Over The Garden Wall Tanıtım

İki kardeşin bahçe duvarının ötesine yaptığı yolculuk!

Over The Garden Wall Tanıtım

Merhaba sevgili Yeppuu takipçileri, bugün sizlere iki kardeşin bahçe duvarının ötesine yaptığı yolculuğu tanıtacağım. Hazırsanız başlayalım!

Çizgi filmin konusu:

Bu serinin konusunu anlatmak oldukça kolay, ilk bölüm başladığında iki karakterin orman boyunca ilerlediğini görüyoruz. Greg ve Wirt.

Wirt, Greg’in abisi ve kardeşine göre çok daha olgun. Kendisi seri boyunca gergin ve stresli oluyor. Hatta bazen delirecek raddeye kadar geliyor. Şüphesiz orman boyunca yapılan yolculukta akıl sağlığı açısından en çok sorun yaşayan karakterimiz Wirt’tir.

Greg abisinin tam aksidir. Yaşının verdiği enerji ve umursamazlık ile tehlike dolu olan ormanı dolaşmaktan oldukça keyif alır. Tehlikeli durumlarda Wirt endişeyle kaçtığında o etrafa şeker fırlatarak karşılık verir. Bu da abisinin onu taşımak zorunda kalmasına neden olur.

İkili ilk bölümün ilerisinde oduncuyla karşılaşırlar. Ormanda gezen oduncu elindeki yağ lambasını yakmak için odunlardan yağ çıkartmaktadır. İkiliyi evine alır ve onlara ormanın tehlikelerinden, tuzaklarından ve canavarından bahseder.

Önemli olan bir diğer karakter Greg'in sürekli yanında taşıdığı kurbağadır. başlarda pek bir olayı yokmuş gibi gözüksede gözlerinizi üstende tutmanızda fayda var.

Seri oldukça kısa olduğundan anlatım ve konu kısmına fazla odaklanmak istemiyorum. 10 bölümlük seride yaşanan her bir olaya izlerken şahit olmanız izleme zevkinizi açısından oldukça iyi olacaktır.


Düşüncelerim:

İki ana karakterimizin kişilikleri oldukça klasik, birisi oldukça endişeli ve sürekli etrafı sorgulayarak hareket eden zeki bir figürken, diğeri onun aksine hiçbir şeyi umursamayan, olayları akışına bırakan ve genellikle yanındakinin başını derde sokan aptal bir figür. Gerçi, aptal demek ne kadar doğru olur.

İkili arasındaki ilişkiyi klişe bir durum olarak görebilirsiniz ve aslında haklısınız. Bir ya da birden fazla farklı fikir veya düşünce yapısının birbiriyle çatışmasını konu alan oldukça fazla seri bulunuyor.

Peki, bu seriyi onlardan ayıran ne? Neden bu seriyi onlara tercih edebilirsiniz? Cevap oldukça basit!

Çizgi film boyunca abi ve kardeş ikilisi arasında birçok çatışma izleyicinin gözleri önüne seriliyor. İşte burada bu Çizgi film kendisiyle aynı konuya sahip diğer serilerden ayrılıyor. İkilinin yaşadığı olaylar serinin kendine has atmosferine oldukça uygun ve izleyiciye o kadar iyi yansıtılmış ki 10 bölümü ne zaman izleyip bitirdiğinizi bile anlayamıyorsunuz. Seri tabii ki de sadece Wirt ve Greg arasında geçmiyor. Onların arasına katılan veya onlara yolcuklarında yardım edenler ya da zorluk çıkaranlar oluyor. Her bölümde ormanın üzerinde bulunan gizem perdesi biraz daha aralanıyor ve en sonunda bütün o olayların, her şeyin aslı izleyicinin önüne serildiğinde bir süre etkisinden çıkamıyorsunuz.


Sadede gelirsek:

Over The Garden Wall birçok yönden bir başyapıt niteliği taşıyor. Kısa olması ise hikâyesini tadında ve etkili bırakmak için yapılmış küçük bir fedadan ibaret. Seri bittiğinde daha fazlası için yalvarmayacaksınız, çünkü Over The Garden Wall izleyicisini doyurmak konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor.

Böylece bir tanıtımın daha sonuna geldik sevgili Yeppuu takipçileri. Çizgi film hakkında ne düşündüğünüzü yorumlar kısmına yazabilir ve hala kararsız olan arkadaşlara bir nebze ışık kaynağı olabilirsiniz.