Who Am I - Film Önerisi

Kimim Ben: Hiçbir Sistem Güvenli Değil. Bilim-Kurgu, Gerilim Filmleri İlgini mi Çekiyor? O Halde Bu Filme Bir Göz Atmayı Unutma !! Film tanıtımı ve önerisi!

Who Am I - Film Önerisi

Who am I?

''Baran bo Odar'' tarafından yönetilen 2014 yapımı bir Alman tekno-gerilim filmidir. Genel olarak Alman film ve dizilerinden pek hoşlanmıyor olmama rağmen bu film kesinlikle önerilecekler listemde ilk 3'te yer almaktadır.


Bir bilgisayar korsanı olan Benjamin Engel, bir sorgu odasında oturuyor.. Benjamin, Rus siber mafyasına bağlı dört üyeden oluşan kötü şöhretli bir bilgisayar korsanlığı grubu olan FRI3NDS ve Darknet'te bilinen kötü şöhretli bir hacker olan MRX hakkında bilgi sahibi olduğunu söylüyor. MRX film içinde çok büyük, asla yakalanılamayan bir hacker grubudur. Benjamin Engel sorgu odasında öncelikle çocukluğunu anlatmaya başlar. Sosyal hayatının ne kadar boktan olduğunu ilk dakikalardan anlayabilirsiniz. Benjamin Engel'in sorgu odasında olma nedeni bir hacker ekibiyle birlikte yasa dışı şeyler yapmasıdır. Ekibiyle birçok yeri hackleyen Benjamin ekibin nasıl toplandığını da ardından anlatmaya başlar. Yakalandığı zamana kadar neredeyse her şeyi anlatan Benjamin acaba delirmiş bir birey mi? Yoksa dediklerinin hepsi doğru mu?


2014 yapımı olan bu filmi izlerken ben oldukça heyecanlanmıştım. İzlerken arada bir beyin erimesi yaşamış olmama rağmen filmin sonu tamamiyle  benim için beklenmedikti. Tek oturuşta sıkılmadan izlediğim aşırı nadir filmlerden birisidir Who Am I. Filmde hem anlatım şekli, hem oyunculuklar, hem de oyuncuların karakterlerine olan uyumu bence aşırı güzeldi. Heyecanı, gerilimi doruklarda yaşatan bu film piyasada çok fazla bulunmayan bilgisayar korsancılığı konusunu ele alması da dikkat çekici. Her zaman ki klasik savaş, komedi, romantizm filmlerinden bezdiyseniz hemen izlemenizi öneririm :)


Kısa Bir Makalenin Daha Sonuna Geldik. Uzatmak Çok İstedim Ancak Spoilere Kaçmaması, Heyecanını Kaybetmemesi İçin Ancak Bu Kadar Yazabiliyorum.

İzleyeceklere İyi İzlemeler <3

Okuduğunuz İçin Teşekkürler <3