One Piece Animesi vs Mangası!

One Piece, ne denirse densin sonuç olarak harika bir seri. Lakin birçok yeni başlayan her zaman "anime mi manga mı?" diye sorular sorar. İşte bu listemizde sizlere One Piece'nin animesini veya mangasını tercih etmeniz için beşer neden! One Piece mangası mı animesi mi!

1. Mangayı Oku: Oda-sensei ile paraleldir!

Mangayı Oku: Oda-sensei ile paraleldir!

One Piece mangasını okumanın birçok avantajı vardır, ancak asıl olanı, hikayenin doğrudan olayın arkasındaki mangaka olan Eiichiro Oda'nın ellerinden gelmesidir. Okurken, hayranlar her şeye, arada hiçbir filtrelemeden tüm olaya direkt olarak erişebiliyorlar!

Sanattan diyaloğa ve olay örgüsüne kadar her şey hiçbir şey değişmeden doğrudan Oda'dan geliyor.

2. Animeyi İzleyin: Kaliteli bölümler!

Animeyi İzleyin: Kaliteli bölümler!

Daha önce de belirtildiği gibi, One Piece bölümlerinin ilk arcları, anime çağının başlarında yapıldıkları biraz yavan kalması normal ama şu anki Wano arc'ı bu sözlerimizin bayağı bir üstüne çıkıyor ve kendini gösteriyor!

Günümüzde One Piece bölümleri dürüstçe bir anime filmiyle karşılaştırılabilir düzeyde ve kelimenin tam anlamıyla her bölümü büyük bir zevk verir hale geldi!

3. Mangayı Oku: Animeden daha ilerde!

Mangayı Oku: Animeden daha ilerde!

Bu animenin pek çok hayranının manga okuyucusu olarak başlamasının bir nedeni, sabırsız olmalarıdır. Tabii ki anime, manganın çok gerisinde. Birçok hayran önde olmayı ve mangadan takip etmeyi tercih eder.

Manga ile hayranlar anime izleyenlerin önünde, yani olayları çok daha erken öğreniyorlar.

4. Animeyi İzle: Ses Oyunculuğu!

Animeyi İzle:  Ses Oyunculuğu!

Okuyucuların kaçırdığı bir şey ise, One Piece animesi için Japon seslendirme ekibinin seriye getirdiği inanılmaz haz. Hasır Şapka ekibinin seslendirme sanatçılarının, resmen animedeki karakterleri canlandırmak için doğduğu gerçekten hissediliyor.

5. Mangayı Oku: Sırf ortaya çıkan sanatsal harika için!

Mangayı Oku: Sırf ortaya çıkan sanatsal harika için!

Animenin sanatçısı ve yaratıcısı Eiichiro Oda, One Piece serisine hayranlarını çeken faktörlerden biri olan çok özgün bir çizim stiline sahip.

Önerilen: One Piece: Yonko Arc'ının en iyi 10 kötü karakteri

Sanatı seriye belirli bir haz getiriyor ve anime uyarlamasında bu haz bire bir kopyalanamıyor. Anime sanatı kendi başına harika olsa da, manga daha da hayat dolu hissediliyor.

6. Animeyi İzle: Animasyonu için!

Animeyi İzle: Animasyonu için!

Anime hayranlarının anime hayranları olmasının ana nedeni, genellikle birçok animenin animasyonunun muhteşemliğinden kaynaklanıyor ve bu durum One Piece için de geçerli. Önceki bölümlerde bu konuya pek değinemesekte, anime büyüdü ve en yeni bölümlerde film kalitesinde animasyonlar var.

Animasyonlar manga yerine animeyi izlemek için başlı başına bir sebep olabilir!

7. Mangayı Oku: Filler yok!

Mangayı Oku: Filler yok!

One Piece animesinde güzel fillerler olsa da, genel olarak animenin ve mangasının birçok hayranı, fillerlerin var olmamasını tercih ederdi.

Mangada hiçbir filler yok, doğrudan ana olay işleniyor. Bu da bunu One Piece dünyasını deneyimlemek için çok daha kolay ve daha az zaman alan bir yol haline getiriyor.

8. Animeyi İzle: Fillerler için!

Animeyi İzle: Fillerler için!

Fillerler bazen anime keyfine zarar verebilirken, aynı zamanda tam tersini yaparak animenin gücünü de artırabilir. Aslında, pek çok hayran mangada belirli filler sahnelerinin de olmasını istiyor.

Bir animenin izleyicileri çeken fillerlere sahip olması çok nadirdir.

9. Mangayı Oku: Daha hızlı!

Mangayı Oku: Daha hızlı!

One Piece hayranlarının her zaman bahsettiği bir diğer şey de, serinin anime uyarlamasının son derece kusurlu temposu. Animesi yerine birçok hayranı mangaya yönlendiren şey ise bu yavaşlık problemi.

Önerilen: One Piece Bilgi Testi-1

Bu hız, animeyi mangasına göre çok daha uzun ve zaman alıcı hale getiriyor. Flashback bölümlerinden bahsetmeye bile gerek yok, bu yavaşlıklar anime dünyasını sürekli rahatsız eden bir şey.

10. Animeyi İzle: Müzikleri için!

Animeyi İzle: Müzikleri için!

Hikayenin ve karakterlerin yanı sıra, One Piece hayranlarının asla dillerinden düşürmeyeceği şey ise, anime sahnelerini sürekli olarak ve yerli yerinde destekleyen kesinlikle inanılmaz müzikleridir. One Piece, piyasadaki en iyi anime müziklerinden birkaçına kolayca sahiptir.

Gerçekten öyle görünüyor ki, bu seride her şarkı bir sonrakini geçmeye çalışıyor ve gerçekten harika bir deneyim yaratmak için bir araya geliyor. Bu harika müzikler, seriyi normal seviyelerin ötesine taşıyor ve zaten harika olan sahnelere her zaman ekstra olaya ekstra bir duygu katmanı daha eklemiş oluyor!


OKUMAYA DEVAM ET

One Piece Tanıtımı