Annarasumanara Webtoonu Tanıtımı

Okurken duygulandıran, şaşırtan, üzen duygusal bir yapıya sahipseniz ağlatabilecek bir manhwa. Yazar ve Çizer: Ha II-Kwon. Webtoon önerisi.

Annarasumanara Webtoonu Tanıtımı

Bir webtoon olmasına rağmen siyah beyaz renklendirilen Annarasumanara manhwasının diğer renkli mangalardan çizim bakımından aşşağıda kesinlikle kalmamakta.

Okuduktan sonra bir süre düşündüren manhwamızın konusu :

Yoon Ah-ee adlı liseli bir kızın kendisine yeni giysi alamicak kadar fakir olmasına rağmen hem kendisine hemde kardeşine bakmak için çabalamaktadır. Yoon Ah-ee küçükken hep sihirbazlara meraklıydı ve onlardan birisi olmak isterdi. Büyüdükçe omuzlarına yüklenen sorumluluklarla içindeki çocuğu kaybeden Yoon Ah-ee bir gün eskiden en sevdiği, lise döneminde kapalı olan lunaparka gider ve orda gizemli biriyle tanışır. 

bvHGh7

Konusu fazla ilgi çekici gibi gözükmüyor olabilir ancak okurken kendinizi kaptırdığınız 27+1 bölümlük kısa bir manhwadır. Yeri geldiğinde göz dolduran, yeri geldiğinde şaşırtan Annarasumanara insanı kendi yaşamı üzerinde daha fazla düşündürten bir manhwadır. Okuduktan sonra asla pişman olamayacağınız hatta okuduktan sonra bir süre etkisi altından çıkamayacağınız sanatsal bir manhwadır.

  • Özünde iç karartıcı konuları olabildiğince yumuşatılarak anlatılmıştır. 

Sembolik bir anlatımın hakim olduğu Annarasumanara okurken hızlıca geçebileceğiniz bir manhwa kesinlikle değildir. Sosyal hayatta sıkça görülen bazı problemleri sembolik yolla gösterildiği için basit bir manhwa değildir. 

Annarasumara'yı okurken kelimelere, olaylara kendi bakış açınızıda katmanız gerekmektedir. Bir nesneyi veya olayı kendinize göre yorumlayabileceğiniz birden fazla düşüncenin ortaya çıkartabileceği nadir rastlanan manhwalardandır.

BU65Mr

Annarasumanara'yı okurken duygusuz olarak anılan birisi olmama rağmen defalarca gözyaşı dökmüş, son bölümünde saatlerce ağlamış, günlerce etkisinden çıkamamıştım. Ana karakterle veya yan karakterlerle hiç bir benzer özelliğim, düşüncem olmamasına rağmen hayatı bir süre sorgulamış, Okuduğum hafta 7 gün boyunca kendime büyüdüğüm zaman veya büyürken içimdeki çocuğu asla kaybetmemem gerektiğini hatırlatarak geçirmiştim. Okurken bazı anlayamadığım sembolleri googleden araştırırken bu manhwaya daha da aşık olmuştum. 


Ortaokullu arkadaşların okumasını pek önermem. Bazı sembolleri anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Googleden araştırmaktansa kendi hayatınızla karşılaştırarak bir fikre sahip olmak herzaman daha iyidir.

Okuduğunuz için teşekkürler <3