En Sevilen 10 Gintama Karakteri!

On binlerin verdikleri oylara göre en sevilen 10 Gintama karakteri!

En Sevilen 10 Gintama Karakteri!

1. Sakata Gintoki | 55,375 OY

Yaş: 20'li yaşların sonları
Doğum günü: 10 Ekim (Terazi)
Boy: 177 cm
Kilo: 65 kg
Favori Sözü: "O zaman ve şimdi, koruduklarım hiç değişmedi."

Gintama Tanıtım için Tıkla!

Kimdir?:

Gintoki, samuraylara artık gerek duyulmayan bir çağda yaşayan bir samuraydır. Tüm bu sorunlara ek olarak, istilacı uzaylılar Dünyayı istila etmek için geldiler. Gintoki, Kagura ve Shinpachi adlı iki çocuğun yanında garip işler yürütmeye çalışıyor. Joui savaşında gümüş saçları ve savaşta giydiği beyaz kıyafetleri nedeniyle "Beyaz Şeytan" (Shiroyasha) olarak biliniyordu ve bu, bir kılıç ustası olarak etkileyici yetenekleri ile onu yoldaşları arasında en ünlüsü yaptı ve diğerlerinin kalbine korku saldı.

Gintoki. Televizyonda hava durumu sunan bir kız olan Ketsuno'ya  aşıktır. Pek çok kadın karakter Gintoki'ye ilgi göstermiş olsa da, genellikle o, onlara geri dönüş yapmaz ve onları sadece sinir bozucu olarak düşünür.

Gintoki'nin hayatta iki büyük takıntısı vardır;

İlki dondurma ve kek gibi tatlı yiyeceklere kafayı takmış durumda. İkinci takıntısı manga dergisi Weekly Shounen Jump'ı okumaktır. (Tesadüf değil, Gintama'nın yayınlandığı yerdir). Gintoki, en son Jump sayısını almak için büyük çaba sarf eder. Bleach karakterlerine benzer bir "Bankai"si olmasını dilemek de dahil olmak üzere, diğer Jump kahramanları gibi olmayı hayal etmektedir.


2. Kagura | 9,165 OY

Yaş: 14
Doğum tarihi: 3 Kasım
Burç: Akrep
Boy: 155 cm
Kilo: 40 kg

Kimdir?:

Kagura, Sakata Gintoki ve Shinpachi Shimura ile birlikte Yorozuya'nın bir üyesi ve Gintama'nın ana kadın kahramanı.


3. Hijikata Toushirou | 6,677 OY

Tür: İnsan
Cinsiyet: erkek
Doğum Günü: 5 Mayıs (Japonya'da Çocuk Bayramı)
Burç: Boğa
Yaş: 27
Kan grubu: A
Boy: 177 cm
Kilo: 64 kg

Kimdir?:

Hijikata, korkutucu tavırlı biridir. Shinsengumi'nin komutan yardımcısı olan ünlü bir sigara içicidir.

Hijikata, "şeytani komutan yardımcısı" lakabını kazanan korkutucu bir lider olarak bir üne sahiptir. Bununla birlikte, soğuk dış görünüşüne rağmen, şefkatli bir yanı var. Ayrıca özellikle duygusal olmayan filmleri izledikten sonra ağlama eğilimi var.


4. Katsura Kotarou | 5,961 OY

Yaş: 20lerinde
Doğum Günü: 26 Haziran (Yengeç)
Boyu: 175 cm
Kilo: 56 kg
Kan Grubu: AB

Kimdir?:

Katsura, Joi savaşı sırasındaki Gintoki'nin eski yoldaşıdır. Amanto'nun Japonya'yı ele geçirmesinden sonra bile Katsura, Amanto'ya direnmeye devam ediyor ve bu sıradada bir grup adam da toplamayı başardı.

Seçtiği silah metalik bir el bombası. Bakufu'ya karşı terörist faaliyetlere karıştığı için aranan bir kişi ve sürekli Shinsengumi'den kaçıyor.

Başlangıçta kullandığı yöntemler doğası gereği daha şiddetli olsa da (örneğin, bir Amanto elçiliğine bomba göndermek), Katsura, Edo'da kendisi için önemli olan insanlar olduğuna yavaş yavaş inanmaya başladı ve artık ülkeyi yok etmek istemediğine karar verdi ama daha fazla kayıp vermeden bu durumu düzeltmesi gerektiğine inanmakta.


5. Okita Sougo | 5,405 OY

Yaş: 18
Doğum Tarihi: 8 Temmuz
Boy: 170 cm
Kilo: 58 kg
Meslek: Birinci Bölüm Kaptanı Shinsengumi

Kimdir?:

Okita, Shinsengumi'deki en iyi kılıç ustasıdır. Kişiliği ise ses tonu ağır, soluk bir şekilde olmasına rağmen, hafif yürekli ve biraz çocuksu olma eğilimindedir.


6. Shimura Shinpachi | 2,078 OY

Doğum Tarihi: 12 Ağustos
Burç: Aslan
Boy: 166 cm
Kilo: 55 kg
Yaş: 16

Kimdir?:

Shinpachi Shimura, samurayların tekniklerini öğrenmek için Gintoki'nin astı olmuştur. Eskiden ailesinin dōjosunda kalırdı. Ancak, öğrenmekten çok Gintoki'ye kirasını ödemeye yardım etmeye çalışıyor gibi görünüyor. Shinpachi, bir pop şarkıcısı hayran kulübü olan "Otsu'nun İmparatorluk Muhafızları" nın kaptanıdır.

Shinpachi, Planet Chatoran'ın büyükelçisi Shinpachi'ye saldırdıktan sonra Gintoki ile tanışır.

Adı kabaca Shinsengumi üyesi Nagakura Shinpachi ve komedyen Ken Shimura'ya dayanıyor.


7. Tsukuyo | 2,025 OY

Doğum Günü: 9 Şubat
Boy: 170 cm 
Kilo: 52 kg

Kimdir?:

Tsukuyo, alnında ve sol yanağında yara izi olan sarı saçlı bir kadındır.

Yoshiwara'nın tüm kadınlardan oluşan ve Night King Hosen tarafından yollanan kolluk kuvvetleri olan Yoshiwara'nın en iyi bilinen Yüz Çiçeği'nden biri. 

Çocukken öksüz kalmıştır. Bu yüzden zor bir geçmişi vardır, ancak acımasız ve ölümcül bir suikastçı olan Jiraia tarafından alınıp büyütülmüştür. Jiraia'nın asıl amacı, kendi hayatının her bir şeyini mükemmel varlık olarak nitelendirdiği Tsukuyo'ya aşılamak olsa da, Tsukuyo yapmayı başaramadığı şeylerle büyüdü.


8. Hasegawa Taizou | 2,003 OY

Yaş: 38
Doğum günü: 13 Haziran
Burç: İkizler
Boy: 179 cm
Kilo: 67 kg


9. Takasugi Shinsuke | 1,977 OY

Yaş: 20lerinde
Doğum Günü: 10 Ağustos
Burç: Aslan
Boy: 170 cm
Kilo: 60 kg
Meslek: Kiheitai'nin Lideri


Kimdir?:

Gintoki ve Katsura'nın eski bir arkadaşı ve büyük bir düşmanı. O şimdi Kiheitai adlı radikal bir Joui grubunu yönetiyor ve Shinsengumi arasında "hem Joui hem de radikaller arasındaki en tehlikeli adam" olarak biliniyor. Sargılı sol gözü, renkli kimonosu, ürkütücü gülümsemesi ve sık sık sigara içerken gördüğümüz piposu onun başlıca özellikleri!


10. Kamui | 1,606 OY

Yaş: 18
Doğum günü: 1 Haziran
Burç: İkizler
Boy: 170 cm
Kilo: 55 kg

Kimdir?:

Kamui, Umibouzu'nun oğlu ve Kagura'nın ağabeyi ve Yato Kabilesi'nin bir üyesidir. Mükemmel dövüş becerilerine sahiptir ve Harusame grubu içindeki en güçlü savaşçıdır ve bu gücü onun Yoshiwara'nın Overlord'u olan Harusame Thunder Guns'ın 7. Bölümünün kaptanı olmasına yardımcı oldu.

Buna rağmen öldürdüğü rakiplerini gülümsemeyle uğurlayarak onlara saygı gösteriyor. O asla çocukları öldürmez ve güçlü çocuklar doğurabilecekleri için ise kadınları öldürmekten hoşlanmaz.