yaşaması çok ilginç olmuş.

Bence en iyi Superman ölüm hikayesi Allstar Superman’dı ama yine de Doomsday merkezli kendini feda etme olayı hala insanların ilgilerini çekiyor.

Filmin ilginç yanlarına gelecek olursak. Superman: Doomsday filminde Doomsday çok uzun zaman öncesinden beri buradaydı sadece açığa çıktı. Ama bu hikayede uzaydan geldi. Bunun nesi ilginç diyorsanız bir daha düşünün çünkü bu sefer bir Patlama Tüpü (Boom Tube) yardımıyla geldi. Bu teknolojinin Apokolips tarafından kullanıldığını düşünürsek ortada hala bir Apokolips yani DarkSaid tehlikesi var diyebiliriz.


OKUMAYA DEVAM ET

Marvel Bilgi Testi! (Zor)