Avatar'ın Çizgi Romanlarında Bile Cevabı Olmayan 10 Şey!

Avatar Son Hava Bükücü bitti bitmesine hatta üzerine yeni seri bile çıkmasına rağmen çizgi romanlarda bile cevabı olmayan ve hayranların kafasında soru işaretleri bırakan 10 şeyi sizlere hazırladık!

1. Guru Pathik Tam Olarak Kimdi?

Guru Pathik Tam Olarak Kimdi?

Guru Pathik animenin en kritik noktalarından birinde hayatımıza bir anda girdi. Avatar Aang'in çakralarını nasıl açacağını ve nasıl esaslı bir avatar olacağını öğreten oydu. Bu kadar önemli birisi olmasına rağmen ne animede ne de çizgi romanlarda onun hakkında pek bir şey gösterilmedi.

Onun hakkında bildiğimiz tek şey yüz yaşından büyük olduğu ve Keşiş Gyatso'yu tanıdığı.

O nereden gelmişti? Aang'ın bu durumu nereden biliyordu? Aang onu terkettikten sonra ne oldu? Bu sorularla bizi baş başa bıraktılar :(

2. Combustion Man Zihniyle Nasıl Patlamalar Oluşturuyordu?

Combustion Man Zihniyle Nasıl Patlamalar Oluşturuyordu?

Combustion Man, Son Hava Bükücü'deki zihniyle bir şeyleri patlattığı bilinen tek kişiydi. Bu yeteneğinin ateş bükme sanatının bir alt dalı olduğu söylense de bu bir muamma.

İnsanlar kafalarından patlayıcı bir ateş ışını atabileceklerini nasıl anladılar?  Bu beceri öğrenilebilir mi yoksa keşfedilebilir mi?  Yanmayı bükebilmek için ne yapmak gerekiyordu?  Bu tür bir bükülmenin nasıl ortaya çıktığı hakkında hiçbir şey açıklanmadı.

3. Zuko Sonunda Kimle Evlendi?

Zuko Sonunda Kimle Evlendi?

Avatar'ın sonunda Zuko ve Mai tekrar bir araya geldi fakat 'The Promise' çizgi romanında Zuko ondan çok fazla şey sakladığı için ondan ayrıldı. Ayrıldıktan sonra Kei Lo adında bir adamla sevgili oldu fakat Zuko'yu hala unutamadığı için kısa sürede ondan da ayrıldı.

Ayrılığından sonra Mai'nin Zuko'ya geri dönmediği biliyoruz.

Zuko'nun kiminle evlendiği konusu Avatar Korra'da da açıklanmadı fakat Zuko biriyle evlenmiş olmalı çünkü Izumi adında bir kızı var.

4. Bu Kadar Çok Gökyüzü Bizonu ve Uçan Lemur Avatar Korra'da Nasıl Göründü?

Bu Kadar Çok Gökyüzü Bizonu ve Uçan Lemur Avatar Korra'da Nasıl Göründü?

Son Hava Bükücü'de hava ulusunun soykırımından sonra uçan bizonların ve lemurların soyunun tükendiğini ve son kalan fertlerinin ise Aang ile birlikte yolculuk ettiğini biliyorduk fakat Korra serisinde bu lemur ve bizonların sayısının nasıl arttığı biraz muallak.

Önerilen: EN ÖNEMLİ 10 AVATAR KARAKTERİ

Sayılarının artışı hava bükücülerden daha fazlasının hayatta kaldığının bir işareti miydi?

5. Neden Bir Daha Hiç Ruh Suyu Kullanmadılar?

Neden Bir Daha Hiç Ruh Suyu Kullanmadılar?

Kuzey Su Kabilesinden ayrılan Katara yanında Ruh Vahasından aldığı ruh suyunu da götürmüştü.

Bu su Aang'ı ölümden bile geri getirecek kadar güçlü bir suydu fakat neden geri dönüp daha fazla su almadılar ve daha birçok canı kurtarmadılar? Gösterilene göre Ruh Vahası oldukça geniş ve büyük bir su kütlesiydi ama bundan daha sonralarda hiç bahsetmediler.

6. Iroh Ruhlar Dünyasına Nasıl Girdi?

Iroh Ruhlar Dünyasına Nasıl Girdi?

Hem Son Hava Bükücü'de hem de Korra serisinde ruhlar alemi oldukça ilginç bir mekandı fakat iki seride de anlayamadığımız şey Iroh'un orada nasıl olduğuydu.

O alemde tek insan ruhu görebildiğimiz yer Kayıp Ruhlar Sisi olmasına rağmen Iroh sanki orası ile bütünleşmiş şekilde olan tek insan ruhu olmayı nasıl başardı? O nasıl öldü? Ruhlar dünyasında neden başka insan ruhları yoktu? Gene bu sorularımız da cevapsız kaldı.

7. Suki'ye Ne Oldu?

Suki'ye Ne Oldu?

Çoğu kişi daha sonralarda Suki'den hiç bahsedilmemesine üzülmüş olabilir. Sokka ve Aang ölmesine rağmen onları flashback sahneleriyle birçok kez gördük fakat Suki'den hiç bahsedilmedi.

Çizgi romanlarda ufak ufak görünse de belli bir yerden sonra onun hakkında hiçbir bilgi alınamadı. Kimse ona ne olduğunu, nasıl öldüğünü, kiminle evlendiğini ya da hayatında ne yaptığını bilmiyor.

8. Sokka'ya Ne Oldu?

Sokka'ya Ne Oldu?

Sokka, Legend of Korra'daki olaylar yaşanmadan önce ölen karakterlerden biriydi. Korra'da bile birkaç kez anca flashback sahnelerinde göründü. Göründüğü yerlerde ise Birleşik Cumhuriyet Konseyi'nin başkanıydı.

Önerilen: The Legend Of Korra Bilgi Testi!

Onun da bilinen çocuğu ya da karısı yok. Nasıl öldüğü konusunda da netlik yok.

9. Beyaz Lotus Nasıl / Neden Oluştu?

Beyaz Lotus Nasıl / Neden Oluştu?

Beyaz Lotus, her biri birbirinden farklı fakat güçlü kimselerden oluşmaktaydı. Ba Sing Se'yi geri alırken resmen şov yaptılar ve güçlerini bize gösterdiler.

Ancak bu örgüt hakkında bize pek de bir şey anlatmadılar. Tam olarak nasıl oluştu? Lider kimdi? Hepsine başkanlık eden yüce bir lider var mıydı? Yapımcılar bunları da izleyiciye açıklama gereği duymadılar.

10. Beyaz Lotus'a Böylesine Çeşitli Kimseler Nasıl Katıldı?

Beyaz Lotus'a Böylesine Çeşitli Kimseler Nasıl Katıldı?

Beyaz Lotus Düzeni, Avatar: Son Hava Bükücü evrenindeki en güçlü insanların bazılarından oluşmaktaydı. Pakku, Bumi, Iroh ve JeongJeong kendi alanlarının en güçlü bükücülerindendi. Piandao ise usta bir kılıç ustasıydı.

Dünyanın bu kadar farklı kesimlerinden gelen bu insanlar nasıl örgütlendi? Nasıl bu kadar birbirlerine güveniyorlardı? Bu sorularda akıllarda kalmasına rağmen iyisiyle kötüsüyle Avatar: Son Hava Bükücü efsane bir seriydi!

Animeyi İzlemek İçin: Anizm.tv

OKUMAYA DEVAM ET

Animelerin Efsaneleşmiş 10 Yandere Karakteri!