10 Muhteşem Okul-Dövüş Konulu Webtoon/Manga Önerisi!

Sıradan günlük hayatlarında olup biraz heyecan verici şeylerin içinde bulunduğu webtoonları arayan biri misin? okurken dövüş sahneleriyle içinizi kıpır kıpır edecek (ana karakterin öğretmen, öğrenci yada ana karakterin olayının okulda başlayan) 10 webtoonu sizler için topladım. Geçelim Okul-Dövüş Konulu Webtoon Önerilerimize!

Sorunlu Kabadayı

Sorunlu Kabadayı
The Bully In-Charge

Daegun Kwon, liseyi bıraktıktan sonra GED'ini almaya hazırlanırken bir yandan da markette yarı zamanlı çalışıyordur. Çalışma sırasında bir grup serseri tarafından taciz edildikten ve de onlara bir ders verdikten sonra, Daegun'a Eğitim Vakfı'ndan bir kadın "Sorunlu Kabadayı" adlı bir proje hakkında başvurur. Normal bir yaşam için bir şans daha teklif edilen Daegun, teklifi kabul eder ve belirlenen zorba olarak tek görevini yerine getirmek için okula gider: Diğer zorbaları alt etmek ve okulda düzeni sağlamak.

Bu seriyi Uzay Manga'da okuyabilirsiniz: Tıkla Webtoon Oku

Guard Pass

Guard Pass

Yemek yemeyi seven Lim Sejun şişman ve iri bir fiziğe sahiptir. Yüksek özgüveniyle şişman olduğu için alay edilmeyi umursamayan sağlam bir kişiliğe de sahiptir. Tek bir arkadaşı vardır, 'Seo Hajin'. Çocukluğundan beri Sejun'u korumak için her zaman Jiujitsu öğrenmiştir. Bir gün Sejun, aynı sınıftaki bir zorbayla sorun yaşar ve Hajin bunu görür ve o zorbayı tabiri caizse yok eder. Ancak bir gece, Hajin ciddi şekilde dövülmüş olarak bulunur ve dizinden ağır şekilde yaralanmış ve daha ciddi bir psikolojik travma da geçirmiştir. Sejun polise anlatmaya çalışır, ancak soruşturma fazla ilerlemeyince öfkesine hakim olamaz ve suçluyu kendisi bulmaya gider, ancak o kadar JiuJitsu öğrenmesi bi boka yaramaz vesuçluya yenilir. Sonra onu kurtaran 'Jason' adında bir adamdan Jiujitsu'yu öğrenmeye başlar. Savaş başlar!

Bu seriyi Uzay Manga'da okuyabilirsiniz: Tıkla Webtoon Oku

Get Schooled

Get Schooled

"Öğretmenleri koruma ajansı grubu" kim bunlar? günümüzde öğrencilere şiddet uygulayarak eğitim verilmesi yasaklandığından beri öğretmenleri baskılayan öğrencileri dize getirmek ve zorbalara derslerini vermek için kurulmuş olan bu kurum kendi yöntemleri ile ders veriyor.  

Bu seriyi Uzay Manga'da okuyabilirsiniz: Tıkla Webtoon Oku

Lookisim

Lookisim

Park Hyunsuk fiziksel görünüşü yüzünden zorbalık gören bir liselidir. Zorbalığa karşılık veremediği için öfkesini sık sık annesiyle sözlü olarak tartışır ve kısa bir süre sonra tüm bu sorunlarından kaçmak için okulunu değiştirmeyi ister. Tek başına Seul'e yola çıkar ve yeni transfer gittiği okul için kendini hazırlar fakat işler palanladığından farklı ilerler. Okula gitmeden birkaç gün önce kendini uzun, yakışıklı ve yapılı bir bedende bulur. Bu bedeni kullanırken diğer bedeni uykuda olur, asıl bedeni kullanırken ise bu beden uykuda olur. Daha önce gerçekleştiremediği şeyleri bu bedende başarmayı hedefler. Peki ana karakterimiz bedenlerini ve sırlarını saklayabilecek mi?

Mercenary Enrollment

Mercenary Enrollment

Ijın uzun zaman önce ailesinden kazayla ayrılmış ve hafızasını kaybetmiş bir çocuktur. Uzun bir zaman sonra sonunda hafızası yerine gelince bir kız kardeşi ve büyükbabası olduğunu hatırlamış ve onların yanına dönmeye karar vermiştir. Orada yeni bir liseye yazılmış ve normal bir liseli gibi hayatına devam etmeye çalışır. Lakin Ijın hafızasını kaybettiği bu dönem boyunca normal bir liseli gibi hayatı daha önce tatmamıştı. Peki Ijın bu hayata uyum sağlayabilecek mi?

Fight like a Girl

Ben Troy Qi. Sonunda dünyanın en güçlü adamı oldum. Dünya şampiyonluğunu kazandım. Ama neden şimdi bir liseli bir kızın bedenindeyim? Binadan düşerken onu kurtarmaya çalıştım ve öldüm mü? Daha yeni dünyanın en güçlü adamı olmuştum. Peki ya şimdi bana ne olacak? 

Study Group

Study Group

Gamin 4 yıllık iyi bir üniversiteye gitmek isteyen ama notları düşük olan bir liselidir. Geleceğin suçlularının gittiği bir liseye giden Gamin çalışmasında eksik olan tek şeyin bir calışma gurubu olduğunu düşünür ve bu kavga dolu okulda kendi çalışma gurubunu kurmaya çalışır.

How To Fight

How To Fight

Hoobin hiçbir şeyde iyi olmayan bir öğrenci olarak zorbalığa uğrar. Ama ona karşı yapılan Hoobin bu zorbalıkları çokta takmaz çünkü hayat zaten onun için çok zordur. Birgün evinde canlı yayın açan zorbasıyla rezil bir kavgaya tutuşur. Bu sırada canlı yayının hala açıktır ve yayının bittiğini sanarlarken Hoobin yanlışıkla videoyu yayınlar ve bir gün içinde kendini milyonlarca insan tarafından izlenerek ünlü olan bir videonun ezik başrolü olarak bulur. İşte o zaman Hoobin paranın tadını alır ve newtube'ta videolar paylaşmaya karar verir ve böylece bir eziğin zorbalara karşı çıktığı bir kanal olan "How To Fight" kanalı için dövüşmeye başlar!

Weak Hero

Weak Hero

"Okul güçlüler tarafından yönetilir bir kez hedef alındın mı oyun biter!" yeni transfer öğrenci olan Gray Yeon bu düzeni bozmak için tehdit oluşturur. Kısa, sıska ve bir kıza benzeyen güzel yüzü olan Gray kendi tarzı ile dövüşür ve ilerler. Bazıları ise onun şeytan olduğunu söyler. Onunla dövüşen insanların ise tek ortak yanları akıllarına kazınan korku hissidir. "Ne var yani kirli işler kullandıysam bu sıska bedenimle adil bir şekilde dövüşmemi beklemeniz asıl gülünç olan!"

Rooftop Sword Master

Rooftop Sword Master

Se-Young okulda ağır bir şekilde zorbalığa maruz kalmasından sonra hastaneye kaldırılır ve komaya girer. Uyandığında ise ailesi adaleti elde etmek için canlı canlı yanarak insanların tepkisini toplamaya çalıştığını öğrenir. Fakat zorbaların aileleri yüksek makamdaki kişiler oldukları için sadece iki yıl hapis cezası alır. Ailesinin ölümü ve yaşadığı zorbalık ile birlikte sahip olduğu binanın çatı katına kendini dışardan izole ederek yaşamaya devam eder. Taki çatı katına gizemli bir şekilde saplanan kılıç gelene kadar."Kafamda görünen bu anılarda kimin?" "Ben ne için savaşıyorum?" "Tabiki de.... İNTİKAM!"


OKUMAYA DEVAM ET

Ana Karakterin Sisteme Sahip Olduğu 17 Webtoon/Manga (Manhwa) Önerisi!

Okul-Dövüş Konulu Webtoon Önerileri Tam Liste

  1. Sorunlu Kabadayı
  2. Guard Pass
  3. Get Schooled
  4. Lookisim
  5. Mercenary Enrollment
  6. Fight like a Girl
  7. Study Group
  8. How To Fight
  9. Weak Hero
  10. Rooftop Sword Master