En Sevdiğim 5 OST

Anime izlerken hem dinlemeyi sevdiğim hem de vermek istediği hissiyatı iliklerime kadar hissetmemi sağlayan kendi favorilerimden oluşan bir OST listesi hazırladım umarım beğenirsiniz.

En Sevdiğim 5 OST

1-She Rules The Battlefield 

  

  Fate Heavens Feel'in 2. filminde geçen bu OST'DE bu OST'nin adı her şeyi özetliyor. OST'nin çaldığı süre zarfı boyunca Salter'ın Berserker'ı olabilcek en feci şekilde domine ettiğini hissediyorsunuz. Yuki Kaijura bu OST'de büyük ihtimalle Salter'ın yüceliğini bir kralın otoritesini hissettirmeyi denedi ve bunu da çok iyi şekilde hissettirdi. OST çalaren Salter'ı o an yenilmez gibi hissediyorsunuz. 


2-He Comes Back Again and Again

 Yine Fate Heavens Feel'in 2. filminde geçen bu ost adını hakkını veriyor. OST çalarken Berserker'ın normalde öfkesiyle patlarken her şeyi yok etmesi gereken saf güçten oluşan bir "canavar" olması gerekirken, Berserker tüm gücüve benliğiyle Illyasviel ve Shirou'yu korumaya çalışıyor. Ama tüm denemeleri  yetersiz kalıyor. OST çalarken Berserker'ın o acınası durumunu çok iyi hissediyorusunuz. Kazanamıyacağını karakter biliyor siz de hissediyorsunuz ama savaş devam ediyor.


3-Call of the Witch

  

Re:Zero'nun 15.  OST'si olan bu OST seriyi izlerken illa dikkatinizi çekmiştir. Çekmeme gibi bir durumu garip olurdu çünkü tüyler ürpetici bir OST olmasının yanı sıra bu hissiyatı bilinmezliğin korkutucu tarafıyla hissettirmesi OST'yi kendine has bir hale getiriyor. Anime o renkli tondan bir anda bilinmez bir gücün karakterimizi sarması o karanlığın bilinmezliğinden kaybolması gibi etmenler korku ve gerilim hissiyatını olabilecek en iyi şekilde hisettiriyor.


4-Sis Puella Magica

 

Madoka Magica serisinden olan bu OST benim gözümde başyapıt seviyesindedir.Madoka Magica'nın kendi türünde (dark fantasy) öne çıkan bir ve hakkını veren bir seri olması OST konusunda da aynı şekilde.  OST'yi dinlerken o cadı savaşlarının ve dünyasının kasvetli ve gotik havasını hissediyorsunuz. OST kendi başına "yüce" hissettiriyor. Adeta kelimenin kendisi müzik aletlerine dökülmüş gibi.  Cadılar bir o kadar yüce hissettirse de karakterlerimiz de onları katledişlerindeki sakinliğiyle bu havayı destekliyor. Orda canları riskte olmasına rağmen OST sayesinde savaşlar zarif ve güvende hissettiriyor.


5-Goddess of the Underworld

Fate Babylonia'dan olan bu OST'nin amacı Ereshkigal'ın kendi dünyasındaki gücünü ve son anlarını size hissettirmek. Ereshkigal'a bakarsak o hiçbir zaman bir isteği olmamış olsa da yapamamış neredeyse iradeden yoksun ölüm gibi bir kavrama bile kendi yaptıklarıyla güzel yapan bir tanrıça. OST'nin biraz daha hafif ve zarif hissettirme sebebi bu da. Hüzünlü hissettirme sebebi de bu çünkü neredeyse iradeden yoksun bir benlikten bahsediyoruz. Aynı şekilde Phantasm'ının alevleri yükselirken OST'nin zarifliğini bırakıp kudretli bir hale bürünmesi  de o yeraltı dünyasının tanrıçasının kudretini çok güzel hissettiriyor.

Listem bu kadardı okuduğunuz için teşekkürler.