En iyi Bleach Bankaileri

Bankailer Shinigamiler'in nihai kozu olarak çok güçlü savaş araçlarıdır. Birlikte bu Bankailer'e kabaca göz gezdirelim.

En iyi Bleach Bankaileri

1. Tensa Zangetsu - Kurosaki Ichigo


İlk olarak ana karakterimizin Bankai'si olan Tensa Zangetsu ile başlayalım. Tensa Zangetsu Bleach evrenindeki en basit Bankai'lerden birisi olmasına rağmen bir o kadar da güçlü ve hızlıdır. Tabii bir de havalı. 


2. Senbonzakura Kageyoshi- Kuchiki Byakuya

HRag2j

Shinigami'lerin dahi çocuğu olarak bilinen Kuchiki Byakuya'nın Bankai'si Senbonzakura Kageyoshi. Yüz binlerce çiçekten oluşan bu Bankai sizi dokunduğunuz an kıymaya çevirebilecek olması ile düşmana korku salıyor. Bunun yanı sıra defans için de birebirdir. 


3. Jakuhō Raikōben - Soifon

Tam anlamıyla bir roket atar olan bu Bankai savaş gücü ile hepimizin ağzını açık bırakmıştı. Büyük bir yıkım gücüne sahip bankai kullanılması en zor ve tehlikeli olanlardan biri.


4. Ryūmon Hōzukimaru - Ikkaku Madarame

Saf güce ve dayanıklılığa dayalı bir Bankai. Diğer Bankai'lere göre oldukça basit kalan Ryūmon Hōzukimaru tam bir başa baş çarpışma aracı.  


5. Kamishini No Yari - Gin Ichimaru

Kılıcın fazlasıyla hızlı bir şekilde uzayıp kısalabilmesini sağlayan bu Bankai o kadar keskin ki binaları bile göz açıp kapayıncaya kadar ortadan ikiye bölebiliyor. 


6. Daiguren Hyōrinmaru - Tōshirō Hitsugaya

Buzul kanatlar eşliğinde gelen bu Bankai tahmin edilebileceği üzere bir şeyleri dondurma yeteneğine sahip. Doğru kullanıldığı takdirde oldukça tehlikeli bir silaha dönüşme potansiyeli taşıyor.


7. Hihio Zabimaru - Renji Abarai

Hihio Zabimaru - Bleach & Anime Background Wallpapers on Desktop Nexus  (Image 1756233)

Animede bolca gördüğümüz Bankai'lerden biri. Reiatsu (Ruh gücü) ile birbirine bağlı bir iskeletten oluşan, istediği zaman onları birbirinden ayırıp rakibi şaşırtabilen bu Bankai duruma göre oldukça güçlü ve kullanışlı. 


8. Hakka No Togame - Rukia Kuchiki

Evrendeki en güçlü dondurucu etkiye sahip Bankai'dir. "Mutlak sıfır" olarak da anılır. Her şeyi dondurabildiği gibi uzun mesafeli saldırılarılarının da mevcut olması korkutucu bir Bankai imajı veriyor.


9. İsimsiz - Zaraki Kenpachi

Tekrardan saf güce, dayanıklılığa ve öfkeye dayalı bir Bankai. Bleach evrenindeki en güçlü Bankai'lerden biri olmasının yanı sıra Reiatsu (Ruh gücü)'nden beslenmesi de bu Bankai'yi oldukça korkutucu ve güçlü bir hale getiriyor.


10. Zanka No Tachi - Shigekuni Yamamoto-Genryūsai

Bleach evreninin en güçlü Bankai'si. "Cehennemin Ateşleri" olarak da bilinen bu Bankai'nin sadece ateş elementi üzerinde değil, saf güç ve dayanıklılık üzerinde de oldukça büyük bir hakimiyeti bulunmakta.