En Sevilen 8 Sword Art Online Karakteri!

On binlerin verdikleri oylara göre en sevilen 8 Sword Art Online karakteri!

En Sevilen 8 Sword Art Online Karakteri!

1. Kirigaya Kazuto (Kirito) | 42,228 OY

Kirito, Sword Art Online'ın kahramanıdır. O bir "solo" oyuncudur ve bir loncaya katılmamıştır. Genellikle yalnız takılan bir oyuncu. Ayrıca Sword Art Online'ın beta testi döneminde oynama ayrıcalığına sahip olan çok az kişiden biri. Oyundaki kullanıcı adı ise adı Kirito, sırasıyla gerçek soyadının ilk ve son Kanji'sinin heceleri alınarak oluşturulmuştur: (-Kiri- gaya Kazu -to-). Gerçek dünyada, teyzesi ve küçük kuzeni ile birlikte yaşıyor.

Sword Art Online'nin bir ölüm oyunu olduğunu anlayınca oldukça şaşırır, ancak herkesten farklı olarak bunu çabucak aşar ve olmuşla bitmişe çare yok diyerek yola çıkar. Arkadaşı Klein'ı kendisiyle birlikte gelmesini ister, ancak Klein başka bir oyundan birlikte geldiği arkadaşlarını yalnız bırakamaz. Klein Kirito'yu onlara katılmasına davet eder ancak Kirito beta testindeki en iyilerden olmasına rağmen onları o kadar kişiyi koruyamayacağını düşünerek bunu reddetti.

Kirito, tek elle kullanılan düz bir kılıç kullanır. En sık kullandığı kılıcı Elucidator'dır. Daha sonra demirci arkadaşı Lisbeth tarafından yapılan Dark Repulser adlı ikinci bir kılıcını alır ve oyundaki tek çift kılıç skilleriyle efsane olur.

Sword Art Online Tanıtım için Tıkla!


2. Yuuki Asuna | 24,800 OY

Asuna, Kirito'nun bir arkadaşıdır ve aynı zamanda Aincrad'daki en güçlü lonca olarak da adlandırılan, yaklaşık otuz oyuncudan oluşan bir lonca olan Kan Şövalyeleri'nin (KoB) yardımcı lideridir. SAO'da esir kalmış birkaç kızdan birisi ve hatta fazlasıyla güzel olmasından dolayı erkeklerden birçok teklif almaktadır. Şimşek hızında olan olağanüstü kılıç becerisiyle "Flash" unvanını kazanan yetenekli bir oyuncu. Oyun takma adı, gerçek dünyada ki adıyla aynı.


3. Asada Shino | 7,776 OY

Shino, yetenekli bir VRMMO oyuncusu. Gun Gale Online ve ALfheim Online'da da Sinon adıyla anılıyor. "PGM Ultima Ratio Hecate II", 50 kalibrelik nadir bir keskin nişancı tüfeği kullanıyor. Beşinci ve altıncı ciltlerin ana karakterlerinden biri ve Kirito'nun GGO'da tanıştığı ilk kadın oyuncudur. Silahlarla ilgili travmasının üstesinden gelebilmek için GGO oynuyor.

Sakin ve havalı, Sinon'un kişiliğini en iyi tanımlayan iki kelimedir. Savaşta ve oyunda çoğu zaman, diğer kadın oyuncuların ona hayranlık duymasını sağlayan soğukkanlı bir tavır sergiler; ancak Sinon bir kez öfkelenirse şiddetli bir mizaca bürünür. Aslında Kirito'nun onu aşırı derecede kızdıran ilk kişi olduğu söyleniyor. Tüm bunlara rağmen Sinon, yaklaşması zor olsa da, genellikle arkadaş canlısı bir kişidir.


4. Eugeo | 5,464 OY

Eugeo, Alicization'da bulunan bir karakterdir.

Eugeo, Rulid Köyü'nün bir ağaç kesicisi ve Kirito'nun oyunun başındaki başlangıçtaki en iyi arkadaşıdır. Gigas Cedar isimli dev kutsal ağacı kesme görevi bu ikisine düşmüştü ama işler öyle olmayacak ve konu nerelere varıcak izleyip görünüz.


5. Zuberg Alice | 4,817 OY

Alicization'daki üçlüden biridir. Eugeo ve Kirito'nun götürülen arkadaşıdır.


6. Kirigaya Suguha | 1,396 OY

Suguha, daha sonra kuzeni olduğu ortaya çıkmasına rağmen, Kazuto'nun gerçek dünyadaki üvey kız kardeşi. O başarılı bir kendo sanatçısıdır ve büyükbabasının istekleri doğrultusunda kendoya 8 yıl çalışmıştır. HDH'de karakter adı Leafa'dır.


7. Tiese Shtolienen | 1,354 OY

Tiese Shtolienen, Eugeo'nun uşaklığını yaparak kılıç kullanmayı öğrenen biriydi.

Aile statüsünü yükseltmek amacıyla Kılıç Ustalık Akademisi'ne giren 6. Sınıf Asil bir ailenin en büyük kızıdır.


8. Eiji "Nautilus" Nochizawa | 1,188 OY

Eiji, Ordinal Scale'de en iyi oyuncu olarak bilinen bir oyuncu. Gizemli bir genç kılıç ustasıdır.

Animeyi İzlemek İçin: Anizm.tv